Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Artakserkses
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: Artakserkses » 19 kwie 2020, 22:23

Jak w temacie.

Ja najbardziej nie lubię monofizyckiego patriarchatu Aleksandrii i pochodzących zeń monofizyckich Kościołów Etiopii i Erytrei. Niebezpieczne praktyki wyjątkowo licznych postów i zjudaizowanie w postaci obrzezania. Do tego tatuowanie chrzczonych niemowląt :eek: Dziwaczny kanon Biblii.

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2020, 12:16

Artakserkses pisze:Jak w temacie....
Mam problem... Bo Kościół - Zbór Boży jest jeden, stanowią go wszyscy zbawieni czasu łaski, to jak go nie lubić :)

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Artakserkses
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Artakserkses » 21 kwie 2020, 16:33

Chodzi mi o inne znaczenie tego słowa... Może lepiej byłoby użyć ,,denominacja", ,,chrześcijański związek wyznaniowy".

Nie chodzi o koncepcje w stylu ,,stanowią go wszyscy zbawieni", ,,jeden, święty, powszechny i apostolski", ,,kościół pielgrzymujący/walczący, triumfujący, cierpiący". Chodzi mi raczej o ,,Kościół Ewangelicko-Augsburski", ,,Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny" itd.

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 21 kwie 2020, 16:44

Artakserkses pisze:Chodzi mi o inne znaczenie tego słowa... Może lepiej byłoby użyć ,,denominacja", ,,chrześcijański związek wyznaniowy".

Nie chodzi o koncepcje w stylu ,,stanowią go wszyscy zbawieni", ,,jeden, święty, powszechny i apostolski", ,,kościół pielgrzymujący/walczący, triumfujący, cierpiący". Chodzi mi raczej o ,,Kościół Ewangelicko-Augsburski", ,,Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny" itd.
Ja nigdy nie powiem że kogoś nie lubię bo jest w jednym albo drugim wyznaniu, mogę nie lubić tych co odciągają tych ludzi od prawdziwej Ewangelii, tych nie lubię i nazywam ich zwodzicielami, fałszywymi prorokami itd. Znakomita większość ludzi w denominacjach jest oszukana przez przewodników tych organizacji religijnych i brnie w fałszywą wiarę, jest mi szkoda tych ludzi i jak tylko mogę to próbuję ich wyciągać z bagna religii i pokazywać drogę wiary raz na zawsze przekazanej świętym.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Życie kościelne”