Kobieta podwójnie ukarana

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 13 wrz 2014, 15:24

Ludzie. Dlaczego tak łatwo jest wydawać opinie nt innych, nawet nie znanych osób? Widziały gały, sama się ukarała, ma kogoś na oku.........

Są ludzie, którzy mają moralność, wrażliwość i pytania takie jakie spotkał Zbyszek - odnoszące się do Boga. Gdyby chciała postępować "po swojemu", postępowałaby i nie szukała odpowiedzi. Może więcej empatii i mniej krytycyzmu? Te przytyki, pozbawione refleksji, odnoszę poniekąd do siebie i uważam takie wypowiedzi za niestosowne i zasmucające.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 wrz 2014, 15:27

dr.sky pisze: No tak, ale jaki nowo narodzony facet zwiąże się z rozwódką, której mąż jeszcze żyje? I czy będzie mógł się z nią związać wiedząc, że rozwód nie był spowodowany cudzołówstwem?

Dobre pytanie. Ja bym się z taką osobą nie wiązał. A nawet - może źle tu myślę - miałbym obiekcje wiązać z kobietą zdradzoną bo jakoś nie za bardzo wierzę, że wina zdrady jest tylko po jednej stronie... Co o tym myślicie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 wrz 2014, 15:30

kruszynka pisze:Ludzie. Dlaczego tak łatwo jest wydawać opinie nt innych, nawet nie znanych osób? Widziały gały, sama się ukarała, ma kogoś na oku.........

Są ludzie, którzy mają moralność, wrażliwość i pytania takie jakie spotkał Zbyszek - odnoszące się do Boga. Gdyby chciała postępować "po swojemu", postępowałaby i nie szukała odpowiedzi. Może więcej empatii i mniej krytycyzmu? Te przytyki, pozbawione refleksji, odnoszę poniekąd do siebie i uważam takie wypowiedzi za niestosowne i zasmucające.

Popieram Cię w tym co piszesz!
Koleżanka otwarcie mówi: nikogo nie szukam (ma uraz do facetów), ale pyta o to, co tu od początku przedstawiam... I faktycznie mało empatii tu widzę.

Masz cały ten artykuł o rozwodach?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 wrz 2014, 15:33

Zbyszekg4 pisze:wiązać z kobietą zdradzoną


A ja uważam że można odejść od osoby ,która zdradziła bo tak pisze w Biblii ale nigdzie nie pisze ze można znów się ożenić czy wydać za mąż. raczej tylko odejść. No chyba że się ukamienuje tą osobę i się jest wdowcem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 wrz 2014, 15:37

kruszynka pisze: Dlaczego tak łatwo jest wydawać opinie nt innych, nawet nie znanych osób? Widziały gały, sama się ukarała, ma kogoś na oku.........


Kruszynko ja tak napisałam bo mam przed oczami moją koleżankę bo właśnie tak marudziła a już miała kogoś i do tego ten nowy też ją bił później, zasugerowałam się nią.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 wrz 2014, 15:39

magda pisze:A ja uważam że można odejść od osoby ,która zdradziła bo tak pisze w Biblii ale nigdzie nie pisze ze można znów się ożenić czy wydać za mąż. raczej tylko odejść.

100% zgody!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 13 wrz 2014, 15:40

doktorsky, jj - dziękuję za podzielenie się myślami.

Na pytania nie odpowiem, bo nie jest to mój artykuł. Zacytowałam ino :)

Nad "problemem" koleżanki Zbyszka myśle od 10 lat, a jakże. Jednak mało intensywnie, ponieważ Bóg wyczyścił, co wspomniałam wcześniej, tę tematykę z mojego życia.

Zbyszekg4 pisze:Koleżanka otwarcie mówi: nikogo nie szukam (ma uraz do facetów)


Ja też mam uraz. Straszliwy. Mąż uznał po roku, że "eksperyment" małżeństwo mu się nie podoba, że mnie nie kocha. I sama jestem 15 lat i będę kolejne 30.........I jak czytam takie "refleksje" podsumowujące rozwódki....to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 13 wrz 2014, 15:46

kruszynka, tutaj omawiany jest konkretny przypadek, gdzie mąż był alkoholikiem i bił członków rodziny. Moje opinie opieram się wyłącznie na tym co sam widziałem w domu, a miałem dokładnie taki przypadek jak u koleżanki Zbyszka.
Co do rozwodzenia się ogólnie, to oczywiście jest milion innych przyczyn i kazdy należałoby rozpatrywać indywidualnie.

Poczułem kłucie w brzuchu... to ty? :-D


.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 wrz 2014, 15:46

W pracy zaistniał też taki przypadek: zawiązało się małżeństwo wierzących ludzi (wiek przed 50-tką) - on kawaler, ona wdowa.
I jej wdowieństwo trwało prawie 10 lat (2 córki wyrosły, jedna wyszła za mąż), przez które miała kilka propozycji małżeńskich, ale zawsze byli to rozwodnicy i ona stała i stoi na stanowisku, że rozwodnika nie weźmie za męża...
Czekała aż trafiła na kawalera i są bardzo razem szczęśliwi...
:-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 13 wrz 2014, 15:50

dr.sky pisze:Poczułem kłucie w brzuchu... to ty?

:yes:


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 wrz 2014, 15:52

Krszynko nie bierz wszystkiego do siebie, każdy z nas zna jakieś rozwiedione osoby i mu się pewnie z tą sytacją kojarzą. Mam rozwiedzioną siostrę i to do niej pasuje "widziały gały co brały" bo wiedziała że pijak a wzięła bo lekarz i to jej imponowało.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 13 wrz 2014, 15:52

magda pisze:
Zbyszekg4 pisze:wiązać z kobietą zdradzoną


A ja uważam że można odejść od osoby ,która zdradziła bo tak pisze w Biblii ale nigdzie nie pisze ze można znów się ożenić czy wydać za mąż. raczej tylko odejść. No chyba że się ukamienuje tą osobę i się jest wdowcem.

Nie pisze również o możliwości studiowania fizyki kwantowej, możliwości robienia zakupów w hipermarketach, możliwości latania samolotem czy jazdy pociągami inter city. Pisze natomiast o możliwości posiadania niewolników, kamienowania wszetecznic czy likwidowania nawet całych populacji ludzi niepokornych... ;-)


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 13 wrz 2014, 15:53

Zbyszekg4 pisze:Koleżanka z pracy zarzuciła niesprawiedliwość Bogu i Biblii, że nie dane jest przyzwolenie na ponowny ożenek, gdy powodem rozwodu jest nie wszeteczeństwo, ale alkoholizm i przemoc domowa męża!


Niesprawiedliwi w tym przypadku są nadgorliwi ludzie, a nie Bóg i Biblia. Greckie πορνεία nie odnosi się wyłącznie do zdrady/wszeteczeństwa/cudzołóstwa, lecz posiada naprawdę wiele znaczeń. Dopuszczalność powtórnego małżeństwa - w uzasadnionych przypadkach, ze względu na ludzką słabość - była znana od pierwszych wieków chrześcijaństwa, o czym świadczą chociażby słowa Epifaniusza z Salaminy (IV wiek) :[i] "Ten, kto jest w separacji ze swoją żoną dla ważnego powodu, jak cudzołóstwo czy innego przestępstwa, jeśli bierze inną żonę czy jeśli żona bierze innego męża, Boskie Słowo nie potępia i nie wyłącza z Kościoła czy życia; ale jest tolerowany raczej ze względu na swą słabość"[/i].

Tak więc - wbrew wielu obiegowym opiniom - powyższa praktyka nie jest żadną "liberalną nowinką".

dr.sky pisze:Co do powtórnego związku małżeńskiego, to pytanie: co będzie, jeśli kolejny partner także po 5 latach zacznie pić lub bić? Znów odejdzie i znów będzie szukać nowego?


Jeśli strona krzywdząca nie dotrzymuje przysięgi, to dlaczego pokrzywdzona ma cierpieć? Może w dodatku wypowiedziała ją nieszczerze, czyniąc w ten sposób małżeństwo nieważnym od samego poczatku?


"All heretics quote Scripture. The question in this controversy is not the normativity of the Bible but who gets to interpret it." - Scott Clark

"Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility." - Reinhold Niebuhr

Ku refleksji.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 13 wrz 2014, 15:55

Zbyszekg4 pisze:Masz cały ten artykuł o rozwodach?

Napisałam na pw


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 wrz 2014, 15:56

możliwości posiadania niewolników, kamienowania wszetecznic czy likwidowania nawet całych populacji ludzi niepokornych...
_________________


Że niby taki strasznie zły????????????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości