Pięć zasad.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 18 paź 2017, 00:11

Maria-Magdalena pisze:Więc po wyjściu z łona matki narodzili się powtórnie.


Czyli porzucili starego cielesnego człowieka??? :eek: ukrzyzowali z Jezusem grzeszne ciał???? :eek: Chyba nie doczytałaś czym jest mnowonarodzenie ,l to nie rytuał odprawiany nad nieprzytomną osobą, Nad tobą odprawiano ten rytuał i za pieniądze wiec nie był to boży dar bo za pieniadze tylko djabelskie rzeczy mozna dostać a potem urosłaś i zaczęłas grzeszyc swiadomie jak tu na forum kłamiąc i straciłas możliwosć zbawienia bo to ci zapewnił kościół katolicki, nie masz juz szansy oczyścić sie z grzechów i narodzić na nowo

Heb 10:26-29 bw
(26)[color=#FF4080][color=#FF00BF] Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, (27) lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników.[/color][/color]
(28) Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; (29) o ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, przez którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!

Maria-Magdalena pisze:Więc nie dziw się, ze będę ci pisał ostre i nieprzyjemne odpowiedzi
Ok, rozumiem. To taki protestancki język miłości . Widać inaczej nie potrafisz.
A wiesz o tym że Bóg jest miłością? I wyraża swoją miłość zupełnie inaczej. Mówi: jeśli chcesz.


Ale też mówi :

Mt 12:34 bw "Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta."

Tak jak by tu do ciebie Jezus mówi w momencie jak przyszłas na forum kłamiąc ze jestes poszukującą

Maria-Magdalena pisze:Zwyczajnie był szczery z Jezusem


U ciebie za to bardzo krucho z tą szczeroscią , żąglujesz tym Jezusem i tą miłością a za owczą skórą wyziera wilcze oblicze. Nie połkniesz tu na tym forum nikogo moja w tym głowa ze ci sie nie uda.

Maria-Magdalena pisze:A skąd ta pewność, że tak się nie stało?


Stąd że dalej jestś katoliczka i propagatorką religii bałwochwalczej i zamiast Pisma Świetego propagujesz wypociny zdemonizowanego Lojoli .

Maria-Magdalena pisze:Za to ja PŚ rozumiem, w przeciwieństwie do ciebie.


Gdybys rozumiała chociaż trochę to nie byłabyś w tym kosciele nie uprawiała bałwochwalstwa inie próbowała podstępnie wrzucac protestantom nauki katolickie niec nie warte bo ludzkie , nie próbowałabyć podstępnie agitować dla KRK, nie trudź sie juz bo tu nic nie zdziałasz.

Maria-Magdalena pisze:Bóg kocha swoje dzieci, nawet jeśli te mówią że Bóg ne istnieje i odwracają się od Niego.


Tacy nie są dziećmi Bożymi, to następne twoje kłamstwo, dziećmi Bożymi można sie stać przyjawszy Jezusa i majac Ducha Bozego

J 1:12 bw "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,"
Rz 8:14 bw "Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi."

Ateiści nie są dziecmi Bożymi bo ich Duch Boży nie prowadzi ani nie przyjeli Jezusa , to następne kłamstwo katolickie.

Flp 2:15 bw "abyście się stali nienagannymi i szczerymi dziećmi Bożymi bez skazy pośród rodu złego i przewrotnego, w którym świecicie jak światła na świecie,"

Popatrz jaka jest róznica miedzy dzieckiem Bożym a taka osobą przewrotną i fałszywą jaka ty tu sie zaprezentowałaś , daleko ci do dziecka Bożego , ciebie do tego fałszu jaki tu pokazałas na pewno nie Duch Świety prowadzi.

Maria-Magdalena pisze: bo tym sercem ty pogardzasz drugim człowiekiem - w tym przypadku Ignacym Loyolą .


To patrz wypisz wymaluj jak Jezus też pogardzał plemieniem żmijowym , ja też pogardzam wilkiem w owczej skórze , co próbuje zwodzic dzieci Boze na manowce katolicyzmu.

Maria-Magdalena pisze:Ignacy Loyola, człowiek światowy, rycerz na dworze króla Hiszpanii czytał "Żywoty Świętych" podczas rekonwalescencji po ranie odniesionej podczas bitwy w Pampelunie.
Marcin Luter, chłopski syn, który obiecał Bogu, że jeśli przeżyje burzę wstąpi do zakonu.

Trudno porównać subtelne poruszenia serca i nawrócenie Ignacego, z nawróceniem Marcina powodowane przerażeniem.
To tak jakby porównać dzień do nocy.


No własnie jak tu porównać światowego człowieka do św, Piotra rybaka nie umiejacego nawet pisać . Grunt to światowi ludzie i podziw dla światowosci

Jk 1:27 bw "Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat."

Ty gloryfikujesz ludzi swiatowych takich jak Lojola a zobacz jak myśli Bóg zupełnie odwrotnie bo twoje myślenie od djabła nie od Boga pochodzi

1Co 1:26-28 bw
(26) Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu, (27) ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne, (28) i to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić
,


Maria-Magdalena pisze:Tak mówią katolicy. A jeszcze bardziej tę istotę osobistej relacji z Bogiem podkreślają jezuici.


No i to następne wielkie twoje kłamstwo , Jezuici i katolicy ze swoim papieżem uważaja ze osobista relacja z Jezusem jest niebezpieczna tak mówi wasz najwyzszy jezuita czyli bergolio.

Posłuchaj sobie jaka jest prawda a zobaczysz swoje wielkie kłomstwo

https://newsbook.pl/2017/07/18/papiez-f ... szkodliwe/
i tu na youtube wasz djabelski papież

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... GH20H8AV2U

Nie mysl sobie że ja to pisze ze względu na ciebie ty należysz do koscioła antychrysta więc wiedz ze piszę to zeby kiedyś ktoś przeczytawszy to nie nabrał sie na jakiegos innego wilka w owczej skórze

A swoją drogą czy takiegozwykłego wstydu nie masz zeby sypać kłamstwami kiedy kazdy to widzi te twoje mało inteligętne zabiegi zeby tu swoje katolickie nauki wprowadzić , śmiechu warte jak chcesz ratować sytuację a tu nici z tego , cała twoja misja dywersji na tym forum wzieła w łep , Jak mają tu nam bruździć to im powiedz zeby kogos inteligętniejszego i przebieglejszego od ciebie wysłali , moze da radę chociaż wątpię bo Tu ludzi Duch Bozy prowadzi i nigdy sie nie nabiorą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Kitka » 19 paź 2017, 11:20

magda pisze: Nad tobą odprawiano ten rytuał i za pieniądze wiec nie był to boży dar bo za pieniadze tylko djabelskie rzeczy mozna dostać a potem urosłaś i zaczęłas grzeszyc swiadomie jak tu na forum kłamiąc i straciłas możliwosć zbawienia bo to ci zapewnił kościół katolicki, nie masz juz szansy oczyścić sie z grzechów i narodzić na nowo
(...)
Boże, widzisz i nie grzmisz... :!:
Gdzie moderacja?

Czy Jezus powiedział:
ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi sędziami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. :?:
Czy też może zająknął się coś o świadkach?


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Sebek » 19 paź 2017, 11:29

No Magda dowaliłaś konkretnie... Czy naprawdę uważasz że straciła mozliwość zbawienia i nie ma już szans?....


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: KAAN » 19 paź 2017, 18:09

Maria-Magdalena pisze: J3,7 , Z J3,4
...
Z tego wynika, że narodzić się powtórnie znaczy przyjąć chrzest z wody i Ducha Św .
Wiesz o tym że katolicy są chrzczeni jako dzieci? Podobnie postępują luteranie i metodyści.
Więc po wyjściu z łona matki narodzili się powtórnie.
Źle rozumiesz słowa Pana Jezusa. W kontekście całej nauki Pańskiej woda nie oznacza chrztu w wodzie, ale zgodnie z symboliką biblijną woda ma wiele znaczeń w tym szczególnym przypadku symbolizuje Słowo Boże, a w drugiej kolejności sąd nad grzechem, podobnie jak wody potopu były sadem nad grzechem. Jeszcze jedno znaczenie, bardzo ważne to woda która pochodzi ze skały - Pana Jezusa:

1Kor 10:2 I wszyscy w Mojżesza ochrzczeni zostali w obłoku i w morzu,
3 I wszyscy ten sam pokarm duchowy jedli,
4 I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus.

Skała z której Mojżesz dał pić Izraelowi to symbol Pana Jezusa. Podsumowując; narodzić się z wody oznacza narodzenie się przez Słowo Chrystusowe - Ewangelię zbawienia - wiarę.

A tu zobacz sobie co Bóg mówi na temat życia wiecznego.
J3,16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 17 Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. 18 Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.


Więc nie dziw się, ze będę ci pisał ostre i nieprzyjemne odpowiedzi
Ok, rozumiem. To taki protestancki język miłości . Widać inaczej nie potrafisz.
To jest odpowiedź na twoje słowa w których rościsz sobie prawo do sądzenia że masz bezwzględną rację. Na takie coś inaczej skuteczne jest kategoryczne zwrócenie uwagi na Pana Jezusa i Słowo, a jak ktoś nie chce słuchać to będzie postrzegał moje upomnienia jako ostre i nieprzyjemne. Na katolicki język miłości polegający na ogłaszaniu jedyno zbawczej religii katolickiej nie ma innej metody jak stanowcze pokazywanie prawdy w Słowie Bożym. Wierzący ludzie poczuli już w historii miłość katolicką, która wypalała im ogniem znamiona męczeństwa.

A wiesz o tym że Bóg jest miłością? I wyraża swoją miłość zupełnie inaczej. Mówi: jeśli chcesz.
Pan Jezus mówił "musicie". Znam miłość Bożą a ty nie, bo u ciebie miłość to samowola, a u mnie miłość to posłuszeństwo Bogu.
To werset skierowany do ciebie; musisz dać się przemienić duchowo, abyś umiała rozróżnić dobrą drogę od złej. To ty musisz się nawrócić i dać się przemienić. Jeśli odmówisz Panu Bogu to pozostaniesz w grzechu i odstępstwie.
A skąd ta pewność, że tak się nie stało?
Świadczysz swoimi słowami na tym forum że nie znasz Zbawiciela.
Umiesz czytać uważnie?
Tak, dlatego polegam na pisanym Słowie Bożym.
Pisałam już o tym. Rekolekcje ignacjańskie Fundament, Częstochowa 2008 r.
tKo idzie za Jezusem idzie dobrą drogą.Drogą Jezusa.
Slogan, którego nie rozumiesz i nie stosujesz. Nie idziesz za Jezusem, ale idziesz za religią katolicką, która jest wymysłem ludzkim.

Masz kompleksy? Czy zbyt wysokie mniemanie o sobie?
Jeszcze raz proszę o zmianę sposobu rozmowy bo zaczynasz łamać dobre obyczaje i regulamin forum, zajmij się swoimi kompleksami. Dalsze twoje rozważania psychologiczne nad moją osobą potraktuję jak trolowanie.

Mam watpliwości
To twój problem.
To twój problem, bo nie wykazujesz objawów wiary chrześcijańskiej podanej w Słowie Bożym.

Co powiesz o Dobrym Łotrze do którego Jezus powiedział - "Jeszcze dziś będziesz ze mną w raju"?

A co ma piernik do wiatraka? Jaki jest sens twojego zdania w kontekście tematu rozmowy?
Bardzo dużo. Dobry Łotr zmartwychwstał choć nie należał do żadnego kościoła/wyznania/denominacji.
Jeszcze nie zmartwychwstał, nie było jeszcze tego wydarzenia. To ty masz problem z denominacjami, katolicyzm uczy: extra ecclesiam nulla salus. Słowo Boże uczy że extra Jesus nulla salus.

Nie możesz znać, bo miłośc Boża rozlana jest w sercach tylko dzieci Bożych, ateista nie może miec miłości Bozej w swoim sercu.
Naprawdę tak sądzisz?
Tak uczy Słowo Boże.

I List św. Jana 4:7 Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.

Naprawdę myślisz, że Bóg nie może wlać w serce ateisty miłości Bożej?
Chyba tylko wtedy gdy ateista ma się za chwilę nawrócić i miłość Boża zmiękcza serce ateisty. Jełsu ateista pozostaje w swoim grzechu nie ma dla niego łaski, milości i zbawienia, jest tylko oczekiwanie straszliwego sądu Boga Sprawiedliwego.

A może Ty zabronisz Bogu kochać ateistów?
A ty możesz mu nakazać kochać ateistów ubabranych w grzechu? Bóg nienawidzi grzechu:

Księga Psalmów 11:5 Pan bada sprawiedliwego i bezbożnego, A nienawidzi tego, kto kocha bezprawie.

Bóg kocha swoje dzieci, nawet jeśli te mówią że Bóg ne istnieje i odwracają się od Niego.
Tylko zbawieni są dziećmi Bożymi, tylko ci którzy mają Ducha Świętego są dziećmi Bożymi:

List do Rzymian 8:16 Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.

Kto nie ma Ducha Świętego ten nie ma miłości Bożej, bo ta miłość jest dana przez Ducha
Tu masz odpowiedź:
J3, 8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża.
Tu nie ma odpowiedzi na moją tezę, jest tutaj:

I List św. Jana 4:16 A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.

Tylko ludzie zbawieni mają społeczność z Bogiem, doznają miłości Bozej i mogą ją okazywać bo Bóg rezlewa ją w sercach wierzących.

List do Rzymian 5:5 A nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który nam jest dany.

Jesteś zdumiona
Tak. Potrafisz odnaleźć wersety PŚ, ale kompletnie nie rozumiesz.
Przykład:
List do Rzymian 6:23 Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć,...

Pomyślałeś o tym że Jezus zapłacił za nasze grzechy, abyśmy mogli cieszyć się z Bycia dziećmi Bożymi?
Jesteś zdumiona bo kompletnie nie rozumiesz co cytujesz; czy wiesz że zbawienie jest z łaski przez wiarę i tylko wierzący mogą sie cieszyć zbawieniem?
I tu masz dowód:
Rz 6,5 Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno, to tak samo będziemy z Nim złączeni w jedno przez podobne zmartwychwstanie. 6 To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała2dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu. 7 Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu3.
8 Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy,
Ten dowód jest da dzieci Bożych, nie dla wszystkich ludzi. MY w tych wersetach to zbawieni z łaski przez wiarę w Pana Jezusa.
... bo Pisma nie znasz, jak dałaś świadectwo na tym forum.[/b]

To prawda, że nie znam numerów wersetów PŚ.
Znajomość Pisma to nie jest znajomość numerów, ale znajomość duchowego przesłania jakie zawarte jest w Słowie Bożym.
Za to ja PŚ rozumiem, w przeciwieństwie do ciebie.
Nie rozumiesz :)
A tak naprawdę grzech siedzi w twoim sercu, bo tym sercem ty pogardzasz drugim człowiekiem - w tym przypadku Ignacym Loyolą .
Zaczynasz wykazywać katolicką miłość, bo jawnie zaczynasz sądzić nie swój grzech, o którym nawet nie wiesz, to znamienne dla katolicyzmu, pewnie nie znasz wersetu "nie sądźcie...".
Rzeczywiście robi się ciekawie, bo z twoich pytań wynika, ze nie masz zielonego pojęcia czym jest zbawienie
Tak KAAN, masz absolutną rację. Nie mam zielonego pojęcia czym jest zbawienie według protestantów.
Czyli nie rozumiesz Biblijnego pojęcia zbawienia, bo protestanci biora swoją wiedzę na ten temat z Biblii. Daletgo potrzeba ci mleka duchowego, jeśli zechcesz możesz posłuchać prawdziwej Ewangelii zbawienia jaką znają protestanci.
Zbawienie nie polega na osobach trzecich ale na osobistej relacji zbawionego z Panem Bogiem. Słowo Boże naucza, że zbawienie jest z łaski na podstawie wiary:Tak mówią katolicy.
To nie jest prawda, w tym wątku udowadniałaś, ze do zbawienia potrzebny jest uczynek i sakrament.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Maria-Magdalena » 20 paź 2017, 17:53

diedmaroz pisze:Szkoda, że nie odniosłaś się do mego pytania w poście.
Oczywiście, że pycha znajomości Pisma jest grzechem. Pycha w ogóle. Można być mądrym i pokornym albo mądrym i pysznym. Można należeć do protestanckiej denominacji, a być martwym duchowo, to chyba oczywiste, że zbawienie jest tylko z łaski przez wiarę.
W swoim kościele masz dobry przykład, ilu Polaków to katolicy, ilu z nich nawet już w Boga nie wierzy albo bałwochwalczo kultywuje tradycję zamiast Boga? Tak samo może być u protestantów, to może być np. ich "tradycyjna rodzinna przynależność" a nie żywa wiara w Boga.

Witaj, jak sama widzisz, nie można nikogo podciągać pod jedną kreskę.

Pytanie do wszystkich protestantów.
Kiedy obchodzicie nabożeństwo Wieczerzy Pańskiej, w sobotni wieczór, czy w niedzielne przedpołudnie?


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 22 paź 2017, 00:09

Sebek pisze:No Magda dowaliłaś konkretnie... Czy naprawdę uważasz że straciła mozliwość zbawienia i nie ma już szans?....


Oczywiście ze tak uważam że jeśli się nie nawróci to nie ma już szansy , tak jej zapewnił kościół katolicki , może natomiast opuścić ten kosciół antychrtsta i wtedy jak każdy grzesznik skorzystać z ofiary Jezusa i łaski ale teraz nie ma szansy w tym kościele przy jego zasadach . Co cie w tym dziwi moze uważasz ze papiestwo zapewnia zbawienie czy co.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 04 lis 2017, 20:37

Magda, Ty do nas Katolików w piekle dołączysz. Wiesz czemu? Bo popelniasz ciężko grzech. Sądzisz nas, "nie sądzicie a nie będziecie sądzeni". Jak się z tym czujesz?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 05 lis 2017, 00:17

Mat 7:1-5 bw
(1) Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
(2) Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.
(3) A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? (4) Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? (5) Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Jestesście ja świadkowie Jehowy wyrwany wersecik z kontekstu bo kontekstu nie rozumiecie , Jeśli ktoś się narodził na nowo i należy do Jezusa to ofiara Jezusa oczyszcza go ze wszystkich belek i wtedy mozesz osądzić a nawet musisz.

J 7:24 bw "Nie sądźcie z pozoru, ale sądźcie sprawiedliwie."

1Co 6:2-3 bw
(2) Czy nie wiecie, że święci świat sądzić będą? A jeśli wy świat sądzić będziecie, to czyż jesteście niegodni osądzać sprawy pomniejsze? (3) Czy nie wiecie, że aniołów sądzić będziemy? Cóż dopiero zwykłe sprawy życiowe?

Tutaj apostoł gani zbór ze nie osadzili i nie wykluczyli grzesznika , poczytaj sobie

1Co 5:1-9 bw
(1) Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że ktoś żyje z żoną ojca swego.
(2) A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił.
(3) Lecz ja, choć nieobecny ciałem, ale obecny duchem, już osądziłem tego, który to uczynił, tak jak bym był obecny: (4) Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa, (5) oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański.
(6) Nie macie się czym chlubić.

Mamy obowiązek osądzać braci którzy błądzą i po napomnienu nie zmieniają postępowania , mamy wykluczać ze zboru, mamy ostrzegać grzesznika ze podąza zła drogą
1Co 5:12-13 bw
(12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie.
Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie.

Tak jak widzisz niedouczona katoliczko mamy sądzic każdego kto się bratem mieni , a wy katolicy udajecie braci chrześcijan więc was trzeba osądzać. Bardzo błądzisz mówiąc ze osadzanie jest cieżkim grzechem to nasz chrześcijański obowiązek jak widzisz z nauki Biblijnej tak wtnika no moze jakiś tam księżulo mówił ci inaczej ale Duch Świety który mówił przez apostołów ma inne zdanie. Dalej twierdzę że jeśli sie ktoś taki nie nawróci nie narodzi na nowo to nie będzie zbawiony żeby sie nie wiem jak doczyszczał w czyśćcu katolickim

J 3:3 bw "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego."
Katolicy nie mają nowonarodzenia ani zbawienia z łaski przez wiare a ich zbawia popiestwo, bez watykanu zbawienia nie mają wiec co , uważasz ze jednak papiewstwo zbawia i czyściec?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 05 lis 2017, 09:58

Wyjęte cytaty z Bibli mają tłumaczyć twoje grzechy? Słabe to. Zdziwisz się jak zobaczysz wyrok na sądzie ostatecznym. No ale ja nie oceniam nikogo

Ale chyba wolę iść do piekła aniżeli przebywać w raju z Prostestanckimi fanatykami


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: diedmaroz » 05 lis 2017, 14:33

Ogółem chyba protestanci nie są aż tacy źli skoro zalogowałeś się na to forum?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 05 lis 2017, 14:35

Chciałem zobaczyć jakie bzdury piszecie :)

Szkoda mi ludzi piszących takie rzeczy. Ale jest jeszcze czyśc... a nie czekaj :/

"To jest ten sąd ostateczny
Popełniłeś błąd niepotrzebny i niebezpieczny
Pora tu mocno przewietrzyć
Był kodeks, był proces ten wyrok jest wieczny"


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: diedmaroz » 05 lis 2017, 22:17

Czemu bzdury? Myślałam, że dla katolików jesteśmy "braćmi odłączonymi"... Chyba nie idziesz z ekumenicznym prądem Franciszka?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 05 lis 2017, 23:23

Nie potrzebuje autorytetów do wiary, a katolikiem jestem bo lubię. Sam KK często krytykuje ale jak trzeba to oddaje mu sprawiedliwość

Swoją drogą, jak można nazywać kogoś bratem/siostrą a później wypisywać takie rzeczy jak Magda?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: magda » 06 lis 2017, 00:21

Ja cie nie uważam za siostrę jesteś przedstawicielką koscioła antychrysta wiec jaka siostra, oprzytomnij.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pięć zasad.

Postautor: Suzuja » 06 lis 2017, 00:48

Nie musisz. Nawet nie umiesz odróżnić płci

Na Ciebie wyrok i tak już zapadł wyrok niepodważalny i bezsprzeczyny. To twoja karma

No ale już ci odpuszczę, dalej żyj w swoim urojonym świecie. Na zdrowe



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości