Najpiękniejsze...

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 05 paź 2017, 12:49

Luter na Rok Katechizmu: „Tak jak Pieśń Salomona jest Pieśnią nad Pieśniami, Dekalog nauką nad naukami, a Credo historią nad historiami, ukazującą niepojęty cud Bożego majestatu od początku świata, podobnie i Modlitwa Pańska jest modlitwą najdoskonalszą, a sakramenty najważniejszym działaniem Kościoła, które Bóg ustanowił i w nich obiecał swoją łaskę. Dlatego też powinniśmy kochać i cenić katechizm, a młodzież z pilnością nauczać, ponieważ to właśnie w katechizmie zawarta jest czysta i prawdziwa nauka Boża świętego Kościoła chrześcijańskiego.

źródło:http://luter2017.pl/cytaty/page/2/
Zastanawia mnie zestawienie głoszonych "Pięciu zasad" i "Katechizmu". To w końcu co jest ważniejsze według M.L?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: diedmaroz » 05 paź 2017, 14:24

Podejrzewam, że to wczesna wypowiedź? Luter był przecież katolickim augustianinem.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 05 paź 2017, 15:13

Zauważ historie Reformacji Luter Będąc katolikiem na początku chciał usunać fałszywe nauki koscioła i udało mu sie niektóre usunąc nastepni reformatorzy uzupełniali to dzieło ale nawet do dzis w protestantyźmie są niektóre nauki katolickie jest ich mało nie tyle co w kościele Luterańskim dlatego ze u luteran było tych katolickich nauk duzo dlatego kościłó Luterański pierwszy juz upadł i zbaratał sie z kosciołem antychrysta , ordynuje kobiety udziela ślubu homoseksualistom w Holandii pastorami są kobiety i no w Szwecji lesbijki , No pełny upadek i przylgnięcie do papiestwa .Nie ma co sie na tym upadłym kosciele wzorować i go rozpatrywać ale widze ze bardzo bys chciała zeby znaleść kosciół toczka w toczkę podobny do Katolickiego bo cie tam ciągnie tam nie musiałabyś iść wąską drogą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 06 paź 2017, 11:25

A caso
Mądrość Syracha 37, 1-6.
Przyjaciel
Każdy przyjaciel mówi:<<I ja zostałem twoim przyjacielem>>,
ale bywa przyjaciel tylko z imienia.
Czyż nie jest to smutek bliski śmierci,
gdy towarzysz i przyjaciel obrócą się w stronę wrogości?
O przewrotna skłonności! Skąd się przyplątałaś,
by okryć ziemię podstępem?
W pomyślności towarzysz cieszy się wraz z przyjacielem,
a w czasie utrapienia staje przeciw niemu.
Towarzysz z przyjacielem trudzi się by zdobyć pożywienie,
a w czasie wojny chwyci za tarczę.
Nie zapomnij w duszy swej o przyjacielu
i niech on nie wypada z pamięci pośród bogactw.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 06 paź 2017, 11:42

Popatrz jak ty skrzętnie omijasz Biblię cytujesz nawet z apokryfu byle nie dotknąć Słów Ducha Bożego . Czy masz jakąs niemoznosć czytania Słowa Bożego ??? czy wszystko inne nawet księgi apokryficzne byle nie to co wyszło od Ducha Jezusa??? Bardzo dziwne !!!!!! Nawet katolicy na tym forum nie mają takiej awersji do Bilii a moze raz zacytujesz Biblię a nie ludzkie mądrości.A moze udałoby ci się zacytować nawet Jezusa spróbuj?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 06 paź 2017, 11:57

Równie dobrze ja mogę o Tobie powiedzieć, czy choć raz możesz powstrzymać się od komentowania tego co piszę.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 06 paź 2017, 20:39

Mogę ale nie musze a wręcz mam obowiązek przeciwdziałać temu ze chcesz ludzi zwodzic na manowce . Nie licz na to ze mi sie będzie podobało jak wciągniesz kogoś w te niechrześcijańskie bajdy i bedę stała z boku i patrzyła jak ktoś nieświadomy w to włazi. Forum protestanckie to nie miejsce do propagowania katolicyzmu, New Age , psychologii samodoskonalenia i idei z religii wschodnich , dlatego jeśli wstawisz tego typu tekst to ci zaraz odpowiem czy chcesz czy nie , mnie zależy żeby na tym forum nikt nikogo na manowce nie sprowadzał bo mnie zależy na Jezusie i na tym zeby jego owieczki ni eszły na zła droge i tyle ile umiem i mam mozliwość bedę zapobiegac zwiedzeniom. I nie mysl sobie że jesli ja ci dam spokój to będziesz tu wrzucać takie teksty w stylu New Age bo zaraz znajdzie sie inny protestant co ci na takie zwodzenie nie pozwoli , nie mysl ze bardzo do tego cwaniutko podeszłaś jako "poszukująca" i od razu w dziale dla protestantów i może jako Luteranka lub sympatyczka tez ci sie udało wleśc w działy protestanckie . my to widzimy co robisz bo takich dywersantów było juz tu wielu. Nawet ci powiem jaka będzie twoja następna zagrywka , a będą to pytania do protestantów o jakieś niezrozumiałe kwestie ze niby jednak jesteś "poszukującą" tylko ze zaraz potem znów zaczniesz swoje. znam to już.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 07 paź 2017, 15:25

magda pisze:Mogę ale nie musze a wręcz mam obowiązek przeciwdziałać temu ze chcesz ludzi zwodzic na manowce . Nie licz na to ze mi sie będzie podobało jak wciągniesz kogoś w te niechrześcijańskie bajdy i bedę stała z boku i patrzyła jak ktoś nieświadomy w to włazi. Forum protestanckie to nie miejsce do propagowania katolicyzmu, New Age , psychologii samodoskonalenia i idei z religii wschodnich , dlatego jeśli wstawisz tego typu tekst to ci zaraz odpowiem czy chcesz czy nie , mnie zależy żeby na tym forum nikt nikogo na manowce nie sprowadzał bo mnie zależy na Jezusie i na tym zeby jego owieczki ni eszły na zła droge i tyle ile umiem i mam mozliwość bedę zapobiegac zwiedzeniom. I nie mysl sobie że jesli ja ci dam spokój to będziesz tu wrzucać takie teksty w stylu New Age bo zaraz znajdzie sie inny protestant co ci na takie zwodzenie nie pozwoli , nie mysl ze bardzo do tego cwaniutko podeszłaś jako "poszukująca" i od razu w dziale dla protestantów i może jako Luteranka lub sympatyczka tez ci sie udało wleśc w działy protestanckie . my to widzimy co robisz bo takich dywersantów było juz tu wielu. Nawet ci powiem jaka będzie twoja następna zagrywka , a będą to pytania do protestantów o jakieś niezrozumiałe kwestie ze niby jednak jesteś "poszukującą" tylko ze zaraz potem znów zaczniesz swoje. znam to już.

Co za bzdury!
A po czym poznasz że włazi?
Droga magdo, ale propagować siebie samą to możesz? Och ty moja doskonałości, mądrości świata. Może zastosujesz tę mądrość względem siebie?
Widzę, że koleżanka ma misję mówienia co można a czego nie można. Żebyś jeszcze kobieto coś mądrego w cytacie czy aforyźmie napisała to było by super. Ale nie wiem czy stać Cię na taki wysiłek.


Dalej nie czytam, bo mi szkoda czasu na Twoje mundrośći.


Ad maiorem dei gloriam! - Wszystko na większą chwałę Boga!

Gdyby ktoś nie wiedział, to motto zakonu jezuitów.


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 07 paź 2017, 16:18

Maria-Magdalena pisze:A po czym poznasz że włazi?


Nie muszę poznawać wystarczy ze zapobiegnę.

Maria-Magdalena pisze:Widzę, że koleżanka ma misję mówienia co można a czego nie można.


Każdy chrześcijanin ma misję zapobiegania złu wśród chrześcijan, nie jesteś chrześcijnką a katoliczką wiec moze tego nie wiesz u was mają taką misję ci lepsi wybrani duchowni szkoda ze z niej nie skorzystali, nie bylibyście teraz na takim ostatnim dnie.

Maria-Magdalena pisze:Ad maiorem dei gloriam! - Wszystko na większą chwałę Boga!

Gdyby ktoś nie wiedział, to motto zakonu jezuitów.


jak wielka to ironia a robią wszystko zeby tego Boga zgnoić i niszczyć wszystko co dobre i co święte wyrzucani z każdego kraju za działalności polityczno wywrotowe w końcu sam Watykan zlikwidował zakon , niestety po pewnym czasie jak juz zaczęło sie przygotowanie do objęcia tronu papieskiego przez antychrysta przywrócono tych poniżajacych Boga swoja działalnoscia zakonników. Ich Historia to historia hańby . A motto to sam djabeł takie ma. tylko owoce nie te

chcesz cytat to masz :

2Kor 11:14 bw "I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości."

Tak jak papież jak Jezuici i jak ty jako "poszukująca"


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 07 paź 2017, 21:55

Rozdział VII

O tym, że łaskę należy ukrywać pod strażą pokory.


1. Synu, pożyteczniej i bezpieczniej dla ciebie będzie ukrywać łaskę pobożności, nie wynosić się nad innych wysoko, ani wiele mówić, ani wiele siebie ważyć, ale raczej obwiniać się i lękać, żeś na nią nie zasłużył. Nie powinieneś się do tego stanu przywiązywać na stałe, bo rychło zmienić się może w swoje przeciwieństwo.
Będąc w stanie łaski, myśl o tym, jaki nędzny i biedny jesteś zwykle, kiedy nie masz łaski. Rozwój życia duchowego nie tyle polega na tym, żeby cieszyć się łaską, ile żeby pokornie, z rezygnacją i cierpliwością przyjmować i to, że zostanie ci zabrana; wtedy nie ostygaj w żarliwie w modlitwie, nie porzucaj zajęć, nie dopuść, aby cokolwiek było zaniedbane z tego, co jest twoją powinnością.
Ale jak tylko najlepiej możesz i rozumiesz, czyń gorliwie co do ciebie należy, abyś nie zaniedbał się zupełnie z powodu jałowości lub niepokoju, jaki odczuwasz.

Tomasz a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa".
cdn :)


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 07 paź 2017, 22:12

Moderacja zgłaszam ten post jest to wrzucanie niezgodnych z nauczaniem Biblii tendencyjnych tekstów i nie jest to zgodne z celem tego forum , bo nie jest celem tego forum propagowanie odstepczych nauk katolicyzmu o innych

to ten post i fałszywa katolicka nauka :

"Rozdział VII

O tym, że łaskę należy ukrywać pod strażą pokory.

1. Synu, pożyteczniej i bezpieczniej dla ciebie będzie ukrywać łaskę pobożności, nie wynosić się nad innych wysoko, ani wiele mówić, ani wiele siebie ważyć, ale raczej obwiniać się i lękać, żeś na nią nie zasłużył. Nie powinieneś się do tego stanu przywiązywać na stałe, bo rychło zmienić się może w swoje przeciwieństwo.
Będąc w stanie łaski, myśl o tym, jaki nędzny i biedny jesteś zwykle, kiedy nie masz łaski. Rozwój życia duchowego nie tyle polega na tym, żeby cieszyć się łaską, ile żeby pokornie, z rezygnacją i cierpliwością przyjmować i to, że zostanie ci zabrana; wtedy nie ostygaj w żarliwie w modlitwie, nie porzucaj zajęć, nie dopuść, aby cokolwiek było zaniedbane z tego, co jest twoją powinnością.
Ale jak tylko najlepiej możesz i rozumiesz, czyń gorliwie co do ciebie należy, abyś nie zaniedbał się zupełnie z powodu jałowości lub niepokoju, jaki odczuwasz.

Tomasz a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa".
cdn :)"

Mario Magdaleno na tym forum nie propagujemy odstepczych nauk a tylko te zgodne z Pismem Świetym, cały czas usilnie próbujesz tu robic propagandę katolicka i odstepcza i publikować to co zaprzecza naukom Biblijnym . Nie taki cel ma to forum .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: diedmaroz » 07 paź 2017, 23:44

Bóg daje łaskę komu chce, nie daje i za chwilę odbiera. To niezasłużony dar.
„Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego – aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania, Oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje – powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu, Jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem. Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej. Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję. A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego. "


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 08 paź 2017, 09:56

diedmaroz pisze:Jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem. Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej. Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję. A zatem nie zależy to od woli człowieka ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego. "

Dokładnie tak jest.
Z pewnością pamiętasz historię Jakuba i Ezawa.


cd.
2. Jest wielu ludzi, którzy natychmiast robią się niecierpliwi, albo rozleniwieni, gdy tylko niezbyt dobrze im się wiedzie. Nie zawsze bowiem jest we (Jr 10,33) władzy człowieka jego własna droga, ale to w mocy Boga dawać i pocieszać, kiedy zechce i komu zechce, ile Mu się podoba, nie więcej.
Są nieostrożni, którzy z powodu łaski pobożności sami doprowadzili się do zguby: chcieli robić więcej niż mogli, nie umieli wyważyć miary własnej słabości, szli bardziej za porywem serca niż osądem rozumu..
A że zamierzyli więcej, niż się podobało Bogu, szybko w ogóle łaskę utracili. Bezradni i ubodzy pozostali Ci, co w niebie budowali już sobie gniazda, (Ab 4) by wreszcie w upokorzeniu i w nieszczęściu nauczyć się, że nie jest w ich mocy wzlatywać na swoich skrzydłach, ale że mają ufać kryjąc się pod moimi (Ps 91(90), 4) skrzydłami.
Niedoświadczeni nowicjusze na drodze Pańskiej uciec się powinni do mędrszych, bo łatwo mogą zabłądzić i upaść.

Tomasz a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa".


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 08 paź 2017, 10:39

moderacja Przeczytajcie to co tu sie dzieje katoliczka juz podjeła studium katolickiej ksiazki i ma słuchacza i dyskutanta wrzuca teksty o traceniu łaski Boze bo ktos jest za gorliwy i temu podobne próbuje zwodzic i zajmować sie na forum protestanckim studiowaniem katolickich publikacji, chociaz tu zajrzyjcie ci sie dzieje i co ona tu wrzuca, czy to ma isc w ta stronę taki temat.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: wybrana » 08 paź 2017, 10:51

Droga moderacjo, proszę zwrócić uwagę na złośliwość użytkowniczki @Magda, bo tu się naprawdę nie da pisać - ta złośliwość poraża !


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości