Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Rembov » 27 wrz 2015, 13:46

krzysiek_enoch pisze:
Rembov pisze:Proponuję poczytać o wiele dłuższy kawałek tej bulli, a nie jedynie wyrwane z kontekstu zdanie, które podsumowuje o wiele dłuższą wypowiedź
Czy to Twoim zdaniem zmienia sens tych słów?

Wskazuje na podstawy tej nauki. :)


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Samolub » 27 wrz 2015, 17:25

Czyli wedluk KK i tej bulli niepodleglosc Papiezowi oznacza definitywnie brak zbawienia. Dziwi mnie to że Kosciol glosi zbawienie poganom i niewierzacym w Chrystusa oraz innym religiom.

Zaschrzescijanom poza Kosciolem Katolickim glosi zbawienie z podpozadkowania się Watykanowi. Brzmi to troche jak grozba


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: krzysiek_enoch » 27 wrz 2015, 17:41

Obecny Katechizm Kościoła Katolickiego nie przywołuje tego dokumentu. Dlaczego?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Rembov » 27 wrz 2015, 17:56

krzysiek_enoch pisze:Obecny Katechizm Kościoła Katolickiego nie przywołuje tego dokumentu. Dlaczego?

Katechizm nie przywołuje wielu dokumentów, które zostały napisane w przeszłości.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: kontousunięte1 » 27 wrz 2015, 18:37

Rembov pisze:Nie męcz się. Próba przekazania niektórym osobom, że posłuszeństwo papieżowi dotyczy kwestii związanych z wiara i moralnością, jest z góry skazana na porażkę.

Czy zgadzasz z moralnością tego papieża,któremu do mszy usługuje ... nawet nie wiem,jak to nazwać? współmałżonek homoseksualny :lmao:
http://www.catholicanada.com/2015/09/26 ... york-city/


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: magda » 27 wrz 2015, 19:02

Ja widzę ze ten papież pokaże prawdziwe oblicze KRK , pomał już wyprawia takie hece ze sie brata z pedałami i nie wiadomo co jeszcze zrobi , chociaz Wojtyła nie był lepszy a katolicy wszystkie jego upadki brali za świetośc . Nic im nie przeszkadzały modły z pogańskimi kapłanami, ani pochwała wyznawców woodu, ani posąg buddy na ołtarzu .ani całowanie koranu ksiegi poniżającej Jezusa . wiec czy ten słga djabła przebije Wojtyłę w tym co złe. Pożyjemy zobaczymy. Nie wiem jak wy ale to na prawdę zadziwiające ze katolicy to łykają bez zastrzezeń jako świetości.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Samolub » 27 wrz 2015, 19:24

Oni chwala go juz nawet jak jedzie do ofiar pedofilow w sultannach... to silny lobbing.
Puki co do herezji Wojtyly nie dorasta, ale uwazam że najpierw musza uzyskac wieksza wladze i poklask wiec narazie poprzestanie na lawirowaniu miedzy nowym stanem rzeczy aby stary stan rzeczy u nich w Katolickim zblizyl się do nowego.
Oni to starannie planuja, diabel nie spi heh ^^"


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Komandos
Posty: 127
Rejestracja: 18 cze 2016, 12:19
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Komandos » 20 cze 2016, 20:20

oto prawda nie omylności i niby świętości Papieży . :)http://www.eioba.pl/a/3aom/szesciu-najo ... ch-papiezy


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Rembov » 20 cze 2016, 20:24

Gdybyś raczył się zapoznać z nauczaniem Kościoła na temat papieży, to wiedziałbyś, że świętość URZĘDU Namiestnika Chrystusa nie oznacza, że sprawujący go biskup jest również z automatu świętym, a nieomylność papieża dotyczy nauczania ex cathedra w kwestiach moralności i wiary, a nie każdej czynności czy wypowiedzi.
No, ale kto by tam się przejmował drobnostkami, skoro znalazł się kij, którym można uderzyć psa?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: Riddick » 20 cze 2016, 23:03

Po co sie przejmować papieżem, skoro ani nie jest w żaden sposób nieomylny, ani jedność z nim nie jest wymagana do zbawienia? Jego zdanie jest tyle warte co każdego innego biskupa.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowa papieża o posłuszeństwie papieżowi

Postautor: artur403 » 21 cze 2016, 09:30

A czy w jakikolwiek sposób Kościół Chrystusa jest nieomylny?
Czy może Kościół to dom wariatów, każdy ma inną teorię?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości