Co teraz odwala Kościół katolicki

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Arvinger » 13 lut 2016, 23:28

magda pisze:Może właśnie jak sie pokaże tak dobitnie to sie ktoś zastanowi nad swoim kościolem, Przeciez oni wierzą w ten kościół katolicki bo uważaja go za swięty i ze to cos ma wspólnego z apostołami i założonym przez nich kosciołem. Moze taki kubeł zimnej wody na głowę poskutkuje skoro nic innego nie pomaga na ślepotę. Nie wiesz moze ktos juz jak to zobaczył to sie zastanawia, tu zagląda dużo gości nie tylko nasi etatowi całkiem slepi na prawdę katolicy , może nawet jedna osoba przejzy to juz cos da..


Grzechy poszczególnych ludzi nie wpływają na kwestie doktrynalne i prawdziwość nauczania Kościoła - Chrystus nie obiecywał, że Kościół będzie bezgrzeszny, ba - z 1 Listu do Koryntian wiemy, że w Kościele może dochodzić do gorszących wydarzeń z kazirodztwem i rozpustą włącznie. Zresztą to, o czym piszesz to nic w porównaniu z tym, co robili za swoich pontyfikatów Benedykt IX, Jan XII czy Aleksander VI, co nie zachwiało w żadnym wypadku doktrynalnym nauczaniem Kościoła. Dobrze opisał to Frank J. Sheed w książce Theology for Beginners:

"Świętość Kościoła jest świętością Chrystusa.(...) Nie ma tutaj ani wzrostu, ani zmniejszenia się. Nawet gdyby wszyscy członkowie Kościoła byli w stanie łaski, nie zwiększyłoby to świętości Kościoła, a gdyby wszyscy byli w stanie grzechu śmiertelnego, nie zmniejszyłoby to świętości Kościoła. Świętość Kościoła nie jest sumą świętości jej członków w większym stopniu niż zawartość wody w deszczu może być mierzona poziomem zmoczenia tych, którzy wyszli na zewnątrz. Jeśli wszyscy wyjdą na dwór i zostaną zmoczeni, deszcz nie jest bardziej mokry. Jeśli wszyscy zostaną w domach, deszcz nie jest mniej mokry. Deszcz jest mokry, niezależnie czy ktokolwiek na niego wyjdzie. Kościół jest święty, gdyż jest to Chrystus żyjący w tym świecie. Jest to przyczyną świętości jej członków, a nie efektem ich zachowania."

Dlatego żaden grzech popełniony przez tego czy innego hierarchę lub nawet papieża nie byłby dla mnie najmniejszym argumentem przeciw świętości Kościoła Katolickiego.


Równie dobrze mógłbym wyciągać takie zachowania jak przytoczone powyżej przez Magdę wśród protestantów. Joel Osteen, pastor największego protestanckiego kościoła w USA - Lakewood Church (43.000 ludzi co tydzień), wprowadził się kilka lat temu do willi wartej 10.5 miliona dolarów:
http://houston.culturemap.com/news/real ... n/#slide=0
Człowiek ten naucza ewangelii sukcesu, ostatnio wydał książkę o wiele mówiącym tytule "Your Best Life Now: 7 Ways to Living at Your Full Potential", a jego nauczania nie mają nic więcej wspólnego z Ewangelią niż nauczania mormonów czy scjentologów.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 13 lut 2016, 23:57

Ale wasz papiez juz wyeliminował jedyne zbawienie w Jezusie więc tym samym uniewaznił Ewangelie która tego naucza jest wiec osoba niewierzaca i nie chrześcijaninem a te inne sprawy są konsekwencja własnie odejścia od Jezusa. Majac Jeezusa w sercu i w pamięci to że umarł za nasze grzechy człowiek nie zrobi takiego draństwa , ci ludzie nie znaja Jezusa i dla nich jest niczym jego męka na krzyżu. Nie bądz obłudny i postaraj się w zyciu nie bronić zła i nie opowiadać sie po stronie zła no chyba ze jesteś po tej złej stronie. Obrazek

Wlaśnie tak ty bronisz tego co złe jak ten drań broni zbrodniaży pedofiloów. nie bardzo sie od niego różnisz.

Obrazek

Oczywiście takie rzeczy to na pokaz ze tak sie stara niestety jeśli uważa że ktokolwiek moze być zbawiony bez Jezusa to jest antychrystem co by nie pokazywał na zewnątrz
2Co 11:14 bw "I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 14 lut 2016, 01:12

A najgorsze ze zawsze broni sie zła w tym kosciele nawet zwalajac wine na klimat żałosne ten co broni jest współuczestnikiem http://www.wiocha.pl/1003938,Goracy-kli ... ili-dzieci


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolic

Postautor: Samolub » 14 lut 2016, 03:21

A tu jeszcze krotko tak sprawa Amerykanska i wystapienie w kongresie. Fajnie wymawia słowo God jako Gold - złoto, posłuchajcie bo warto

https://youtu.be/SC2h7kb5nAk


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Zbyszekg4 » 14 lut 2016, 10:01

Arvinger, czytając Twój wpis wyżej, widzę, że nie ma takiego poziomu grzeszności Kościoła do którego należysz, który to poziom skłonił by Cię do rozważenia (przynajmniej) opcji opuszczenia tej struktury kościelnej, tak?!

Zastanawiając się nad tym, przyszła mi do głowy Apokalipsa:
Rev 18:1-8 bw "(1) Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku. (2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego. (3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, (5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości. (6) Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę. (7) Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam. (8) Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził."

Obojętnie czego symbolem jest tu Babilon (na pewno to symbolika jest, ale pomińmy dociekanie czego dotyczy), to ja tu widzę (nie wiem jak Ty), pewną ZASADĘ, wskazaną przez samego Boga!

Otóż zwróć uwagę na kilka rzeczy:
1. Babilon upadł i nie ma szans na jego podźwignięcie się;
2. Babilon stał się miejscem totalnie zepsutym - jego grzechy "sięgają nieba";
3. w Babilonie są cały czas osoby, do których Bóg się przyznaje i to do nich kieruje APEL: "Wyjdźcie z niego, ludu mój!"
4. kto nie opuści Babilonu, tego dotkną Boże sądy należne jemu.

Ja tu widzę następującą zasadę o ponadczasowym zasięgu: Człowieku, jeśli zorientujesz się, że jesteś w miejscu szerzącego się zepsucia, to nie trać czasu, ale WYCHODŹ stamtąd, abyś nie odebrał należnej Bożej kary za to zepsucie!

Zgodzisz się, Arvinger, że taka zasada jest biblijna? Jeśli tak, to rozejrzyj się mocno wokół siebie, i zbadaj miejsce, w którym jesteś...
Jeśli uważasz, że nie ma takiej zasady, to...przeczytaj raz jeszcze powyższy cytat, a na dokładkę przeanalizuj życie Lota, opisane w Księdze Rodzaju.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 14 lut 2016, 14:02

No posłuchałam mówi gold i pokazuje 666 jak lady gaga
A tu nastepny "apostoł Jezusa" Obrazek


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 14 lut 2016, 14:25

Zbychu co byśmy bez ciebie zrobili jak ty umiesz ujać w słowa to co człowiek myśli i jak fajnie to napisałeś tego własnie brakowało w tym temacie. super moze ktos się opamieta. Avingerze nie stój po stronie zła i nie broń nigdy tego co złe.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Zbyszekg4 » 14 lut 2016, 14:43

magda pisze:Zbychu co byśmy bez ciebie zrobili jak ty umiesz ujać w słowa to co człowiek myśli i jak fajnie to napisałeś tego własnie brakowało w tym temacie. super moze ktos się opamieta. Avingerze nie stój po stronie zła i nie broń nigdy tego co złe.

Chwalę Pana Boga, że pozwala mi zebrać myśli w sensowne zdania i jeszcze Biblią to podeprzeć.
:-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 14 lut 2016, 14:55

No to chwlmy razem . Bóg ci daje właściwe słowa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 14 lut 2016, 16:24

Powiedzcie szczerze czy dary Boze duchowe mozna za pieniadze sprzedawać. Chrzest ma znczenie duchowe wiec czy powinno sie brac za niego szmal nawet co łaska , jak można no chyba ze katolicki chrzest to tylko zapisanie sie do kościoła antychrysta no to inna rzecz Obrazek


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Arvinger
Posty: 384
Rejestracja: 04 sty 2015, 21:35
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Arvinger » 14 lut 2016, 16:54

Zbyszekg4 pisze:Arvinger, czytając Twój wpis wyżej, widzę, że nie ma takiego poziomu grzeszności Kościoła do którego należysz, który to poziom skłonił by Cię do rozważenia (przynajmniej) opcji opuszczenia tej struktury kościelnej, tak?!


Jeśli przez "strukturę kościelną" rozumiesz Kościół Katolicki, to oczywiście, że nie. Powody opuszczenia Kościoła Katolickiego (czy w ogóle jakiejkolwiek konwersji) mogą być dla mnie - i powinny być dla każdego - tylko doktrynalne. Nie porzucę prawdziwego ciała i krwi Chrystusa w Eucharystii, prawdziwej doktryny usprawiedliwienia, wsparcia Matki Boskiej i świętych z powodu grzechów tego czy innego hierarchy - doktryna jest zawsze na pierwszym miejscu, gdyż wyraża ona Boże Objawienie. Aby powrócić do protestantyzmu, musiałbym być przekonany, że protestancka doktryna usprawiedliwienia, eklezjologia, sola scriptura etc. są prawdziwe, a wiem, że są to fałszywe doktryny.

Prawdą jest natomiast, że Kościół Katolicki rozumiany jako organizacja jest w głębokim kryzysie moralnym i doktrynalnym, dlatego chodzę do kaplicy Bractwa Św. Piusa X (FSSPX), które zachowuje teologię, liturgię oraz standardy dyscypliny sprzed katastrofalnego w skutkach II Soboru Watykańskiego.

Zresztą, protestantyzm nie jest żadną alternatywą w kwestii osobistej świętości - masowa akceptacja grzechu sodomskiego w zachodnim protestantyzmie, głoszenie ewangelii sukcesu, duża liczba pastorów przyłapanych na cudzołóstwie przy wycieku z Ashley Madison, rozwody wśród ewangelikalnych w USA na takim samym (a nawet chyba nieco wyższym) poziomie niż u niewierzących, easy believism etc. A nawet gdyby tych grzechów nie było, przejście do kościoła głoszącego fałszywą doktrynę, choćby jego wyznawcy wiedli bogobojne życie, nie jest żadną opcją. Ludzie z Mt 7 których Jezus odrzuci będą mieli dobre uczynki (wypędzali nawet demony w imię Chrystusa), ale nic im to nie pomoże.

Zbyszekg4 pisze:Ja tu widzę następującą zasadę o ponadczasowym zasięgu: Człowieku, jeśli zorientujesz się, że jesteś w miejscu szerzącego się zepsucia, to nie trać czasu, ale WYCHODŹ stamtąd, abyś nie odebrał należnej Bożej kary za to zepsucie!

Zgodzisz się, Arvinger, że taka zasada jest biblijna? Jeśli tak, to rozejrzyj się mocno wokół siebie, i zbadaj miejsce, w którym jesteś...
Jeśli uważasz, że nie ma takiej zasady, to...przeczytaj raz jeszcze powyższy cytat, a na dokładkę przeanalizuj życie Lota, opisane w Księdze Rodzaju.


Zepsuci są konkretni ludzie, nie zaś Kościół Katolicki - ten jest Oblubienicą Chrystusa, której świętość, jak już pisałem, jest całkowicie niezależna od świętości jej członków w danym momencie. Poza tym, w historii w Kościoła Katolickiego było całe mnóstwo ludzi, którzy oddali swoje życie Bogu i wiernie Mu służyli, to, że teraz jest ich mniej, nie znaczy nic w kontekście prawdziwości Kościoła. Wiemy zresztą z Pisma Świętego, że w czasach ostatecznych będzie wielka apostazja - trudno oczekiwać, aby ominęła ona prawdziwy Kościół Chrystusa. Nie znaczy to oczywiście, że nie należy piętnować grzechu w Kościele i odcinać się od niego, co też czynię i co czyni FSSPX.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Zbyszekg4 » 14 lut 2016, 17:00

Arvinger, piszesz: " Kościół Katolicki - ten jest Oblubienicą Chrystusa".
Czy biblijne pojęcie Oblubienicy utożsamiasz tylko ze strukturami KK? Innymi słowy: Czy Oblubienicę tworzą tylko katolicy? Czy żaden protestant nie może sobie rościć prawa do bycia "częścią" Oblubienicy chrystusowej?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Kitka » 14 lut 2016, 18:47

Arvinger pisze:Zepsuci są konkretni ludzie, nie zaś Kościół Katolicki - ten jest Oblubienicą Chrystusa, której świętość, jak już pisałem, jest całkowicie niezależna od świętości jej członków w danym momencie.

Rozwiń tą myśl, proszę.
W jaki sposób oddzielasz ludzi od Kościoła?
Kto/co jest święte?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: magda » 14 lut 2016, 20:23

Arvinger pisze:Nie porzucę prawdziwego ciała i krwi Chrystusa w Eucharystii, prawdziwej doktryny usprawiedliwienia, wsparcia Matki Boskiej i świętych

w eucharystii nie ma prawdziwego ciała i krwi Chrystusa to jest parodia ofiary prawdziwej. Była jedna jedyna i niepowtzrzalna ofiara na golgocie nie może byc innej każda inna jest fałszem. Jest to ofiara nie gładząca grzechów bo bezkrwawa czyli wielki fałsz. znasz słowa bluźnierstwa waszego kardynała.

"Kapłan to drugi Chrystus. Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę.
To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim nad samym Bogiem !
Jesteście przecież 'spirituales impiratores', a jako tacy macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu.
On tego zapragnął. On tego od was chciał... Będziecie Mu rozkazywać, gdy na wasze słowa zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy"

I teraz od kapłanów katolickich zalezy czy jezus zstąpi , bóg nie ma tu nic do gadania kapłan rozkazuje Jezus chop na ołtarz , ale skoro tak uważasz to powiedz mi czy taki kapłan pedofil czy pedzio po dokonaniu jakiegś gwałtu na dziecku celebruje mszę czy na jego rozkaz tez tak Bóg chop siu na ten ołtarz????? To mnie ciekawi dlaczego każda szuja może mieć władzę nad Bogiem , wytłumacz bo uważasz ze ksieza kotoliccy moga sobie gwałcić zabjać papieże też swego czasu mordowali gwałcili ipalili na stosach i ptem taka szuja celebruje msze i jak to wedłóg ciebie jest z tyą eucharystią i jej swiętością. nie jest związana z grzechami księży i czy Bóg takich rozkazów słucha a moze nie słucha i żadnego Jezusa nie ofiarujecie wiele razy i wszystko to kit w który wierzysz bo ci to wbili do głowy ze to święte. Ewangelie i listy apostolskie mówią o jednej ofierze krwawej a wy macie wiele ofiar bezkrwawych jak to sie ma do prawdy Ewangelii.????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Co teraz odwala Kościół katolicki

Postautor: Samolub » 14 lut 2016, 20:40

Podobno Papa Franco z Cyrylem uzgadnia fuzje


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości