Co teraz odwala Kościół katolicki

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Zbyszekg4 » 14 lut 2016, 20:54

Ale jak by Cyryl znalazł Metody religijnego połączenia się z Franciszkiem, to by było cuuś, hej!... ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Samolub » 14 lut 2016, 21:43

Efendi pisze:A co ma do tego Cyryl? Cyryl to tylko zwierzchnik rosyjskiej cerwki. A nie jakas szycha prawoslawia ;)



Efendi =D od czegos, jakos trzeba zaczac przeciez oni prawdy nie mowia... to gra, to od Diabła co nie? To czemu sie dziwisz, Diabeł sie spieszy, ale nie może za szybko,

Zauwazasz natezenie dialogow ekumenicznych czy wizyt politycznych Watykanu? : ) braknie mu czasu na wewnetrzne imprezy, chociazby pozory robił bo to już jest na hama powoli :lmao:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 14 lut 2016, 22:30

No z prawosławiem to maja wspólną ogromna płaszczyzne rozbudowanego bałwochwalstwa, gorzej z Żydami czy muslimami, a najgorzej z protestantami. Tylko cały czas sie zastanawiam jak sie połącza ze świadkami to dopiero zagwozdka.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Arvinger » 14 lut 2016, 22:55

Efendi pisze:Tyle że Osteen nie jest zadnym guru, ani wyrocznia. wrecz przeicwnie - wiekzosc osob zdaje sobie sprawe ze to zwodziciel i że głosi odstepcze nauki :) A jegko kosciol nawet do zadnej denominacji nei nalezy wiec moze sobie robic co chce, nawet na rzesach stac.

Wiec cos nie wyszlo ci to porownanie. Bo jednak Papiez czy biskupi to w KRK szychy, a Osteen jedynei wsrod swoich "wyznawcow"


Tylko, że Wy nie macie Magisterium, wszystkie nauczania protestanckie są prywatnymi, omylnymi interpretacjami danego pastora, denominacji, czy wiernego. Kiedy piszesz, że Osteen głosi odstępcze nauki (z czym się oczywiście zgadzam), to jest to tylko Twoja prywatna opinia, niewiążąca dla żadnego innego protestanta. Osteen twierdzi, że jego nauczania są prawdziwe. Mamy więc jego vs. Twoją prywatną opinię. Nie masz żadnego autorytetu, którego nie miałby Osteen. Ta eklezjologia doprowadziła do rozpadu protestantyzmu na setki denominacji i powstawania coraz to nowych herezji (antynomianizm, otwarty teizm, anihilacjonizm, preteryzm, teonomia etc.) których nie da się wyrzucić poza nawias protestantyzmu, bo nikt nie ma autorytetu aby to uczynić. Ewangelia sukcesu i w/w herezje to zresztą nie jedyne problemy - nagromadzenie wymienionych przeze mnie w poprzednim poście grzechów w obecnym protestantyzmie sprawia, że pod względem uświęcenia nie jest on alternatywą.

Zbyszekg4 pisze:Arvinger, piszesz: " Kościół Katolicki - ten jest Oblubienicą Chrystusa".
Czy biblijne pojęcie Oblubienicy utożsamiasz tylko ze strukturami KK? Innymi słowy: Czy Oblubienicę tworzą tylko katolicy? Czy żaden protestant nie może sobie rościć prawa do bycia "częścią" Oblubienicy chrystusowej?


Bycie świadomym protestantem nieuchronnie oznacza odrzucenie doktryn objawionych przez Boga - co oczywiście wyklucza z przynależności do Oblubienicy Chrystusa. Wyjątkami mogą być ochrzczeni protestanci, którzy nie przyjęli świadomie protestanckich herezji, bądź też ochrzczone w protestanckich kościołach noworodki (te ostatnie są formalnie członkami Kościoła Katolickiego, przynajmniej do osiągnięcia wieku świadomości).


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 14 lut 2016, 23:10

Hej Avinger to jak z tą świetością w KRK jest , skrzętnie widzę omijasz rzeczy niewygodne i też widzę ze masz alergie na prawdę w oczy. wolisz oględnie byle dalej od prawdy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Arvinger » 14 lut 2016, 23:21

magda pisze:Hej Avinger to jak z tą świetością w KRK jest , skrzętnie widzę omijasz rzeczy niewygodne i też widzę ze masz alergie na prawdę w oczy. wolisz oględnie byle dalej od prawdy.


Oczywiście, że świętość Kościoła nie zależy od świętości jej członków. Świętość Kościoła jest jej niezmienną cechą, która nie ulega zwiększeniu ani zmniejszeniu wraz z czynami ludzkimi. Pisałem o tym wcześniej w słowach katolickiego teologa Franka J. Sheed'a, który ujął to idealnie:

"Świętość Kościoła jest świętością Chrystusa.(...) Nie ma tutaj ani wzrostu, ani zmniejszenia się. Nawet gdyby wszyscy członkowie Kościoła byli w stanie łaski, nie zwiększyłoby to świętości Kościoła, a gdyby wszyscy byli w stanie grzechu śmiertelnego, nie zmniejszyłoby to świętości Kościoła. Świętość Kościoła nie jest sumą świętości jej członków w większym stopniu niż zawartość wody w deszczu może być mierzona poziomem zmoczenia tych, którzy wyszli na zewnątrz. Jeśli wszyscy wyjdą na dwór i zostaną zmoczeni, deszcz nie jest bardziej mokry. Jeśli wszyscy zostaną w domach, deszcz nie jest mniej mokry. Deszcz jest mokry, niezależnie czy ktokolwiek na niego wyjdzie. Kościół jest święty, gdyż jest to Chrystus żyjący w tym świecie. Jest to przyczyną świętości jej członków, a nie efektem ich zachowania."

Stąd też ważną Mszę w której dochodzi do transsubstancjacji może odprawić każdy ksiądz, nawet w stanie grzechu śmiertelnego, otrzymał bowiem ten dar wraz ze święceniami kapłańskimi nie dla siebie, ale dla dobra Kościoła.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Samolub » 15 lut 2016, 00:19

To fajnie, lecz my uważamy innaczej
W takim razie nie podlegamy pod magisterium bo gdybysmy podlegali bylibysmy wedle Twych słów nieomylni jak to ciało kieriwnicze katolickie.

Hura nie podlegamy, poza Babilonem ! Yupi

Wniosek jest taki czy zbrodniarze, pedofile nie wazne... swiety kosciol i wazny sakrament zachowany. Tak Arvinger glosisz


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Arvinger » 15 lut 2016, 01:29

Samolub pisze:Wniosek jest taki czy zbrodniarze, pedofile nie wazne... swiety kosciol i wazny sakrament zachowany. Tak Arvinger glosisz


Ważne w kontekście potępienia tych grzechów i ich zwalczania, nie wpływające natomiast na ważność sakramentów i niezmienną świętość Kościoła.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Samolub » 15 lut 2016, 02:01

Czyli nawet jakby Diabeł rozdawal sakramenty i byl Papiezem to KRK bedzie świetym kosciolem?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Zbyszekg4 » 15 lut 2016, 05:42

Arvinger, jak to dobrze, że obowiązuje ta prawda:
2Tm 2:19 bw "Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego."
a nie katolicka rachuba, kto należy do Oblubienicy Baranka!

Jeszcze to przemyśl: 1P 3:12 bw "Albowiem oczy Pana zwrócone są na sprawiedliwych, a uszy jego ku prośbie ich, lecz oblicze Pańskie przeciwko tym, którzy czynią zło."
Kto czyni zło - obojętnie: osoba prywatna czy instytucja kościelna - ten naraża się na słuszny Boży gniew!

Piszesz, że grzeszne życie katolików w żaden sposób nie powoduje, że KK jest grzeszny - on dalej jest "świętym niewiniątkiem"...
Oj, naiwny, naiwny!... Dedykuję Ci to: https://www.youtube.com/watch?v=QCnxOYSMf6s
:lmao:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Kitka » 15 lut 2016, 10:13

Arvinger pisze:Oczywiście, że świętość Kościoła nie zależy od świętości jej członków. Świętość Kościoła jest jej niezmienną cechą, która nie ulega zwiększeniu ani zmniejszeniu wraz z czynami ludzkimi.

Chyba mylisz świętość Boga ze świętością Kościoła.
Kościołowi jest świętość udzielona, a nie permanentnie przypisana.
Kościołem są ludzie. Nie jest to twór abstrakcyjny.
Kościół ma chodzić w świętości Chrystusowej.


Arvinger pisze:Pisałem o tym wcześniej w słowach katolickiego teologa Franka J. Sheed'a, który ujął to idealnie:

"Świętość Kościoła jest świętością Chrystusa.(...) Nie ma tutaj ani wzrostu, ani zmniejszenia się. Nawet gdyby wszyscy członkowie Kościoła byli w stanie łaski, nie zwiększyłoby to świętości Kościoła, a gdyby wszyscy byli w stanie grzechu śmiertelnego, nie zmniejszyłoby to świętości Kościoła. Świętość Kościoła nie jest sumą świętości jej członków w większym stopniu niż zawartość wody w deszczu może być mierzona poziomem zmoczenia tych, którzy wyszli na zewnątrz. Jeśli wszyscy wyjdą na dwór i zostaną zmoczeni, deszcz nie jest bardziej mokry. Jeśli wszyscy zostaną w domach, deszcz nie jest mniej mokry. Deszcz jest mokry, niezależnie czy ktokolwiek na niego wyjdzie. Kościół jest święty, gdyż jest to Chrystus żyjący w tym świecie. Jest to przyczyną świętości jej członków, a nie efektem ich zachowania."

Czy ów teolog zauważył w swoim podobieństwie pewne braki?
Deszcz , choćby nie wiem jak obfity, pozostanie dla ludzi bezużyteczny, jeśli oni pozostaną pod dachem.
Tak i świętość Kościoła rozumiana w ten sposób ominie wszystkich tych, którzy pozostaną pod dachem grzechu.
Nie będzie świętego Kościoła pod dachem. Kościół jest aktywny w Chrystusie. Stale chodzi w deszczu.
Obfitość/świętość/ deszczu nie namoczy/nie uswięci/ siedzących pod dachem grzechu.
Jeśli wszyscy wyjdą na dwór i zostaną zmoczeni, to ta mokrość deszczu im się udzieli.

Arvinger pisze:Stąd też ważną Mszę w której dochodzi do transsubstancjacji może odprawić każdy ksiądz, nawet w stanie grzechu śmiertelnego, otrzymał bowiem ten dar wraz ze święceniami kapłańskimi nie dla siebie, ale dla dobra Kościoła.
Taaa...

A więc: poznacie ich po ich owocach. Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! Mt 7,20-23


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: kontousunięte1 » 15 lut 2016, 10:37

Arvinger
Tylko, że Wy nie macie Magisterium, wszystkie nauczania protestanckie są prywatnymi, omylnymi interpretacjami danego pastora, denominacji, czy wiernego

Jak mantrę powtarzacie to i mam wrażenie,że to całe Magisterium jest taką wygodną wymówką,kiedy brak katolikowi odwagi,aby zmierzyć się sam na sam z Bożym Słowem i z własnym sumieniem.
To taka furtka dla tchórza ,który widzi,że jest źle ale nie ma odwagi odejść i zasłania się Magisterium.
Czy Magisterium to Bóg? Czy sami nie umiecie czytać Słowa i nie macie własnego rozumu.Przecież ewidentne głupoty czasem to całe Magisterium podaje do wierzenia i ręce opadają,bo wy katolicy MUSICIE tak wierzyć,jak ludzie wydumali a nie jak Bóg kazał.
Nie widzisz,Arvinger,że coś idzie nie tak?


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Gingers » 15 lut 2016, 10:50

czyli, jeśli z tych protestanckich wywodów dobrze wnioskuję, to protestanci sa bezgrzeszni, bo gdyby tak nie było to rzutowałoby to na świętość Kościoła jakiego częścia sie uważają. Chyba, że popełnienie jakiegokolwiek grzechu przez protestanta powoduje jego natychmiastowe wykluczenie z tegoż kościoła... Ale wtedy co się dzieje z łaską, której jedynym dawca jest Bóg? Innych opcji nie widzę..
Kościól katolicki jest święty niezależnie od grzeszności poszczególnych jego członków (jakimi sa grzeszni ludzie włączeni do niego przez chrzest święty), a to z tego prostego i oczywistego powodu, że Kościół jest dziełem Bożym a nie ludzkim. Czyżby protestanci należeli do Kościoła, w którym nikt nie grzeszy? A to juz brzmi jak teoria wyssana rodem z palca głównego wroga Chrystusa...
To członkowie Kościoła Powszechnego popełniaja grzechy a nie Kościół jako całość. Magda cały czas stara sie udowodnić, że skoro jakiś Kowalski będący członkiem Kościoła grzeszy, to jest to również grzech Nowaka.

A specjalnie dla magdy, Samoluba i innych spieszących z osadami mam taki fragment pewnej książki (p - pewna szacowna pani; k-pewien kapłan):
"- (p:) I co się tam będzie działo teraz, tam na górze? Prosze mi powiedzieć. Po co ten człowiek tam poszedł?
-(k:) Prosze o to nie pytać. Proszę zamilknąć. Niech pani nigdy nie wyprzedza grzechu. Często my grzeszymy myślą i osądem wcześniej, niż inni ludzie uczynkami. Nie wybiegajmy naprzód.
- (p:) Z Chrystusem na poddaszu! Za ścianą! (...)
- (k:) Właśnie dlatego, że Chrystus jest na górze. Proszę nie wybiegac naprzód i nie potępiać, zanim grzech został popełniony. Co my wiemy o tym, co może się dziać i co będzie się działo tam na górze
"


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 15 lut 2016, 11:42

Arvinger pisze:Stąd też ważną Mszę w której dochodzi do transsubstancjacji może odprawić każdy ksiądz, nawet w stanie grzechu śmiertelnego, otrzymał bowiem ten dar wraz ze święceniami kapłańskimi nie dla siebie, ale dla dobra Kościoła.


To co napisałes jest bardzo djabelskie bo Pismo naucza zeby grzeszników wyłaczac z kościo,la a wy tego nie robicie , Kosciół to nowonarodzone dzieci Bze idace za Jezusem, działające pod wpływem Ducha Bozego. Gdybyście sie do tego stosowali to KRK już nie istniałby nie miałby członków, Ale wy nie wyłączacie spośród siebi ludzi pracujących ewidentnie dla djabła i dlatego c ludzie takie nauki do waszego kościoła wprowadzaja a tych drani ma w kosciele nie byc i nie maja wcale nauczać a u was to zbiorowisko bydlaków co gwałca dzieci dawniej moddowali na porządku dziennym i żaden nie jest wykluczony z koscioła Jezus o takich mówi .
Mat 7:23 bw "A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."
Zauważ że mówi" nigdy was nie znałem "w czasie przeszłym czyli w czasie kiedy taka szuja odprawiała msze nie znał drania i nie był podległy temu draniowi zeby zstąpić na jego rozkaz na ołtarz, Komunie celebrowana przez takiego wesołowskiego czy petza czy milionów mężołozników czy nieujawnionych pedofili nie jest wazna bo nie ma tam Jezusa on ich nie zna w tym czasie i nie ma z nimi nic wspólnego , taka komunia nie jest swięta
Kościół ma być taki :
Phi 2:15 bw "abyście się stali nienagannymi i szczerymi dziećmi Bożymi bez skazy pośród rodu złego i przewrotnego, w którym świecicie jak światła na świecie,"
A wasz ksciół to zbiorowisko nienowonarodzonych przesteców i zwiedzionych ludzi nie majacych pojęcia co sie dzieje a czesto broniących zła bo chca miec jakaś swietość tak jak ty. Chcesz werzyć w swietość twojego kościoła co by nie było a dobrze wiesz że swietości tam nie ma bo Jezus takiego koscioła " nigdy nie znał" masz wielki strach przed zostaniem bez tego oparcia ze masz przynależnosc do tej instytucji.
2Co 6:17 bw "Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan,I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was"
Mamy sie odłączyć i nie mieć nic wspólnego znieczystym a ty masz do czynienia z nieczystym i bierzesz od nieczystego komunię i wbrew temu czego uczy Duch Bozy akceptujesz zło.
1Co 5:1-5 bw "(1) Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że ktoś żyje z żoną ojca swego. (2) A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił. (3) Lecz ja, choć nieobecny ciałem, ale obecny duchem, już osądziłem tego, który to uczynił, tak jak bym był obecny: (4) Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa, (5) oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański."

Cy wyłaczacie takich czy raczej mówicie ze są swieci bo kościół ich uświeca.????????
Avinger napisałam wcześniej niewygodny dla ciebie post i zadałam pytania , dlaczego nie odpowiedziałeś????? Co boisz sie prawdy??? Djabeł też jest ojcem kłamstwa broni kłamstw i do prawdy sie nie zbliza.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: derko » 15 lut 2016, 14:43

Arvinger pisze:
Oczywiście, że świętość Kościoła nie zależy od świętości jej członków. Świętość Kościoła jest jej niezmienną cechą, która nie ulega zwiększeniu ani zmniejszeniu wraz z czynami ludzkimi.


Wydaje mi się, ze problem polega na tym, ze katolicy inaczej definiują kościół, a protestanci inaczej.



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości