Kultura dyskusji na forum

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 28 paź 2013, 20:53

uaauuuuuuuuuuuuuuuuuu hehehe
mniam mniam mniam :hungry:


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 paź 2013, 20:57

Nie za bardzo wypieczona? Zęby sobie stępiłem na niej Obrazek


.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 paź 2013, 21:03

Effata pisze:ale niektóre osoby w ramach "nawracania" katolików przechodzą pewne granice

No, myślę, że KingMe nie nawracamy.
Prawdziwie poszukujący zupełnie inaczej się zachowuje. Ja mam wrażenie, ze on cały czas tylko krytykuje postawy chrześcijan i doszukuje się jakiś nieistniejących okruchów nienawiści do katolików. To, że mamy swoje poglądy, które wyrażamy na forum protestanckim, nie oznacza, ze nie nienawidzimy. A prawdę głosić będziemy, bo Jezus ją głosił i był bezkompromisowy.
Ciekawe jak będzie wyglądało to "cackanie się", gdy wróg, antychryst się objawi. Nie będzie czasu na tłumaczenie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 28 paź 2013, 21:20

Małgorzata pisze:Ciekawe jak będzie wyglądało to "cackanie się", gdy wróg, antychryst się objawi.
tak dokładnie jest przygotowywany grunt pod antychrysta.. zła nie wolno nazywać złem a dobra dobrem.. Prawda rozmywa się w czymś co "nie jest na topie" albo "nie wypada", albo "brak tolerancji" bo śmiałeś mieć własny pogląd..... :-?


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 28 paź 2013, 21:24

Nie wiem czego nie zrozumiałaś w tym co napisałem.

Effata, jakoś zrozumiał.

Nie mam nic przeciwko poglądom sprzeciwiającym się katolickim praktykom. Chodzi mi tylko o brak kultury i tego że bez ubliżania katolikom duża część protestantów wypowiadającym się na tym forum nie potrafi przekazać w co wierzą.

Nie potrafisz naprawdę przekazać tego co myślisz i wierzysz bez obrażania innych?

To jest naprawdę dla Ciebie aż tak wielki wysiłek?

To jest podstawowa zasada współżycia w społeczeństwie. Asertywne wyrażanie swojego zdania bez agresji, wyzwisk i odbierania innym ich godności.

A co z powyższymi przykładami które Ci podałem?

Podoba Ci się taki język?

Uważasz że nazywanie Jezusa "Żydowskim zombie" to prawo do własnych poglądów czy prostackie buractwo?


A z tymi "pedałami" o których piszesz to na myśl przychodzi mi tylko jeden kościół ewangeliczny który posługuje się takim językiem.

Obrazek

Małgorzata, nie chrześcijan. Tylko niektórych protestantów ewangelicznych (którzy też oczywiście są chrześcijanami).

Bo akurat reszcie chrześcijan trudno coś zarzucić : katolikom, prawosławnym (w licznie jeden), protestantom z kościołów tradycyjnych czy wielu protestantom ewangelicznym.

A co do Takiego głoszenia to otworzyłem na tym forum wątek w którym pytałem ile było nawróceń dzięki temu forum.

Na protestantyzm przez kilka lat nawróceń na tym forum było 0 (słownie : zero).

Więc widać ile warte jest te bezkompromisowe głoszenie : o antychrystach, czcicielach bałwanów, pacynkach, pedofilach, itp.

A akurat na takie chrześcijaństwo o jakim piszecie nie mam powodu by "dać się nawrócić". Nie mam powodu bo nie mam nic przeciwko katolikom.


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 28 paź 2013, 21:24

doktorsky pisze:Zęby sobie stępiłem na niej
nie martw się.. wyrwiemy te dwa co zostały i kupisz sobie nowe :D


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 paź 2013, 21:31

Moja pacynka ma teraz więcej zębów Obrazek


.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 paź 2013, 21:44

King Me pisze:Małgorzata, nie chrześcijan. Tylko niektórych protestantów ewangelicznych (którzy też oczywiście są chrześcijanami).

No i znów różnimy się w poglądach. Ja np. uważam, że katolicy reprezentują pogaństwo w czystej formie. Kogoś obrażam? To jego problem, że się obraża (a nie wolno gniewać się!), bo ja mam prawo tak myśleć. A to jest forum protestanckie, gdzie przede wszystkim dyskutuje się na temat chrześcijaństwa. Jeżeli katolicy czują się urażeni, to co jeszcze tu robią? Chyba nie za bardzo ich to dotyka, bo nadal swoje nauki pogańskie rozgłaszają podjudzając do kłótni gospodarzy.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 21:46 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 28 paź 2013, 21:46

podobnie jak w dzisiejszym świecie jest brakiem taktu nazywanie "geja" pedałem czy aborcji morderstwem..?
Według mnie największym możliwym brakiem taktu jest bałwochwalstwo względem Boga, który oddał swoje życie za nas, przelał własną krew i przeszedł przez tak potworne katusze po to abyśmy my mogli być zbawieni...!


Jak powiesz do geja: "Pedale, według Biblii idziesz na potępienie", to powiesz prawdę, ale czy ten ktoś zrozumie? Wątpie, raczej jeszcze bardziej się zatwardzi. Może to zły przykład, bo uważam, że homoseksualizm jest problemem duchowym.

Tak, brak taktu, to bałwochwalstwo, ale katolicy tego nie rozumieją, więc pisanie o pacynkach nie dość, że od tego ich nie odwodzi, to jeszcze może pogorszyć sprawę. Do głoszenia Ewangelii trzeba mieć mądrość. Apostoł Paweł wszedł do Aten i obruszył się w duchu, ale gdy przemawiał na Areopagu co zrobił? Umiejętnie i z mądrością podszedł do Ateńczyków, nie powiedział, że czczą demony i szatana, ale że są ludźmi... nadzwyczaj pobożnymi :eek: Wyobrażasz to sobie? Paweł mówiący o bałwochwalcach, że są nadzwyczaj pobożni. Zauważył też ołtarz dla "nieznanego boga" i na podstawie tego zaczął im głosić Ewangelię o Jezusie Chrystusie dzięki czemu ludzie zostali zbawieni. Gdyby wyszedł i powiedział, że są bałwochwalcami czy czcicielami szatana, to wyśmiali by go poszli dalej, a tak dzięki Bożej mądrości jaką miał ludzi doszli do upamiętania.

Nie mówię, żeby głaskać katolików, ale pisanie takich rzeczy nie ma sensu, jesli nawet na podstawie Biblii udowodnimy im, że to jest złe, a oni w tym trwają, to nazywanie ich bożka pacynką czy kukłą nie ma sensu, a nawet może dać efekt odwrotny do zamierzonego.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 28 paź 2013, 21:50

A Jezus co powiedział do faryzeuszy? Groby pobielane, plemię żmijowe. Oni znali Pisma. A jak zachowywał się w stosunku do prostych, nieuczonych ludzi? Zupełnie inaczej.
Tak samo jest teraz. Na forum protestanckim są katolicy, którzy znają Biblię. Nie są to prości, niekumaci ludzie z tłumu ulicznego.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 28 paź 2013, 21:56

Tak, tylko, że w tamtym przypadku chodziło o hipokryzję dotyczącą życia o którym się mówiło, a którym się żyło.

Skoro znają, to albo jej nie rozumieją, albo katechizmy i dogmaty uznają za bardziej autorytatywne. W dalszym ciągu nazywanie Matki Boskiej pacynką czy używanie innych określeń jest zbędnie i do niczego nie prowadzi.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 paź 2013, 21:59

Effata pisze:nazywanie ich bożka pacynką czy kukłą nie ma sensu, a nawet może dać efekt odwrotny do zamierzonego.


No chyba że robimy szopkę :mrgreen: wtedy już trzeba nazywać je fachowo Obrazek

Co do reszty to się zgadzam. Niektóre rzeczy lepiej jest zachować albo dla siebie, albo dla osób, które rozumieją problem.

Jakkolwiek, gdy mówi się, że katolicy oddają cześć przedmiotom jak swojemu Bogu, to ci mówią, że to nie jest ich Bóg, lecz tylko przedmiot. Gdy mówi się przedmiotowo o ich czczonych przedmiotach, to żądają aby traktować je jak bustwo, bo to nie takie zwykłe przedmioty ...
Jakoś tego nie pojmuję :-?


.
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 28 paź 2013, 22:05

nie no super..
Boga obrażać można, mnie obrażać można, ale ty Effata, bronić będziesz pacynek..
fajnie jest :]


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 28 paź 2013, 22:08

Gdzie i kto obraża Boga? Kto i gdzie obraża Ciebie (jakoś nie zauważyłem, chyba że wyciągasz rzeczy z przed x miesięcy)?

Nie bronię, tylko staram się Was przekonać, ze jest to pozbawione najmniejszego sensu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 29 paź 2013, 06:04

Małgorzata, akurat to nie katolicy stawiają się w roli faryzeuszy (znawców pisma sztywnie trzymających się wymyślonej przez człowieka ideologii) tylko właśnie antykatoliccy protestanci ze swoją pychą, agresją i poczuciem wyższości.

Zresztą obecny tutaj antykatolicyzm to nawet nie faryzeizm ale czysty talibanizm w którym nie ma miejsca ani na Boga ani na drugiego człowieka. Liczy się tylko wiara w ideologię. W ideologię która robi większe spustoszenia w umyśle osoby jej wyznającej niż antysemityzm.

Wystarczy sobie poczytać jakie teorie co niektórzy antykatolicy tutaj głoszą żeby się przekonać do czego może to doprowadzić.

No i nadal nie otrzymałem odpowiedzi czy gdyby ktoś wyrażał się takim samym językiem jak Wy o tym co dla Was jest święte np. o Jezusie to czy byłoby to "prostackie buractwo" czy "wolność przekonań"?



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości