misje w KRK - po co?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 sty 2009, 16:08

Widać Apostoł Paweł nie sądził tak jak Ty Baranku (do tekstu nie odniosłeś się w ogóle). Bóg jest Święty, właśnie dlatego nie może grzesznikowi tak po prostu przebaczyć -- co więcej, nienawidzi grzesznika tak samo jak nienawidzi jego grzechu. To jest wstęp do Dobrej Nowiny. Choć wątpię jednak że będziesz w stanie zgodzić się z tym co jest wprost napisane w Jego Świętym Słowie.

Przyp. 17:15 (BW)
15. I ten, kto uwalnia winnego, i ten, kto skazuje niewinnego, obaj są ohydą dla Pana.

Ps. 11:5 (BW)
5. Pan bada sprawiedliwego i bezbożnego, A nienawidzi tego, kto kocha bezprawie.

Ps 5:6 (BT)
6. Nieprawi nie ostoją się przed Tobą. Nienawidzisz wszystkich złoczyńców,

Bóg nie jest ani Tobie ani mi nic winny, poza wrzuceniem nas do Jeziora Ognistego za bunt przeciw Jego Nieskończonej Świętości. Póki będziesz uważał, że jednak jest Tobie winny coś innego nie zrozumiesz Ewangelii. On jest tym, który usprawiedliwia bezbożnego. Czy to Cię gorszy?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 sty 2009, 16:14

Baranek pisze:Ależ kręcisz. Bóg, który jako jedyny na cąłym świecie jest dobry wg tego co piszesz byłby gorszy od najgorszego ludzkiego szui... Fatalna to wizja fantomik nie tylko urągająca Bogu, ale nawet człowiekowi i zwierzęciu.

Ublizasz Bogu, ktorego nie znasz. Opanuj sie, czlowieku, bo skonczysz w piekle. Bog jest suwerenny i nie ty bedziesz Go porownywal do swojej moralnosci, ale On bedzie porownywal ciebie do Swojego Syna... i jak na tym wyjdziesz?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 sty 2009, 16:59

Baranek pisze:KAAN - pozwól że stwierdzę, że to ty kosmicznie błądzisz...
Na szczęście to tylko twoje słowo :D
Po drugie nigdy nie twierdziłem, a wręcz przeciwnie (!) - twierdzę, że bez Bożej pomocy (łaski) nikt do Boga zbliżyć się nie może. Tak uważam.
Świetnie, dlaczego więc stawiasz ciągle nielogiczne tezy zaprzeczające temu co napisałeś w tym twierdzeniu?
Natomiast nie uważam, żeby Bóg wybierał sobie "niektórych", "wybranych" i "lepszych" w jego oczach.
A skąd to wiesz? Dlaczego nie uwzgledniasz tego czego uczy Słowo Boże? Ty uważasz że... ale co Biblia mówi, co Bóg uważa zapytałeś się siebie? Przestudiowałes Bożą wole z Biblii?
Baranek pisze:I tu KAAN jest problem. Gdyby Bóg wybierał sobie co 10 tego lub co 15 stego to nie byłby BOGIEM, a byłby zwykłym szamanem i bezduszną koniecznością.
Znowu nielogiczne założenia i nielogiczne wnioski, dlaczego twierdzisz że Bóg miałby wybierać co... któregoś tam? Masz dziwne zrozumienie Boga, to nie człowiek, to nie jakiś koleś. Bóg jest nieskończenie mądry i wie wszystko i jego wybory są jego całkowicie suwerennymi decyzjami, i tylko Bóg wie dlaczego kogoś wybrał a innych nie. Czytaj Baranku :

17 Mówi bowiem Pismo do faraona: Na to cię wzbudziłem, aby okazać moc swoją na tobie i aby rozsławiono imię moje po całej ziemi.
18 Zaiste więc, nad kim chce, okazuje zmiłowanie, a kogo chce, przywodzi do zatwardziałości.
19 A zatem, powiesz mi: Czemu jeszcze obwinia? Bo któż może przeciwstawić się jego woli?
20 O człowiecze! Kimże ty jesteś, że wdajesz się w spór z Bogiem? Czy powie twór do twórcy: Czemuś mnie takim uczynił?
21 Albo czy garncarz nie ma władzy nad gliną, żeby z tej samej bryły ulepić jedno naczynie kosztowne, a drugie pospolite?
22 A cóż, jeśli Bóg, chcąc okazać gniew i objawić moc swoją, znosił w wielkiej cierpliwości naczynia gniewu przeznaczone na zagładę,
23 A uczynił tak, aby objawić bogactwo chwały swojej nad naczyniami zmiłowania, które uprzednio przygotował ku chwale,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 12 sty 2009, 17:07

fantomik pisze:Znaczy się będą Zbawieni na podstawie uczynków, a nie Wiary? (chyba nie o to Tobie chodziło) :-)

Nie, nie na podstawie uczynków - to o czym mówi Jezus w tym fragmencie, ci "bracia najmniejsi" to taki papierek lakmusowy wykazujący, czy ci poganie są z Boga. I znikam już z offtopem :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
smokeustachy
Posty: 428
Rejestracja: 11 sty 2008, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Skądinąd nie bądz taki ciekawy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: smokeustachy » 12 sty 2009, 23:52

fantomik pisze:
smokeustachy pisze:[...]Ale jak się ma nawrócić jak jest niewybrany?

Czy Bóg nie wzywa wszystkich do nawrócenia? Oczywiście, że wzywa wszystkich.

Dyskusyjne. Jakby wzywał, to by się nawrócili, bo Bóg jest suwerenny i nie rzuca słów na wiatr tylko rządzi wszystkim. Czy nie rządzi?
Więc nie wszystkich.

Choć prawdą jest, że nawrócą się Ci, którzy otrzymali tą Łaskę od Boga, gdyż człowiek jest tak zdeprawowany w swoim sercu, że Boga może i pragnie tylko nienawidzić.

Też dyskusyjne
Jednak pytaniem dla grzesznika nie jest, czy zostałem wybrany, tylko czy Duch Święty w trakcie gdy słyszałem lub czytałem Ewangelię przekonał mnie o wielkości mojego grzechu i odmienił moje kamienne serce tak, że grzech który kochałem teraz nienawidzę? Czy teraz pragnę miłować Chrystusa, gdyż On mnie umiłował pierwszy?! To jest pytanie dla każdego poszukującego. Czy pragniesz Chrystusa?!
Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Właśnie nie. To jest błędne postawienie sprawy. Najpierw udowodnij, że jestem wybrany, bo inaczej po co się będę szarpał? Najpierw udowodnij, że jestem wybrany to pogadamy o reszcie, żebym na darmo nie strzępił języka po próżnicy.
Westminster bowiem poucza:10. IV. Ludzie, którzy nie są wybrani, nie mogą być zbawieni, ponieważ nie docierają do Chrystusa,
Więc skoro jestem nie wybrany to nie mogę być zbawiony i z czym do gościa?
Ostatnio zmieniony 13 sty 2009, 00:20 przez smokeustachy, łącznie zmieniany 1 raz.


"...papiestwo tkwi w każdym z nas...." (c) Turretin :-)

SEKS_Slax: http://chomikuj.pl/soplandia/Slax
Awatar użytkownika
smokeustachy
Posty: 428
Rejestracja: 11 sty 2008, 01:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Skądinąd nie bądz taki ciekawy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: smokeustachy » 13 sty 2009, 00:07

KAAN pisze:Nie, to nie jest abecadło, to twardy pokarm i niemowlęta duchowe dostaja od tego zatwardzenia duchowego i boleści wewnętrznych, co widać na podstawie reakcji wielu forumowiczów , szczególnie katolików. Dlatego tematu predystynacji nie podaję w swojej społeczności ludziom dopiero nawróconym albo w czasie głoszenia Ewangelii nienawróconym.

Chyba dlatego, że za mało oszołomieni na początku są.
Jak już wspomniałem - udowodnij najpierw, że jestem wybrany.
Ad 2 - stąd samąd co Ty
Ja nie wiem kto prócz mnie jest wybrany, a ty? Ja moge powiedzieć że jak ktoś jest zbawiony to został przez Boga wybrany, ale to tajemnica Boża, kto to jest konkretnie.

Tak samo ten, kto jest niewybrany wie, że jest niewybrany i nikim innym.
smokeustachy pisze:Ad 3 To nie jest hipotetyczne.
Jest, żaden niewierzący nie wie że jest niewybrany bo nie wierzy w predystynacje, a wierzący są wybrani i o tym wiedza, dlatego takiej tezy nie postawią, to logiczne. Logika nakazuje odrzucić twoje dywagacje na temat wybrania.


Dowolne założenia. Może właśnie niewierzący wierzy w predestynację i dlatego żywi przekonanie o własnym niewybraniu? Żeby żywic takie przekonanie też trzeba wierzyć w predestynację.
Odpowiedzi możesz szukać w tezach Fantomika też, na kŧóre odpowiedziałem. I we Westminsterze.


"...papiestwo tkwi w każdym z nas...." (c) Turretin :-)



SEKS_Slax: http://chomikuj.pl/soplandia/Slax
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 sty 2009, 06:51

smokeustachy pisze:Tak samo ten, kto jest niewybrany wie, że jest niewybrany i nikim innym.
Nie wie, bo nie wierzy w predystynację :) Ty też nie wiesz, bo nie wierzysz w predystynację , ale póki żyjesz masz szansę się nawrócić, może jednak Bóg wybrał cie do zbawienia, tylko o tym nie wiesz. Może posłał cię na to forum żebyś poznał Ewangelie zbawienia, tak jak Pawła do Damaszku.


smokeustachy pisze: Dowolne założenia. Może właśnie niewierzący wierzy w predestynację i dlatego żywi przekonanie o własnym niewybraniu? Żeby żywic takie przekonanie też trzeba wierzyć w predestynację. Odpowiedzi możesz szukać w tezach Fantomika też, na kŧóre odpowiedziałem. I we Westminsterze.
Robisz dowolne założenia, które są czystą fantazją, pomyśll tylko chwile, ile ludzi na tym forum wierzy w predystynację? Ile z tych ludzi jest niewierzących w Boga i wierzacych w predystynację? Znajdź jakiegos człowieka w swoim otoczeniu który wierzy w predystynację i nie wierzy w zbawienie z wiary?
To powinno cię otrzeźwić, eksperyment naukowy :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 sty 2009, 08:19

smokeustachy pisze:
fantomik pisze:
smokeustachy pisze:[...]Ale jak się ma nawrócić jak jest niewybrany?

Czy Bóg nie wzywa wszystkich do nawrócenia? Oczywiście, że wzywa wszystkich.

Dyskusyjne. Jakby wzywał, to by się nawrócili, bo Bóg jest suwerenny i nie rzuca słów na wiatr tylko rządzi wszystkim. Czy nie rządzi?
Więc nie wszystkich.

Więc jak nakazuje wypełnienie Jego Świętego Prawa to wszyscy je perfekcyjnie wypełniają? Chrystus nie mówił do grzeszników, że sprawdź czy jesteś Wybrany, tylko Nawróć się i Uwierz w Ewangelię. Dlatego jeśli tego prawdziwie nie uczynisz póki jeszcze żyjesz to znajdziesz się w Jeziorze Ognistym jak każdy nieusprawiedliwiony przez Boga grzesznik. Do reszty się w ogóle nie będę odnosił bo jak zwykle nic merytorycznego nie prawisz.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 13 sty 2009, 08:20

KAAN pisze:Ty też nie wiesz, bo nie wierzysz w predystynację , ale póki żyjesz masz szansę się nawrócić, może jednak Bóg wybrał cie do zbawienia, tylko o tym nie wiesz.


i ktoś ma w to uwierzyć? haha... zdanie w kilku miejscach sprzeczne logicznie


天主是爱
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 sty 2009, 10:34

marcin pisze:
KAAN pisze:Ty też nie wiesz, bo nie wierzysz w predystynację , ale póki żyjesz masz szansę się nawrócić, może jednak Bóg wybrał cie do zbawienia, tylko o tym nie wiesz.

i ktoś ma w to uwierzyć? haha... zdanie w kilku miejscach sprzeczne logicznie

W których? :-) Bynajmniej nie chodzi o wiarę KAAN-owi, tylko Słowu Bożemu (w które akurat wiemy dobrze, że nie wierzycie i traktujecie je sobie na równi z jakimiś tam mitami :-/).
Aby jednak nie było to zacytuję Biblię Tysiąclecia -- w końcu posiada imprimatur ;-)
Rz 9:15-16 (BT)
15. Przecież On mówi do Mojżesza: Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, nad kim się lituję.
16. [Wybranie] więc nie zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 13 sty 2009, 10:40

fantomik pisze:
smokeustachy pisze:
fantomik pisze:
smokeustachy pisze:[...]Ale jak się ma nawrócić jak jest niewybrany?

Czy Bóg nie wzywa wszystkich do nawrócenia? Oczywiście, że wzywa wszystkich.

Dyskusyjne. Jakby wzywał, to by się nawrócili, bo Bóg jest suwerenny i nie rzuca słów na wiatr tylko rządzi wszystkim. Czy nie rządzi?
Więc nie wszystkich.

Więc jak nakazuje wypełnienie Jego Świętego Prawa to wszyscy je perfekcyjnie wypełniają? Chrystus nie mówił do grzeszników, że sprawdź czy jesteś Wybrany, tylko Nawróć się i Uwierz w Ewangelię. Dlatego jeśli tego prawdziwie nie uczynisz póki jeszcze żyjesz to znajdziesz się w Jeziorze Ognistym jak każdy nieusprawiedliwiony przez Boga grzesznik. Do reszty się w ogóle nie będę odnosił bo jak zwykle nic merytorycznego nie prawisz.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Fantomik - gdy czytam twoje wypowiedzi to co rusz - wierz mi - pojawia się we mnie wrażenie, że nogami i głową tkwisz po uszy w Starym Testamencie - podobnie też z wypowiedziami KAANa.
Wy niemal wszystko pojmujecie PRAWNICZO. Należała się kara --> MUSI być odpłata. Nie zasłużyli na zbawienie--> pójdą do piekła. Słowem akcja rodząca reakcję - jak w ludzkim życiu. Mam też wrażenie, że przez to własnie "szyjecie" obraz Pana Boga na własną ludzką miarę.
Zupełnie inaczej wyglada NT. Jeśli są podobne odniesienia prawnicze - to bardziej po to, by sami Żydzi w tej mentalności prawniczej wychowani cokolwiek zrozumieli. Ale przcież Pan Jezus przyszedł wypełnić prawo, ale nie wypełnić je NOWYM PRAWEM tylko całym Sobą. Wy zaś - piszecie jakby Jezus głosił jakieś nowe prawo trochę ulepszone w stosunku do ST podyktowane z góry przez Ojca i kto bezwzględnie nie zostanie wybrany kaprysem Ojca - ten zbawiony nie będzie - a powołujecie się mówiąc to na Pismo, które rozumiecie własnie - o czym pisałem PRAWNICZO.
A gdzie w waszej teologii jest wątek Wcielenia? To że Bóg przyjął naturę ludzką? Jakie konsekwencje z tego wyciągacie? prawie żadnych.
Czym dla was jest Pascha Chrystusa? Mam wrażenie właśnie - że czysto prawniczym oddaniem Ojcu tego co mu się należy!
A czy Pascha nie jest uczestniczeniem w Bożym życiu? Czy Chrystus zezwala na czerpanie z Paschy tylko wybranym kapryśnym rozkazem Ojca ludziom? Czy nierządnice też z Paschy korzystają?
Czy Jezus zjednoczyl się z nierządnicami poprzez swoje Wcielenie? Myśleliście kiedyś o tym?


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 13 sty 2009, 10:41

fantomik pisze:
marcin pisze:
KAAN pisze:Ty też nie wiesz, bo nie wierzysz w predystynację , ale póki żyjesz masz szansę się nawrócić, może jednak Bóg wybrał cie do zbawienia, tylko o tym nie wiesz.

i ktoś ma w to uwierzyć? haha... zdanie w kilku miejscach sprzeczne logicznie

W których? :-) Bynajmniej nie chodzi o wiarę KAAN-owi, tylko Słowu Bożemu (w które akurat wiemy dobrze, że nie wierzycie i traktujecie je sobie na równi z jakimiś tam mitami :-/).
Aby jednak nie było to zacytuję Biblię Tysiąclecia -- w końcu posiada imprimatur ;-)
Rz 9:15-16 (BT)
15. Przecież On mówi do Mojżesza: Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, nad kim się lituję.
16. [Wybranie] więc nie zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


I znów prawnicze rozumienie wybrania u fantomika. Ach... co począć. :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 sty 2009, 10:55

Baranek pisze:[...]I znów prawnicze rozumienie wybrania u fantomika. Ach... co począć. :)

A egzegezy tego rozdziału jak nikt z Was nie podał tak nie podał -- bo to co Marcin wklejał niestety nie spełnia nawet warunków wstępnych ;-) Dlatego też uważam, że zwyczajnie sobie "paplasz" w kompletnym oderwaniu do Prawdy zawartej w Słowie Bożym próbując nieudolnie stwierdzić -- "ja i tak mam racje, bo mam i nieważne co Bóg ma do powiedzenia w tym temacie". ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 13 sty 2009, 11:04

fantomik pisze:
Baranek pisze:[...]I znów prawnicze rozumienie wybrania u fantomika. Ach... co począć. :)

A egzegezy tego rozdziału jak nikt z Was nie podał tak nie podał -- bo to co Marcin wklejał niestety nie spełnia nawet warunków wstępnych ;-) Dlatego też uważam, że zwyczajnie sobie "paplasz" w kompletnym oderwaniu do Prawdy zawartej w Słowie Bożym próbując nieudolnie stwierdzić -- "ja i tak mam racje, bo mam i nieważne co Bóg ma do powiedzenia w tym temacie". ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Widzisz - paplasz to sobie ty, bo ktoś wpoił ci złe założenia - Starotestamentowe+renesansowe - w interpretacji NT.
Ta mieszanka jest wybuchowa. I powoduje właśnie predestynacyjną paplaninę.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 sty 2009, 11:05

Baranek pisze:[...]Fantomik - gdy czytam twoje wypowiedzi to co rusz - wierz mi - pojawia się we mnie wrażenie, że nogami i głową tkwisz po uszy w Starym Testamencie - podobnie też z wypowiedziami KAANa.

Wiesz, ja go nie odrywam ze swojej Biblii jak Ty to uczyniłeś widocznie. Pismo dla Chrystusa oraz z początku dla Apostołów i Kościoła pierwszych wieków to był właśnie Stary Testament. Warto o tym pamiętać. Sprawdź sobie ile razy Stary Testament cytował sam Chrystus i co o Piśmie mówił.
Baranek pisze:[...]Wy niemal wszystko pojmujecie PRAWNICZO. Należała się kara --> MUSI być odpłata. Nie zasłużyli na zbawienie--> pójdą do piekła. Słowem akcja rodząca reakcję - jak w ludzkim życiu. Mam też wrażenie, że przez to własnie "szyjecie" obraz Pana Boga na własną ludzką miarę.

Raczej Ty "szyjesz" sobie takiego jakim chcesz aby był, a jakim się ludzkości nie objawił w Swoim Słowie.
Baranek pisze:[...]A gdzie w waszej teologii jest wątek Wcielenia? To że Bóg przyjął naturę ludzką? Jakie konsekwencje z tego wyciągacie? prawie żadnych.

Widać nie znasz w ogóle teologii Reformowanej. Po pierwsze bez wcielenia w ogóle nie było by Odkupienia. Wiesz dlaczego Chrystus nie jest Zbawicielem dla upadłych aniołów?
Baranek pisze:[...]Czy Jezus zjednoczyl się z nierządnicami poprzez swoje Wcielenie? Myśleliście kiedyś o tym?

Oj Baranku, przecież to właśnie doktryna Zbawienia z Łaski przez Wiarę (sola fide, sola gratia) której Twój kościół nie głosi, jest podstawą nazwania Boga Tym który usprawiedliwia bezbożnego. Jak bardzo Ciebie by to nie gorszyło.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości