Liturgia u oo.Bazylianów

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 gru 2008, 23:37

Baranek pisze:Lash - do tego już przywykliśmy - naprawdę. Gdybym ja pisal o otworze w kształcie Boga i o zapychaniu, a potem wspomniałbym, że dzięki tej [w domyśle złej "zabawie"] ludzie w końcu poszli do dawcy Szczęścia - to nie miałbym ŻADNYCH Lash wątpliwości co byś zrobił... Lub - jeśli zrobiłby to inny katolik lub protestant nie "z wierchuszki".
baranku jestes tak omylny ze az strach
/Otworw ksztalcie boga to nie bog w ksztalcie otworu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 03 gru 2008, 00:05

Baranku -- każdemu kto uzna, że go (personalnie) obraziłem pisząc o rozpaczliwych próbach znajdowania substytutów na miejsce Prawdziwego Boga to jedyne co mogę mu powiedzieć jest: pokutuj i uwierz w Ewangelię. (Mam wielką nadzieję, że Ty jednak obrażony się nie poczułeś.)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 03 gru 2008, 09:27

ann_in_grace pisze:Widze, ze baranek nie jest tak oczytany, za jakiego sie podaje, skoro nie zna tego porownania i obraza sie, gdy je slyszy :)


Mnie naprawdę nic nie dziwi... Ja się nie obrażam o to wszystko. Bo mnie owo porównanie nie przeszkadza.
Natomiast:
Proszę o konsekwencję na tym forum i nie traktowanie jednych równiej a innych nie. Proszę o to od dawna i to nie tylko ja..
Oczywiście Lash - otwór w kształcie Boga - jak najbardziej może być... No oczywiście! Znam 54 takie otwory, które są w kształcie Boga (nieskończonego, nieogarnionego itd. - czy to twoim zdaniem nie jest obrażanie Boga wg FORUMOWYCH KRYTERIÓW??) i do tych 54 otworów w kształcie BOGA wpycham codziennie liturgię i inne rzeczy - niekoniecznie wzniosłe. A co fantomik - niedwuznacznie sugerował - wręcz - odstępcze...

Podwójne kryteria to normalka tu.

Nawet Ann się odezwała... No cóż mojego posta na szczęście widzieć nie będzie... Ale też niepotrzebnie odpisuje na nawet zacytowane moje posty. Rozumiem, że to jej chrześcijańska "konsekwencja".


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2008, 09:32

Baranku naprawde jest Zenujace jak malo rozumiesz i ja nie potrafisz czytac ze zrozumieniem ... a potam polska ma takie fatalne statystyki w tej dziedzinie :(.
Chcesz konsekwencje to co mam ci dac Bana za to ze pisales w watku o Judaszu?
Bo nie potrafisz sie opanowac niczym dzieciak musisz wpisywac tam gdzi ciebie nie prosza? Twoje domaganie sie "rownosci" to blaganie kurczaka by niedziela byla szybciej.... bo rosol bedzie :(
Ostatnio zmieniony 03 gru 2008, 09:34 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 03 gru 2008, 09:33

Hahaku pisze:
Hahaku: SWS...

Wytłumaczysz o co Ci chodzi z tym karabinem M24 SWS...?




Stary
Wytarty
Slogan


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 03 gru 2008, 09:35

Lash pisze:Baranku naprawde jest Zenujace jak malo rozumiesz i ja nie potrafisz czytac ze zrozumieniem ... a potam polska ma takie fatalne statystyki w tej dziedzinie :(


Lash - daj już spokój... Przeczytaj sobie dodatkowo co fantomik nam odrzekł. Że substytuty sobie wstawiamy na miejsce Boga... To jest ŻENADA.

Fantomik - nawróć się w końcu.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 03 gru 2008, 09:39

Baranek pisze:[...]Lash - daj już spokój... Przeczytaj sobie dodatkowo co fantomik nam odrzekł. Że substytuty sobie wstawiamy na miejsce Boga... To jest ŻENADA.

To czytanie ze zrozumieniem rzeczywiście u Ciebie chyba szwankuje ;-) No chyba, że rzeczywiście sobie te substytuty stawiasz na miejsce Boga. Ale w takim wypadku to nie ja mam problem Baranku. :-/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 03 gru 2008, 09:40

Lash pisze:Baranku naprawde jest Zenujace jak malo rozumiesz i ja nie potrafisz czytac ze zrozumieniem ... a potam polska ma takie fatalne statystyki w tej dziedzinie :(.
Chcesz konsekwencje to co mam ci dac Bana za to ze pisales w watku o Judaszu?
Bo nie potrafisz sie opanowac niczym dzieciak musisz wpisywac tam gdzi ciebie nie prosza? Twoje domaganie sie "rownosci" to blaganie kurczaka by niedziela byla szybciej.... bo rosol bedzie :(


Lash - dawaj bana śmiało - już ci mówiłem tyle razy!!!

Twoje moderowanie na tym forum jest dla mnie jednoznaczne. Jak dostanę bana to będzie to normalne - w świetle tego co tu wyprawiasz... Poczytaj sobie trochę jak wybiórczo traktujesz ludzi do ostrzeżenia.
Jest kilka osób nietykalnych (niewątpliwie tak jest) i są tacy, którym za obrazę Boga - najczęściej - no bo ty SAM uznajesz co jest obrazą a co nie - natychmiast daje się ostrzeżenie.

Śmieło Lash - nie krępuj się!!!


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 03 gru 2008, 09:43

fantomik pisze:Baranku -- każdemu kto uzna, że go (personalnie) obraziłem pisząc o rozpaczliwych próbach znajdowania substytutów na miejsce Prawdziwego Boga to jedyne co mogę mu powiedzieć jest: pokutuj i uwierz w Ewangelię. (Mam wielką nadzieję, że Ty jednak obrażony się nie poczułeś.)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


Rozumiem fantomik. My tylko PRÓBUJEMY znajdować substytuty tak?? I dlatego twojej wypowiedzi nie da się nic zarzucić, bo nie napisałeś że wstawiamy substytuty, tylko próbujemy je znajdować? No genialny SOFISTA jesteś!!!


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 gru 2008, 09:51

Baranek pisze:Podwójne kryteria to normalka tu...
Wiesz Baranku rozumiem twoje rozgoryczenie sytuacją w której nie masz żadnych logicznych i biblijnych argumentów w rozmowach i nie potrafisz pokazać swojej racji, ale nie rozumiem twojego sposobu myślenia w dyskusjach. Pewne obrazy które używają ludzie normalnie wykształceni i myślący jako dobry sposób wyrażenia pewnych zachowań, idei albo sposobów rozumowania ty określasz jako obraźliwe podczas gdy one wcale nie mają na celu obrażać kogokolwiek zwłaszcza Boga, patrząc z boku kreujesz swój obraz jako obrażonego na cały świat i szukającego pretekstu do wszczęcia kłótni o słowa żeby zaciemnić twój brak argumentów w dyskusji. Od paru tygodni tak wygląda twój obraz na forum, myślę że powinieneś go zmienić, dla twojego dobra. Na początku pamiętam że dało się z tobą pogadać, teraz nie ma rozmowy tylko ciągłe marudzenie że ktoś użył jakiegos słowa które ci się nie podoba. Opanuj sie Baranku, to do niczego nie prowadzi.
Ponieważ ten wpis jest dość mocno nakierowany na osobę Baranka, to proszę, jeśli Baranek tego zażąda, usunięcie tego postu (albo sam go usunę). Chciałem jednak żeby inni wiedzieli co o tym myślę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 03 gru 2008, 09:52

Baranek pisze:[...]Rozumiem fantomik. My tylko PRÓBUJEMY znajdować substytuty tak?? I dlatego twojej wypowiedzi nie da się nic zarzucić, bo nie napisałeś że wstawiamy substytuty, tylko próbujemy je znajdować? No genialny SOFISTA jesteś!!!

Heh. Baranku -- albo nie czytasz moich postów w całości albo nie czytasz Niebieskiego postów w całości. Czy gdziekolwiek napisałem, że np. Ty Próbujesz? Czy może odniosłem się do ludzi, którzy zmieniają denominację z bardzo skonkretyzowanego przez Niebieskiego powodu? (wiesz, nie napisał tam, że zmieniają gdyż "Znaleźli Jedyny Prawdziwi Kościół Chrystusa" ;-) w tym wypadku kompletnie inaczej potoczyła by się dyskusja)
Co więcej -- wyraziłem moją szczerą nadzieję, gdy sprostowałem Twoje błędne rozumienie tego co napisałem, że Ty jednak tych substytutów nie szukasz. Ale skoro widzę, że tak uparcie Ciebie to dotyka to niestety muszę przyznać, że ta nadzieja u mnie troszkę blaknie :-/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2008, 10:19

Baranek pisze:
Lash pisze:Baranku naprawde jest Zenujace jak malo rozumiesz i ja nie potrafisz czytac ze zrozumieniem ... a potam polska ma takie fatalne statystyki w tej dziedzinie :(.
Chcesz konsekwencje to co mam ci dac Bana za to ze pisales w watku o Judaszu?
Bo nie potrafisz sie opanowac niczym dzieciak musisz wpisywac tam gdzi ciebie nie prosza? Twoje domaganie sie "rownosci" to blaganie kurczaka by niedziela byla szybciej.... bo rosol bedzie :(


Lash - dawaj bana śmiało - już ci mówiłem tyle razy!!!

Twoje moderowanie na tym forum jest dla mnie jednoznaczne. Jak dostanę bana to będzie to normalne - w świetle tego co tu wyprawiasz... Poczytaj sobie trochę jak wybiórczo traktujesz ludzi do ostrzeżenia.
Jest kilka osób nietykalnych (niewątpliwie tak jest) i są tacy, którym za obrazę Boga - najczęściej - no bo ty SAM uznajesz co jest obrazą a co nie - natychmiast daje się ostrzeżenie.

Śmieło Lash - nie krępuj się!!!
Baranku nie jestesm taki jak ty ... więc ci nie dam
chyba że zasłużysz..
Tak było np ze smokiem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 03 gru 2008, 23:24



天主是爱
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 03 gru 2008, 23:34

nie ufałbym jezuitom, lubią kłamać...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości