Modlitwa do...

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 26 paź 2008, 19:30

ann_in_grace pisze:Jakos tego nie bylo widac w tych ostatnich postach na moj temat.


Stwierdzenie, iż sugerowałaś istnienie genetycznego ateizmu jest stwierdzeniem faktu. Napisałam Ci to wprost i bez sugestii. Czego jeszcze oczekujesz? Może masz jakieś dodatkowe życzenie, które mogłabym spełnić?


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 26 paź 2008, 19:30

...
Ostatnio zmieniony 22 maja 2009, 15:03 przez MMW, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 26 paź 2008, 19:31

Mistyk pisze:Od oszczerstw zaczęłaś i na oszczerstwach kończysz.


Nie przypisuj mi własnych intencji.


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 26 paź 2008, 19:37

ann_in_grace pisze:Jest stwierdzeniem twojej percepcji i wyobrazenia czegos, czego nie bylo. Ale chyba juz wystarczy moich prob tlumaczenia, ze nie jestem wielbladem.


Twoja sugestia Ann była, niestety dla Ciebie, precyzyjna.

Moja percepcja nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.

Oczywiście jeśli nie życzysz sobie, abym kontynuowała wątek Twojej antypatii wobec mojej nacji napisz tylko słowo a niechybnie zaprzestanę z Tobą o tym rozmawiać.


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 26 paź 2008, 19:45

ann_in_grace pisze:No i widzisz, MAchu, ze masz alergie? Nie mam antypatii do twojej nacji. Wrecz przeciwnie. Duzy szacunek, podziw i wdziecznosc za korzenie wiary, za tradycje, za madrosc wiekow.
Jeden z wiekszych punktow niezgody miedzy mna a moimi rodzicami to byl ich antysemityzm, i moja z nim walka. Tak jest zreszta do dzis - i wstyd mi za to bardzo.

Jeszcze raz - ostatni juz - zapewniam, ze zle mnie zrozumialas. I przepraszam, jesli to cos moze zmienic.


Dziękuję, za wyraźne zaprzeczenie. Dużo ono dla mnie znaczy. Wystarczająco dużo aby także przeprosić. Zakładałam, że jedynie wyraziłaś się niezręcznie. Teraz, na podstawie tego co napisałaś mam tę pewność. I o nią tylko zabiegałam. Za formę 'zabiegania' przepraszam.


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
w.walczak
Posty: 258
Rejestracja: 18 paź 2008, 01:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: w.walczak » 26 paź 2008, 19:56

Dlaczego Machu P. Jesteś niewierząca? Było tak zawsze, czy kiedy zwątpiłaś? Już pozostaniesz wątpiąca czy może uwierzysz? Jeśli tak, to kiedy i w jakich okolicznościach?

Ja cenię Żydów i bardzo ich kocham. Podobnie mój proboszcz. Baptyści też kochają Żydów. Niestety wśród katolików jest pod tym względem różnie.


siostra Władysława Walczak
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 26 paź 2008, 20:20

ann_in_grace pisze:Jeszcze raz - ostatni juz - zapewniam, ze zle mnie zrozumialas. I przepraszam, jesli to cos moze zmienic.
Wow! Brawo! :)


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 26 paź 2008, 21:31

Już zupełnie ma marginesie napiszę, dla wiedzy postronnych obserwatorów, iż sporu między mną a Ann i Mistykiem nie ma. Że zaszło nieporozumienie, które sobie wyjaśniliśmy. Proszę więc wszystkich o uszanowanie tego, i nie wracanie do przedmiotu naszego, nieistniejącego już nieporozumienia.

Pozdrawiam
J.


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
marcin
Posty: 472
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: marcin » 26 paź 2008, 21:31

w.walczak pisze:Niestety wśród katolików jest pod tym względem różnie.


tak, masz rację w przeciwieństwie to bogobojnych protestantów którzy trzymają się wiernie Pisma i są jedyni prawdziwi chrześcijanie i Bóg ich zbawił katolicy są różni.


天主是爱
MMW
Posty: 820
Rejestracja: 06 sie 2008, 20:44
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MMW » 26 paź 2008, 21:32

...
Ostatnio zmieniony 22 maja 2009, 15:03 przez MMW, łącznie zmieniany 1 raz.


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 26 paź 2008, 22:59

marcin pisze:
w.walczak pisze:Niestety wśród katolików jest pod tym względem różnie.

tak, masz rację w przeciwieństwie to bogobojnych protestantów którzy trzymają się wiernie Pisma i są jedyni prawdziwi chrześcijanie i Bóg ich zbawił katolicy są różni.

Tak się cieszę, ze wreszcie przejrzałeś na oczy.
To miło, ze zwracasz uwag na cenną wartość i wzór do naśladowania w swoim katolickim życiu.
Że to właśnie bracia (i siostry oczywiście) protestanci i protestantki już nie są dla ciebie ogłupiałymi z nadmiernego czytania i polegania na Piśmie odstępcami i heretykami, a są dla ciebie wzorem do naśladowania. :-) :-)

Naprawdę miło z twojej strony, a jaka odwaga, żeby przyznać się do swojego błędu, no no. :roll:

Hmm, jakoś milej się zrobiło na forum. 8-) ;-)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 paź 2008, 13:32

Baranek pisze:
Lash pisze: Tym sie rozni teologia protestancka od metafizyki ze ma - objawienie zewnetrzne od czlowieka - ktore weryfikuje twierdzenia teologow.
Metafizyka jest tylko w umyslach ludzkich i nie moze zostac weryfikowana.


o metafizyce - znów - mylisz 2 warstwy - poznawczą i bytową - nie pierwszy pewnie i nie ostatni raz... Trudno to nazwać inaczej niż ignorancją...
Znowu sie mylisz. :)
Baranek pisze:
Dalej - twoje twierdzenia wszystkie można spokojnie obalić na podstawie samego Pisma.
Czyby /dlaczego wiec teog nie uczyniles?
Baranek pisze: A objawienie nie zamyka się w samym Piśmie - przypominam- to dodatkowo. Bo Objawienie to Chrystus...
Co z tego wynika? Nadal mowszi nic nie znaczace twierdzenia bo nie zweiraja rozwiniecia
Baranek pisze: Chyba, że twoja teologia opowiada o moczeniu dzieci w wodzie - chyba że tak... Moja takich rzeczy nie opowiada.
hmmm a co opowiada?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości