Kłamstwa i fałszerstwa katolików rzymskich

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 cze 2009, 12:17

Rembov pisze:
Kanon 14 synodu w Tuluzie z 1229
Synod w Tuluzie miał zasięg lokalny. Świadczą o tym przekłady na języki narodowe, które miały miejsce po nim, na przykład w Polsce.
Nie pisz bzdur, wszystko co ci nie pasuje to albo lokalinie albo nie ex catedra, przynajmniej bądź uczciwy dla samego siebie i nie oszukuj się jeśli w to wierzysz. KRK przez wieki ukrywał, utrudniał dostęp do Biblii tylko z tego powodu zeby ludzie nie widzieli fałszywych doktyn KRK.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 09 cze 2009, 12:28

Bzdury to ty piszesz. Gdyby zakaz synodu w Tuluzie obejmował cały Kościół, to nigdy nie powstałby chociażby przekład Wujka.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 cze 2009, 14:25

Rembov pisze:
Lash pisze:Ja ci podaje dwa największe pogromy czarownic w Niemczech.

Dwa miasta - Wurzburg i Bambrg
dwie liczby - 900 i 600
czas - (1617-22)
i kto dokonal - John Gottfried von Aschhausen (1617-22)

A źródło rewelacji to gdzie wcięło?



Podawem wczesniej pewnie nie zajrzales I sie do magasz ponownie

http://pl.wikisource.org/wiki/Encyklope ... czarownice
http://www.newadvent.org/cathen/15718a.htm
http://books.google.co.uk/books?id=sGXV ... t&resnum=1

Rembov pisze:
Lash pisze:Wasze kalumnie na zasadzie niemcy sa protestanckie i to na pewno protestanci mordowali - dowodza tylko że siejecie kłamliwą propagande i nie potraficie nic udowodnić :( i przykrywacie uczynki swojego kościoła kłamstwami.

Nikt nie przykrywa niczego. Nie wmawiaj nam tego, czego nie czynimy. Na razie, to ty usiłujesz ukryć fakt, że protestanci w przeszłości polowali na czarownice, a Luter wzywał do ich zabijania.


Gdzie tak czynie kłamczuszku
Wskaż?

Wskazuje jedynie że nie jest prawdą że Protestanckie niemcy mordowały czarownice
dwa najwieksze pogromy to dzieło katolików
Innych przypadków sie nie dokopałem bo nie chce mi sie przewalac dokumentow
ba nawet prosiłem o podanie protestanckich przykładów zaobjania wiedzm w niemczech ALE KONKRETNIE WIĘC JE PODAJ
Tak jak ja zrobiłem

miasto
okres
kto
data
Ostatnio zmieniony 09 cze 2009, 14:31 przez Lash, łącznie zmieniany 2 razy.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 cze 2009, 14:29

kometa pisze:
Lash pisze:Temat jest o katolikach
jak widać jednym z kłamstw jest to że to Protestanci niemieccy mordowali czarwonice
w tych opracowaniach jasno widać że robili to niemiccy inkwizytorzy z katolickiego kościoła w bambrze i wirzburgu
razem 1500 ofiar


W zasadzie w twoich ustach - jak i w ustach twoich kilku braci protestantów słowo "kłamstwo" strasznie się zdewaluowało i stawiam tezę, że przestało cokolwiek znaczyć, bo w co 2-3 poście używacie tego słowa w stosunku do nas. Nie wiem, czy taka ma być taktyka, żeby mówić dużo "kłamstwo, kłamstwo...", żeby pokazac się w lepszym świetle, a do innych łatka ma przylgnac. W kazdym razie - to słowo w waszych ustach - dla mnie przynajmiej - zaczyna mieć obojętny charakter. Tak to jest - gdy ciągle nadużywa się pewnych słów...
Powiesz co merytorycznie?

Pokaz mi dokumenty wskazujace ze Protestanci zabili ileś tam osób
tu masz dokładnie nawet z encyklopedii katolickiej że w wurzburgu 900 wiedzm zabili katolicy a to najwiekszy pogrom w niemczech

Merytorycznie to mówic nie potrafisz .... skoro nie widzisz tego że ktos cibie odsyla do zrodeł.
Czekam na podobne udokumentowanie z towjej strony.
NIe na zasadzie jak czynicie
skoro to niemcy to prostestanci
bo to głupie kłamstwo dla nieinteligentnych


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 09 cze 2009, 14:38

Lash pisze:Podawem wczesniej pewnie nie zajrzales I sie do magasz ponownie

Nie znalazłem tam liczby ofiar.

Lash pisze:kłamczuszku
,
§ 2.
Zabrania się używania negatywnych określeń względem oponenta poprzez przypisywanie mu stałych cech typu: głupota, idiotyzm lub w formie frazy: jesteś kłamcą, jesteś imoptentem intelektualnym.... itp.

http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?p=39#39

Lash pisze:Wskaż?

Proszę bardzo:
Lash pisze:Wskazuje jedynie że nie jest prawdą że Protestanckie niemcy mordowały czarownice
dwa najwieksze pogromy to dzieło katolików


Lash pisze:ba nawet prosiłem o podanie protestanckich przykładów zaobjania wiedzm w niemczech ALE KONKRETNIE WIĘC JE PODAJ
Tak jak ja zrobiłem

miasto
okres
kto
data



W Strasburgu w samym tylko październiku 1582 skazano na stos 134 czarownice

http://sivis.ddl2.pl/index.php/apologet ... zycji.html

Warto, abyś był świadomy, że Strasburg w roku 1531 przystąpił do Związku Szmalkaldzkiego, więc protestanckości tego miasta się nie wyprzesz.
http://portalwiedzy.onet.pl/56330,,,,sz ... haslo.html


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Brawario
Posty: 242
Rejestracja: 26 kwie 2009, 17:27
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Brawario » 09 cze 2009, 15:42

Hallers pisze:
Turretin pisze: kilkaset lat niewolnictwa i linczów jakich dokonywali baptyści na afroamerykanach to nie tylko wina "grupki nadgorliwców".
Kapiszi?

Jeśli chodzi o niewolnictwo i dyskryminację rasową, to trzeba przyznać, że i katolicy, a nawet hierachowie katoliccy mieli w tym swój niemały udział.
Po pierwsze bowiem: pro-niewolnicze Południe USA były niegdyś zamieszkane w niemałej części przez katolików (szczególnie bardzo niewolnicza Luizjana - nb. jedno z miast tego stanu, a mianowicie Nowy Orlean do dziś ma jeden z najwyższych procent społeczności katolickiej, a jednocześnie jest jednym z najbardziej zdeprawowanych miast Stanów Zjednoczonych). Poza tym wielu niekatolickich Południowców pobierało naukę w szkołach katolickich. Zastanawiający jest także fakt, iż to Watykan był jedynym na świecie państwem które oficjalnie uznało niepodległość zbuntowanych stanów Konfederacji (państwa, które "prawo do niewolnictwa i jego rozszerzania na inne terytoria" wpisało oficjalnie do swej konstytucji). Pewne poszlaki w sprawie morderstwa dokonanego na Abrahamie Lincolnie także prowadzą do katolików. Chociaż bowiem nieprawdą okazały się doniesienia, iż sam morderca Lincolna miałby być katolikiem, przy którym znaleziono różaniec i szkaplerz, to jednak jeden z uczestników spisku znalazł później schronienie w Watykanie jako papieski żuaw. O samym zaś prezydencie zbuntowanej, pro-niewolniczej Konfederacji mówiło się, iż sympatyzuje on z katolicyzmem (zresztą do dziś, pewni konserwatywni katolicy bardzo ową okoliczność podkreślają).
Po drugie: hierarchia katolicka USA raczej nie czyniła wiele, by osłabić społeczne poparcie dla dyskryminacji i segregacji rasowej. Przeciwnie, w katolickich kościołach na terenie USA przez długi czas obowiązywała zasada, iż czarni wierni mają zajmować miejsca z tyłu za białymi katolikami. Wdzięczny byłbym też za wskazanie nawoływań katolickich hierarchów tego kraju do zniesienia niewolnictwa.
Po trzecie: ostatnim krajem, który zniósł niewolnictwo była katolicka Brazylia (jest jednak faktem, iż niewolnictwo w tym kraju było nieco lżejsze, aniżeli w USA). Państwa protestanckie, czyli Wielka Brytania i USA uczyniły to wcześniej.
Po czwarte: duży udział w handlu niewolnikami miały osoby ochrzczone i wychowane w wierze katolickiej, to znaczy Hiszpanie i Portugalczycy. Jest co prawda faktem, że niektórzy papieże nakładali na handlarzy niewolnikami ekskomunikę (niektórzy papieże wzywali też do zniesienia niewolnictwa, np. Pius VII w 1815 roku na Kongresie Wiedeńskim) jednak kwestią do dyskusji jest na ile, owa sankcja była stosowana wobec tych złoczyńców w praktyce. Wiadomo jest wszak, iż niemoralnym działaniom handlarzy niewolników towarzyszyli zakonnicy.
Trzeba jednak przyznać, iż jedne z najbardziej rasistowskich organizacji i systemów stworzyli co poniektórzy protestanci (vide: Ku Klux Klan - nb. popierany przez jednego z założycieli ruchu zielonoświątkowego czy apartheid w RPA oficjalnie wspierany przez doktrynę największego kalwińskiego kościoła w tym kraju).
Ostatnio zmieniony 09 cze 2009, 17:11 przez Brawario, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 09 cze 2009, 15:43

klarcia pisze:Jednak dzieci "z probówki" nie zaleca się w nim zabijać.

A który diabeł zabiłby swoje dzieło?
klarcia pisze:Wręcz przeciwnie, podkreśla się, iż nie ponoszą winy za to w jaki sposób zostały poczęte.

szatan, który ma władze na tym świecie i kieruje tymi pseudo badaniami jest pewnie dumny że jego kościół, kościół rzymskokatolicki jest za jego dziełem...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 09 cze 2009, 15:45

Riddick pisze:
klarcia pisze:Jednak dzieci "z probówki" nie zaleca się w nim zabijać.

A który diabeł zabiłby swoje dzieło?
klarcia pisze:Wręcz przeciwnie, podkreśla się, iż nie ponoszą winy za to w jaki sposób zostały poczęte.

szatan, który ma władze na tym świecie i kieruje tymi pseudo badaniami jest pewnie dumny że jego kościół, kościół rzymskokatolicki jest za jego dziełem...


Albo ja nie rozumiem (zwyczajnie po ludzku o co chodzi Riddickowi) albo mnie diabel opętał...albo jego...

O co mu chodzi??


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 09 cze 2009, 15:59

Po raz enty chodzi o to, że klony i twory z in vitro nie posiadają duszy i nie są ludźmi.
kometa pisze:albo mnie diabel opętał.

cośw tym jest, skoro dalej siedzisz w kościele antychrysta...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 cze 2009, 16:23

Rembov pisze:
Lash pisze:Podawem wczesniej pewnie nie zajrzales I sie do magasz ponownie

Nie znalazłem tam liczby ofiar.

Skoro tak czytasz to rozumiem skád takie wierzenia
Z materiału http://pl.wikisource.org/wiki/Encyklope ... czarownice
Najstraszniejszych rozmiarów dosięgło to prześladowanie w Niemczech, gdzie po mękach, któremi dręczono delinkwentki podczas badań, następowało zwykle gromadne palenie ich na stosie. Tak np. w ciągu 5-ciu lat w dyecezyi bamberskiej spalono 600 kobiet, a w wircburskiej 900!


jak widać liczby sa i to po polsku cały tekst

Rembov pisze:
Lash pisze:kłamczuszku
, § 2.
Zabrania się używania negatywnych określeń względem oponenta poprzez przypisywanie mu stałych cech typu: głupota, idiotyzm lub w formie frazy: jesteś kłamcą, jesteś imoptentem intelektualnym.... itp.
http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?p=39#39


OK przepraszam
chciałem aby nie było mocno ale na wpół sympatycznie
jesli chcesz wyedytuje.

Rembov pisze:
Lash pisze:Wskaż?
Proszę bardzo:
Lash pisze:Wskazuje jedynie że nie jest prawdą że Protestanckie niemcy mordowały czarownice
dwa najwieksze pogromy to dzieło katolików
Lash pisze:ba nawet prosiłem o podanie protestanckich przykładów zaobjania wiedzm w niemczech ALE KONKRETNIE WIĘC JE PODAJ
Tak jak ja zrobiłem

miasto
okres
kto
data



W Strasburgu w samym tylko październiku 1582 skazano na stos 134 czarownice

http://sivis.ddl2.pl/index.php/apologet ... zycji.html

Warto, abyś był świadomy, że Strasburg w roku 1531 przystąpił do Związku Szmalkaldzkiego, więc protestanckości tego miasta się nie wyprzesz.
http://portalwiedzy.onet.pl/56330,,,,sz ... haslo.html


Zastanawia mnie to że
1 Ziemkiewicz nie podaje ŻADNEGO ZRÓDŁA
2 Katolicka Encuklopedia podaje że w tym czasie wlaczyły ze soba frakcje katolicka i protestnacka o Strasburg - wiec nie jest to tak jasne jak sugerujesz.
http://www.newadvent.org/cathen/14313c.htm
cytat z katolickiej encyklopedii
John IV of Manderscheid-Blankenheim (1569-92) summoned the Jesuits to Molsheim to check the apostasy and encouraged the Counter-Reformation. After his death there was a double election: the Protestant cathedral canons chose John George of Brandenburg as administrator; the Catholic canons, Cardinal Charles of Lorraine. The struggle between the two candidates, called the Bishops' War of Strasburg (1592-1604), caused the diocese great misery. Charles of Lorraine was victor.
Jeden koleś wzywa Jezuitów aby wypedzić protestantów w końcu wygrywa biskup katolicki
nic o wiedzmach w tym czasie
wiec albo kotolicka encyklopedia jest niepełana albo ziemkiewicz przy całym szacunku coś naciaga.
Dalej co jest istotne
Catholic ownership was further secured in the successive election of two Austrian archdukes as bishop: Leopold (1607-25), a brother of Emperor Ferdinand II, and Leopold William (1625-62), one of Ferdinand's sons.

Katolickie posiadanie tego miasta było zabespieczone przez austrików i Biskupa Laopolda i ferdynada II w latach 1592 - 1662


3 Inny Tekst polski mówi
http://lysagora.republika.pl/historia.htm
W niemieckiej diecezji konstancjańskiej od 1587 do 1593 skazano 368 osób. W samym tylko Strasburgu, w ciągu czterech dni w 1582 roku, śmierć na stosie poniosło 135 kobiet. W tejże diecezji strasburskiej pomiędzy rokiem 1615 a 1653 skazano około 5000 czarownic. W Bambergu od roku 1625 do 1650 wydano 600 wyroków śmierci. W jednym z miast Szkocji w procesie toczącym się w latach 1661-1662 przed sądem stanęły 664 osoby, w roku 1692 w Salem w Ameryce Północnej – 162. W Eichnstatt w 1634 roku kobieta oskarżona o czary złożyła jednej nocy doniesienie na kolejnych 45, które rzekomo miały być jej wspólniczkami. Łańcuch oskarżeń w Würzburgu w roku 1629, doprowadził do skazania oprócz kobiet również dzieci (co zresztą nie było aż tak niezwykłe!), duchownych, biskupiego kanclerza i wreszcie samego biskupa! Co więcej – w jednym z procesów odbywających się w Nysie na Śląsku (nie należącym podówczas do Polski) torturowanych piętnaście kobiet także wskazało lokalnego biskupa jako najpotężniejszego czarownika! Te przykłady to jedynie najdrobniejszy ułamek całości...


Jak widać NAWET Jesli Protestanci spalili 134 czarownice w 1582r -żadna encyklopedia nie przypisuje tego miasta protestantom a katolicka wskzuje że wtdy juz był silny ruch jezuicki anyt reformnatorski w miescie w lastach 1569 -92 - to Katolicy w 1615-1653 spalili ich 5000 tysiecy.
wiec w niemaczech juz udowdnilismy dzis 6000 katolickich widzm spalonych i jest podejrzenie co do 135 protestanckich


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 cze 2009, 16:33

Bazujác na tekscie
http://lysagora.republika.pl/historia.htm

Nasuwa się w związku z tym pytanie, ile czarownic i czarowników stracono w Europie na przestrzeni wieków? Jedne źródła podają liczbę od kilkuset tysięcy do około miliona, inne szacują ją aż na osiem milionów. Ustalenie faktycznej liczby jest niemożliwością, zważywszy choćby na to, że w niektórych przypadkach wraz z czarownicami na stosach palono całą dokumentację dotyczącą procesu; nie da się też określić ilości domniemanych wiedźm straconych bez sądu. Podać mogę jedynie kilka przykładowych liczb. I tak, sami autorzy "Młota na czarownice" w ciągu pięciu lat (1484-1489) osobiście spalili 98 kobiet. W niemieckiej diecezji konstancjańskiej od 1587 do 1593 skazano 368 osób. W samym tylko Strasburgu, w ciągu czterech dni w 1582 roku, śmierć na stosie poniosło 135 kobiet. W tejże diecezji strasburskiej pomiędzy rokiem 1615 a 1653 skazano około 5000 czarownic. W Bambergu od roku 1625 do 1650 wydano 600 wyroków śmierci. W jednym z miast Szkocji w procesie toczącym się w latach 1661-1662 przed sądem stanęły 664 osoby, w roku 1692 w Salem w Ameryce Północnej – 162. W Eichnstatt w 1634 roku kobieta oskarżona o czary złożyła jednej nocy doniesienie na kolejnych 45, które rzekomo miały być jej wspólniczkami. Łańcuch oskarżeń w Würzburgu w roku 1629, doprowadził do skazania oprócz kobiet również dzieci (co zresztą nie było aż tak niezwykłe!), duchownych, biskupiego kanclerza i wreszcie samego biskupa! Co więcej – w jednym z procesów odbywających się w Nysie na Śląsku (nie należącym podówczas do Polski) torturowanych piętnaście kobiet także wskazało lokalnego biskupa jako najpotężniejszego czarownika! Te przykłady to jedynie najdrobniejszy ułamek całości...


Oba teksty za encyklopedia katolicka

Eichnstatt w 1634 ... w tym czasie byo katolickie http://www.newadvent.org/cathen/05364a.htm
Bishop Martin von Schaumberg (1560-1590) founded the first Tridentine seminary (1564) one year after the close of the Council, and secured for it excellent teachers (Robert Turner, Peter Stewart, Frederick Staphylus). Bishop Konrad von Gemmingen (1593-1612) rebuilt the Willibaldsburg, founded the "Hortus Eystettensis", a garden well known to all European botanists, ordered frequent visitations of the diocese, and embellished the cathedral with precious jewels. Bishop Christoph Johann von Westerstetten (1612-1636) invited the Jesuits to Eichstätt built a magnificent (Renaissance) church for them, and committed the episcopal seminary to their care. In 1634 the Swedes reduced almost the whole episcopal city to ashes, but it soon rose to new splendour under the long and prosperous reign of Bishop Marquard II (1636-1685), a scion of the family of Schenk von Castell. He reorganized the ecclesiastical and secular administration of the diocese, won part of its territory (in the Upper Palatinate) back to Catholicism and was for years imperial plenipotentiary at the diets and eminent as a diplomat.

Konstancja http://www.newadvent.org/cathen/04286c.htm
The decline of the diocese begins with the Protestant Reformation. The Swiss Cantons Zurich, Bern, St. Gall, Schaffhausen, and Thurgau were first to adopt the new doctrine (Zwinglianism). They were followed in 1526 by the city of Constance and in 1534 by the Duchy of Würtemberg. [b]Baden became Protestant in 1556, but here the Catholic religion was restored in 1571.[/b] The old Faith was also slowly restored in the city of Constance from 1548 when that city came under Austrian rule. From 1526 the bishops of Constance resided at Meersburg. Despite the great losses sustained during the Reformation, the diocese in 1750 still numbered 3774 secular priests, 2764 monks, 3147 nuns, and a Catholic population of 891,948.

Konstancja w 1571 roku była ponownie katolicka!


Jak widac 500 kolejnych ofair w niemczech to katolickie miasta w tym czasie

masz wiec 7000 ofiar katolickiego przesladowania wiedzm w niemczech i poejrzenie 135 ofiar w starsburgu że zrobił to protestantyzm.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2009, 16:38 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 cze 2009, 16:36

Jak widać katolicka propaganda działa na tyle dobrze że nadal przypisuje sie to w wiekszosci protestantom :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 09 cze 2009, 16:53

Turretin pisze:Bredzisz bez ładu i składu. Bez odbioru.
Jeżeli nie masz nic sensownego do powiedzenia i nie podoba Ci się że ktoś mierzy Ciebie Twoją własną miarą to wolałbym bym żebyś mnie nie obrażał. Przynajmniej ja do takiego poziomu zniżać się nie będę i szkoda że inne osoby które przychodzą na to forum będą budowały sobie obraz na podstawie Twojego zachowania.


Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 09 cze 2009, 16:57

Riddick pisze:Po raz enty chodzi o to, że klony i twory z in vitro nie posiadają duszy i nie są ludźmi.
kometa pisze:albo mnie diabel opętał.

cośw tym jest, skoro dalej siedzisz w kościele antychrysta...


Jeśli jest tutaj ktoś opętanym, to raczej "Riddick".
Mamy nawet na to pewne dowody:

"mój pradziadek był masonem, mój dziadek był masonem, ojciec masonem nie jest, ale przed śmiercią dziadek zostawił mi swój sygnet, który wcześniej należał do jego ojca, itd w góre... tez mam sukcesje zachowaną, bo dziadek tak wybrał... i co, mam sie tym chwalić?"


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
(Flp 4,13).

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości