O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Czekoladowy » 19 wrz 2017, 14:30

Jak część osób wie, przedwczoraj w ciężkiej chorobie zmarł mój tata. Z racji tego, że był wyznania rzymskokatolickiego, w takim też obrządku organizowany jest pochówek.

Wiem, że w Kościele Katolickim są i święci, ale widocznie na tyle długo nie miałem do czynienia z instytucją tego kościoła, że zapomniałem o tym, jakie jest jej prawdziwe oblicze. W ostatnich dniach zostałem jednak skutecznie wyprowadzony z błędu.
Krwiopijstwo bowiem, jakie dokonane zostało na mojej rodzinie w atmosferze chłodu, znieczulicy i rutynowego chamstwa przeszło wszystkie moje oczekiwania. Moja mama z niewielką wypłatą za pracę w sklepie została z całym domem, dziećmi i dziadkami na utrzymaniu. Jak pozbawionym wstydu trzeba być, by za samo nabożeństwo - akt miłosierdzia - wyciągnąć rękę po 1500 zł? Nie wspominając już o innych kosztach, przy których to tylko kropla w morzu. Tu nikt nie pyta o co łaska, czy aby na pewno nas stać, tylko określa cenę i bierze. Tą samą ręką, którą wziął pieniądze, będzie następnie trzymał Najświętszy Sakrament. Organista tym samym głosem, którym wykłócał się z mamą o miejsce w grobie insynuując oszustwo, będzie śpiewał Bogu pieśni. Proboszcz tak zna parafian, że ledwo wie kto umarł. Różaniec puszczany jest z kasety a katolicka rodzina płacze opowiadając o jakiś zielonych łąkach i psach w niebie zamiast pokrzepiać się nadzieją zmartwychwstania.

Przedstawiciele tejże instytucji mogą teraz mówić co chcą, ale ich uczynki świadczą o nich. Mówią "Jesteśmy Kościołem apostołów!" ale ja wam mówię - gdybyście byli Kościołem apostołów, spełnialibyście uczynki apostołów. Mówicie "Bóg ustanowił Kościół Katolicki", ja zaś wam mówię - napisano: ten dom ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów, lecz wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców. Czy nie pełnicie raczej uczynków przekupniów świątynnych handlując miłosierdziem, czy nie objadacie wdów, czy nie głosicie "nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi", po czym wracacie mieszkać w pałacach? Biskupi i teolodzy, którzy na to pozwalają będą za to odpowiadać przed Bogiem. Biada wam, bo Chrystus weźmie wreszcie w rękę bicz i srogo was wychłosta, a jeśli tego nie zrobi, to tylko znak, że już się do was nie przyznaje.

Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy z upodobaniem chodzą w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok.

A Jezus wszedł do świątyni i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; powywracał stoły zmieniających pieniądze oraz ławki tych, którzy sprzedawali gołębie. I rzekł do nich: «Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców».


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: KAAN » 19 wrz 2017, 17:17

Przyjmij wyrazu współczucia z powodu śmierci taty.
Twoje doświadczenia są podobne do moich, jeszcze będziesz doświadczony mowami księdza nad trumną. Ja wysłuchałem takie głupoty od księdza nad trumną mojego brata, który był ateistą i bliźnił Bogu, że gdyby nie powaga sytuacji to powiedziałbym mu do słuchu. W ustach księdza to był jego brat w wierze i w niebie będzie sie modlił za nas tu na ziemi i mnóstwo innych głupot. Katolicyzm to jedno wielkie bagno oszustwa i fałszu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Artakserkses » 19 wrz 2017, 18:07

Szkoda, Czekoladowy, że zostałeś źle potraktowany, ale to świadectwo wystawił sobie nie cały Kościół Katolicki, a tylko kilka osób (ksiądz, organista, opowiadający o psach w niebie).


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: wybrana » 19 wrz 2017, 19:05

Artakserkses pisze:Szkoda, Czekoladowy, że zostałeś źle potraktowany, ale to świadectwo wystawił sobie nie cały Kościół Katolicki, a tylko kilka osób (ksiądz, organista, opowiadający o psach w niebie).


To podaj adres, gdzie jest taki Kościół katolicki, w którym praktykę płacenia taksy ustalonej się nie stosuje.
Może znasz taki, bo ja przez 50 lat takiego nie poznałam.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: kontousunięte1 » 19 wrz 2017, 19:23

To nie jest odosobniony przypadek. Tak jest w kazdym parafialnym kosciele. Niedawno w mojej parafii ksiadz mial sprawe w sadzie, gazety o tym pksaly, bo odmowil pochowania czlowieka biednej rodzinie. Oni mieli czekac na wyplate z zusu jakos dluzej, pewnie skladki nie placili, a ksiadz domagal sie najpierrw kasy. Bez dyskusji. Zacisnij zeby,Czekoladowy. Obluda ich nie zna granic.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Czekoladowy » 19 wrz 2017, 22:39

To jest zjawisko powszechne i jeśli na tego typu skandaliczne zachowanie jest przyzwolenie do tego stopnia że stało się to normą, to nie jest to wina pojedynczych osób ale instytucji Kościoła Katolickiego jako takiego.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: magda » 20 wrz 2017, 04:33

Czekoladowy współczuję że ci tata umarł ale wszystko ma swoje dobre strony teraz masz okazję nawrócic resztę rodziny skoro zobaczyli fałsz i zło KRK a to dobra strona i może to ze katolicki kościół już coraz bardziej pokazuje prawdziwe oblicze to więcej lidzi w nim oprzytomnieje i się dzieki temu nawrócą . Popracuj nad nawróceniem mamy bo pewnie już zna prawdziwe oblicze tej sekty. Zawsze jest jakaś dobra strona , chociaż ci współczuję ze przez to przeszedłeś. pomodle sie za twoja rodzinę zeby się wszyscy nawrócili jeśli nie są nawróceni oc zywiscie i skoro jest taka okazja.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 20 wrz 2017, 22:24

Szkoda, że temat jest błędny: To nie Kościół katolicki wystawił sobie świadectwo, tylko ten konkretny ksiądz. A takie sytuacje należy zgłaszać do biskupa, bo ksiądz NIE MA prawa żądać jakichkolwiek opłat za sprawowaną posługę.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Noemi » 20 wrz 2017, 22:47

a mozna pojsc ze skarga do biskupa juz po pogrzebie i odzyskac kasiore ktora zagrabil nieuczciwie ksiadz za ten pogrzeb, (o czym zapewne ksiadz wie ze nie wolno mu tego czynic ale pokusa byla silniejsza), no bo przy hipotetycznym zalozeniu ze wiem o tym wczesniej ale czas gonil lub biskup nie mogl mnie przyjać ewentualnie byl nieobecny ,albo mial wazne spotkanie i tez nie mogl mnie przyjac poza tym smierc bliskiej osoby jednak sprawia ze mozg sie wylacza z logicznego myslenia


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 21 wrz 2017, 08:04

Zawsze można iść do biskupa, nawet post factum. A w takich przypadkach wręcz trzeba, bo jak ma inaczej biskup się dowiedzieć, że ksiądz się zachowuje niewłaściwie?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: kontousunieteMtl » 21 wrz 2017, 09:09

Rembov pisze:Zawsze można iść do biskupa, nawet post factum. A w takich przypadkach wręcz trzeba, bo jak ma inaczej biskup się dowiedzieć, że ksiądz się zachowuje niewłaściwie?


Nie sadze, aby wasi biskupi byli zainteresowani zyciem parafialnego zascianka i rozwiazywaniem jego problemow.

Jedyne, czym oni sa zainteresowani, to posluszenstwo, ktore im nalezy bezwzglednie okazywac w kazdej sprawie, jako, ze "sa ustanowieni przez Boga" ;)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 21 wrz 2017, 09:13

To, co ty sądzisz, nie ma żadnego znaczenia dla rzeczywistości. Fakty są takie, że jeżeli ksiądz zachowuje się niewłaściwie, to idzie się na skargę do biskupa, aby ten ustawił prezbitera do pionu, a nie żali na forum jaki to złe świadectwo dał o sobie Kościół katolicki.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: kontousunieteMtl » 21 wrz 2017, 09:24

Rembov pisze:To, co ty sądzisz, nie ma żadnego znaczenia dla rzeczywistości. Fakty są takie, że jeżeli ksiądz zachowuje się niewłaściwie, to idzie się na skargę do biskupa, aby ten ustawił prezbitera do pionu, a nie żali na forum jaki to złe świadectwo dał o sobie Kościół katolicki.


No ale przeciez w mysl waszej doktryny ksiadz tez " jest ustanowiony przez Boga", tak samo jak biskub i w zwiazku z tym ma rowniez "prawo" oczekiwac od parafian bezwzglednego posluszenstwa... ;)

Ale co tam doktryna....i tak wszyscy wiemy, ze ksiadz nie jest ustanowiony przez Boga, lecz przez biskupa (kardynala) ,aby biskup nie musial paprac sobie rak jakimis" pierdołami" katolickiego pospolstwa.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: Rembov » 21 wrz 2017, 09:29

Proponuję, abyś NAJPIERW sprawdzała co Kościół naucza, a potem się wypowiadała. I nie próbowała zmieniać tematu z niewygodnego faktu, że przypadki opisane przez Czekoladowego zgłasza się do biskupa, a nie żali na forum i tworzy fałszywe obrazy.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O tym jakie Kościół Katolicki wystawił sobie świadectwo

Postautor: kontousunięte1 » 21 wrz 2017, 09:42

Co ty za bajki opowiadasz, Rembov.
Przecież KAŻDY ksiądz ma cennik za każdą usługę. Tak jest każdej parafii. Czyżby biskupi byli tak oderwani od rzeczywistości, że nie wiedzą o tym i sądzą, że wszystko jest "co łaska"? Z twoich wpisów wynika, że każda parafia działa samowolnie i pobiera opłaty za wszelkie usługi wbrew wiedzy i woli biskupów?
Druga sprawa, to kwestia dostania się przed oblicze biskupa. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale dla zwykłego parafianina, szarego obywatela to prawie niemożliwe?
Dodam, że w sprawie o której pisałam, ci biedni ludzie dzięki obcym osobom zdołali pochować swego męża i ojca. Bo było lato (ub.rok) i po prostu nieboszczyk mocno pachniał (w domu leżał).
Ksiądz był nieugięty. Zresztą to nie jego pierwsza sprawa podobnego typu, ale niestety na parafii pleban rządzi. Ludzie gadają, stękają, narzekają, ale ksiundz to ksiundz. Głupota ludzka nie zna granic. A żebyś widział, jak ładnie rączki do modlitwy składa, a jak ładnie kropidłem wszelkie "inwestycje" gminne kropi...hoho



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości