Nie rozumiem Was

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 sty 2009, 16:18

Przewodas pisze:Fantomik, Zamiast próbować mnie terroryzować bożym gniewem, postaraj się jakoś następnym razem ugruntować swoje zdanie chociaż troszkę w Bożym Słowie...

Jak byś nie wiedział to słowa Jezusa są Słowem Bożym.
Słowa apostoła Pawła są słowami człowieka.
Nie odwrotnie!
Śmiech na sali i wszyscy się turlają.
Jakie Słowa Jezusa .
Wszakże to jan naisał .. albo marek .. itp


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 sty 2009, 16:28

Przewodas pisze:W oparciu o Biblię zostało dowiedzione, że wasze predestynacyjne zabobony nie mają podstaw w Słowie Bożym, tylko w szarlatańskich krętactwach. Porzućcie je więc skoro wierzycie biblijnie!

Uciekanie się do personalnych insynuacji to jedyne co wam zostało, ale prawdy to nie zmieni. Paweł zalecał Tymoteuszowi korzystanie z "natchnionych pism" w pracy duszpasterskiej, bo "są pożyteczne" i nic ponadto. Nie mówił, że fakt natchnienia bożego oznacza tożsamość ze Słowami Boga. I nie mówił o jakie pisma chodzi, można więc tę wypowiedź apostoła odnieść także do dzieł Ojców Kościoła.

Opamiętajcie się i przestańcie fałszować słowa Biblii!
Gdzie - przeoczyłem to oparcie? - Zauważyłem jakieś wywody prateologiczne.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2009, 16:30 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 sty 2009, 16:29

Przewodas pisze:Bóg cię kocha.
Dziękuje prawdę rzekłeś. Czy ty kochasz Boga?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 15 sty 2009, 18:07

ann_in_grace pisze:Przewodas napisał/a:
Uciekanie się do personalnych insynuacji to jedyne co wam zostało, ale prawdy to nie zmieni
Przewodas, jestes zwyczajnie nieuczciwy, zarzucajac nam cos, co nie ma odbicia w prawdzie.

Ann po prostu nie masz wstydu i elementarnego poczucia prawdy związanej z rzeczywistoscią. Jak mozna byc tak bezczelnym i kłamac w żywe oczy
A tu poniżej (skopiowane z innego tematu) co niby robisz jak nie jedziesz po mojej osobie przy ogulnej aprobacie moderatorów. Mówisz nieprawdę przeciwko osobie Pana Boga i żadnej reakcji ze strony moderatorów.
ann_in_grace pisze:Czy wiesz, jak ijest twoj najwiekszy problem teologiczny? Brak zaufania do Boga. Twoj Bog nie ma kontroli nad wszystkim, i dlatego nie jest w stanie sobie sam dac ze wsztystkim rady. Moj Bog zarzadza i dobro, i zlo, i jako taki, jest Suwerenny, i takiemu Bogu ufam, nawet jesli spotka mnie nieszczescie, bo On sprawia wszystko ku mojemu dobru. Ja nie mam problemu z pytaniem "skad bierze sie zlo". I nie mam problemu z zaufaniem do Stworcy, ktory jesli to zlo dopuszcza, to ma w tym cel. Twoj Bog absolutnie za zlo nie jest odpowiedzialny jako przyczyna pierwotna, i to rodzi pytanie, jak On daje sobie rade z zaradzeniem temu zlu, i dlaczego w takim razie je dopuszcza.

Widac obowiazuje tu hasło "co wolno wojewodzie....." I to ma by chrześcijanskie forum?? Żenada i brak słów. Jak niby moderator ma da ostrzeżenie za wycieczki interpersonalne skoro sam takowe czyni. Toz to kabaret i cyrk w jednym :lol:
Ale niech tam: znosłem tu na tym forum epitety pod moim adresem takie jak :sekciarz stepy akermańskie to zniose i to. :-P


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Admin
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 04 sty 2008, 10:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 15 sty 2009, 18:15

markulus pisze:
ann_in_grace pisze:Przewodas napisał/a:
Uciekanie się do personalnych insynuacji to jedyne co wam zostało, ale prawdy to nie zmieni
Przewodas, jestes zwyczajnie nieuczciwy, zarzucajac nam cos, co nie ma odbicia w prawdzie.

Ann po prostu nie masz wstydu i elementarnego poczucia prawdy związanej z rzeczywistoscią. Jak mozna byc tak bezczelnym i kłamac w żywe oczy
A tu poniżej (skopiowane z innego tematu) co niby robisz jak nie jedziesz po mojej osobie przy ogulnej aprobacie moderatorów. Mówisz nieprawdę przeciwko osobie Pana Boga i żadnej reakcji ze strony moderatorów.
ann_in_grace pisze:Czy wiesz, jak ijest twoj najwiekszy problem teologiczny? Brak zaufania do Boga. Twoj Bog nie ma kontroli nad wszystkim, i dlatego nie jest w stanie sobie sam dac ze wsztystkim rady. Moj Bog zarzadza i dobro, i zlo, i jako taki, jest Suwerenny, i takiemu Bogu ufam, nawet jesli spotka mnie nieszczescie, bo On sprawia wszystko ku mojemu dobru. Ja nie mam problemu z pytaniem "skad bierze sie zlo". I nie mam problemu z zaufaniem do Stworcy, ktory jesli to zlo dopuszcza, to ma w tym cel. Twoj Bog absolutnie za zlo nie jest odpowiedzialny jako przyczyna pierwotna, i to rodzi pytanie, jak On daje sobie rade z zaradzeniem temu zlu, i dlaczego w takim razie je dopuszcza.

Widac obowiazuje tu hasło "co wolno wojewodzie....." I to ma by chrześcijanskie forum?? Żenada i brak słów. Jak niby moderator ma da ostrzeżenie za wycieczki interpersonalne skoro sam takowe czyni. Toz to kabaret i cyrk w jednym :lol:
Ale niech tam: znosłem tu na tym forum epitety pod moim adresem takie jak :sekciarz stepy akermańskie to zniose i to. :-P

Podaj namiary na ten post Ann in Grace


Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 15 sty 2009, 18:19



Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 15 sty 2009, 19:37

Czyli ze mną już trzy osoby mają poważne zastrzeżenia do zachowania Ann, ale Admin woli udawać Greka...

Jak znam zasady socjobiologii, Ann jest w tej sekcie wyższą funkcjonariuszką z otoczenia tajemniczego guru, który nie zniża się do osobistych dyskusji.

Edit: Jednak dostała ostrzeżenie... Doznałem pozytywnego dysonansu poznawczego i zaczynam wątpić w to co powiedziałem wyżej. Zobaczymy co będzie dalej.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 15 sty 2009, 20:44

markulus pisze:
ann_in_grace pisze:Przewodas napisał/a:
Uciekanie się do personalnych insynuacji to jedyne co wam zostało, ale prawdy to nie zmieni
Przewodas, jestes zwyczajnie nieuczciwy, zarzucajac nam cos, co nie ma odbicia w prawdzie.

Ann po prostu nie masz wstydu i elementarnego poczucia prawdy związanej z rzeczywistoscią. Jak mozna byc tak bezczelnym i kłamac w żywe oczy
A tu poniżej (skopiowane z innego tematu) co niby robisz jak nie jedziesz po mojej osobie przy ogulnej aprobacie moderatorów. Mówisz nieprawdę przeciwko osobie Pana Boga i żadnej reakcji ze strony moderatorów.
ann_in_grace pisze:Czy wiesz, jak ijest twoj najwiekszy problem teologiczny? Brak zaufania do Boga. Twoj Bog nie ma kontroli nad wszystkim, i dlatego nie jest w stanie sobie sam dac ze wsztystkim rady. Moj Bog zarzadza i dobro, i zlo, i jako taki, jest Suwerenny, i takiemu Bogu ufam, nawet jesli spotka mnie nieszczescie, bo On sprawia wszystko ku mojemu dobru. Ja nie mam problemu z pytaniem "skad bierze sie zlo". I nie mam problemu z zaufaniem do Stworcy, ktory jesli to zlo dopuszcza, to ma w tym cel. Twoj Bog absolutnie za zlo nie jest odpowiedzialny jako przyczyna pierwotna, i to rodzi pytanie, jak On daje sobie rade z zaradzeniem temu zlu, i dlaczego w takim razie je dopuszcza.

Widac obowiazuje tu hasło "co wolno wojewodzie....." I to ma by chrześcijanskie forum?? Żenada i brak słów. Jak niby moderator ma da ostrzeżenie za wycieczki interpersonalne skoro sam takowe czyni. Toz to kabaret i cyrk w jednym :lol:
Ale niech tam: znosłem tu na tym forum epitety pod moim adresem takie jak :sekciarz stepy akermańskie to zniose i to. :-P


Ależ markulus. Na tym forum to norma. Wierchuszka do której należy Ann (nie formalnie ale z racji jedynie słusznych poglądów) nie dostaje ostrzeżeń. Sam się dziwię skąd Ann ma jedno ostrzeżenie - możesz to traktować w kategorii cudu - że w ogóle ma! A powinna mieć przynajmniej z 7 lub osiem.

Za to inni dostają bez problemu ostrzeżenia. Mnie wciąż się straszy, że wyrzucą mnie z forum za 5 ostrzeżenie - ale jakoś brak im odwagi...

Tak więc przyzwyczaj się markulus do równych i równiejszych...


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 sty 2009, 23:40

Baranek pisze:[...]Po drugie - nawet gdyby Augustyn głosił takie poglady - jak ty chwiałbyś je widzieć - to nie znaczy, ze we wszystkim zawsze musiał mieć rację. Ale co ja tłumaczę! To chyba jest akurat oczywiste.

Baranku -- podałem spory fragment nauki Pisma, podałem jego moje zrozumienie, pokazałem, że jest zgodne ze zrozumieniem Św. Augustyna. A teraz czekam aż Ty podasz równie jasne wytłumaczenie Rzym 9 od innych Ojców Kościoła oraz może jakieś "nieomylne" tłumaczenie któregoś z papieży albo nawet swoje własne. Póki co nie podałeś dokładnie żadnego argumentu, który stałby na fundamencie Słowa Bożego i dlatego też póki tego nie uczynisz, z mojej strony dyskusja z Tobą jest wstrzymana -- gdyż albo nie chcesz albo nie potrafisz nawet spróbować obronić swojego stanowiska na gruncie Bożego Objawienia.

Pozdrawiam sympatycznie,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 15 sty 2009, 23:42

Baranku prosisz o ten 5 pkt jkbys chcial po islamsku sie do nieba dostac :P


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 sty 2009, 23:52

Adik pisze:[...]Owszem, ale to właśnie Bóg widzi, że ktoś jest gotów na społeczność z Nim i jest gotów z Nim współpracować w dziele ewangelizacji, czyli zwracania uwagi innym ludziom, że Bóg chce działać w ich życiu (i pewnie działa, ale tego nie widzą).
[...]Tego akurat w "złotym łańcuchu" nie ma, ale Przewodas zwrócił uwagę na przypowieść o zagubionej owcy. Każdy człowiek spoza ludu Bożego jest zagubioną owcą, która może się odnaleźć, jeśli tylko otworzy serce i przyjmie Dobrego Pasterza. W tym sensie faryzeusze też są owcami zagubionymi, które jednak polubiły ten stan (dlatego Jezus powiedział, że nie są Jego owcami). Takim był też Paweł, jednak Bóg wiedział, że objawiając mu się w sposób gwałtowny nawróci go.
[...]To jest przecież dla mnie jasne. Bóg nie pozwoli innym ludziom wyrwać Bożego człowieka z Jego rąk. Ale z drugiej strony, choć Bóg jest w stanie zatrzymać przy sobie kogoś, kto chce od Niego odejść, nie będzie go trzymał na siłę. Bóg będzie nalegał na serce, ale nie zatrzyma go siłą. To jest właśnie wolna wola.

Zdajesz sobie sprawę, że wszystkie powyższe próby argumentowania wczytałeś, ignorując kontekst, w ten omawiany fragment Złotego Łańcucha oraz fragment opisujący Owce? Powyższych nawet nikłych śladów w ogóle w tych cytacjach nie ma.

Ale dokładniej zadam Tobie pytanie odnośnie tego:
Adik pisze:[...]Takim był też Paweł, jednak Bóg wiedział, że objawiając mu się w sposób gwałtowny nawróci go.

Powiedz mi -- skoro Bóg wie jak kogoś efektywnie nawrócić, dlaczego tego nie robi z resztą ludzkości? No chyba, że jednak nie wie? A może to zrobił tylko dla Pawła?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 18 sty 2009, 20:33

"Baranek pisze:Na tym forum było o tym tysiące razy...


Świetnie. Po raz tysięczny pierwszy ujrzysz prawdę.


Awatar użytkownika
Gwardian
Posty: 7
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Nie rozumiem Was

Postautor: Gwardian » 10 lut 2009, 22:10

Straw... pisze:Ja tu widzę po niektórych wpisach, że chrześcijanie między sobą się żrą i wykłócają,czy katolicy są godni zbawienia czy nie albo kto lepiej wierzy w Boga. Toc to jakaś paranoja, Jezus umarł na krzyżu za wszystkich ludzi i wierzę,że takie szczegóły jak forma kultu mają co najmniej drugorzędne znaczenie, a najważniejsze jest i tak przykazanie miłosci. pozdrawiam i naprawde nie wiem po co tworzyc te wszytskie podziały miedzy chrzescijanami i decydowac czy katolicy czy ewangelicy czy moze tez prawoslawni maja racje. Przeciez wierzymy w jednego Boga, powinnismy sie trzymac razem:( A ja czuje tyle jadu w odnoszeniu sie do kogoś kto jest innego wyznanania,ale tez jest chrześcijaninem, to smutne i tyle.

Czcigodny!
Chciałoby się powiedzieć: Jeżeli nie potraficie czynić tego co głosicie, to miejcie chociaż honor głosić szczerze i w prawdzie to co czynicie.
Bez wątpienia byłbym chrześcijaninem, gdyby chrześcijanie byli nimi 24 godziny na dobę.
Mahatma Ghandi

U nas w Polsce najgwałtowniej i najbezwzględniej potępia się ludzi nie za to, że źle czynią, lecz za to, że inaczej wierzą i myślą.
Albo, że nie wierzą.


Świat bez religii pewnie nie byłby pozbawiony zła, byłoby w nim jednak mniej zła – tego, które ma religijne korzenie – a zatem byłby to o tyle świat lepszy.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 10 lut 2009, 22:38

U nas w Polsce najgwałtowniej i najbezwzględniej potępia się ludzi nie za to, że źle czynią, lecz za to, że inaczej wierzą i myślą.
Albo, że nie wierzą.


Sypnij proszę przykładami takich potępień i prześladowań w Polsce

A może mylisz potępienia z wolnością słowa?Które się jeszcze resztkami zostały gdzie niegdzie

Zanim nie zaczną wsadzać do więzienia za to że ktoś ośmieli się na przykład zacytować na kazaniu biblię tam gdzie pisze że homoseksualizm jest zły albo coś podobnego



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości