Tajemnicza śmierć księdza

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Tajemnicza śmierć księdza

Postautor: Dzik » 01 mar 2016, 20:52

Życie kościelne czyli co się dzieje jak "młodego" zaraz po seminarium dają do "starego"
http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/ta ... 95037.html
Samobójstwo młodego wikarego wstrząsnęło mieszkańcami Kikoła. Ksiądz Darek odebrał sobie życie, bo - jak twierdzą jego bliscy - był gnębiony przez przełożonego. - Precz z proboszczem! - krzyczeli parafianie, kiedy do wsi przyjechali reporterzy UWAGI!. - Śmierć księdza Darka jest dla nas ogromnym wstrząsem. Czekamy na ustalenia ze strony prokuratury i staramy się zrozumieć, jak wyglądała sytuacja w parafii - usiłuje tonować emocje rzecznik kurii.(...)Piotr Przybyłowski, brat ks. Darka, czytał z kolei opinie parafian na portalach społecznościowych. - Pisali, że ksiądz proboszcz Darka gnębił, poniżał nie wiadomo, za co. Że za mało pieniędzy z kolędy przyniósł - płacze brat zmarłego księdza.
http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/ta ... 95037.html

Oglądałem dziś tą UWAGĘ. Nie tylko za mało z kolędy przynosił, za mało z tacy przynosił, a nawet ośmielił się udzielić chrztu za darmo.
Komentarze:
Wiecie co to MOBBING ? Parafianie pod mobbingiem proboszcza i jego pleców u góry właśnie tyle mogą, miejmy nadzieję, że do kogoś z policji, ale nie z Kikoła, gdzieś dalej, wyżej, to dotrze w końcu. Jakby proboszcz był w porządku nikt nie wołałby tv, ks Darek nie napisałby, że nie chce proboszcza na pogrzebie, tylko, że mobbing, to taka delikatna perwersja, trudno ją udowodnić twardymi faktami, których domagał się prowadzący program, to na każdym kroku znęcanie się nad innymi, to słowa, gesty, uśmieszki, gra aktorska... za które proboszcz może naprawdę OSKARA dostać. Po co parafianie mają pisać do biskupa, przecież on już kiedyś przeniósł proboszcza z innej parafii, doskonale wie, jak ten pan na włościach się zachowuje.
http://www.ddwloclawek.pl/pl/589_lipno/ ... ntuje.html

Szkoda chłopaka, miał dopiero 26 lat :-(
Komentarze:
To co starzy księża w tym biskupi wyprawiają z młodymi kapłanami, dobrymi, mądrymi i skromnymi woła o pomstę do nieba. W każdej diecezji to samo. Zniszczyć sprawiedliwego, zrobić zasadzkę na niego. Despota biskup otoczony swoimi kolegami , fałszywymi doradcami wydaje bez sądu wyroki. W ciągu 2 dni wynocha z parafii. Do gorszej. Lepsza i bogatsza parafia dla kolegi. Bez dyskusji. Bójcie się Boga biskupi. To wy jesteście odpowiedzialni za każdego księdza. Ile jeszcze samobójstw będzie waszym udziałem.
http://www.fakt.pl/swiat/tajemnica-smie ... 14852.html


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnicza śmierć księdza

Postautor: Psrus » 26 mar 2016, 13:41

Jak już ludzie krzyczą przecz z proboszczem to jest dobrze. Są tacy, dla których ksiunc to świętość.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnicza śmierć księdza

Postautor: Samolub » 26 mar 2016, 13:58

Mnie dziś biskupem (katolickim) straszono =D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tajemnicza śmierć księdza

Postautor: Dzik » 26 mar 2016, 14:57

Samolub pisze:Mnie dziś biskupem (katolickim) straszono =D

Dlatego trzeba się od tych "biskupów" trzymać z daleka, którzy służą w instytucji gdzie zakorzenione jest zło pod postacią miłości pieniędzy ponad wszystko
Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie. 1Tesaloniczan 5,22
Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia.1Tymoteusza 6,10


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnicza śmierć księdza

Postautor: Samolub » 26 mar 2016, 17:50

Ta ale mnie biskupem nie straszono jako pasterzem jakims, tylko że biskup ma wladze i się go wiele ludzi słucha =D

No juz się boję, przyjedzie i zagnie mnie z Pisma? Biskup z cała switą, niech się pod nim ziemia rozstąpi


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości