Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: polk » 20 mar 2017, 15:46

Jeśli dzieci (w tym niemowlęta) są częścią Kościoła, to nie można im zabraniać Jezusowych ustanowień: Chrztu i Wieczerzy Pańskiej. Np. Ewangeliczny Kościół Reformowany w Polsce nie tylko chrzci niemowlęta, ale również mogą one mieć udział w Wieczerzy Pańskiej.
Natomiast jeśli ktoś uważa, że dzieci (w tym niemowlęta) NIE są częścią Kościoła... to kim są? Poganami? Ojoj...


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Zbyszekg4 » 20 mar 2017, 16:09

polk pisze:Natomiast jeśli ktoś uważa, że dzieci (w tym niemowlęta) NIE są częścią Kościoła... to kim są? Poganami? Ojoj...

Czy ten cytat zadowalającą odpowiedź Ci da?:
1Kor 7:12-15 bw
(12) Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli jakiś brat ma żonę pogankę, a ta zgadza się na współżycie z nim, niech się z nią nie rozwodzi;
(13) i żona, która ma męża poganina, a ten zgadza się na współżycie z nią, niech się z nim nie rozwodzi.
(14) Albowiem mąż poganin uświęcony jest przez żonę i żona poganka uświęcona jest przez wierzącego męża; inaczej dzieci wasze byłyby nieczyste, a tak są święte.
(15) A jeśli poganin chce się rozwieść, niechże się rozwiedzie; w takich przypadkach brat czy siostra nie są niewolniczo związani, gdyż do pokoju powołał was Bóg.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: polk » 21 mar 2017, 14:45

Masz rację, piękny fragment potwierdzające to, że dzieci wierzących chrześcijan są gotowe by być ochrzczone.
Powód? Są ŚWIĘTE


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Zbyszekg4 » 21 mar 2017, 14:58

polk pisze:Masz rację, piękny fragment potwierdzające to, że dzieci wierzących chrześcijan są gotowe by być ochrzczone.
Powód? Są ŚWIĘTE

Nadinterpretujesz waćpan!! :D
Wróć na ziemię... :-/ - nie masz upoważnienia do chrztu dzieci/niemowląt...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Rembov » 21 mar 2017, 15:28

Upoważnienie do chrztu dzieci masz chociażby w J 3:5, w którym mamy jasno zapisane słowa Chrystusa o konieczności narodzenia na nowo do tego, aby wejść do Królestwa Bożego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Zbyszekg4 » 21 mar 2017, 17:44

Rembov pisze:Upoważnienie do chrztu dzieci masz chociażby w J 3:5, w którym mamy jasno zapisane słowa Chrystusa o konieczności narodzenia na nowo do tego, aby wejść do Królestwa Bożego.

Dlaczego Jezus nie rzekł wprost Nikodemowi: musisz się ochrzcić? (skoro woda ma tam oznaczać fizyczne H2O)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Rembov » 21 mar 2017, 18:07

Zapytaj o to Jezusa, a nie mnie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Adalbertus » 21 mar 2017, 19:07

Rembov pisze:Upoważnienie do chrztu dzieci masz chociażby w J 3:5, w którym mamy jasno zapisane słowa Chrystusa o konieczności narodzenia na nowo do tego, aby wejść do Królestwa Bożego.


Tam nie ma mowy o chrzcie.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Florian » 21 mar 2017, 23:38

Adalbertus pisze: Tam nie ma mowy o chrzcie.


Oczywiście że jest , Chrystus w tym fragmencie , ukazuje absolutną konieczność Chrztu do zbawienia , a potwierdza to list do Tytusa 3:5 w którym mowa o OBMYCIU odnawiającym i odradzającym w Duchu Świętym "zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym" podobnie o Chrzcie czytamy w Efezjan 5:26 " aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo"

A że jest tam mowa o Chrzcie , fizycznej wodzie potwierdza to Oryginał grecki.

Tytusa 3:5

εσωσεν ημας δια λουτρου παλιγγενεσιας και ανακαινωσεως πνευματος αγιου

esōsen hēmas dia loutrou palingenesias kai anakainōseōs pneumatos hagiou"


Ef 5:26

ινα αυτην αγιαση καθαρισας τω λουτρω του υδατος εν ρηματι

hina autēn hagiasē katharisas tō loutrō tou hydatos en rēmati"


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Adalbertus » 22 mar 2017, 06:51

Piszemy o 3. rozdziale Ewangelii Jana, a tam dalej nie ma mowy o chrzcie.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Rembov » 22 mar 2017, 07:06

Nie. Tam ty NIE WIDZISZ nauczania o chrzcie, a nie "nie ma mowy o chrzcie". O tym, że ten fragment dotyczy chrztu, Kościół naucza od początku swego istnienia.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: KAAN » 22 mar 2017, 09:37

Rembov pisze:Nie. Tam ty NIE WIDZISZ nauczania o chrzcie, a nie "nie ma mowy o chrzcie". O tym, że ten fragment dotyczy chrztu, Kościół naucza od początku swego istnienia.
Nie ma tam nic o obrzędzie chrztu, Kościół nigdy tam nie widział czegos takiego to katolicyzm tak twierdzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Florian » 22 mar 2017, 23:20

Adalbertus pisze:Piszemy o 3. rozdziale Ewangelii Jana, a tam dalej nie ma mowy o chrzcie.


To że Ty nie widzisz że mowa tam o Chrzcie , nie oznacza że tak jest.

"apekrithē ho iēsous amēn amēn legō soi ean mē tis gennēthē eks hydatos kai pneumatos ou dynatai eiselthein eis tēn basileian tou theou"

Słowo hydatos jest użyta na określenie fizycznej wody , dlatego w tym fragmencie chodzi o Chrzest czy tego chcesz czy nie.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Adalbertus » 23 mar 2017, 06:55

Florian pisze:
Adalbertus pisze:Piszemy o 3. rozdziale Ewangelii Jana, a tam dalej nie ma mowy o chrzcie.


To że Ty nie widzisz że mowa tam o Chrzcie , nie oznacza że tak jest.

"apekrithē ho iēsous amēn amēn legō soi ean mē tis gennēthē eks hydatos kai pneumatos ou dynatai eiselthein eis tēn basileian tou theou"

Słowo hydatos jest użyta na określenie fizycznej wody , dlatego w tym fragmencie chodzi o Chrzest czy tego chcesz czy nie.


Ale dalej tam nie ma mowy o chrzcie. Nie zawsze gdy jest mowa o wodzie, to chodzi o chrzest.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Niemowlęta. Chrzcić czy nie chrzcić?

Postautor: Florian » 23 mar 2017, 23:24

Adalbertus pisze: Ale dalej tam nie ma mowy o chrzcie. Nie zawsze gdy jest mowa o wodzie, to chodzi o chrzest.


TY nie widzisz że jest tam mowa o Chrzcie , bo nie chcesz tego zobaczyć. O jakiej innej fizycznej wodzie mógł mówić Jezus jeśli nie o Chrzcie ?

Jezus mówi w Jana 3:5 "jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego" natomiast w Liście do Tytusa 3:5 jasno czytamy o obmyciu odradzającym czyli Chrzcie " zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym"

Nie widzisz tego ,że narodzenie z wody o którym mówi Jezus w Jana 3:5 to Chrzest który jest Obmyciem odradzającym w Duchu ?



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości