pokochałem Jezusa w Kościele Katolickim

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 26 cze 2009, 19:48

niebieski pisze:
Marcus pisze:
Rembov pisze:
Marcus pisze:Rozważ może czym było dla Boga, Twoje oddanie córki, pod opiekę "Maryji"?
Czym jest dla Boga, to przekonamy się po śmierci. Wiemy za to dokładnie, czym jest dla protestantów.

A co wtedy, jeśli się okaże, że to owi protestanci, maja w tym przypadku rację?
A ja myślę, że jest dokładnie odwrotnie :)

Niebieski, nawet przez chwilę nie wątpiłem, że tak myślisz :D


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 26 cze 2009, 19:49

marcin pisze:
Marcus pisze:Gdzie??????????


sprawdź

Jak rzucasz jakieś hasło, to je łaskawie uzasadnij, a nie odpowiadaj kolejnym hasłem


Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: pokochałem Jezusa w Kościele Katolickim

Postautor: niebieski » 26 cze 2009, 20:27

Hallers pisze:
Turretin pisze:Proponuję zbanowanie gościa - za sianie fałszywego świadectwa przeciwko bliźnim i podszywanie się pod kogoś kim nie jest.
A ja proponuję by zbanować agenta Opus Dei który kryje się pod nickiem Turretin i który przybył na to forum w celu ośmieszenia protestantów i protestantyzmu poprzez założenie maski protestanckiego fundamentalisty zajmującego się oskarżaniem chrześcijan niczym sam Szatan. Sądzę też że ta demoniczna furia z jaką atakuje katolików jest udawana i ma na celu zbudowanie negatywnego obrazu protestantów oraz wzbudzenie litości dla katolików będących obiektem ataków tego typu osobników.
Hallers, już miałem dziękować Ci za głos rozsądku, właściwie już to napisałem, kiedy po powtórnym czytaniu, zauważyłem dwuznaczność Twojego tekstu.

Jeśli celem Turetina jest "zbudowanie negatywnego obrazu protestantów oraz wzbudzenie litości dla katolików", to brzmi to prawie tak, jakbyś sądził, że pod nickiem "Turretin" ukrywa się jakiś przewrotny katolik, taki katolicki "Konrad Wallenrod" na protestanckim forum. Czy to chciałeś powiedzieć? Jeśli tak, to jest to bardzo przewrotna argumentacja.

PS. Myślę, że powinieneś też zauważyć, że Turretin pisze przy milczącej aprobacie, żeby nie powiedzieć błogosławieństwie administracji tego forum, i nawet po parokrotnym zwróceniu uwagi na mocne niewłaściwie wyrażenia, nie spotkało się to z żadną reakcją. Może więc Lash i pozostali to również tajni emisariusze Watykanu, którzy chcą takiego efektu, o jakim napisałeś powyżej: Sądzę też że ta demoniczna furia z jaką atakuje katolików jest udawana i ma na celu zbudowanie negatywnego obrazu protestantów oraz wzbudzenie litości dla katolików będących obiektem ataków tego typu osobników. ?


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 26 cze 2009, 20:57

Marcus pisze:Jak rzucasz jakieś hasło, to je łaskawie uzasadnij, a nie odpowiadaj kolejnym hasłem


powtarzam com napisał uprzednio... jeśliś ciekaw o czym mowa przeczytaj cały tekst dekalogu a najlepiej zobacz jak dzielą dekalog ortodoksyjni żydzi :) Ale ty wolisz ludzką tradycję gdzie jedno przykazanie sie usuwa i inne dzieli aby liczba była taka sama.


天主是爱
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 26 cze 2009, 21:26

marcin pisze:
Marcus pisze:Jak rzucasz jakieś hasło, to je łaskawie uzasadnij, a nie odpowiadaj kolejnym hasłem


powtarzam com napisał uprzednio... jeśliś ciekaw o czym mowa przeczytaj cały tekst dekalogu a najlepiej zobacz jak dzielą dekalog ortodoksyjni żydzi :) Ale ty wolisz ludzką tradycję gdzie jedno przykazanie sie usuwa i inne dzieli aby liczba była taka sama.

Wybacz chłopcze, ale wyciągasz jakieś wnioski z księżyca ściągnięte.
Co Ty w ogóle z tą tradycją i dzieleniem przykazań pod moim adresem?
Czy aby na pewno dobrze się czujesz?
Mam Biblię, w której czytam o przykazaniach, które Mojżesz otrzymał od Pana.
Mowa o tym zaczyna się w 5Mojż. 5.1, a kończy na 5.22
Niczego nie dzielę, niczego nie wywalam, nie stosuję żadnej tradycji. Opanuj się człowieku!


Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 26 cze 2009, 21:27

Nie wierzę w spektakularne nawrócenia. Takie w których zmienia się kierunek o 180 stopni. Zwłaszcza, gdy pisze się o nich w sieci. I argumentuje 'dostałem takie zadanie'. 'Widziałam' ich kilka, wszystkie spreparowano na potrzeby chwili, jak się zazwyczaj okazywało. I mimo, że chciałabym wierzyć mistykowi tak jakoś nie potrafię.


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 26 cze 2009, 21:34

Machu Picchu pisze:Nie wierzę w spektakularne nawrócenia. Takie w których zmienia się kierunek o 180 stopni. Zwłaszcza, gdy pisze się o nich w sieci.

Więc w takim razie, dobrym pomysłem by było, byś zaczęła mieć społeczność z wierzącymi w realu :)
Wówczas jest szansa, że Twoje niedowiarstwo, zostałoby poważnie skonfrontowane ;)


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 26 cze 2009, 21:53

Jeden z moich znajomych opowiadał mi, że gdy chciał porozmawiać z księdzem o swoich wątpliwościach nt. niektórych katolickich doktryn, to ksiądz go zbył byle czym i kazał mu więcej się modlić na różańcu...


Skoro się pytał mógł iść do następnego kapłana a jak ten nie pomoże to do następnego, tak, aż jakiś z nim porozmawia. :mrgreen: Mało jest parafii katolickich?


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Pedro
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2008, 17:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pedro » 26 cze 2009, 21:59

Marcus pisze:
Pedro pisze:
Marcus pisze:No Bóg twierdzi inaczej, ale co tam, Biblia to archaizm, nie...

Rozumiem że Ty przestrzegasz wszystkich 10 przykazań, tak?

Tak, STARAM SIĘ* by przestrzegać wszystkich 10 przykazań.
Dziwi Cię to??? :O
A już na pewno nie odważyłbym się świadomie udawać greka i część z nich łamać, bo mi tak "niefortunnie" jakiś kościół w katechizmie napisał...

*- nie jestem bezgrzeszny

Marcus pisze:
Hallers pisze:A przykazanie mówiące o czczeniu dnia Szabatu też starasz się przestrzegać? ;-)

No oczywiście, że też się staram :-D


Jeżeli świętujesz sobotę to przynajmniej jesteś konsekwentny. Zdecydowana większość protestantów tego nie robi. Oni według Twego toku rozumowania też "zmienili" czy "usunęli" jedno z przykazań?


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 26 cze 2009, 22:06

Pedro pisze:
Marcus pisze:
Pedro pisze:
Marcus pisze:No Bóg twierdzi inaczej, ale co tam, Biblia to archaizm, nie...

Rozumiem że Ty przestrzegasz wszystkich 10 przykazań, tak?

Tak, STARAM SIĘ* by przestrzegać wszystkich 10 przykazań.
Dziwi Cię to??? :O
A już na pewno nie odważyłbym się świadomie udawać greka i część z nich łamać, bo mi tak "niefortunnie" jakiś kościół w katechizmie napisał...

*- nie jestem bezgrzeszny

Marcus pisze:
Hallers pisze:A przykazanie mówiące o czczeniu dnia Szabatu też starasz się przestrzegać? ;-)

No oczywiście, że też się staram :-D


Jeżeli świętujesz sobotę to przynajmniej jesteś konsekwentny. Zdecydowana większość protestantów tego nie robi. Oni według Twego toku rozumowania też "zmienili" czy "usunęli" jedno z przykazań?


nie pamiętsz już, co Jezus powiedział na temat szabatu?


Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 26 cze 2009, 23:10

Machu Picchu pisze:I mimo, że chciałabym wierzyć mistykowi tak jakoś nie potrafię.


I ja też nie potrafię, tym bardziej, niż Ty, Machu, bo ja, oprócz własnych obserwacji, które mnie nie zawiodły, jak dotychczas, mam jeszcze autorytet Słowa Bożego, które mówi coś na temat OWIEC:

"Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej" (J 10:27.28).

Czyżby Kościół rzymski był mocniejszy od Pana Jezusa i wyrwał którąś z owiec z Jego Owczarni? Nie wierzę i nigdy nie uwierzę w podobną bzdurę! Prędzej krowy zaczną latać, niż którekolwiek dziecko Boże wróci do KRK...

::SHALOM::


Pedro
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2008, 17:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pedro » 26 cze 2009, 23:13

św.tomek pisze:nie pamiętsz już, co Jezus powiedział na temat szabatu?

Nie chodzi o to co Jezus mówił na temat szabatu, tylko o stosunek protestantów do dekalogu. Jeżeli zarzucają oni katolikom że nie przestrzegają całego dekalogu - czemu sami tego nie robią?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 26 cze 2009, 23:26

Pedro pisze:Jeżeli zarzucają oni katolikom że nie przestrzegają całego dekalogu - czemu sami tego nie robią?

Po pierwsze to, nie "oni zarzucają", tylko takie są fakty.

Po drugie, to nie chodzi o "nie przestrzeganie" przez katolików, któregoś z przykazań, a przejawy hipokryzji i podawanie w katechizmie zmienionej treści dekalogu.

Po trzecie, to Ty, drogi Pedro jako katolik, również przestrzegasz szabatu. Co ile dni "dzień święty święcisz"? Co 17? Co 45? Co 20? Nie, co 7 dni.

Po czwarte, dlaczego nie zauważasz subtelnej różnicy, pomiędzy czczeniem niedzieli zamiast soboty [u części protestantów], od jawnego występowania przeciw przykazaniu mówiącym o bałwochwalstwie, co jest obrzydliwością dla Pana?

Po piąte, dlaczego, próbujesz znaleźć usprawiedliwienie dla siebie w grzechach innych ludzi?



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości