Jezus, żywą legendą?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jezus, żywą legendą?

Postautor: Zbyszekg4 » 30 gru 2014, 10:38

Ciekawa polemika (w zalążku) jednego zielonoświątkowca http://hukisz.blogspot.com/2014/12/jezu ... genda.html z wielką imprezą organizowaną przez innych zielonoświątkowców http://www.zimowyzjazd.com/2015/

Co o tym myślicie?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 31 gru 2014, 00:29

Autor wydaje się mieć dużo racji, choć nigdy nie uczestniczyłem w tym wydarzeniu, stąd nie mam pewności. W każdym razie zdecydowanie nie odpowiada mi klimat tej imprezy, jej specyfika, która ujawnia się na stronie internetowej. Nie podoba mi się język używany przez organizatorów oraz niektóre tematy poruszane przez mówców. Wygląda to na promocję łatwego, nowoczesnego, przyjemnego i skupionego na psychologicznym "zwiększaniu skuteczności" wiernych chrześcijaństwa, które ma być przede wszystkim "cool".


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 31 gru 2014, 11:23

Dragonar, dzięki za wypowiedź- zwłaszcza, że z Twojego podwórka padła...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 31 gru 2014, 14:39

Zbyszekg4 pisze:Dragonar, dzięki za wypowiedź- zwłaszcza, że z Twojego podwórka padła...

Z mojego podwórka, tj. jako członka Kościoła Zielonoświątkowego? Jeżeli tak, to u mnie w zborze zdecydowanie nie ma takiego podejścia do wiary, jakie prezentują (a raczej zdają się prezentować - nie chcę wydawać sądu) organizatorzy Zimowego Zjazdu.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 31 gru 2014, 15:04

Dragonar pisze:Z mojego podwórka, tj. jako członka Kościoła Zielonoświątkowego?

To na myśli miałem


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 11 sty 2015, 16:24

Pastor delikatnie skrytykował dziś to hasło. Potwierdziły się tylko moje słowa z poprzedniego posta. :P


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości