Nie rozumiem Was

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 14 sty 2009, 21:10

fantomik pisze:
Przewodas pisze:Moje zdanie jest proste: predestynacja wyklucza Ewangelię.

Wybacz ale Twoje zdanie w tym temacie ma o wiele niższy autorytet niż Słowo Boże.


Znów mylisz! Nie Słowo Boże tak mówi (mówiłem ci że nie wystarczy w kółko cytować, cytować, by wejść do Królestwa Bożego), tylko ty tak mówisz i mieszasz w to Słowo Boże - - i to jest najgorsze, że do swoich nieludzkich teorii dorzucasz autorytet słowa. Wiesz co będzie z obłudnikami...


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 14 sty 2009, 21:20

Lee, Rozwodziłem się tu już o tym wcześniej, z Biblią w ręku, kiedy jeszcze miałem nadzieję, że ktoś jest skłonny rozważyć moje argumenty - szukaj na wątkach, które założyłem, poczynając od "Sprawy Judasza".

Tutaj krótko:

1. Skoro Bóg odwiecznie predestynował ludzi do zbawienia lub potępienia to sprawa była już załatwiona przed narodzinami Jezusa i On nie musiał przychodzić na ten świat i cokolwiek tu robić.

2. Predestynacja oznacza, że również Adam był predestynowany do upadku - Bóg tego chciał i celowo do tego doprowadził. (A mógł wykarczować jabłonkę... ;) )

3. Predestynacja oznacza, że nie ma sensu wzywać kogokolwiek do nawrócenia, bo jego los jest już ustalony i niezmienny. Skoro jestem wybrany do zbawienia to mogę skonać zaćpany na dziwce i obudzić się w niebie (mocno zdziwiony taką niewątpliwą łaską).

Nauka o predestynacji w konfrontacji z Dobrą Nowiną powoduje zatem całe lawiny sprzeczności, a opiera się na mocno naciąganych nadinterpretacjach. Trzeba naprawdę bardzo lekceważyć Pismo, zwłaszcza słowa samego Jezusa (dać nad Nim pierwszeństwo Pawłowi), by tego nie widzieć.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 sty 2009, 21:21

Baranek pisze:[...]Znów mylisz! Nie Słowo Boże tak mówi (mówiłem ci że nie wystarczy w kółko cytować, cytować, by wejść do Królestwa Bożego), tylko ty tak mówisz i mieszasz w to Słowo Boże - - i to jest najgorsze, że do swoich nieludzkich teorii dorzucasz autorytet słowa. Wiesz co będzie z obłudnikami...

Czyżby Twój Kościół nie używał tego samego argumentu zabraniając efektywnie słuchania oraz czytania Pisma przez "zwykłych ludzi" przez całe stulecia? Pytam się gdyż się zastanawiam skąd naukę pobierałeś? ;-) Ale odnosząc się do powyższego powiem -- Za każdym razem cytując Słowo jestem gotów do dyskusji z każdym, kto będzie miał chęć przekonać mnie do swojej interpretacji na podstawie Pisma i poda mi zadowalającą egzegezę tychże fragmentów, które cytowałem w ich dalszym oraz bliższym kontekście. Myślę, że udowodniłem to w większości wypadków, w których taką dyskusję podejmowałem i prowadziłem, a nawet i do teraz prowadzę (w inny wątkach). Szczególnie, że wywodzę się z dokładnie tej samej tradycji co i Ty Baranku -- i właśnie Słowo Boże było młotem burzącym fałszywe doktryny, których mnie za młodu wyuczono i kazano w nie wierzyć. Więc czy jesteś w stanie podjąć takie wyzwanie czy wolisz tylko mnie "opluwać" bez żadnych konkretów umocowanych w Bożym Słowie?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 sty 2009, 21:26

Przewodas pisze:[...]1. Skoro Bóg odwiecznie predestynował ludzi do zbawienia lub potępienia to sprawa była już załatwiona przed narodzinami Jezusa i On nie musiał przychodzić na ten świat i cokolwiek tu robić.

Podważasz powyżej Bożą Sprawiedliwość (w rozumieniu moralnym i wypływającym z Miłości do Świętości) oraz Bożą Świętość. -- tak Bóg jest Święty i jest Sprawiedliwy (między innymi dlatego nienawidzi grzechu jak i winny jest wylać swój gniew na tych, którzy popełniają je przeciw Jego Świętości).

Przewodas pisze:[...]2. Predestynacja oznacza, że również Adam był predestynowany do upadku - Bóg tego chciał i celowo do tego doprowadził. (A mógł wykarczować jabłonkę... ;) )

No to się zapytam -- nie był wystarczająco mocny aby tą "Jabłonkę" wykarczować? Dlaczego tego nie uczynił? Nie wiedział? Zapewne się mocno zdziwił i żałował, że jej nie wykarczował, nieprawdaż?

Przewodas pisze:[...]3. Predestynacja oznacza, że nie ma sensu wzywać kogokolwiek do nawrócenia, bo jego los jest już ustalony i niezmienny. Skoro jestem wybrany do zbawienia to mogę skonać zaćpany na dziwce i obudzić się w niebie (mocno zdziwiony taką niewątpliwą łaską).

Nie możesz ale tu właśnie wychodzi Twoje niezrozumienie Predestynacji jak i tego, że Bóg dba także i o środki Zbawienia.

Jeżeli mogę Cię prosić -- Postaraj się jakoś następnym razem ugruntować swoje zdanie chociaż troszkę w Bożym Słowie, bo Twoje prywatne zdanie to troszkę za mało.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 14 sty 2009, 21:28

Zawsze to dlka mnie zabawne jak człowiek opierający się na renesansownych wymysłach mówi o tym co mówi naprawdę Słowo Boże uważając za idiotów chrześcijan starożytnych i późniejszych... Radzę Fantomik: czytaj starożytnych Ojców Kościoła. Oni znali jeszcze (niektórzy z nich) samych Apostołów.

A nie - czytasz panów którzy coś popisali w renesansie...


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 14 sty 2009, 21:36

Fantomik, Zamiast próbować mnie terroryzować bożym gniewem, postaraj się jakoś następnym razem ugruntować swoje zdanie chociaż troszkę w Bożym Słowie...

Jak byś nie wiedział to słowa Jezusa są Słowem Bożym.
Słowa apostoła Pawła są słowami człowieka.
Nie odwrotnie!


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 sty 2009, 21:38

@Baranek -- A za każdym razem jak zacytuję Tobie np. Św. Augustyna (w końcu jeden z największych teologów w historii Kościoła) to się obruszasz i piszesz, że wcale Augustyn nie miał na myśli tego co napisał. Może się zdecyduj? ;-) Ale dla mnie nie są oni i tak autorytetem ponad Pismo Święte gdyż jak już było chociażby w przypadku Justyna Męczennika wykazywane, czasem nawet i otwarcie zaprzeczali Słowu Bożemu, dlatego też cytuję ich głównie ze względu na Ciebie ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 sty 2009, 21:40

Przewodas pisze:[...]Jak byś nie wiedział to słowa Jezusa są Słowem Bożym.

Do Jego słów w Jana 10 też się nie odniosłeś. A na Jego nakaz do Nawrócenia i Uwierzenia Ewangelii oraz zaparciu się siebie samego też nie zareagowałeś widocznie. :-/
Przewodas pisze:[...]Słowa apostoła Pawła są słowami człowieka.

Natchnionymi przez Boga, w co rzecz jasna kompletnie nie wierzysz jak w kółko udowadniasz i podkreślasz. :-/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 14 sty 2009, 21:43

fantomik pisze:@Baranek -- A za każdym razem jak zacytuję Tobie np. Św. Augustyna (w końcu jeden z największych teologów w historii Kościoła) to się obruszasz i piszesz, że wcale Augustyn nie miał na myśli tego co napisał. Może się zdecyduj? ;-) Ale dla mnie nie są oni i tak autorytetem ponad Pismo Święte gdyż jak już było chociażby w przypadku Justyna Męczennika wykazywane, czasem nawet i otwarcie zaprzeczali Słowu Bożemu, dlatego też cytuję ich głównie ze względu na Ciebie ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


A poza WYBRANYMI fragmentami Augustyna cytowałeś kogoś z ponad setki Ojców Kościoła??? Zastanawiałeś się nad tym co piszą?
Czy po prostu Augustyn (z wybranymi fragmentami rzecz jasna!!!) jest OK a cała reszta jest Be?


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 14 sty 2009, 21:46

Fantomik, Gdzie w Biblii jest jednoznacznie powiedziane, że "natchnienie od Boga" oznacza "autorstwo Boga"?
Pokaż mi że twoja wiara jest zgodna z Pismem i zacytuj ten fragment.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 14 sty 2009, 21:54

Czyżbyś, biblijna ekspertko, nie znała takiego cytatu?

Wobec tego twoja wiara, że natchnienie=autorstwo nie jest zgodna z Biblią.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 sty 2009, 22:06

Baranek pisze:[...]mi Augustyna cytowałeś kogoś z ponad setki Ojców Kościoła??? Zastanawiałeś się nad tym co piszą?
Czy po prostu Augustyn (z wybranymi fragmentami rzecz jasna!!!) jest OK a cała reszta jest Be?

Owe Wybrane fragmenty były tak jasne, że nie mogłeś nijak im zaprzeczyć poza stwierdzeniem, że wcale nie oznaczają tego co wyraźnie Augustyn napisał -- jak chociażby w stwierdzeniu (to jest odnośnie 1 Kor oraz Rzym 9), że:
Augustine, "On the Predestination of the Saints" 32:
For thus he says “But unto them which are called,” in order to show that there were some who were not called; knowing that there is a certain sure calling of those who are called according to God’s purpose, whom He has foreknown and predestinated before to be conformed to the image of His Son. And it was this calling he meant when he said, “Not of works, but of Him that calleth; it was said unto her, That the elder shall serve the younger.” Did he say, “Not of works, but of him that believeth”? Rather, he actually took this away from man, that he might give the whole to God.

W moim tłumaczeniu:
Dlatego mówi "Dla tych zaś, którzy są powołani" aby pokazać, że są tacy, którzy powołani nie są; wiedząc, że mają zapewnione wezwanie Ci, którzy powołani są zgodnie z Wolą Bożą, których poznał i przeznaczył uprzednio aby byli przemienieni w obraz Jego Syna. Powołanie właśnie miał na myśli gdy powiedział "zależne nie od uczynków, ale od woli powołującego - powiedziano jej: starszy będzie służyć młodszemu,". Czy powiedział "Niezależne od uczynków, ale od tego który wierzy?" Raczej, odsunął to od człowieka, aby całość należała do Boga.

Do tego cytowałem z tego co pamiętam przy innych okazach np. Klemensa ;-) Nie to abym był zaznajomiony z każdym z Ojców Kościoła (cały czas pogłębiam swoją wiedzę w tym temacie) dlatego też cytuję to co sam przeczytałem i mogłem porównać z treścią Słowa Bożego. No a teraz może odnieś się do Rzym 9 i jego rozumienia u Ojców Kościoła ;-) Augustyna masz już w sumie z głowy.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 14 sty 2009, 22:08

Ann, Nagle opuściła cię zdolność samodzielnego cytowania Biblii?

A Tymoteusza już żeśmy tu przerabiali. Fałszujecie znaczenie tego fragmentu.


Tworzenie zbliża do Stwórcy

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości