"Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: Albertus » 21 maja 2017, 19:47

Czyli Odwiecznego Ojca nie można nazwać Ojcem Niebieskim?

Skoro tak to może faktycznie powinni napisać - Matko Odwiecznego Ojca.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: Janek » 21 maja 2017, 20:04

Czyli Odwiecznego Ojca nie można nazwać Ojcem Niebieskim?

Może zaczniemy tak nazywać ojca Abrahama na którego tak często się powołujesz? ;-)
Skoro tak to może faktycznie powinni napisać - Matko Odwiecznego Ojca.

Teraz to już woda po pierogach..


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: Zbyszekg4 » 21 maja 2017, 20:08

Albertus pisze:Czyli Odwiecznego Ojca nie można nazwać Ojcem Niebieskim?

Skoro tak to może faktycznie powinni napisać - Matko Odwiecznego Ojca.

Wiesz co?! Uważam, że w ogóle nie powinni takiego napisu "produkować" - bo to teologiczny BUBEL :!:

Nie pochwaliłeś się, jak wiele już razy taki maryjny tytuł spotkałeś w życiu?

Albertus, tak szczerze: czy nie wyczuwasz w takim tytule jakiejś niestosowności? No bądź szczery: nie ma tam na tej tablicy **gwiazdki odsyłającej do Iz 9:5 - co by czytelnik mógł wpaść na taką interpretację, co Ty tu podałeś (uważam, że słaba to obrona)...

Jak zwykły przechodzień, który widzi taki napis reaguje? Co sobie myśli o Maryi? Nie mamy pewności, ale czy przypadkiem nie pomyśli sobie: Łał, to Maryja jest naj...naj...najważniejsza w całej religii, bo jest ona NAWET Matką Ojca Niebieskiego - czyli Tego, do którego rano i wieczorem modlę się: "Ojcze nasz, któryś jest w niebie..." Łał, nie wiedziałem o tym! - muszą ją WIĘCEJ czcić...!!
[i taki oto skutek niosą takie tablice: większy kult maryjny...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: Rembov » 21 maja 2017, 20:18

Zbyszekg4 pisze:"Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..." - tak zaczyna się modlitwa pod tą figurą:

Obrazek

Czy to już nie przesada?! Tak się tylko pytam...

Nie tyle przesada, co zwykły błąd teologiczny. Prawdopodobnie mieszkańcy wsi sami wymyślili napis bez opieki księży z parafii.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: nadrozd » 21 maja 2017, 20:18

Albertus pisze:Czyli Odwiecznego Ojca nie można nazwać Ojcem Niebieskim?

Skoro tak to może faktycznie powinni napisać - Matko Odwiecznego Ojca.


Jest to nie poprawne teologicznie bo wskazuje nie na Jezusa, a na Boga Ojca.
A to 2 osoby.....znasz dogmat o trójcy zapewne jaki jest w KRK..... i to ogarniasz.



słuchal Albertus.
Zdaje mi sie że nie zdajesz sobie sprawy z jednej dość istotnej kwestiii.
Takich tzw światynek żanen teolog katolicki nawet nie ogarnia to robia zwykliludzie.
NIe wiadomo nawet na ile wierzacy a na ile tylko religijni.
Oni sie takimi niuansami nie specjalnie interesują.
MOżliwe ze Biskup jak by wiedział przed zapodaniem napisu to by zareagował....
W moim okregu akurat Biskum Katolicki jest ogarniety biblinie i by zapewne zasugerował zmiane.
Pytanie tylko poco o każdej takieś stacyjce zaraz Biskupa informować, skoro ma milion naprwde ważnych spraw
NIEPRAWDAŻ ?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 20:20 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: Zbyszekg4 » 21 maja 2017, 20:20

O! Rembov przynajmniej nie usiłuje bronić tego napisu! Bravo!
Czy można by się jakoś dowiedzieć, czy naprawdę nie było przy tym duchownej szacownej osoby?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: Rembov » 21 maja 2017, 20:22

Zbyszekg4 pisze:O! Rembov przynajmniej nie usiłuje bronić tego napisu! Bravo!

Nie pierwsza to bzdura, którą widziałem w wykonaniu świeckich mających małe pojęcie o wierze. Natomiast Albertus ma w jednym rację: Gdyby tam było "Odwiecznego Ojca", to było by w porządku.

Czy można by się jakoś dowiedzieć, czy naprawdę nie było przy tym duchownej szacownej osoby?...

Odpowiedź masz w samej treści napisu. Żaden ksiądz nie zgodziłby się na taką treść, ponieważ jest ona sprzeczna z wiarą chrześcijańską.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: nadrozd » 21 maja 2017, 20:25

Rembov pisze:... co zwykły błąd teologiczny. Prawdopodobnie mieszkańcy wsi sami wymyślili napis bez opieki księży z parafii.

dokładnie.....to samo sądze.

dlatego jednak warto promować kulture czytanie Bibli u wiernych jako nawyk codzienny w domu.
A przynajmniej warto by zrobic dokłądnepodstawy bibline dogmatu o trójcy to by przy okazji ŚJ nie mogli podskoczyć.
I takich artefaktów by nie było.
sama religijność to średni pomysł.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: Zbyszekg4 » 21 maja 2017, 20:37

Rembov pisze:Nie pierwsza to bzdura, którą widziałem w wykonaniu świeckich mających małe pojęcie o wierze.

A to ciekawe, co piszesz... :zhm: bo ilekroć coś tam było pisane o znajomości teologii przez ogół katolików, to raczej takiego zdania byłeś, że ludzie to mają wysoką znajomość teologii...
Jak widzisz, co wieś to inna pieśń... :hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: Rembov » 21 maja 2017, 20:39

Zbyszekg4 pisze:
Rembov pisze:Nie pierwsza to bzdura, którą widziałem w wykonaniu świeckich mających małe pojęcie o wierze.

A to ciekawe, co piszesz... :zhm: bo ilekroć coś tam było pisane o znajomości teologii przez ogół katolików, to raczej takiego zdania byłeś, że ludzie to mają wysoką znajomość teologii...

A może byś przytoczył taką moją wypowiedź?

Jak widzisz, co wieś to inna pieśń... :hihi:

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: Zbyszekg4 » 21 maja 2017, 20:43

Oj, Rembov, taki ogólny to był wniosek, i nie mam wynotowanych Twoich postów... Tak Cię rozumiałem, żeś raczej za wysoką znajomością teologii jest wśród społeczeństwa... Jak się pomyliłem, to sorrki...
Np. była dyskusja o różańcowych babciach, że czczą Matuchnę za bardzo... - a Tyś pisał, że to nie możliwe (czy jakoś tak)...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
pasQdo
Posty: 64
Rejestracja: 12 maja 2016, 22:10
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Maryjo, Matko Ojca Niebieskiego..."

Postautor: pasQdo » 22 maja 2017, 18:23

Maryja była piękna kobietą i chciałbym mieć taką żonę lecz to co jest w religii katolickiej to demon który podaje się za aniola światłości i przemyca inną duchowość.
Galacjan: "czy nie wiecie że mały zaczyn całe ciasto zakwasza?"

Protestanci którzy siedzą i tylko piszą w internecie kontry wobec katolików również nie są bez winy i wcale nie są przekonywujący!!!

BOŻE Słowo zstąpiło w Ciele to również Jezus Chrystus.
Jeśli upamietujemy się z naszych przeklętych dróg wynikłych z grzechu pierwszych ludzi (zwykle ateistyczne życie bezowocne ale i również religijny styl życia jak odprawianie różańców i rytuałów) zaczynamy myśleć jak Duch Święty to mamy Żywot "kto ma Syna ma żywot"

Jeśli łączycie w to demonicznego pogańskiego ducha szatana podającego się za piękną Maryję to za zaczynacie łączyć Prowadzenie Ducha Świętego i niebiańską świętość z odbiciem lustrzanym pogańskich filozofii i religii które do Boga nie należą. Kto Was omamił o głupi galacjanie?!

To diabeł kłamie że Bóg Ojciec jest mściwy. To diabeł wymazuje Ojca i wstawia pana grzechu i dziczy jako nieokiełznaną Matkę Naturę.

To diabeł wykrzywia poprzez ludzkie ręce obraz rodziny gdzie Ojciec powinien być obrazem Ojca Niebieskiego a zastępuje go matka gospodyni która wychowuje dzieci i uczy rzeczy na temat wiary i Boga jakby to Bóg był matką. A gdzie męski facet pełen opieki i męskości. Przecież 7 osobowość Ducha Świętego to właśnie męskość (b. duży procent przypadków na świecie jest wychowywana w ten sposób).

To diabeł wykrzywia płci w czasach ostatecznych ale i również podstawia Maryję jako posiadająca moc od Boga co jest filozofią pogańską lecz to działa bo są to CZARY i Bóg dopuszcza to zwodzenie dla tych którzy chcą ten grzech i tkwią w nim.

I ostatni punkt.
W filozofii New Agę wszyscy jesteśmy bogami i idziemy ku świętości i boskości. Tak właśnie Diabeł i jego upadku aniołowie przedstawiają duchowy system na ziemi że nie potrzeba krwi Baranka w naszym życiu i DUCHOWEJ TRZEŹWOŚCI i CZUJNOŚCI. To czym jest Katolicyzm czy Jechowi to Umarle Roboty Uczynków a wszelkie dziwactwa z krwią z obrazu to fałszywe cudeńka gdzie katolicy niczym:
"11  A gdy ujrzał tłum, co Paweł uczynił, zaczął wołać, mówiąc po likaońsku: Bogowie w ludzkiej postaci zstąpili do nas.

 12  I nazwali Barnabę Zeusem, Pawła zaś Hermesem, ponieważ on był głównym mówcą.

 13  A kapłan podmiejskiej świątyni Zeusa, przywiódłszy przed bramy miasta woły i wieńce, chciał wraz z ludem złożyć ofiarę."
Katolicyzm to również EZOTERYKA dlatego wielu kapłanów jest masonami.
Katolicy są w ciemnościach zewnętrznych 'chodząc w przekonaniu' mocy i boskości zwyklego człowieka jakim była Maryja. Uważają jak w Babilonie że drogą do Boga jest WIELE dróg a prawdziwi chrześcijanie poprzez wgląd na STARY TESTAMENT wiedzą że tylko przez krew Baranka nieskalanego.
To czary kładą klapy na oczach KAŻDEGO z nas dlatego jest wielu fałszywych chrześcijan jak i również chrześcijan bezowocnych...
Demony straszliwie skamlający ze strachu oczekują dnia sądu ostatecznego i zostaną wrzucone do jeziora ognistego i będą dręczone dniem i nocą. Amen przybądź Panie, niech nastąpi wielki i straszny dzień twego powrotu.

Edith:

Spójrzcie na flagę Maryji z gwiazdami 12.
Przecież Kobieta rodząca Dziecię to wybrany lud Żydowski przygotowujący drogę Synowi Bożemu. Lud ten był prześladowany przez diabła. Później Żydzi dali Nam dziecię Boże a smok zaczął prześladować Nas:

""Objawienie 12
17  I rozgniewał się smok na kobietę (czyli Żydów. Przypis mój) i odszedł, aby walczyć z resztą jej potomstwa, z tymi, którzy zachowują przykazania Boga i mają świadectwo Jezusa Chrystusa.""

Jeśli UE nie długo upadnie bo politycy schowają się w górach bo tam mają swe siedziby a my zostaniemy sam na sam z upadkiem cywilizacji i np anarchią oraz islamem i kalifatem to będzie Wielki Ucisk..
Unia Europejska i jej flagi mają symbolizować coś biblijnego ponieważ elity nie mówią że Biblia jest zła lecz z każdej filozofii można wziąć część i zbudować na tym prawdę. Fakt demony między nami wpływają na umysły i upajają nas winem czarów a upadły człowiek to akceptuje.

Myślę że gdy skończy się okres Wielkiego Ucisku nastąpi złudny pokój gdzie interweniować będą demony szatana podające się za ezoterycznych bogów jak kriszna maryja Jezusek budda i będą nakierowywali ludzkość że można wychodzić z ciał ku innym planetom, ze dobra biała magia jest dobra bo każdy człowiek jest bogiem i dzieckiem kosmosu itd itd że grzech nie istnieje bo to wymyślił zły potwór z kosmosu by Was zaklopotac i byście czuli się winni i nie mogli ewoluować ku boskości!
(De facto prawda że obwinianie jest zle i to robi katolicyzm o grzechu i potępieniu ale Protestanci powinni obwieszczac czystość z grzechu radosć i łaskę!!)

I po jakimś czasie zacznie rozpoczynać się sąd z apokalipsy o tych zniszczeniach itd. Amen tak długo Panie czekałeś i oddałeś swego Syna za Nas upadłych by dać Nam Jego czystość a nawet jego Moc. Z szat brudnych od upławów naszych czynów nas oczyściłes dając nam z Miłości i ze swej Łaski coś na co nie mogliśmy zapracować!!!
Sprawiedliwy Panie cierpliwy jesteś i niewzruszony a fundament Twój stoi niewzruszony!!!!



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości