Szafarstwo

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Szafarstwo

Postautor: Zbyszekg4 » 15 lis 2014, 20:59

Krzysztof Pawłusiów z tej chrześcijańskiej społeczności we Wrocławiu: http://spolecznosc.wroc.pl/kazania-krzysztof-pawlusiow
jest od dłuższego już czasu moim ulubionym kaznodzieją, co zapewne niektórzy zauważyli...
Pozdrawiam ich :papa:

Słuchając kolejnych jego przesłań odkryłem kolejny cykl kazań - tym razem o biblijnym szafarstwie.
Czym ono jest? jak rozumieć "oszukiwanie Boga" w Księdze Malachiasza (kwestia dziesięciny)? jak wyjaśnić Chrystusową przypowieść o nieuczciwym zarządcy? o co chodzi z tą mamoną niesprawiedliwości? jak praktycznie zarządzać tym, co mamy, a zwłaszcza pieniędzmi i co winno leżeć u podstawy naszej ofiarności?... - to nie wszystkie wątki poruszone w tym krótkim cyklu kazań, dlatego tym bardziej zachęcam do jego wysłuchania i podzielenia się myślami/wnioskami/uwagami...

Oto link do kazań na Chomiku (najedź myszką na pole pod datą i kliknij znaczek odtwarzania, aby bez pobierania, za darmo słuchać): http://tiny.pl/qv6hd


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 lis 2014, 18:07

Zbyszk4 masz często dobry gust więc posłucham.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lis 2014, 18:13

Chcę wierzyć, to ciekawy jestem wrażeń po wysłuchaniu...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 22 lis 2014, 18:38

Zbyszekg4 pisze: ciekawy jestem wrażeń po wysłuchaniu


A opiszesz swoje? :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lis 2014, 19:42

Nick pisze:
Zbyszekg4 pisze: ciekawy jestem wrażeń po wysłuchaniu


A opiszesz swoje? :)

Bardzo pozytywne. Temat 10-ciny badałem dokładnie jakiś czas temu i jedno z tych kazań K.Pawłusiowa dotyczące głownie Księgi Malachiasza jest zbieżne z wnioskami jakie mam po studiowaniu tego tematu.
Mówca fajnie wyjaśnia kilka kwestii związanych z szafarstwem (nie tylko pieniędzmi) i dlatego ten cykl kazań nie jest stratą czasu, gdy się go słucha...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 24 lis 2014, 16:19

Zbyszekg4 pisze:Chcę wierzyć, to ciekawy jestem wrażeń po wysłuchaniu...


Fajnie. Dla mnie miejscami aż zbyt idealnie. Super, że poruszył kwestię tego, że pieniądze powinny trafiać z tacy do potrzebujących i odpowiedzialności liderów.
Chociaż Biblia mówi aby Ci, którzy Ewangelię zwiastują z Ewangelii żyli to ja jednak nie jestem za zawodem Pasterza chyba, że ktoś rzeczywiście jedzie na misję i nie ma czasu aby podjąć pracę. Obowiązkami trzeba się dzielić jeżeli jest ich za dużo. Pieniądze niestety bardzo wiele złego wyrządziły w kościele.

No i słusznie mówił o dziesięcinie. Jeżeli ktoś sobie tak postanowił w sercu swoim niech daje ale obowiązku takiego nie ma. Trochę więc to było ryzykowne ze względu na kasą zborową ale nie sądzę aby kościół przez to zubożał. Może nawet ludzie będą chętniej budować coś co jest po ich myśli.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 lis 2014, 17:28

Chcę wierzyć, dzięki za "recenzję".
A co powiesz o ubogiej wdowie, dającej wszystko na świątynię (Mk 12,41-44; Łk 21,1-4)?
Mówca uważa, że Jezus nie dał jej uczynku jako wzoru do naśladowania a jej ofiarność nie została przez Pana "wyniesiona nad niebiosa", jako szczyt poświęcenia (jak się to czasem słyszy z kazalnic)...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 25 lis 2014, 13:57

Ja tak tego nie odebrałem. Jeżeli ktoś się skupia na pewnej myśli to ciężko omówić temat pod wszystkimi jego aspektami.
A powiedz mi. Czy naprawdę chodzi o to, że masz wszystkie pieniądze przynieść do kościoła? Ile razy słyszysz z ust Jezusa takie wezwanie?
Nie słyszysz, raczej naukę aby pomagać biednym, sierotom i wdowom.

Wielu myśli, że jak przyniesie całe pieniądze do kościoła albo odda całą dziesięcinę to Bóg pomnoży jego pieniądze. Niektórzy tak nauczają i mało tego pokażą Ci werset w Biblii a jak będziesz wątpił to się spytają "Biblii nie wierzysz?". Otóż mamy postępować jako szafarze nawet w kwestii finansów postępować rozsądnie. Otóż - nie zawsze przynosząc pieniądze do kościoła będziesz błogosławiony ale kiedy zlitujesz się nad ubogim na pewno będziesz błogosławiony jeżeli robisz to w imieniu Chrystusa.
Zobacz, że on mówił o błogosławieństwach, które nie zawsze wiążą się z wielkością portfela. Są rzeczy o wiele cenniejsze niż zegarek czy nowe ciuchy to np. że ktoś będzie miał czym nakarmić swoje dzieci.

Ile razy mamy się modlić w kwestii finansów i czy w ogóle Jezus nauczał aby modlić się o dostatnie życie?

1 Tym 6:9 - A ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie.
6:10 - Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia.
6:11 - Ale ty, człowiecze Boży, unikaj tego, a zabiegaj o sprawiedliwość, pobożność, wiarę, miłość, cierpliwość, łagodność.

Coś w tym jest. Prawda? Gdy byś był bogaty od razu w razie konieczności mógłbyś komuś odpłacić pięknym za nadobne, wymierzyć sprawiedliwość. A tak? Nie masz takich kłopotów. Tak samo opłaca się być człowiekiem prostym, nie widocznym, czyli mieć te cechy którymi świat gardzi ponieważ pozostajesz po zasięgiem ludzi dla których liczy się mieć i być.

Nie mamy być zbyt wylewni w prośbach gdyż "Bóg wie czego nam brakuje".

"Patrz się na jakie cele przynosisz pieniądze i komu je dajesz, jeżeli przynosisz je do kościoła" Tak to zrozumiałem. Gdyby ludzie byliby bardziej rozsądni w dawaniu to udało by się uniknąć wielu złych rzeczy.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lis 2014, 16:54

Chcę wierzyć pisze:A powiedz mi.

No to Ci mówię: zgadzam się w pełni z tym, co napisałeś :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości