Z ziemi do nieba

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich

O wniebowzięciu Maryi (z ciałem i duszą) przekonuje mnie:

Biblia
1
6%
tradycja kościelna
1
6%
osobiste odczucie
0
Brak głosów
nie wierzę w to
14
88%
 
Liczba głosów: 16
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 16 sie 2019, 14:21

pietrobus pisze:Na pewno księża biskupi, ci którzy się dopełnił niegodziwosci nie są przedstawicielami Chrystusa na ziemi. Wszak jest napisane by się wystrzegac w sukniach tych którzy głoszą w jego imię a robią brzydkie rzeczy.



:O

A gdzie jest tak napisane? i co to ma do rzeczy?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 16 sie 2019, 14:28

pietrobus pisze:Przecież po skończeniu świata nie będzie nic na ziemi. Albo będą w ogniu, albo w niebie. Czyssca też nie ma. Zbawienie jest z wiary.
O Maryji jest więcej napisane, dopiero w ewangelii Marka,
Który nie był z 12-stu apostołów. Nie widział tego, a tylko spisywał zasłyszane. Więc jak Duch Święty, napełnia uczniów i spisywał to; czy Jezus bardziej uwielbia Marka czy Mateusza, bo ten drugi się rozpisywać tak zaczął jakby sam był przy tym, a Mateusz pisze to co było nie zdając się w szczegóły. Czy tak było, czy to język literacki? Czy jeszcze inaczej.


Czy ty w ogóle uznajesz natchnienie całego Pisma Swiętego?


Oczywiście po skończeniu świata będzie Nowa ziemia i nowe niebo i Chrystus będzie tam nadal przebywał z apostołami. :)

Zbawienie jest z wiary żywej potwierdzonej uczynkami.

Czyściec jest doczesną ( trwającą do pewnego czasu) karą i oczyszczeniem z tego czego nie zbudowali na Chrystusie dla zbawionych.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 16 sie 2019, 14:30

Albertus pisze:
pietrobus pisze:Na pewno księża biskupi, ci którzy się dopełnił niegodziwosci nie są przedstawicielami Chrystusa na ziemi. Wszak jest napisane by się wystrzegac w sukniach tych którzy głoszą w jego imię a robią brzydkie rzeczy.



:O

A gdzie jest tak napisane? i co to ma do rzeczy?

Mat. 7:15-20
Podam ci tylko to. Nie mogę znaleźć tego o zakwasie. Z tego co pamiętam mówił do Faryzeuszy. Jak znasz dobrze Ewangelię to sobie znajdziesz.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 16 sie 2019, 14:32

Albertus pisze:
pietrobus pisze:Przecież po skończeniu świata nie będzie nic na ziemi. Albo będą w ogniu, albo w niebie. Czyssca też nie ma. Zbawienie jest z wiary.
O Maryji jest więcej napisane, dopiero w ewangelii Marka,
Który nie był z 12-stu apostołów. Nie widział tego, a tylko spisywał zasłyszane. Więc jak Duch Święty, napełnia uczniów i spisywał to; czy Jezus bardziej uwielbia Marka czy Mateusza, bo ten drugi się rozpisywać tak zaczął jakby sam był przy tym, a Mateusz pisze to co było nie zdając się w szczegóły. Czy tak było, czy to język literacki? Czy jeszcze inaczej.


Czy ty w ogóle uznajesz natchnienie całego Pisma Swiętego?


Oczywiście po skończeniu świata będzie Nowa ziemia i nowe niebo i Chrystus będzie tam nadal przebywał z apostołami. :)

Zbawienie jest z wiary żywej potwierdzonej uczynkami.

Czyściec jest doczesną ( trwającą do pewnego czasu) karą i oczyszczeniem z tego czego nie zbudowali na Chrystusie dla zbawionych.

Nie ma czyscca i zbawienie jest z wiary. Sam tak Jezus rzekł w ewangelii. :) Czyli wiara jest nieważna bo wystarczy dobrze czynić?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 16 sie 2019, 14:32

Albertus pisze:
pietrobus pisze:Przecież po skończeniu świata nie będzie nic na ziemi. Albo będą w ogniu, albo w niebie. Czyssca też nie ma. Zbawienie jest z wiary.
O Maryji jest więcej napisane, dopiero w ewangelii Marka,
Który nie był z 12-stu apostołów. Nie widział tego, a tylko spisywał zasłyszane. Więc jak Duch Święty, napełnia uczniów i spisywał to; czy Jezus bardziej uwielbia Marka czy Mateusza, bo ten drugi się rozpisywać tak zaczął jakby sam był przy tym, a Mateusz pisze to co było nie zdając się w szczegóły. Czy tak było, czy to język literacki? Czy jeszcze inaczej.


Czy ty w ogóle uznajesz natchnienie całego Pisma Swiętego?


Oczywiście po skończeniu świata będzie Nowa ziemia i nowe niebo i Chrystus będzie tam nadal przebywał z apostołami. :)

Zbawienie jest z wiary żywej potwierdzonej uczynkami.

Czyściec jest doczesną ( trwającą do pewnego czasu) karą i oczyszczeniem z tego czego nie zbudowali na Chrystusie dla zbawionych.

Nie ma czyscca i zbawienie jest z wiary. Sam tak Jezus rzekł w ewangelii. :) Czyli wiara jest nieważna bo wystarczy dobrze czynić?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 16 sie 2019, 14:44

pietrobus pisze:Nie ma czyscca i zbawienie jest z wiary. Sam tak Jezus rzekł w ewangelii. :) Czyli wiara jest nieważna bo wystarczy dobrze czynić?


Gdzie Jezus powiedział że nie ma czyśćca?

Czy Jezus powiedział że nie ma żadnej kary dla zbawionych za ich złe uczynki dokonane w ciele? Gdzie?

Jak już napisałem zbawienie jest z wiary ale nie z samej wiary ale potwierdzonej uczynkami bo sama wiara bez uczynków jest martwa i nie zbawia.

najlepiej wyjaśnia to Pismo w liście św Jakuba:

Jk2: (14) Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić? (15) Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, (16) a ktoś z was powie im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta! - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? (17) Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. (18) Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. (19) Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą. (20) Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? (21) Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? (22) Widzisz, że wiara współdziała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. (23) I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga. (24) Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. (25) Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? (26) Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 16 sie 2019, 14:47

pietrobus pisze:
Albertus pisze:
pietrobus pisze:Na pewno księża biskupi, ci którzy się dopełnił niegodziwosci nie są przedstawicielami Chrystusa na ziemi. Wszak jest napisane by się wystrzegac w sukniach tych którzy głoszą w jego imię a robią brzydkie rzeczy.



:O

A gdzie jest tak napisane? i co to ma do rzeczy?

Mat. 7:15-20
Podam ci tylko to. Nie mogę znaleźć tego o zakwasie. Z tego co pamiętam mówił do Faryzeuszy. Jak znasz dobrze Ewangelię to sobie znajdziesz.


jaki to ma związek z tematem?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 16 sie 2019, 14:49

Czyścić nie ma żadnego uzasadnienia w biblii, ta doktryna została wprowadzoną przez kościół katolicki. Nie jest miejscem lecz procesem, że strony Krk . Większość wierzących odpowiada, że po śmierci pójdzie do czyscca.
Nie chce mi się pisać. I tłumaczyć, więc świruje czyścić, tym o to filmikiem:
https://m.youtube.com/watch?v=xnn06IwashE&t=891s


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 16 sie 2019, 14:50

Albertus pisze:
pietrobus pisze:
Albertus pisze:

:O

A gdzie jest tak napisane? i co to ma do rzeczy?

Mat. 7:15-20
Podam ci tylko to. Nie mogę znaleźć tego o zakwasie. Z tego co pamiętam mówił do Faryzeuszy. Jak znasz dobrze Ewangelię to sobie znajdziesz.


jaki to ma związek z tematem?

Pytałeś się o nauki. Ja twierdzę, że nauki Krk to fałszywe nauki o których Jezus wspomina w biblii.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 16 sie 2019, 14:58

pietrobus pisze:Czyścić nie ma żadnego uzasadnienia w biblii, ta doktryna została wprowadzoną przez kościół katolicki. Nie jest miejscem lecz procesem, że strony Krk . Większość wierzących odpowiada, że po śmierci pójdzie do czyscca.
Nie chce mi się pisać. I tłumaczyć, więc świruje czyścić, tym o to filmikiem:
https://m.youtube.com/watch?v=xnn06IwashE&t=891s


Filmiki sobie daruj bo nie mam czasu ich słuchać. Ja też mogę ci dawać linki do filmików ale to nie ma sensu bo zablokuje dyskusję.

Zadałem ci proste pytanie :

Czy Jezus powiedział że nie ma żadnej kary dla zbawionych za ich złe uczynki dokonane w ciele? Gdzie?

Spróbuj na nie odpowiedzieć.

Bo ja w Biblii znajduję coś wręcz przeciwnego. Na przykład:
Łk12:
. (40) Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. (41) Wtedy Piotr zapytał: Panie, czy do nas mówisz tę przypowieść, czy też do wszystkich? (42) Pan odpowiedział: Któż jest owym rządcą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoją służbą, żeby na czas wydzielił jej żywność? (43) Szczęśliwy ten sługa, którego pan powróciwszy zastanie przy tej czynności. (44) Prawdziwie powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. (45) Lecz jeśli sługa ów powie sobie w duszy: Mój pan ociąga się z powrotem, i zacznie bić sługi i służące, a przy tym jeść, pić i upijać się, (46) to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna; każe go ćwiartować i z niewiernymi wyznaczy mu miejsce. (47) Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. (48) Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.



Albo:

2Kor5: (10) Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.

Jaka to może być zapłata za te złe uczynki skoro rzekomo nie ma żadnej kary dla zbawionych?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 16 sie 2019, 15:01

Nie mam czasu na dyskusję teraz. Wrócę do siebie. Spokojnie siądę przed komputerem, nie będę z telefonu odpowiadał bo to niewygodne.

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 16 sie 2019, 15:03

pietrobus pisze:
Albertus pisze:
pietrobus pisze:Mat. 7:15-20
Podam ci tylko to. Nie mogę znaleźć tego o zakwasie. Z tego co pamiętam mówił do Faryzeuszy. Jak znasz dobrze Ewangelię to sobie znajdziesz.


jaki to ma związek z tematem?

Pytałeś się o nauki. Ja twierdzę, że nauki Krk to fałszywe nauki o których Jezus wspomina w biblii.


A ja twierdzę że nauczanie Kościoła to nie są fałszywe nauki. :)

Natomiast Jezus powiedział aby nie naśladować złych uczynków tych którzy nauczają:
Mt23:
(1) Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: (2) Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. (3) Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 16 sie 2019, 15:06

Nie napisałem że nie ma kary za złe uczynki. Próbujesz mi przypisać słowa których nie wypowiedzialem. Wszak Jezus rzekł, że że zdrowego drzewa zdrowe owoce są, że chorego złe. Zbawienie przez wiarę, więc jak wierze czynię dobro z automatu więc jak mogą być złe owoce z zdrowego drzewa?

Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Z ziemi do nieba

Postautor: pietrobus » 16 sie 2019, 15:11

Albertus pisze:
pietrobus pisze:
Albertus pisze:
jaki to ma związek z tematem?

Pytałeś się o nauki. Ja twierdzę, że nauki Krk to fałszywe nauki o których Jezus wspomina w biblii.


A ja twierdzę że nauczanie Kościoła to nie są fałszywe nauki. :)

Natomiast Jezus powiedział aby nie naśladować złych uczynków tych którzy nauczają:
Mt23:
(1) Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: (2) Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. (3) Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.
Jak już cytujesz to cytuje do Końca. To jest o potępienie faryzeusze i uczonych w Piśmie. Nie ucina cytatów. Tak brzmi calosc:

23:1

Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:

23:2

Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.

23:3

Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.

23:4

Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.

23:5

A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.

23:6

Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,

23:7

I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.

23:8

Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.

23:9

Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

23:10

Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.

23:11

Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,

23:12

A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.

23:13

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

23:14

(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)

23:15

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.

23:16

Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.

23:17

Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?

23:18

Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.

23:19

Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?

23:20

Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.

23:21

I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.

23:22

I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.

23:23

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.

23:24

Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.

23:25

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.

23:26

Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.

23:27

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.

23:28

Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.

23:29

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,

23:30

I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.

23:31

A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.

23:32

Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.

23:33

Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?

23:34

Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.

23:35

Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.

23:36

Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.



Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Z ziemi do nieba

Postautor: Albertus » 16 sie 2019, 15:19

pietrobus pisze:
Albertus pisze:
pietrobus pisze:Pytałeś się o nauki. Ja twierdzę, że nauki Krk to fałszywe nauki o których Jezus wspomina w biblii.


A ja twierdzę że nauczanie Kościoła to nie są fałszywe nauki. :)

Natomiast Jezus powiedział aby nie naśladować złych uczynków tych którzy nauczają:
Mt23:
(1) Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: (2) Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. (3) Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.
Jak już cytujesz to cytuje do Końca. To jest o potępienie faryzeusze i uczonych w Piśmie. Nie ucina cytatów. Tak brzmi calosc:

23:1

Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:

23:2

Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.

23:3

Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.

23:4

Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.

23:5

A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.

23:6

Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,

23:7

I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.

23:8

Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.

23:9

Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.

23:10

Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.

23:11

Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,

23:12

A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.

23:13

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.

23:14

(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)

23:15

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.

23:16

Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.

23:17

Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?

23:18

Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.

23:19

Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?

23:20

Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.

23:21

I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.

23:22

I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.

23:23

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.

23:24

Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.

23:25

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.

23:26

Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.

23:27

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.

23:28

Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.

23:29

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,

23:30

I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.

23:31

A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.

23:32

Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.

23:33

Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?

23:34

Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.

23:35

Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.

23:36

Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.



Wysłane z mojego HTC Desire 12+ przy użyciu Tapatalka


No i o kim jest ten cytat?

Bo jeden werset:

Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.


Można traktować jako zasadę ogólną względem tych którzy głosząc naukę popełniają jednocześnie złe uczynki.

Jeśli jednak cytujesz cały tekst to tam jest dokładnie napisane o kim jest mowa


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości