Cuda w Medjugorje

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 22 maja 2009, 17:07

Plamka:
http://www.youtube.com/watch?v=NlPHHl0A ... re=related

Migające słońce:
http://www.youtube.com/watch?v=gRb-eA4m ... re=related

A to jest najlepsze:
http://www.youtube.com/watch?v=GrUcbJiy ... re=related

Jeśli ktoś powie, że ostatni filmik jest fotomontażem, to gratuluję wielkiej wiary w nieistnienie cudów.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 22 maja 2009, 19:42

Podpowiem Ci jak wyprodukować więcej takich 'cudów':

Weź kamerę (cyfrową, może być z telefonu GSM), wyjdź na słońce i nakręć kilka filmów (możesz chować się pod daszkiem, kręcić zza krzaków, przez okno - to ostatnie będzie 'boskie'). Potem bez problemów opublikujesz je jako cud z [tu wpisz nazwę miejscowości w której mieszkasz]. :)


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 22 maja 2009, 19:59

No i koniecznie podaj nazwę boga, jego syna, córki, diabła, elfów, dżinów, itd. ... którzy się tam rzekomo objawiali.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 22 maja 2009, 23:53

Myślę że teraz jest to oczywiste dla wszystkich łącznie z twórcą tematu.


Myliłem się


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 23 maja 2009, 13:22

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Jeśli ktoś powie, że ostatni filmik jest fotomontażem, to gratuluję wielkiej wiary w nieistnienie cudów.

Jest fotomontażem. ;-)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 13:33

Ciekawe spojrzenie na Medjugorie:

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/171


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 23 maja 2009, 13:50

W Kościele od początku były prawdziwe i fałszywe objawienia.Wystarczy poczytać niewybiórczo Pismo.W pierwotnym Kościele widzenia i kontakty z aniołami i świętymi były czymś oczywistym.Istniało rzecz jasna ryzyko że takie widzenia będzie demoniczne i służące do zwodzenia.I tak bywało.Dlatego w Kościele dany został dar rozeznawania duchów.


Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 13:55

Albertusie, a czy mógłbyś podać oficjalne zdanie Kościoła Katolickiego o tych objawieniach?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 23 maja 2009, 15:01

Agata_K pisze:Albertusie, a czy mógłbyś podać oficjalne zdanie Kościoła Katolickiego o tych objawieniach?

Kościół Katolicki nie wydaje opinni na temat objawień, które ciągle trwają. Kiedy dobiegną końca, to wtedy taka oficjalna opinia zostanie wydana i będzie można ją podać na forum.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Zink
Posty: 156
Rejestracja: 07 kwie 2009, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Zink » 23 maja 2009, 15:38

Słońce z czarną kropką: prawdopodobnie matryca tej kamery/aparatu tak reaguje na silne światło. Swoją drogą ciekawe, że pionowej linii świetlnej, która wychodzi z góry i dołu słońca nikt nie uważa za cud, a przecież jest to dużo bardziej "popularny" efekt.

Trzeci filmik: fotomontaż to nie jest na 99%, cud też nie. Prawdopodobnie to odbicie światła od jakiejś wygiętej błyszczącej powierzchni, możliwe, że od metalowego okucia brzegu dachu. Gdyby "operator" ustawił ostrość na ten dach, czy co to tam jest, zamiast na nieskończoność, to pewnie byłoby oczywiste, co to jest. Ale przecież wtedy nie byłoby sensacji.


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (Jan 13:35)

Moje wypowiedzi dotyczą mojego własnego rozumienia spraw, w związku z tym mogą zawierać błędy.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 23 maja 2009, 15:44

Albertusie, a czy mógłbyś podać oficjalne zdanie Kościoła Katolickiego o tych objawieniach?


O których?

Jeśli chodzi o te w Medugorie to nie ma takiego zdania.Z tego co wiem to zdanie miejscowego biskupa jest raczej negatywne.

W ogóle to nawet gdy Kościół uznaje jakieś objawienie to raczej odnosi się to do stwierdzenia że ich przesłanie nie jest sprzeczne z wiarą katolicką a nie do stwierdzenia że na pewno wszystko w nich jest prawdziwe.Katolicy nie są zobowiązani do wiary w te objawienia.Choć oczywiście nie należy ich lekceważyć.


Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 17:03

A jeśli to objawienie demonów? Co z troską o ludzi, którzy tam jeżdzą, w dobrej wierze często?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 23 maja 2009, 17:48

A jeśli to objawienie demonów? Co z troską o ludzi, którzy tam jeżdzą, w dobrej wierze często?


Jeśli objawienie nie jest uznane przez Kościół kazdy może wyrażać swoje opinieW przypadku Medugorie jest mnóstwo przestrzegających głosów.

Przy każdym objawieniu Kościół zachowuje ostrożność bo przy każdym objawieniu poza ryzykiem że jest to zwodzenie demoniczne albo zwykłe ludzkie kłamstwo istnieje także możliwość że jest to autentyczne objawienie Chrystusa albo świętych.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 23 maja 2009, 18:43

A jeśli to objawienie demonów? Co z troską o ludzi, którzy tam jeżdzą, w dobrej wierze często?

Jak każde objawienie w kościele rzymskokatolickim, jest to objawienie demoniczne, i prowadzi tylko do piekła, ponieważ objawienie te dzieją sie w kościele odstępczym i tak jak kościół rzymskokatolicki są dziełem szatana


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 23 maja 2009, 23:06

kościół rzymskokatolicki są dziełem szatana


W przeciwieństwie do Zrzeszenia Wolnych Badaczy Pisma Świętego? ;-) ;) ;D



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości