Najpiękniejsze...

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 09 paź 2017, 20:36

cd.
3. Jeśli chcą iść raczej za własnym zdaniem niż zawierzyć doświadczeńszym, może się zdarzyć, że spotka ich przykry koniec, chyba że opamiętają się w porę.Rzadko ci, co mają się za mądrych godzą się w pokorze aby kierowali nimi inni.
Lepiej jest wiedzieć mało, ale mieć pokorę i prostotę rozumu, niż być jak wielki skarbiec nauki, przy jałowym samozadowoleniu. Lepiej dla ciebie mieć mniej niż posiadać wiele i wpaść przez to w pychę.
Niezbyt rozsądnie postępuje, kto oddaje się cały radości zapominając o swojej poprzedniej biedzie i o czystej bojaźni Bożej, tej, co lęka się, że łaskę otrzymaną może utracić.
Niezbyt też mądry jest i dzielny, ko w czasie trudności i w razie jakiejkolwiek przeszkody od razu wpada w rozpacz, a nie tak ufnie, jak powinien, myśli o mnie, nie tak mi ufa.
Tomasz a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa"


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 10 paź 2017, 11:41

Dlaczego sie uparłaś zeby cytować tu nauki sprzeczne z pismem świętym . powiedz dlaczego to robisz na tym forum biblijnym , jaki masz cel w tym zeby takie kłamliwe nauki tu serwować. Dlaczego nie pójdziesz na forum katolickie gdzie ludzie nie sa w stanie odróznić nauk djabelskich od Biblii tam masz przecież pole do popisu a tu po co. Tu każdy chce naśladowac Jezusa a nie jakiegos Tomasza z Kempis


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Maria-Magdalena » 10 paź 2017, 22:04

[21] Ćwiczenia duchowne, mające na celu odniesienie zwycięstwa nad samym sobą i uporządkowanie swojego życia tak, by nie ulegać jakiemukolwiek nieuporządkowanemu przywiązaniu.

ZAŁOŻENIA WSTĘPNE

[22] Żeby zarówno ten, który udziela ćwiczeń, jak i ten, kto je odprawia, mogli sobie wzajemnie pomóc i osiągnąć korzyści, trzeba założyć, że każdy dobry chrześcijanin powinien chętniej ocalić zdanie bliźniego niż je potępić. A jeżeli nie może go uratować, to pyta jak on je rozumie, a jeżeli źle rozumie poprawia go z miłością. Jeżeli to nie wystarczy, poszukuje wszelkich środków stosownych, żeby tamten dobrze je zrozumiał i ocalił samego siebie.

TYDZIEŃ PIERWSZY

[23] ZASADA I FUNDAMENT

Człowiek został stworzony, aby Boga, naszego Pana, wielbił,i okazywał Mu cześć i służył Mu - dzięki czemu zbawi duszę swoją.
Inne rzeczy na powierzchni ziemi stworzone zostały dla człowieka i po to, by mu służyć pomocą w zmierzaniu do celu, dla którego został stworzony.
Wynika z tego, że człowiek powinien ich w takim stopniu używać, w jakim go wspomagają[w zmierzaniu] do jego celu, a w takim stopniu powinien się ich pozbywać, w jakim mu [w dążeniu] do celu przeszkadzają.
Toteż musimy się stawać obojętnymi wobec wszystkich rzeczy stworzonych, jeżeli to zostało pozostawione całkowicie swobodnej decyzji naszej wolnej woli, a nie zostało zakazane. Tak więc chodzi o to, byśmy ze swojej strony nie pragnęli bardziej zdrowia niż choroby, bogactwa niż ubóstwa, szacunku niż pogardy, życia długiego niż krótkiego; i - co za tym idzie - byśmy spośród wszystkich pozostałych rzeczy pragnęli tylko tego i to tylko wybierali, co nas bardziej prowadzi do celu, dla którego zostaliśmy stworzeni.

św. Ignacy Loyola "Ćwiczenia duchowne"

Co dla mnie znaczy służyć Bogu?



Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Rembov » 11 paź 2017, 11:25

magda pisze:Dlaczego sie uparłaś zeby cytować tu nauki sprzeczne z pismem świętym .

Jeżeli uważasz, że coś tam jest sprzeczne z Biblią, to PRZEDSTAW jej stosowne fragmenty, które zaprzeczają temu, co przytacza Maria-Magdalena.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: magda » 11 paź 2017, 12:17

pragne choroby!!!!! , pragne choroby !!!!najlepiej raka w ostatnim stadium!!!! , gruźlicy, wypluwania kawałków płyc!!!! i Aids bardzo zazawansowanego !!!!!a też chce sie dusic dniami nocami i miesiacami !!!!!,To dobre rady z tych kretyńskich wypocin drania Lojoli, Jezus natomiast uzdrawieł i uczył apostołow uzdrawiać bo choroby są djabelskie i uwalniał ludzi od tego zła , jak bardzo sie różni nauka Jezusa id tych bredni Lojoli Ciekawe ze ten Lojola takie rady dawał , może miał duze odchyłki , i to potwierdzone bo miewał wizje węzy które go koiły do tego djabeł był w nim na jego kazaniach kobiety wpadały w transe z konwulsjami jak wypisz wymaluj w duchu kundelini . Mógł być chory umysłowo ale bardziej prawdopodobne ze djabeł w nim siedział no opętany tak jak np Benny Hinn czy inni z demonicznego Toronto Blessing . W kazdym razie podpadł inkwizycji ale wykpił sie sam donoszac na innych do inkwizycji a nawet żądajac procesów . Mario Magdaleno ładujesz na forum protestanckim taki szajs jak tego Lojolę czy ty się Boga nie boisz , a jak kogoś zwiedziesz czy sie zastanowiłaś jak za to przed Bogiem odpowiesz ??? no ja moja droga będę komentować te brednie które wrzucasz zeby ktoś nie pomyślał ze sa cokoliek warte.
Oj Rembov masz drugą koleżankę oprócz Gingers z tej samej kategorii i całą oddana jak i ty kosciołowi antychrysta . Powinniście sie we trójkę modlic do waszego djabła o choroby, czemu nie prosicie o cała gębę we wrzodach ,wypadanie odbytu i guza mózgu z rozsadzajacymi bólami głowy, zacZnijcie sie o to modlic wedłóg Lojoli ale nie do Boga Bo Bóg nie daje zła więc tylko do djabła jak radzi Lojola.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Gingers » 11 paź 2017, 12:40

myślę magdo, że u ciebie lata spędzone w Afryce i obcowanie tam z siłami nieczystymi, o którym to obcowaniu nie raz wspominałaś, wydają swój obfity owoc tutaj na forum.
A tak na marginesie - wystarczą mi twoje choroby, o których opowieściami też nas tutaj raczysz.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Gingers » 11 paź 2017, 13:45

Nie życzę sobie, żeby magda wyzywała Boga i Jezusa od diabłów i za to dostaję ostrzeżenia od moderatora Kanna. Język jakim posługuje się ta kobieta uwłacza chrześcijanom. To co magda przeżyła w Afryce nie jest tabu - sama o tym opowiadała, a sposób w jaki wyraża się o innych świadczy jedynie o tym, że te przeżycia nie pozostały bez wpływu na chwilę obecna w jej życiu. Tyle.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: KAAN » 11 paź 2017, 14:01

Gingers pisze:Nie życzę sobie, żeby magda wyzywała Boga i Jezusa od diabłów i za to dostaję ostrzeżenia od moderatora Kanna. Język jakim posługuje się ta kobieta uwłacza chrześcijanom. To co magda przeżyła w Afryce nie jest tabu - sama o tym opowiadała, a sposób w jaki wyraża się o innych świadczy jedynie o tym, że te przeżycia nie pozostały bez wpływu na chwilę obecna w jej życiu. Tyle.
Za chwilę dostaniesz następny punkt za trolowanie, uspokój się.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Najpiękniejsze...

Postautor: Noemi » 12 paź 2017, 09:10

temat zamykam



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości