Jeśli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 22 maja 2009, 22:43

No właśnie Albertus zupełnie - tak mi się zdaje - nie zrozumiałeś tego co chcę powiedzieć... Ten wątek może z łatwością zmienić się w "przykłady". Przykłady można znaleźć zawsze... I jeszcze odpowiednio je zinterpretować. I co więcej - być zadowolonym, że to nie MY tylko to ONI. W tym wypadku to MY byliśmy dobrzy (bo katolicy nas prześladowali). W innym wypadku, gdy katolik napisze o prześladowaniach protestanckich - to katolik będzie zadowolony, że to nie MY tylko to ONI. Z łatwością znajdziemy przykłady prześladowań w jedną i drugą stronę.

Oczywiście poprzez przykłady można budować różne teorie i wykładać różnego typu tezy...


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 22 maja 2009, 23:00

kometa pisze:Oczywiście poprzez przykłady można budować różne teorie i wykładać różnego typu tezy...


Kometa, przecież nie ja zbudowałem teorię i nie ja postawiłem tezę o tolerancyjności Polaków. Zwróć uwagę! Piszę o Polakach nie zwracając uwagi na wyznanie.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 23 maja 2009, 11:51

człowiek pojednany z Bogiem nie będzie czynił rzeczy które nakazuje czynić krk bo są dlań obzydliwością

Przepraszam, ale jakie masz prawo oceniać, że na przykład niebieski albo ja nie jesteśmy pojednani z Bogiem, ponieważ robimy to, co dla Ciebie jest obrzydliwością?
Według nas one nie jest sprzeczne z Pismem Świętym, więc dlaczego mamy zaprzestać wykonywania rzeczy, które uznajemy za słuszne?

Trochę więcej umiaru w ocenie czynów i wiary innego człowieka.

Jest zeczą niemożliwą mieć tą relacje trwac w krk bo:
J 3:21 Bw "Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego dokonane są w Bogu."

Tak jak już napisałem, jest to tylko Twoja opinia i osąd, dokonany wyłącznie na podstawie własnej, negatywnej oceny naszego Kościoła.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Agata_K
Posty: 62
Rejestracja: 23 maja 2009, 12:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Agata_K » 23 maja 2009, 13:06

Witam.

Przeglądając forum natknęłam się na ten temat. Chciałabym spytać, co niektórzy protestanci widzą obrzydliwego w wierze wszystkich katolików? Muszę przyznać, że trochę mnie to zszokowało.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 31 maja 2009, 14:26

sakramenty mają moc wyłącznie z mocy ich sprawowania, niezaleznie od wiary wierzacego


dokładnie tak.sakramenty dzieją się z woli Boga a nie woli wierzącego

na przykład chrzest - nie powtarzamy Chrztu nawet gdy pojawią się wątpliwości co do wiary chrzczącego i chrzczonego.A może protestanci powtarzają?


Natomiast od wiary zależą skutki sakramentów w życiu tego kto je przyjmuje 1128KKK


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 31 maja 2009, 14:34

Albertus pisze:na przykład chrzest - nie powtarzamy Chrztu nawet gdy pojawią się wątpliwości co do wiary chrzczącego i chrzczonego.A może protestanci powtarzają?

A to wy w ogóle chrzcicie? myslałem że lejecie wode na czoło, a to nie jest chrzest...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 31 maja 2009, 15:04

A to wy w ogóle chrzcicie? myslałem że lejecie wode na czoło, a to nie jest chrzest...


czy w kościele ewangelicko augsburskim zawsze chrzci się przez zanurzenie?

Czy Luter i Kalwin byli ochrzczeni przez zanurzenie?

:)


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 31 maja 2009, 16:35

Nawet Luter na końcu uważał że nie powinno się lać wody na dzieci tylko chrzcić swiadomych...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Universitas
Posty: 136
Rejestracja: 30 maja 2009, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Universitas » 31 maja 2009, 17:03

Riddick, mógłbyś podać źródła tych rewelacji?


„Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego.” (1 List do Koryntian 2:2)
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 31 maja 2009, 17:54

Riddick, dlaczego masz wpisane w dziale wyznanie: ''Kosciół Ewangelicko-Augsburski''??

Swoją drogą powinna być opcja do wyboru ''po prostu chrześcijanin'' Wg. mnie ''inne protestanckie'' jest zbyt ogólne, gdyż może ''zrzeszać'' zarówno ewangelików, jak i w biblijnie wierzących chrześcijan. Mam nadzieję, że moderatorzy to jakoś uwzględnią. ;)


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 31 maja 2009, 18:20

Riddick, dlaczego masz wpisane w dziale wyznanie: ''Kosciół Ewangelicko-Augsburski''??

Bo zgadzam się we wszystkim z KEA (oprócz chrztu), i niedługo oficjalnie będe do KEA należeć...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 31 maja 2009, 21:02

Turretin pisze:... w przypadku chrztu dzieci - do chrztu moga przynosic jedynie wierzacy rodzice.


Z jakiej to bajki?



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości