Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 06 lis 2015, 21:36

magda pisze:Ale skrzydlaty lew był symbolem Babilonu (KRK) Obrazek
Obrazek

A na zdjęciu widnieje:
Lamassu – w sztuce asyryjskiej posąg wyobrażający skrzydlatego byka o ludzkiej, brodatej twarzy, czyli tzw. istotę zoomorficzną.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lamassu
Ostatnio zmieniony 06 lis 2015, 21:39 przez Rembov, łącznie zmieniany 2 razy.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: sahcim » 06 lis 2015, 21:36

magda pisze:A skad sie wziął ten skrzydlaty lew na fladze wenecji?????
Polecam Magda stronę http://szkolamysleniamini2.nq.pl/index. ... jekt&q=917

...z tejże strony:

Niektórym Ewangelistom przypisuje się symbole zwierząt i ptakow

Św. Marek to lew

Obrazek

Oznacza niezależność i królewskość.




Św. Łukasz to wół

Obrazek

Oznacza ofiarę
(to apropo wpisu Magdy odnośnie kardynała z "Bykiem" na(wg Magdy)...łbie kardynała)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: madelinka » 11 lis 2015, 17:52

Dodam zatem, że czarny i biały (symbolika masońska) to kolory sił dobra i zła, które istnieją w człowieku (np. według nauki kabały bez zła nie byłoby dobra), czy we wszechświecie, dążąc zawsze do uzupełnienia, do harmonii; np. tak jak w znaku yin-yang. Tę symbolikę znajdujemy też na posadzce wielu katolickich kościołów (wierna kopia posadzki świątyni wolnomularskiej).
Na herbie mamy również symbol kwiatu lilii (np.Egipt- w kontekście symboliki katolickiej ma to ogromne znaczenie), który oznaczał drzewo życia ( życie i zmartwychwstanie), jest powiązany ściśle z bogiem Ozyrysem i jego tajemną wiedzą . W KK przyjęty został jako symbol maryjny. Oczywiście przyjęty również przez masonerię (jest również symbolem płodności).
Wieża, zaś, ma zawsze podwójne znaczenie- upadek i zniszczenie, ale też wolność, ludzkie dążenie do niezależności (w ujęciu katolickim drugie znaczenie wydaje się grać rolę nadrzędną).


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 11 lis 2015, 18:08

madelinka pisze:Dodam zatem, że czarny i biały (symbolika masońska) to kolory sił dobra i zła, które istnieją w człowieku (np. według nauki kabały bez zła nie byłoby dobra), czy we wszechświecie, dążąc zawsze do uzupełnienia, do harmonii; np. tak jak w znaku yin-yang. Tę symbolikę znajdujemy też na posadzce wielu katolickich kościołów (wierna kopia posadzki świątyni wolnomularskiej).

Uprzejmie proszę o przedstawienie FOTOGRAFII takich "wielu katolickich kościołów".

Na herbie mamy również symbol kwiatu lilii (np.Egipt- w kontekście symboliki katolickiej ma to ogromne znaczenie), który oznaczał drzewo życia ( życie i zmartwychwstanie), jest powiązany ściśle z bogiem Ozyrysem i jego tajemną wiedzą .

Jakieś źródło, które to potwierdzi?

Oczywiście przyjęty również przez masonerię (jest również symbolem płodności).

Również poproszę o źródło.

Wieża, zaś, ma zawsze podwójne znaczenie- upadek i zniszczenie, ale też wolność, ludzkie dążenie do niezależności (w ujęciu katolickim drugie znaczenie wydaje się grać rolę nadrzędną).

W tym przypadku źródło też będzie wybitnie wskazane.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Gingers » 11 lis 2015, 21:01

madelinka pisze:Dodam zatem, że czarny i biały (symbolika masońska) t... (np. według nauki kabały bez zła nie byłoby dobra), c...np. tak jak w znaku yin-yang. ... (wierna kopia posadzki świątyni wolnomularskiej).
... jest powiązany ściśle z bogiem Ozyrysem i jego tajemną wiedzą . ...przyjęty również przez masonerię (jest również symbolem płodności).
Wieża, zaś, ma zawsze podwójne znaczenie- upadek i zniszczenie, ale też wolność, ludzkie dążenie do niezależności


kolejna specjalistka od masonerii, pogańskich symboli, wiedzy tajemnej, kabały itp itd... :sweet:
Aż nie mogę nie zapytać: skąd taka obszerna wiedza na takie mało chrześcijańskie tematy?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: magda » 11 lis 2015, 21:05

Następne moje pytanie czy katolicy wiedzą czyje to twarze sa w kosciołach katolickich????
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No jest tego duzo wiecej bo i katolickich kościołów niemało , ale co maja robic w chrześcijaństwie to maszkarony i potworne gęby demonów , dlaczego ich jest tyle w kościołach. Czemu służa????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 11 lis 2015, 21:30

Może zacznij od przedstawienia informacji na których kościołach znalazłaś te rzeźby i płaskorzeźby.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: magda » 11 lis 2015, 21:38

Na większosci sa i w dużej ilości , nieważne te czy inne , są tam twarze demonów tak zwane maszkarony, no i pytanie czemu służą. No tego to nawet Rembov nie wie dlaczego chrześcijański niby kościół obwiesza sie twarzami demonów, No a może ten kościół ma drugie dno o którym nawet taki Rembov nie wie????? Może czci się tam Lucyfera??????? No odpowiedz po co maszkarony w takiej wielkiej ilości.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 11 lis 2015, 21:45

Magdo, ja poproszę o konkretne dane na temat tych kościołów, a nie hasła "na większości". Skoro zamieściłaś te zdjęcia, to z pewnością posiadasz informację na temat tego, na których kościołach one się znajdują. Dlatego powtarzam prośbę, abyś je wskazała.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: magda » 11 lis 2015, 22:04

nastepne moje pytanie co symbolizują te mitry , bo pewnie nie uwierzysz w to wytłomaczenie ,mimo że bożka pana widać dokładnie, gwiazdy sześcioramienne też . no co te mitry oznaczają?????? http://www.msza.com.pl/satanistyczne-mitry


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: magda » 11 lis 2015, 22:08

Rembov pisze:Magdo, ja poproszę o konkretne dane na temat tych kościołów, a nie hasła "na większości". Skoro zamieściłaś te zdjęcia, to z pewnością posiadasz informację na temat tego, na których kościołach one się znajdują. Dlatego powtarzam prośbę, abyś je wskazała.


Znany twoj myk wiesz ze jest noc że jestem zmęczona i nie bede tego drugi raz szukać , bo dobrze wiesz ze np gotyckie katedry wszystkie są tym obwieszone i barokowe koscioły też zresztą. ale to juz pretekst zeby nie odpowiedziec , zobacz jak ja dobrze znam twoje myki. Rembov nie chodzi mi wcale o te konkretne a w ogólności po co w kosciołach maszkarony czyli twarze demonów. Nie tych konkretnych tylko wszystkich jakie są. Kumasz???


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 11 lis 2015, 22:18

Na razie mamy z twojej strony zwykłe uniki odnośnie tego, na których kościołach są umieszczone rzeźby i płaskorzeźby, których fotografie nam tutaj wkleiłaś, a także coraz więcej agresji. To zaś wskazuje na to, że nie masz pojęcia gdzie zostały wykonane te zdjęcia, a zgarnęłaś je z jakiejś witryny w internecie. Tak nie będziemy zaś rozmawiać. Przedstaw KONKRETNE kościoły i zamieszczone na nich rzeźby, to będzie jakaś podstawa do rozmowy. Rozmowa o zdjęciach anonimowych rzeźb, Bóg wie skąd pochodzących, lub hasłach "wszędzie są", nie ma sensu.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: magda » 11 lis 2015, 22:49

No to nie gdam z tobą mogę zamieszczac pytania ale juz z tobą nie pogadam i nie odzywaj sie do mnie , skoro krętaczysz. i palisz głupa że nie rozumiesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: Rembov » 11 lis 2015, 22:59

Twoje chamskie ataki na mnie jasno pokazują, że nie masz pojęcia o tym, gdzie zrobiono te zdjęcia, więc jak mamy rozmawiać o tym, co jest na nich przedstawione? Możemy pogadać o rzeźbach i płaskorzeźbach na kościołach, tyle, że o KONKRETNYCH (czyli zdjęcie rzeźby i informacja na jakim kościele rzeczona figura się znajduje). O hasłach NIE MA rozmowy, bo taka dyskusja jest zawieszona w próżni. Idąc twoją metodą, to ja mógłbym na przykład zamieścić zdjęcie pentagramu i domagać się wyjaśnień dlaczego jest on obecny w protestanckich zborach, a na prośby o wskazanie konkretnego budynku odpowiadać hasłami, że "wszędzie są".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy katolicy dobrze znaja swój kosciół i wiedza co jest co

Postautor: magda » 11 lis 2015, 23:20

Gdyby były wszedzie i w tak duzej ilości jak w atolickich kościołac to by było w porzadku ze nie chcesz rozmawiać o konkretnych rzeczach a ogólnie o tym dlacego sa. Co do chamskich ataków , sam prowokujesz i nie gadaj ze mną bo nie chce z toba rozmawiać bo wszystko co piszesz jest pokrętne .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości