Molestowanie ku zbawieniu

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: Janek » 13 cze 2018, 17:20

Oczywiście spraw molestowania z tego tylko tygodnia jest masę,ale jedna starsza zwróciła wyjątkowo moją uwagę.
Ksiądz z Gdyni molestował harcerzy na obozie. Twierdzi, że robił to dla ich zbawienia
https://www.youtube.com/watch?v=04D8Wbsca2A



30 A wprowadziwszy go wewnątrz małe dzieci zapytały:<Ksieże,co mamy czynić,aby się się zbawić.31,Dajcie się mi zmolestować-odopowiedział im-a zbawisz siebie i swój dom(dzieje katolickich kozłów 16:30-31)
nie mogłem się powstrzymać :-D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: magda » 14 cze 2018, 22:17

dzis właśnie oglądałam flm o pedofilii w KRK to już niestety jest z tym coraz gorzej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: Kitka » 15 cze 2018, 08:09

:eek: Naprawdę chrześcijanie karmią się takimi filmami?


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: MrSponge » 15 cze 2018, 13:27

Kitka, niestety tak... Pytanie, po co? Nie wiem. :-?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: Janek » 15 cze 2018, 15:21

Kitka pisze::eek: Naprawdę chrześcijanie karmią się takimi filmami?

Warto wiedzieć co się w małym lub wielkim świecie dzieje ;-)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: magda » 15 cze 2018, 21:28

Kitka najlepiej to zamknąć oczy na wszystko i nie wiedzieć co sie dzieje , Jezus jednak kazał patrzeć jak się rozwija akcja na swiecie czy juz bardzo kosciół antychrysta spadł w grzech czy jeszcze zachowuje pozory i jak wielkie jest juz zło na swiecie , mamy obserwowac co sie dzieje nie tylko w KRk . no ale jak wolisz nic nie wiedzieć to nigdy nie oglądaj nic , otwieraj kompa tylko na forum protestanckie i ewentualnie kazania, nikt cię nie zmusza do obserwowania co sie dzieje , nikt cie nie zmusza do słchania Jezusa , który kazał czekajac obserwowac co sie dzieje

Mt 24:32-33 bw
(32) A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.
(33) Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: Kitka » 15 cze 2018, 21:47

I co, Magda, (Janek), mam sprawdzać we wszystkich denominacjach, ilu jest pedofili i o którym akurat piszą/robią film?
No, bardzo cenna wiedza... Taka światowa... :/

Naprawdę uważasz (uważacie), że Jezus radził nam, byśmy szukali cudzych grzechów?

Jak się antychryst objawi, to się pewnie zdziwisz, a niejednego katolika przeprosisz, Magdo...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: magda » 15 cze 2018, 22:06

kitko ja nie mam wątpliwości ze ten kościół sie sprzeniewierzuł Jezusowi i tam każdy papiez jest antychrystem , za to niejeden katolik jest "ludem Bozym" . Ja sama byłam molestowana przez ksiedza i wiem ze to jest bardzo okropne do dzis to pamiętam i jeśli w kosciele mozna takiego czegos doswiadczyć to to jest dlabelski kosciół a nie jakieś tam cudze grzechy nieważne za bardzo bo przecież wszyscy grzeszymy, jaja sobie robisz tym co piszesz czy co bo cię nie rozumiem dlaczego usiłujesz bronic tego co złe? a moze żartujesz?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: Kitka » 15 cze 2018, 22:14

Ale gdzie ja sobie jaja robię? Hę?
Gdzie ja bronię grzechu molestowania?
Ja po prostu nie rozumiem, po co mam jako chrześcijanka zachęcać innych do oglądania takich filmów o cudzych grzechach?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: magda » 15 cze 2018, 23:14

Dlatego ze to nie są jakieś tam cudze grzechy takie ze pan Xiński parzył sie z żoną pana Ygrekowskiego a jest to cała ogromna machuna w kosciele tuszująca zbrodnię pedofilii , i jak sprawdzali dziennikarze to jest to na ogromną skalę nie jakieś lokalne zawirowanie w kosciele sam papież też brał w tym udział i bergoglio i wojtyła więc nie jest to jakieś tak interesowanie sie czyims grzechem ten kosciół prowadzi miliard ludzi na zatracenie więc to nie byla jaka instytucja czy pojedyńczy grzesznik , skoro ta wszetecznica jest w proroctwach to nie dziw sie ze sie nią interesuję bo jej losy są zapowiedziane . a Grzech pedofilii kwitnie i jest coraz wiecej tego , nie ma co zamykać oczy na prawdę to istnieje jest okropne i dotyczy wszystkich .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: wybrana » 16 cze 2018, 10:39

Kitka pisze:Ale gdzie ja sobie jaja robię? Hę?
Gdzie ja bronię grzechu molestowania?
Ja po prostu nie rozumiem, po co mam jako chrześcijanka zachęcać innych do oglądania takich filmów o cudzych grzechach?

Bo to jest obrzydliwość, która nie powinna mieć miejsca nigdzie, a już w Kościele, który śmie się nazywać Kościołem Bożym, to jest bezeceństwo i obraza Boga na bezgraniczną skalę.
Nie można być ślepym na tak wielki grzech. Zamiatać pod dywan, przykrywać kołderką i mówić, że nic się nie dzieje.
Upublicznianie takiego bezeceństwa pokazuje, jak grzech i nieprawość ma swoją władzę. jak szatan zdobywa swoje łupy nawet w instytucji, która śmie się nazywać kościołem Bożym wśród jego wybranych sług.
Nie ma usprawiedliwienia dla takich obrzydliwości. Takie zło trzeba napiętnować, by chronić ofiary tego zła.
Dziecko molestowane przez księdza, ma dane piętno na całe życie. Powoduje to zachwianie wiary w ludziach, bo skoro księża, którzy powinni świecić przykładem czynią takie obrzydliwości, to znaczy, że ci księża są niewierzącymi pomiotami.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: ZbiMacz » 17 cze 2018, 17:02

magda pisze:dzis właśnie oglądałam flm o pedofilii w KRK to już niestety jest z tym coraz gorzej.

A co powiesz na to?

https://opinie.wp.pl/papiez-wyslal-kard ... 002486401a


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: KAAN » 17 cze 2018, 21:04

Jaką piękną postawę, nie ma wątpliwości, że chrześcijańską, prezentują bracia protestanci :-? No, ale czegóż można oczekiwać od tych, którzy sa już jedną nogą w Królestwie Bożym
Pierwsza sprawa, to stosujesz uogólnienie na wszystkich protestantów (w domyśle nie katolików) co już jest nadużyciem samym w sobie. Po drugie zbawieni są obydwiema nogami w Królestwie Bożym, sa w 100% zbawieni.
bo są na 100% zbawieni niezależnie od tego co czynią
Nie dlatego sa zbawieni, że dobrze czynią, ale dobrze czynią bo sa zbawieni. Jeśłi ktoś nie ma dobrych uczynków, to znaczy, że wierzy bezowocną wiarą, taka wiara jest fałszywa, demoniczna:

List św. Jakuba 2:14 Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? ...


A Chrystus wyraźnie powiedział:" cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25,40)
To Pan Jezus wypowiedział w Proroctwie i to proroctwo nie dotyczy czasu łaski.

Statystyki które cytujesz są bez sensu, bo nie chodzi tu o ilość różnych grzechów, ale o sposób postępowania z nimi. Wszędzie zdarzają się wypadki grzechów na tle seksualnym, ale nie wszędzie mają takie samo podłoże i nie wszystkie sa tak samo osądzane przez sądy - ze strony państwa i przez społeczności.

Dawno temu zarejestrowałam się na tym forum, wytrzymałam 2 tygodnie w tej pełnej miłości bliźniego atmosferze. Nie było mnie przez lata i ... nic sie nie zmieniło. Dalej wałkowana drzazga w oku bliźniego.
To robią obie strony; katolicy i protestanci. Głos w temacie zależy od dojrzałości duchowej, świadomi ludzie nie babrzą się w takich tematach.

Nie chcę mieć nic wspólnego z hipokrytami.
POkazałaś swoją świętość i brak belki w swoim oku, gratuluję.
Mam gdzieś możliwego bana
To zrozumiałe dla twojej postawy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Molestowanie ku zbawieniu

Postautor: magda » 17 cze 2018, 22:06

Nie przeszkadza to jednak Wam w szkalowaniu ludzi KK


Moze wspaniała chrześcijanko bez skazy i belki będziesz chociaż bardziej precyzyjna i może będziesz używać określeń własciwych no chyba e nie rozumiesz słów które używasz . uzyłaś tendencyjnie słowa szkalować , nie ma tu nikogo kto szkaluje niewinnych katolików , tu piszemy o zbrodniarzach gwałcących dzieci i zbrodnairzach tuszujących tą zbrodnię a nie szkalujemu wiernych koscioła Rzymskiego, nieczęsto ofiar tych zbrodniarzy , wiec określaj precyzyjnie rzeczy tak jakie one są . Cała ta banda zamieszana w afery pedofilskie z papieżami na czele powinni siedziec w wiezieniu za swoja działalnośc, bo gdyby tak zadziałali swieccy urzednicy jak papieże czy kuria biskupia to ani chybi skończyliby w pudle a nie na tronie udajacy zastepców Jezusa . Moja droga to nie żarty takie sprawy trzeba je poruszać bo tylko dzieki temu ze znaleźl sie tacy co o tym mówią otwarcie zastopowano niejedną taka zbrodnię przeciwko dzieciom, wedłóg mnie wielkim świństwem jest przechodzenie obok takich krzywd obojętnie i milcząc , ale to moje zdanie.

wytrzymałam 2 tygodnie w tej pełnej miłości bliźniego atmosferze


Moze nie wiesz co jest miłościa moja droga , czy wedłóg ciebie miłością jest zamknięcie gęby na temat krzywd tych dzieci zeby nie urazić swietobliwych księży czy miłością jest mówienie o tym jak najwiecej ,zeby moze ktos kompetentny zadziałał dla dobra pokrzywdzonych i może zeby ci zbrodniarze nie czuli się bezkarni ? Odpowiedz sobie .

nic sie nie zmieniło. Dalej wałkowana drzazga w oku bliźniego.


Czy znasz ten kawałek o belce i drzazdze czy tylko tak sobie kawałek z pamieci wrzucasz , no to sobie zobacz jak on brzmi:

Mt 7:1-5 bw
(1) Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
(2) Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.
(3) A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? (4) Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? (5) Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

jak widzisz po wyjeciu belki z oka trzeba wyjmować drzazgi z oczu tych którzy się mienią chrześcijanami , chociaż czy to tylko drzazga co robi kler katolicki???? Jak wiesz protestanci wierzą Biblijnie i mają wyjęte drzazgi i belki przez Jezusa raz na zawsze na Golgocie są czystymi dziecmi Bożymi , są swieci świetością Jezusa , nie muszą sie juz doczyszczać w czyśćcu dlatego jak widzisz po wyjęciu belki mozesz sie zabrac do tych "maleńkich drzazg pedofilii."
a to jest Biblijna podstawa tego właśnie wyjmowania drzazg:

1Kor 5:12 bw "Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić rączej tych, którzy są w zborze?"
1Kor 5:13 bw "Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie."

Dopóki kościół rzymski będzie mienił sie chrzescijańskim kosciołem to musimy osądzać tych którzy maja te "drzazgi" gwałcenia dzieci.

Nie chcę mieć nic wspólnego z hipokrytami


Obrażasz ludzi , nazywanie chrześcijn ,których nie znasz hipokrytami jest obrażaniem ludzi , hipokrytami są ci co zamykaja oczy na krzywdę innych.

Dlaczego też myślisz ze ktokolwiek chciałby mieć do czynienia z tobą , jesteś osobą niespokojną i wzburzoną , oceniasz pochopnie , co cie tu trzyma , to forum nie jest obowiązkowe dla nikogo. Idz z Bogiem swoja drogą może sie kiedys nawrócisz do Jezusa. Tylko nie wypisuj ze Jezus taki straszny bo nazywa ludzi plemieniem żmijowym , mówi ludziom ze maja ojca djabła , pewnie by cie to też strasznie wzburzyło gdybyś tak na zywo zobaczyła jak Jezus to mówi . ;P

ZbiMacz pisze:A co powiesz na to?


Juz ten temat załozono to nic nadzwyczajnego kosciół rzymski pomału pokazuje swoje prawdziwe oblicze chce wyczuć co łykną jeszcze wierni jak widać nic takiego im nie przeszkadza łykną nie takie rzeczy tak jak w sredniowieczu , to tylko czubek góry lodowej, oblicze djabelskie jest straszne , widać było to w sredniowieczu kiedy ten kosciół był zupełnie bezkarny i miał władze teraz wladzę pomału próbuje odzyskać , po to tam pojechali, nie daj Boze zeby tak sie stało i znów sale tortur, płonące stosy , lejąca sie krew , oby się to jego oblicze całkiem nie pokazało, niestety proroctwa są niekorzystne , djabeł podniesie łep i będzie rządził przed przyjsciem Jezusa , idą straszne czasy wielkiego ucisku. nie tylko w Syrii i Nigerii mogą mordować ,nie tylko islamisci ale i ci co całują koran.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości