Spowiedź

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: Janek » 31 maja 2017, 11:00

Na tym niestety kończy się ZAWSZE dyskusja ze shizmatykami.

Tak przyklaskujcie sobie :) to naprawdę wiele zmieni i przykryję Twoją kompromitacje w temacie :-D
Dyskusja z Tobą to czysta przyjemność :-D
Nic tylko czerpać garściami :)


Awatar użytkownika
karolxt
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2017, 20:39
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: karolxt » 31 maja 2017, 11:02

Janek pisze:Nasza dyskusja nie ma sensu.

Zdecydowanie. Nie mam też najmniejszej ochoty na jej kontynuowanie - skoro każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu. Niestety tylko jedno z nich jest prawidłowe i ja nie mam najmniejszej wątpliwości czyje.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: Janek » 31 maja 2017, 11:05

Niestety,ale to Tobie zabrakło argumentów i na potwierdzenie mamy Twoje nerwy :P
Gdybyś potrzebował jednak pomocy przy jakieś Biblijnej kwestii
wiesz gdzie mnie szukać :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: kontousunięte1 » 31 maja 2017, 11:15

Tylko Bóg. Ale nie bezpośrednio. Po to ustanowił pośredników.
Koniec kropka.

1Tymoteusza2,5 mówi jasno i wyraźnie:
"Ponieważ jeden jest Bóg oraz jeden pośrednik Boga i ludzi człowiek Jezus Chrystus,"
Nie kłam więc ciągle w kółko powtarzając swoje brednie o księżowskich pośrednikach. Pisząc tak, jednocześnie zarzucasz Bogu kłamstwo.
Na tym niestety kończy się ZAWSZE dyskusja ze shizmatykami

Licz się ze słowami. Kto tu odpadł od Chrystusowego Kościoła, ten odpadł. (schizmatyk pisze się przez ch).


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: KAAN » 31 maja 2017, 11:18

karolxt pisze:
KAAN pisze:A gdzie tu jest ksiądz?
Wykazujesz zła wolę. Było już wyjaśniane, że ksiądz jest następcą Apostoła.
W Biblii nie ma czegoś takiego ja sukcesja apostolska i następstwo służby apostoła, to katolicki wymysł. To nie moja zła wola, ale dobra wola pilnowania prawdy.
karolxt pisze:Czy to także negujesz?Kto jest następcą Apostołów? Nikt. Wymarli bezpotomnie i nikomu nie przekazali swoich uprawnień?
Apostolstwo to nie urząd ale szczególna relacja pomiędzy apostołem a Panem Jezusem, dlatego nazywani są apostołami Baranka i jest ich tylko 12. Na apostoła powołuje sam Pan Jezus, po dwunastu nikt nie został powołany.

Gdzie tu jest konfesjonał i spowiedź na ucho.
Konfesjonał nie jest w ogóle potrzebny, a spowiedź nie musi odbywać się na ucho. Chodzi o wyznanie grzechów Bogu w obecności następcy Apostoła, który je oceni po to by mogły być odpuszczone przez Boga. Bóg nie odpuszcza grzechów bezpośrednio, po to ustanowił pośredników.
Nie ma takiej nauki w Biblii, tylko Bóg odpuszcza grzech, a zbawieni odpuszcają winy, które były przeciwko nim, albo społeczności i w takim kontekście jest odpuszczanie grzechów w Mat 18. Cały kontekst jest taki:

Mat 18:15 A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego.
16 Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.
17 A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik.
18 Zaprawdę powiadam wam: Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.
19 Nadto powiadam wam, że jeśliby dwaj z was na ziemi uzgodnili swe prośby o jakąkolwiek rzecz, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie.
20 Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.
21 Wtedy przystąpił Piotr do niego i rzekł mu: Panie, ile razy mam odpuścić bratu memu, jeżeli przeciwko mnie zgrzeszy? Czy aż do siedmiu razy?
22 Mówi mu Jezus: Nie powiadam ci: Do siedmiu razy, lecz do siedemdziesięciu siedmiu razy.

Jaki widzisz odpuszczanie dotyczy uregulowania spraw pomiędzy wierzącymi i służy utrzymaniu dyscypliny w zborze Bożym, orazoczyszczenia sumienia tego przeciwko któremu ktoś zgrzeszył. Ta ostatnia funkcja o którą pytał Piotr bardziej służy oczyszczenia sumienia poszkodowanego niż winowajcy.

KAAN pisze:
1 Jn 1:9
9. Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.
(BT)
To Bóg odpuszcza, a gdzie tu ksiądz pośrednik w odpuszczaniu?
Tam gdzie jest mowa o nadaniu prawa Apostołom do odpuszczania grzechów (a w zasadzie decydowania o tym które grzechy są odpuszczone przez Boga, a które zatrzymane).
Mylisz się, nie ma nadania apostołom wyłącznego wśród ludzi prawa odpuszczania grzechów. Każdy musi odpuścić grzech (Mat 18:22) przeciwko sobie aby oczyścić własne sumienie. Czasami grzech jest przez kogoś kontynuowany i wtedy bywa zatrzymany:

Ewangelia św. Mateusza 18:17 A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik.

Albo kiedy musi być wyznaczona kara :

II List do Koryntian 2:6 Takiemu wystarczy ta kara, jaka została nałożona przez większość,

Jak widzisz nie decyduje jeden ale starsi zboru którzy w jakiś sposób głosują, ustalając karę.
Jednak nigdzie tu nie ma idei odpuszczenia grzechu takiego jaką odpuszcza Bóg, bo wszystkie grzechy nasze zostały odpuszczone:

List do Kolosan 2:13 I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił,
odpuściwszy nam wszystkie grzechy
;

Grzech jaki pojawia się w życiu wierzącego nie ma swojej mocy, bo moc ofiary Pańskiej złamała moc grzechu, ale nasze uchybienia mogą osłabić naszą żywą relację z Bogiem i wierzącymi dlatego wyznajemy swoje grzechy, aby odzyskać pełną społeczność i radość zbawienia.

Katolicy muszą cały czas walczyć o odpuszczenie grzechu, bo w twojej świadomności jest schemat grzech->upadek i utrata zbawienia. Dla katolika Pan Jezus nie jest tym który go zbawił od wszystkich grzechów, chodzisz w grzechu, dlatego tak walczysz o możliwość jego pozbycia się.
Uwierz w Pana Jezusa a będziesz zbawiony od swoich grzechów.

Dyskusja z Tobą panie KAAN jest bardzo nieprzyjemna gdyż wielokrotnie wymagasz przypominania tego co już zostało powiedziane.
Odpisałem, ale nie wiem czy odpiszę po raz kolejny, gdyż bezsensowne jest powtarzanie w kółko tego samego.
Zdaję sobie sprawę ze dyskusja ze mą jest nieprzyjemna i twarda, ale sprawy, które poruszasz w tej dyskusji są ważne bo dotykają podstaw wiary i chrześcijaństwa, to sprawy życia i śmierci ale tej ważniejszej - duchowej. Jeśli nie nawrócisz się grzech będzie miał moc nad tobą, tylko zbawienie niweczy w Panu Jezusie moc grzechu i wtedy będziesz mógł z radością wołać:

I List do Koryntian 15:55 Gdzież jest, o śmierci, zwycięstwo twoje? Gdzież jest, o śmierci, żądło twoje?
56 A żądłem śmierci jest grzech, a mocą grzechu jest zakon;
57 Ale Bogu niech będą dzięki, który nam daje zwycięstwo przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Dlatego będę ci ciągle przypominał o prawdzie Słowa, ciągle tą samą, w kółko i znowu i jeszcze raz i aż do czasu kiedy Pan mnie zabierze do siebie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
karolxt
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2017, 20:39
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: karolxt » 31 maja 2017, 11:21

Janek pisze:...i przykryję Twoją kompromitacje w temacie :-D

Cały sens dyskusji zawarty jest w ostatnim stwierdzeniu
Tylko Bóg odpuszcza grzechy.(inaczej - tylko Bóg ma władzę odpuszczania grzechów) Odpuszcza (także na ziemi za życia doczesnego), ale nie bezpośrednio. Po to ustanowił pośredników.
Do tematu tego włączyłem się po to by:
1. Zanegować twierdzenie, że to Apostołowie odpuszczają grzechy, także następcy Apostołów.
2. Przypomnieć, że tylko Bóg ma władzę odpuszczania grzechów.
3. Zacytować OBOWIĄZUJĄCĄ procedurę odpuszczania - prosto z ust Jezusa i prosto z kart Ewangelii.
4. Przestrzec, że nikt nie ma prawa nikomu odpuścić grzechów, może jedynie (a nawet jest zobowiązany) wybaczyć mu winy czyli pojednać się z nim, a nie pojednać go z Bogiem.
5. Wyjaśnić na czy polega procedura i że jest do tego potrzebne wyznanie grzechów Bogu a upoważniony następca apostoła je oceni, po to by mógł zadecydować, które z nich mogą być odpuszczone przez Boga, a które zatrzymane.

Nie byłem tak naiwny by oczekiwać, że ktokolwiek na tym forum przyzna mi rację.

Po raz ostatni ostrzegam, że bez wypełnienia ustanowionej przez Jezusa (osobiście) i zawartej w Biblii procedury odpuszczania grzechów nie można za życia pojednać się z Bogiem.

Żegnam wszystkich dyskutantów.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: Janek » 31 maja 2017, 11:28

Do tematu tego włączyłem się po to by:

To mnie nie obchodzi.Starasz się zasłonić nieBiblijnym wodolejstewem
i mantrą antyprotestancką swoje braki i kompromitacje.
Nie znasz nawet procedury tak jak nie wiedziałeś
na czym polega zatrzymanie,ale dalej bujasz..
Na dodatek sam sobie przeczysz..
Żegnam wszystkich dyskutantów.

Trzymam za słowo-Adios :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: kontousunięte1 » 31 maja 2017, 11:31

Żegnaj. Mam nadzieję, że tym razem dotrzymasz słowa.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: KAAN » 31 maja 2017, 11:46

karolxt pisze:Po raz ostatni ostrzegam, że bez wypełnienia ustanowionej przez Jezusa (osobiście) i zawartej w Biblii procedury odpuszczania grzechów nie można za życia pojednać się z Bogiem..
Se możesz ostrzegać, nie ma się czym przejmować, bo katolicka doktryna jest fałszywa, nie ma w Biblii katolickiej procedury, piszesz nieprawdę.

List do Kolosan 1:21 I was, którzy niegdyś byliście mu obcymi i wrogo usposobionymi, a uczynki wasze złe były,
22 Teraz pojednał w jego ziemskim ciele przez śmierć, aby was stawić przed obliczem swoim jako świętych i niepokalanych, i nienagannych,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
karolxt
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2017, 20:39
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: karolxt » 31 maja 2017, 12:06

Jeszcze sprostowanie i uzupełnienie do starej wypowiedzi Rembov
Rembov pisze:
Dlaczego musimy się spowiadać, skoro Bóg jest wszechwiedzący?

Bo taką naukę przekazali nam Apostołowie.

Dlaczego duchowni roszczą sobie prawo do odpuszczania grzechów?

Ponieważ taką władzę otrzymali od Boga.


ad. 1 Też, ale.... Wyznanie grzechów Bogu jest niezbędne po to, by upoważniony następca apostoła mógł je ocenić i zdecydować, które maja być odpuszczone przez Boga na mocy upoważnienia jakie od Niego otrzymał "które grzechy odpuścicie są im odpuszczone, a które zatrzymacie..."
Wyznanie grzechów Bogu (bezpośrednio) bez obecności osoby, która jest upoważniona do ich oceny jest bez sensu, bo Bóg zna nasze grzechy lepiej niż my sami.
ad. 2 Nie do końca. Apostołowie otrzymali od Boga prawo decydowania, które grzechy maja być odpuszczone, a które zatrzymane. Użyte sformułowanie "które grzechy odpuścicie są im odpuszczone..." wskazuje, że to Bóg odpuszcza grzechy. I tak jest w istocie. Tylko Bóg ma moc odpuszczania grzechów. Niestety ustanowił, że nie będzie robił tego tu na ziemi bezpośrednio. Każdy kto chce otrzymać odpuszczenie za grzechów (za życia) musi zastosować procedurę prosto z usta Jezusa i prosto z kart Ewangelii.

dodatkowe wyjaśnienie: Nikt nie ma prawa nikomu odpuścić grzechów, może jedynie (a nawet jest zobowiązany) wybaczyć mu winy czyli pojednać się z nim, a nie pojednać go z Bogiem (to jest zupełnie co innego).

Przykro mi jeśli ktoś uzna, że na ziemi nie ma obecnie upoważnionych następców apostołów i nie może pojednać się z Bogiem.
Przykro mi jeśli ktoś uzna, że nigdy nie było żadnych następców apostołów, nie istnieje sakrament kapłaństwa, a kapłani nie maja prawa do słuchania spowiedzi.
To jest błędny pogląd, za który ponoszą pełną odpowiedzialność wszyscy, którzy go głoszą.

Może niepotrzebnie zamieściłem pożegnanie, ale nie jest pewne że cokolwiek jeszcze napiszę na tym forum.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: KAAN » 31 maja 2017, 12:14

karolxt pisze:Przykro mi jeśli ktoś uzna, że na ziemi nie ma obecnie upoważnionych następców apostołów.
To dobrze że ci przykro, może ta przykrość doprowadzi cię do nawrócenia?

i nie może pojednać się z Bogiem.
Każdy może pojednać się z Bogiem, musi uwierzyć w Pana Jezusa.
Przykro mi jeśli ktoś uzna, że nigdy nie było żadnych następców apostołów, nie istnieje sakrament kapłaństwa, a kapłani nie maja prawa do słuchania spowiedzi.
Nie mają, nie uznajemy żadnych zastępców apostołów, ci którzy się tak nazywają to samozwańcy.
To jest błędny pogląd, za który ponoszą pełną odpowiedzialność wszyscy, którzy go głoszą.
To prawda Biblijna i jesteś odpowiedzialny za głoszenie fałszywej doktryny wbrew Słowu Bożemu.

Nie możesz się pożegnać, tęsknisz za protestantami, nie dziwię ci się, tu możesz usłyszeć o prawdzie :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
karolxt
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2017, 20:39
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: karolxt » 31 maja 2017, 12:20

KAAN pisze: ...nie ma w Biblii katolickiej procedury

Pełna zgoda - nie ma katolickiej.
Jest ogólnie obowiązująca. Prosto z ust samego Jezusa - prosto z kart Ewangelii.
Cytat był już wielokrotnie (ten sam i zawsze aktualny).
Ale skoro ktoś uznaje, że nie ma następców apostołów to oczywiście nie może jej zastosować.
A skoro nie może, to nie uzyskał odpuszczenia grzechów od Boga, bo tylko Bóg ma moc odpuszczania grzechów.
Bóg dał wszystkim wolna wolę, każdy może mówić co chce, robić co chce i uważać jak zechce. Tylko, że będzie z tego rozliczony i NIESTETY od tego zależy zbawienie, bo nikt jeszcze nie został zbawiony, za to wszyscy otrzymali możliwość zbawienia. Jak będzie wszyscy przekonamy się na Sądzie Ostatecznym.
---
Po wizycie na tym forum ostatecznie wiem, że nie mam po czym rozmawiać z protestantami. I na pewno nie będę tęsknił za wymianą poglądów. Swój chrześcijański obowiązek wypełniłem - ostrzegłem - mam zasługę u Boga.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: kontousunięte1 » 31 maja 2017, 12:24

mam zasługę u Boga.
:lol: Już odebrałeś ją, na więcej nie licz. :rotfl:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: KAAN » 31 maja 2017, 12:26

karolxt pisze:
KAAN pisze: ...nie ma w Biblii katolickiej procedury

Pełna zgoda - nie ma katolickiej.
Jest ogólnie obowiązująca..
Nie ma takiej procedury, i nikogo nie obowiązuje, katolików obowiązują ich procedury, które i tak niczego nie zmieniają, co najwyzej zatwardzają ducha biednego katolika.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedź

Postautor: MrSponge » 31 maja 2017, 12:42

Jeszcze ta "wolna wola" jak mantra powtarzana. Kolejne kłamstwo jakobyśmy byli "wolni"... Cóż...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości