Czy katolik jest bratem (siostrą) dla protestanta?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 12 lip 2009, 11:18

Albertus pisze:A przede wszystkim chciałem zwrócić twoją uwagę na absurd angażowania się do dyskusji na tematy pozabiblijne przy jednoczesnym mówieniu - "to mnie nie obchodzi bo to nie jest biblijne"

Czytaj ze zrozumieniem.
Napisałem wcześniej, że nie interesuje mnie prywatne widzimisię twórców Katechizmu, którzy sobie kiedyś tam wymyślili, że ja, tak, czy owak, do końca życia będę katolikiem :lol:
Nie dość, że przeczy to wprost Biblii, to nawet z logicznego punktu widzenia jest absurdem jakich mało!


Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 12 lip 2009, 12:19

Albertus pisze:
Ten wątek coraz bardziej zaczyna przypominać dialog szowinistów pt. 'Który z nas jest większym ksenofobem?'



Ostatnio bardzo pojemne słowo mieszczące wszystko co się nie zgadza z poprawnością polityczną( a w szczególności to że prawda jest jedna)


Fakty świadczą na Twoją niekorzyść. W sumie któryś ekran z rzędu dowodzisz, że protestanci to ksenofobiczni szowiniści, stosując przy tym wybieg nie nazywania po imieniu tego co chcesz przekazać. A to jest, wybacz bezpośredniość, zwyczajne nadużycie.


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 12 lip 2009, 12:35

W sumie któryś ekran z rzędu dowodzisz, że protestanci to ksenofobiczni szowiniści,


Błędnie odbierasz moje intencje.

Nie uważam że protestanci to ksenofobiczni szowiniści, choć tacy się wśród nich mogą zdarzać.

Wśród katolików zresztą też a nawet wśród żydów :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 lip 2009, 14:43

Bratem jest mi ten który ma ze mna jednego Ojca
Dchowym bratem jest mi kazdy nowonarodzony...
Wg ciała każdy człowiek bo jednego mamy Ojca Adama od którego mamy wspólna naturę.

Jako że nie znam na wylot serc ludzkich to mówie bracie tym którzy wyznają tego samego Boga i mówią że nimi sa a nie oddaja sie rozpuście i nie stawiaja takim pomników... Jako Paweł napisał ... w 1 kor 5.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 15 lip 2009, 16:16

A co z takimi co stawiają pomniki bandziorom takim jak Kalwin?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 15 lip 2009, 16:33

Po pierwsze - Kalwin zadnym bandziorem nie był.
Był najbardziej chrześcijańskim mężem XVI wieku, geniuszem egzegezy i wielkim mężem Bożym.

Nikt z nim się nie mógł wtedy równać, nawet najlepsi przedstawiciele kRzK w osobie Bellarmina, Piusa V, czy innych skrytobójców i podżegacze do mordów masowych i eksterminacji protestantów.

Po prostu.



A po drugie? :)


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 15 lip 2009, 20:50

Albertus napisał/a:
A co z takimi co stawiają pomniki bandziorom takim jak Kalwin?


Po pierwsze - Kalwin zadnym bandziorem nie był.



Ja w każdym razie zachęcam wszystkich do zainteresowania się żywotem Kalwina i sięgania w tej sprawie do różnych żródeł
Może być ciekawa lektura :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lip 2009, 11:33

Albertus pisze:A co z takimi co stawiają pomniki bandziorom takim jak Kalwin?
Bandzior.. czy możesz to jakkolwiek udowodnić. że Kalwin był
bandytyzm «dokonywanie napadów i morderstw»


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 16 lip 2009, 11:39

Albertus pisze:A co z takimi co stawiają pomniki bandziorom takim jak Kalwin?


przynajmniej ich nie czczą i nie modlą się do figur bandziorów - nie wynoszą ich na ołtarze...


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 16 lip 2009, 16:06

Lah:


Albertus napisał/a:
A co z takimi co stawiają pomniki bandziorom takim jak Kalwin?
Bandzior.. czy możesz to jakkolwiek udowodnić. że Kalwin był
bandytyzm «dokonywanie napadów i morderstw»



No cóż muszę przyznać że użyłem słowo bandzior nie do końca w znaczeniu słownikowym.


Dla mnie bandziorami są na przykład komuniści, maoiści, rewolucjoniści francuscy i podobnie i kalwin.

To że ktoś działa w ramach wymyślonego przez siebie prawa nie oznacza że jest prawym człowiekiem


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lip 2009, 16:53

Albertus pisze:Lah:
Albertus napisał/a:
A co z takimi co stawiają pomniki bandziorom takim jak Kalwin?
Bandzior.. czy możesz to jakkolwiek udowodnić. że Kalwin był
bandytyzm «dokonywanie napadów i morderstw»

No cóż muszę przyznać że użyłem słowo bandzior nie do końca w znaczeniu słownikowym.
Dla mnie bandziorami są na przykład komuniści, maoiści, rewolucjoniści francuscy i podobnie i kalwin.
To że ktoś działa w ramach wymyślonego przez siebie prawa nie oznacza że jest prawym człowiekiem

Rozumie ze wg ciebie Polska jest nieprawa - Bowiem sama sobie wymyslila Prawo ? :-/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 16 lip 2009, 19:36

Albertus napisał/a:
Lah:
Cytat:
Albertus napisał/a:
A co z takimi co stawiają pomniki bandziorom takim jak Kalwin?
Bandzior.. czy możesz to jakkolwiek udowodnić. że Kalwin był
bandytyzm «dokonywanie napadów i morderstw»

No cóż muszę przyznać że użyłem słowo bandzior nie do końca w znaczeniu słownikowym.
Dla mnie bandziorami są na przykład komuniści, maoiści, rewolucjoniści francuscy i podobnie i kalwin.
To że ktoś działa w ramach wymyślonego przez siebie prawa nie oznacza że jest prawym człowiekiem

Rozumie ze wg ciebie Polska jest nieprawa - Bowiem sama sobie wymyslila Prawo ? :-/



Jeżeli w Polsce ktoś wprowadzi prawo które będzie mnie karać za to że za dużo zjadłem na kolację to to uznam to za bandytyzm :) ;D

A tak po za tym to wycofuję się z nazwania Kalwina bandytą. Było to niepotrzebne.Poniosło mnie. Nie zmieniam wprawdzie zdania ale nie powinienem tak mówić publicznie wobec protestantów.Na przyszłość postaram się bardziej dobierać słowa.Przepraszam!



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości