Pontifex maximus

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Pontifex maximus

Postautor: magda » 09 wrz 2016, 23:32

PONTIFEX MAXIMUS ,Czyli wielki budowniczy mostu tytuł najwyzszego kapłana pogańskiego który przyjmowali cesarze starozytnego Rzymu przejmując sukcesje po poprzednim cesarzu. Rym Starozytny apostoł nazywa Babilonem 1P 5:13 bw "Pozdrawia was zbór w Babilonie, wespół z wami wybrany, i Marek, syn mój." No to katolicy znawcy swojego kościoła odpowiedzcie dlaczego papieże przyjmują tytuł najwyższego kapłana pogaństwa , do czego on ma im służyć i czy przejeli sukcesję po Piotrze czy po Rzymskich pogańskich cesarzach???????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: Samolub » 10 wrz 2016, 00:08

Ponadto Państwo Kościelne utworzyło Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego : D które rozwiązał dopiero Napoleon.

Czyli jednak Papież podzielił się władzą z Cezarem Rzymskim i obiecał podtrzymywać władzę Rzymu (Babilonu)


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: Rembov » 10 wrz 2016, 07:03

Od V w. za sprawą papieża Leona I (440-461) tytułem "Pontifex Maximus" zaczęto określać biskupów Rzymu[7][8][9]. Pomimo, że tytuł ten stał się powszechny i pojawiał się w inskrypcjach na budynkach, monumentach i monetach w Watykanie nigdy nie został włączony do oficjalnej tytulatury papieży (Annuario Pontificio jako czwarty oficjalny tytuł papieży podaje: Summus Pontifex Ecclesiae Universalis).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pontifex_ ... pie.C5.BCy


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: Michał » 10 wrz 2016, 12:05

Samolub pisze:Ponadto Państwo Kościelne utworzyło Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego : D które rozwiązał dopiero Napoleon.)


No proszę, a dotąd wszyscy myśleli że Frankowie.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: magda » 10 wrz 2016, 18:10

No Rembov właśnie pytam dlaczego najwyższy budowniczy mostu z dodatkiem jak twierdzisz Ecclesiae Universalis czylli kościoa powszechnego , czyli daej kapłan pogański jest tytułem papieża co w ogóle chrześcijaństwo ma do Summus Pontifexów , czy inaczej mówiac pontifexów Maximusów bo co ma kapłan pogańskiego kultu do kościoła Jezusowwego , no chyba że nie jest to kośció Jezusaowy a wierni naweet o tym nie wiedzą , tacy i wierni że sie nawet nie zapytaja o taka ważna rzecz co papież ma wspónego z pogańska religią, no a jak widać ma .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: Samolub » 10 wrz 2016, 18:30

Michał pisze:
Samolub pisze:Ponadto Państwo Kościelne utworzyło Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego : D które rozwiązał dopiero Napoleon.)


No proszę, a dotąd wszyscy myśleli że Frankowie.


Poniekąd to i Indianie... może z terytoriow Frankoni było wydzielone. Zaś Cesarstwo Rzymskie narodu Niemieckiego kontynuowalo Cesarstwo Rzymskie


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: magda » 10 wrz 2016, 19:10

Kontynuowało da niepoznaki bo właściwa kontynuacja starożytnego Rzymu i sukcesję po wadcach Rzymu przejęli papieże jako pontifexy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: Samolub » 10 wrz 2016, 19:32

Podzielili się, władze kaplana mitrianskiego i Ponifexa Maksimusa wzial Papież, wzamian cesarz zachowal władze świecka desygnowana przez Papiestwo. Babilon !

Jan opisał to idealnie w swoim Objawieniu ! Wszystko pasuje, wszystkie elementy objawienia az do dziś... wypelniaja się


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: nadrozd » 10 wrz 2016, 19:56

Pontyfikat....
Misterium....
Pontifex Maximus....
Rzymskie prawo....

Jeszcze coś?
Wydaje mi się że te wyrażenia to pozostałość po staroZytnym Cesarstwo Rzymskim.
W pewnym sensie ono jest żywe i dziś....
Obrazek

Ale ma też cechy pozostałych wcześniejszych imperiów...
Babilonu, Medopersji i Grecji.....no i Rzymu.

I to się nazywa dziś Dumnie
Dziedzictwo i ubogacenie kulturowe .
To je dobre ...bo
Roma locuta, causa finita.....
.. :thumbup:
Więc oddajmy cześć imperatorowi ...
;) czas leci .... wiele się zmienia (technika, technologia, wiedza) ale nie ludzie..

Nawet do dziś mumie mamy naszych czcigodnich i świętobliwych imperatorow zaschnietych jak szynka parmenska za szybkami w świętych mauzoleach.... do których są pielgrzymki jak do marketów....
Jak tak patrzę na ten świat to mam wrażenie że znas ktoś zakpil oferując owoc poznania dobra i zła....
Bo to co się dzieje wokoło to jakaś kpina z ludzi i zlosliwy żart ...

Obrazek


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: magda » 10 wrz 2016, 20:46

A no chcieliśmy poznać i dobro i zło to mamy , ale sie usmiałam z szynki parmeńskiej, mało sie nie oplułam , monitor jednak przez tą szynke oplułam jak parsknęłam nadrozd jesteś niesamowity chwiami.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: Rembov » 10 wrz 2016, 22:14

magda pisze:No Rembov właśnie pytam dlaczego najwyższy budowniczy mostu z dodatkiem jak twierdzisz Ecclesiae Universalis czylli kościoa powszechnego , czyli daej kapłan pogański jest tytułem papieża

Pogadamy, magdo, jak przeczytasz, zrozumiesz, i przyjmiesz do wiadomości to, co zacytowałem. Na ten moment nie mamy o czym rozmawiać, bo jasno widać, że ślepo trzymasz się swojej wizji i na niej budujesz swój zarzut, a o nauczaniu Kościoła nie zamierzasz rozmawiać.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: Michał » 11 wrz 2016, 00:56

Samolub pisze:
Michał pisze:
Samolub pisze:Poniekąd to i Indianie... może z terytoriow Frankoni było wydzielone. Zaś Cesarstwo Rzymskie narodu Niemieckiego kontynuowalo Cesarstwo Rzymskie


Historyczne "rewelacje", którymi sypiesz na forum, wprost zatrważają.
Państwo Kościelne założył król Franków Pepin Krótki z ziem odbitych Longobardom.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: Dragonar » 11 wrz 2016, 15:45

Obrazek

Nie ma bardziej oficjalnego i reprezentacyjnego budynku dla Kościoła Katolickiego, niż Bazylika św. Piotra w Watykanie.

Na Wikipedii czytamy:
Wikipedia pisze:Fasada bazyliki jest dziełem Carlo Maderny, który wykorzystał jako budulec trawertyn, pochodzący z Tivoli. 10 lutego 1608 roku został położony pierwszy kamień pod jej budowę, natomiast 21 lipca 1612 roku większość prac została zakończona, jednak kolejne dwa lata trwało ozdabianie fasady ornamentami. Jej szerokość to 114,69 m, a wysokość - 48 m. Na belkowaniu fasady, wielkimi literami wypisana jest po łacinie inskrypcja: "IN HONOREM PRINCIPIS APOST. PAULUS V BURGHESIUS ROMANUS PONT. MAX. AN. MDCXII PONT VII", co znaczy "Na cześć Księcia Apostołów Paweł V Borghese Rzymski, Papież, w 1612 roku, siódmym swojego pontyfikatu".

Źródło: LINK.

Uwagę zwraca łaciński napis: IN HONOREM PRINCIPIS APOST. PAULUS V BURGHESIUS ROMANUS PONT. MAX. AN. MDCXII PONT VII, a konkretnie słowa: PONT. MAX. W artykule sugeruje się, że oznaczają one Papież, jednak czy nie jest to skrót od tytułu Pontifex Maximus?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: magda » 11 wrz 2016, 16:53

Rembov moze nie zauważyleś ale odniosam się dotego co cytujesz i w skrócie oznacza to ze summus i maximus po łacinie to jeden pies i daej znaczy to samo czyli najwyższy a pontifex budowniczy mostu ponti to most podobnie do francuskiego , i wytłumacz mi po co papieżowi te tytuły czy oficjalne czy nieoficjalne pogańskie , bo co ma Jezus do budowy mostu, i pogaństwa, nawet pontifikat tez od tego pochodzi też od mostu bo ja kumam ze pogańska religia miała waśnie sońce które idąc po niebie zakreslao most i jego drogę w tej religii zwano mostem a słońce budowało ten most i kapłan czczacy słońce miał cos wspólnego z mostem a popieżyna co z tym ma wspólnego przecież wmawia wszystkim ze jest chrześcijaninem wiec jak to z tym dziadygą jest????? po co mu to, te łacińskie nazwy, czyżby kult słońca miał sie dobrze w Watykanie?????????????Obrazek
A cimne tłumy nie pytaja co to za słowa łacińskie i po co sa, czemu służa czyzby temu samemu co w starożytnym Rzymie .
A tu czyżby też słoneczko nad tronem antychrysta?Obrazek
A tu pogańska swiątynia w Perganonie czyli tron szatana Rev 2:12-13 bw "(12) A do anioła zboru w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma ostry miecz obosieczny. (13) Wiem, gdzie mieszkasz, tam, gdzie jest tron szatana; a jednak trzymasz się mocno mego imienia i nie zaparłeś się wiary we mnie, nawet w dniach, kiedy Antypas, świadek mój wierny, został zabity u was, gdzie szatan ma swoje mieszkanie."Obrazek
A tu ołtarz w Watykanie tronie szatanaObrazek czyżby dalej kult sollarny i to w" stolicy apostolskiej" ( zaden apostoł by sie do tego nie przyznał) . No a to czyżby znów soneczko?????? i to taki jak w pogaństwie wypisz wymaluj
Jeśli jest inaczej i innemu celowi , chrześcijańskiemu nie pogańskiemu to słuzy to prosze katolików o wytłumaczenie mi bo mnie ciekawi po co papieżowi takie tytuły po kapłanie pogańskim to bardzo ważne bo to kwestia tego czy popież jest chrzescijaninem czy poganinem , bo jeśli poganinem i nie ma wytłumaczenia chrześcijańskiego do tego to raczej tłumy są głupie zwiedzione i robione w bambuko przes tych tam z Watykanu.
Dragonar bo katollicy tłumacza pontifex maximus na papież


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pontifex maximus

Postautor: Samolub » 11 wrz 2016, 18:08

Michał pisze:
Samolub pisze:
Michał pisze:


Historyczne "rewelacje", którymi sypiesz na forum, wprost zatrważają.
Państwo Kościelne założył król Franków Pepin Krótki z ziem odbitych Longobardom.


Tak wymalowal na mapie... to wasal Papieża był. Nie rozumiesz chyba jak działa polityka.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości