Kultura dyskusji na forum

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Kultura dyskusji na forum

Postautor: King Me » 20 paź 2013, 23:26

Żeby nie być posądzony o robienie off topicu sam umieszczam tutaj ten wątek.
Jest to odpowiedź na post Ola7
: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 660#351660

ola7, mówisz o różnicach w komentarzach katolików i protestantantów.

Podałem Ci konkretny przykład wulgarnych wypowiedzi w który księdza katolickiego nazywa się Pedałem.

W tym samym wątku Hardi wkleja obrzydliwy rysunek Papieża czekającego na obcięcie penisa.

Nie przypominam sobie by którykolwiek katolik wypowiadał się na tym forum w tak wulgarny sposób o protestanckich duchownych.

Zresztą wyzywanie księdza od pedałów to i tak pikuś przy rzucaniu wyświechtanych inwektyw w stronę katolików, ich wiary czy duchownych.

Więc jest tak jak piszesz, różnicę komentarzy widać gołym okiem ...

Widać też że ani razu nie zwróciłaś uwagi Hardiemu czy Turretinowi ... ani Ty ani żaden z oburzonych na mój wątek.

Piszesz o paplaniu się w szlamie ... wybacz mój wątek dotyczący protestantów jest chyba jedynym na tym forum który dotyczy tych kościołów. Podobnych wątków o kościele katolickich jest kilka razy więcej. Więc widać że co niektórzy cierpią na deficyt "szlamu".

Z tym że ja powód otworzenia swojego tematu napisałem w pierwszym poście i niestety nikt go nie zrozumiał.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 20 paź 2013, 23:46

Po raz drugi muszę się zgodzić z King Me - nawet mnie już to zaczyna wkurzać. Ludzie, zachowujmy się kulturalnie, jak na ludzi przystało :-|.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 21 paź 2013, 00:03

King Me, po co ten wątek? Czy nie pisałem tobie na PW, że zająłem się już tą sprawą? Usunąłem drażniace słowa i wysłałem PW.


.
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 21 paź 2013, 06:31

doktorsky, wątek jest odpowiedzią na zarzuty Ola7.


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 21 paź 2013, 19:32

ola7, mówisz o różnicach w komentarzach katolików i protestantantów.
Podałem Ci konkretny przykład wulgarnych wypowiedzi w który księdza katolickiego nazywa się Pedałem.
miałam na myśli różnice w podejściu do tego konkretnego tematu /pedofilia/ a nie różnice w poziomie kultury czy sposobie wypowiedzi..
przykro jednak, że po wypowiedziach kilku osób na forum, wrzucasz hurtem wszystkich protestantów do tego worka, który akurat oni sobą i dla siebie reprezentują..
generalnie jestem przeciwko takim uogólnieniom, gdyż każdy odpowiada za siebie..

co do mnie, jestem pewna, że na tym forum nigdy nikogo nie obraziłam, nie brałam udziału w dyskusjach oczerniających katolików czy kogokolwiek, choć sama zostałam wielokrotnie obrażona przez tego typu wypowiedzi jakie tu przytaczasz.. nie poczuwam się więc do winy, którą próbujesz obarczyć wszystkich protestantów, a więc i mnie..
King Me pisze:Widać też że ani razu nie zwróciłaś uwagi Hardiemu czy Turretinowi ... ani Ty ani żaden z oburzonych na mój wątek.
jeśli chodzi o Hardiego, kilkakrotnie zwracałam mu uwagę, że swoją postawą bynajmniej nie reprezentuje Chrystusa ani chrześcijaństwa, odbiło się to bez echa.. jak widać na tym forum łatwiej złapać karniaka za off-top niż za arogancję..
Turretinow nie jest mi znany, więc trudno abyś mnie obwiniał że mu uwagi nie zwracałam.. nie brałam udziału w wątkach w których on się wypowiada i pojęcia nie mam co pisał.. nie mam chyba obowiązku czytać wszystkich tematów, zwłaszcza tych przepełnionych szlamem obelg i kłótni.. z tego też powodu prosiłam kiedyś Rembova aby nie wypowiadał się w moich wątkach, gdyż uważam że jest głównym prowokatorem tego na tym forum..

daleka jednak jestem od oceniania katolików jako denominacji przez pryzmat tego co robi Rembov lub oceniania protestantów jako denominacji przez pryzmaty tego co robi Hardi.. to by było not fair..

Co do ciebie King Me, to uważam że wybrałeś drogę niewłaściwą /choć być może z dobrych intencji/, gdyż właśnie robisz to co sam krytykujesz.. przez opluwanie i oczernianie protestantów chcesz walczyć z tym że niektórzy z nich oczerniają czy opluwają innych..
to tak nie działa.. po prostu kontynuujesz to co samemu ci się nie podoba i rozwijasz to i rozprzestrzeniasz.. zła nie zwalczysz złem.. wręcz przeciwnie.. niczego dobrego z tego nie ma..


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 26 paź 2013, 18:04

ola7, uogólnianie ma miejsce wtedy gdy przypisujemy jakiejś grupie przywary(poglądy, cechy, zachowanie, itp.) które posiada tylko mała część osób z tej grupy.

Ma to miejsce gdy przypisuje się danej grupie np. poglądy które ma tylko od 1 gdzieś do 20% procent osób.

Na moje oko na tym forum aktywnych jest co najwyżej 20 protestantów i tylu bierze udział mniej więcej w dyskusjach.

Gdybyśmy rozmawiali tylko o Turrentinie i Hardim to rzeczywiście mogłabyś mnie posądzać o uogólnianie.

Ale niestety tak się składa że jak wejdziesz do działu polemik to zauważysz że to nie jedyne takie przypadki.

Nie będę wymieniał nicków bo nie chcę rozpoczynać tutaj dyskusji na ich temat ale jedna Twoja dobra koleżanka pisze że "Jezuici stworzyli i sterują masonami", kolejny Twój kolega napisał że "w kościele katolickim uczyli go że latający święty mikołaj istnieje naprawdę". Jeszcze kolejny udowadnia że dziura budżetowa Częstochowy wynika z tego że Bóg jest zagniewany na bałwochwalstwo jakie się tam uprawia.

Jeszcze inna Twoja siostra w wierze wkleja zdjęcia Klu Klux Klanu i twierdzi że to katoliccy biskupi. Wcześniej wkleiła zdjęcia prawosławnych babć którzy uważały że widzą postać Jezusa w plamie na ścianie i podpisała to zdjęcie "katolicy czczą Maryję w plamie po sikach".

Oczywiście każdy może się mylić ale to jej reakcja na to jak zachowuje się taka osoba przyłapana na kłamstwie : http://forum.protestanci.info/viewtopic ... ht=#352516

Normalny człowiek - nawet taki wstrętny heretyk jak ja - po prostu by przeprosił za to że się pomylił. Ale widać dla niektórych w walce z katolikami prawda ma drugorzędne znaczenie. Ważne by w ich walić choćby na oślep.

Jeszcze kilku mógłbym Ci tutaj wymienić. Nicki ich i tych których cytowałem wyżej mogę Ci przesłać na priv łącznie z ich wypowiedziami.

Gdybym jednak miał Ci przesłać posty osób i nicki którzy wyzywają katolików od bałwochwalców, czcicieli demonów, a sam kościół i papieża od antychrysta, Wielkiego Babilonu, piszących tylko o pedofilii księży itp. to wyszłoby że takie osoby stanowią tutaj co najmniej połowę aktywnych protestantów jak nie więcej.

Czy czytając takie posty w takich ilościach nie mam prawa zastanawiać się co jest nie tak?

Już kiedyś pytałem ale nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie czy :

- to protestantyzm ewangeliczny tworzy takich ludzi czy
- może niechcący ich do siebie przyciąga?


Wejdź sobie na jakiekolwiek forum wyznaniowe np. żydowskie czy buddyjskie i powiedz mi czy widzisz tam taką agresję do innej grupy jaka występuje tutaj ze strony niektórych protestantów do katolików?

Oczywiście na każdym forum znajdziesz jednostki zbyt nadgorliwe ale nie w takiej liczbie.

Co najśmieszniejsze chyba trzy razy pytałem się takich osób czy mogę odzywać się do nich takim samym językiem jakim oni sami się posługują tj. wyzywać ich od bałwochwalców, a ich kościół od dzieła Antychrysta.

Jak możesz zgadnąć zazwyczaj nikt nie byłby z tego zadowolony.

Czysta hipokryzja które ja po prostu nie rozumiem : dlaczego takie osoby żądają szacunku dla siebie, a nie potrafią uszanować drugiego człowieka i jego wiary? Nie wspominając już o twierdzeniach że to dla ich dobra.

I póki mogę będę taką hipokryzję komentował.

Poza tym jak widzisz w innych wątkach zaznaczam że chodzi o "niektórych protestantów" albo o "niektórych ewangelicznych protestantów" bo akurat protestanci z kościołów tradycyjnych nie zachowują się w ten sposób. Nie mówiąc o protestantach ewangelicznych którym też są obce takie zachowania.

Jeżeli znajdziesz mi lepszą nazwę na takie osoby na takie osoby które się tak zachowują to będę jej używał tak by nie uogólniać.

Mi czytając takie wypowiedzi przychodzą na myśl tylko medyczne określenia ale pewnie nie każdy by je zrozumiał i jeszcze dostałbym za nie bana.

Może przyczyną jest to to że normalni protestanci widząc poziom dyskusji jaki ma miejsce wolą trzymać się z daleko od takich działów i tematów. Nie wiem ...


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 26 paź 2013, 19:14

No tak, nie zaprzeczam że padło na tym forum wiele tekstów, które nie powinny wyjść od człowieka wierzącego.. ALE -
King Me pisze:nicki którzy wyzywają katolików od bałwochwalców, czcicieli demonów, a sam kościół i papieża od antychrysta, Wielkiego Babilonu, piszących tylko o pedofilii księży itp. to wyszłoby że takie osoby stanowią tutaj co najmniej połowę aktywnych protestantów jak nie więcej.
Czy czytając takie posty w takich ilościach nie mam prawa zastanawiać się co jest nie tak?
to co jest nie tak, dotyczy jednak tylko tej konkretnej osoby od której wyszło /nawet jeśli jest ich 10 to dotyczy tylko tych 10-ciu/..
Już kiedyś pytałem ale nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie czy :

- to protestantyzm ewangeliczny tworzy takich ludzi czy
- może niechcący ich do siebie przyciąga?
jeśli upierasz się patrzeć na protestantyzm poprzez to forum, to cóż mam ci odpowiedzieć..?

wybierz się do konkretnego kościoła i zobacz, czy są tam tacy.. a nawet jeśli byś znalazł /osobiście nie spotkałam/ to posłuchaj, czy jakikolwiek pastor głosi takie rzeczy z kazalnicy..
nawet jeśli by któryś to głosił /osobiście nigdy nie słyszałam z kazalnicy żadnych obelg wobec jakichkolwiek osób czy grup/ to i tak byłby to tylko pastor tej jednej konkretnej grupy a nie ogólnie protestantyzm..

tak więc twoje pytanie jest źle zadane /i w złym miejscu/..
odpowiedziała bym raczej - to internet przyciąga a może nawet tworzy takie zachowania..
bo skąd wiesz, że ci ludzie o których piszesz są rzeczywiście chrześcijanami.. jesteśmy tu w zasadzie anonimowo......

więc tak mi się po prostu wydaje, że próbujesz walczyć z widmami..

moja obserwacja odnośnie internetu /nie tylko tego forum ale ogólnie, patrząc na wszelkie artykuły i komentarze pod nimi/ jest taka, że "kwitną" tu ludzie z "problemami"... wylewają swoje kompleksy, wyżywają się, bo myślą, że są anonimowi i nie biorą odpowiedzialności za to co robią.. to pokazuje prawdziwą naturę człowieka, która jest upadła..

dlatego też unikam takie internetowe fora.. to jest jedyne na którym piszę..
jeśli piszę to dlatego, że szukam odpowiedzi na różne tematy, czasem czyjaś wypowiedź mnie zainspiruje i szukam w biblii odpowiedzi.. jest też tu kilka osób które cenię, mimo, że nie znam i jedna osoba z mojego kościoła którą znam i też szanuję za to co tu pisze :) i cieszę się że to brat z mojego kościoła i wstydzić się nie muszę.. :thumbup:

ale musisz też wiedzieć King Me , że kościół to nie jest miejsce dla doskonałych ludzi.. zresztą takich nie ma.. Jezus też nie przyszedł do doskonałych.. "nie potrzebują lekarza zdrowi"...
zadaniem kościoła jest oddziaływać na grzeszników, tak aby byli uzdrawiani, przyciągani do Boga.. jednak to od nich zależy co przyjmą i jacy będą.. ważne też pamiętać, że przemiana zachodzi stopniowo.. Bóg uczy nas a nie "ustawia" jak maszynki, a my jesteśmy uczniami a nie nakręcanymi robotami..
Z tego też powodu każdy odpowiada tylko za siebie, nie za to co inni i z tego też będzie rozliczony..
uważaj więc, abyś przypadkiem, pragnąc walczyć z cudzymi grzechami sam nie stał się ich uczestnikiem... :oops:


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 26 paź 2013, 20:23

King Me pisze:kolejny Twój kolega napisał że "w kościele katolickim uczyli go że latający święty mikołaj istnieje naprawdę"


na religii w sumie :)


.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 26 paź 2013, 21:40

fauxpas pisze:Wysłany: Pon Paź 21, 2013 23:03
vanity pisze:Druga sprawa, to, ze srednio rozgarniety gimnazjalista moglby stworzyc list apostolski z jasnie napisanymi doktrynami, by nie bylo podzialow w denominacjach, przeskakiwania miedzy listami i bitw w interpretacjach, ale Bog zostawil to po co ?

Nudziłbyś się z jasno wyznaczonymi wytycznymi


fauxpas pisze:Wysłany: Nie Paź 20, 2013 23:46
Po raz drugi muszę się zgodzić z King Me - nawet mnie już to zaczyna wkurzać. Ludzie, zachowujmy się kulturalnie, jak na ludzi przystało :-|.



Eeee tam wkurzac sie, przynajmniej nudno nie jest ? :O .



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 26 paź 2013, 23:30

vanity pisze:
fauxpas pisze:Wysłany: Pon Paź 21, 2013 23:03
vanity pisze:Druga sprawa, to, ze srednio rozgarniety gimnazjalista moglby stworzyc list apostolski z jasnie napisanymi doktrynami, by nie bylo podzialow w denominacjach, przeskakiwania miedzy listami i bitw w interpretacjach, ale Bog zostawil to po co ?

Nudziłbyś się z jasno wyznaczonymi wytycznymi


fauxpas pisze:Wysłany: Nie Paź 20, 2013 23:46
Po raz drugi muszę się zgodzić z King Me - nawet mnie już to zaczyna wkurzać. Ludzie, zachowujmy się kulturalnie, jak na ludzi przystało :-|.



Eeee tam wkurzac sie, przynajmniej nudno nie jest ? :O .

Pierwszy cytat był z przymrużeniem oka ;-).


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: vanity » 27 paź 2013, 00:01

Patrzac na konsekwencje tych podzialow i braku zdecydowanych ingerencji Boga, to pozostaje zaplakac nad ludzmi i dziecinnym, egocentrycznym ( Rzymian 9:20-23 ; Izajasz 45:9 ) i czasem milosciwym ( Hiob 42:10-17 ) Garncarzem. ktory skuszony przez szatana pozwolil rozbic czyli de facto rozbil na kawalki Hioba 2:8, ktory pozniej go chcial do sadu (sprawiedliwosci) pozwac 9:32-35, jak niewykluczone niejeden, takze z tego forum.
Szkoda, ze na tej stronie jest armia wyedukowanych Bildadow, ktorzy sa mistrzami sloganow, a tylko nieliczni (niesmialo) wychodza poza religijna, spoleczna i polityczna poprawnosc.

Czemu Biblia powoduje tak krwawe podzialy ?

(16) Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - (17) aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

(6) Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane, i niech nikt w swej pysze nie wynosi się nad drugiego.

(12) Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

:-|



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 27 paź 2013, 10:36

vanity pisze:Czemu Biblia powoduje tak krwawe podzialy ?
czy tylko biblia? rozejrzyj się wokół vanity,
człowiek jest upadłą istotą a to są tego skutki..

biblia jest jedyną drogą w przeciwnym kierunku, czyli - aby z tego wyjść..
nie uczyni tego jednak sama, musimy pójść wraz z nią..
aby jednak pójść wraz z nią - musimy iść jakby "pod prąd", wbrew temu światu.. a nie jest to łatwe.. dlatego też niewielu się to udaje.. a już na pewno nie od razu..

Na szczęście Bóg ma cierpliwość do nas i prowadzi, prowadzi, uczy, uczy.. wciąż w nas wierzy.. a my stopniowo wrastamy w Niego i to jest piękne..
Świat jednak zmierza ku zagładzie i to widać bardziej, bo nawet wpatrywać się nie trzeba.. Ale nie zatrzymujmy się na tym.. Wszystko co cenne jest znacznie głębiej...


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 28 paź 2013, 15:15

ola7, to ile warte są Twoje zapewnienia i hasła na które prawie dałem się nabrać pokazałaś chociażby w tym wątku :

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 743#352743

Ja mówiąc Twoim językiem też mógłbym powiedzieć że wierzyć w "Żydowskiego Zombie" ale do głowy by mi to nie przyszło. A już na myśl nawet by mi nie przyszło twierdzenie że takie określenie nie jest spowodowane "brakiem kultury osobistej".

Tak samo ateista może powiedzieć że masz urojenia i rozmawiasz ze swoim wymyślonym, niewidzialnym przyjacielem.

To jest ten sam poziom kultury i oceniania innych.

Więc daruj sobie dalsze umoralnianie przynajmniej do czasu aż nie dowiesz się co w normalnym świecie uchodzi za obraźliwe, a co nie.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 28 paź 2013, 16:37

King Me.

Rozmawianie o swoich poglądach nie jest przejawem braku kultury. To jest forum dyskusyjne. Jeżeli dla kogoś autorytetem jest Pismo, czyli S Ł O W O B O G A, które nie obrania tworzenia dziesiątek rodzajów figurek potrzebnych do religijności, to ma prawo w tej kwestii się wypowiedzieć. Jeżeli mówi on o bałwochwalstwie, to dane, rzekomo obraźliwe" słowo mieści się, niestety w ocenie pewnych zwyczajów.

Jeżeli natomiast kogoś to obraża, to najlepszym sposobem na demonstrację kultury osobistej będzie zamknięcie tego forum, jako że dzielenie się poglądami stanie się niemożliwe.

Ty nie jesteś w sytuacji "broniącego" swojej wiary, ponieważ ją ukrywasz. Zdradziłeś, że nie wierzysz w Jezusa - Boga, nie możesz zatem wierzyć w Matkę Boską. Czy tak?

Przybrałeś jednak postawę egzekutora w kwestii zachowań broniąc katolickich uczuć, ale atakując nawet katolika, za brak owejż kultury wypowiedzi....hm.

Takie bycie postacią - bezwyznaniową - pomiędzy rozmówcami przyznającymi się do swojego zdania, to takie trochę miotanie się i walka o uwagę, moim zdaniem. Jakbyś bardzo potrzebował zaistnieć, a wykazywanie błędów, to pole do popisu.

Udaje Ci się.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 28 paź 2013, 16:44

Tylko wyobraź sobie, że dla katolika nazywanie Matki Boskiej laleczką lub kukłą jest nie do przyjęcia. To nie jest ewangelizowanie tylko brak taktu. U mnie w wiosce żyje babcia 85-letnia, dla której Maria była ważniejsza od Boga, staraliśmy się jej na podstawie Pisma mówić, że to jest złe itd. aż w końcu jedna siostra powiedziała jej, zeby nie wierzyła w Matke Boską, bo ona już dawno w grobie leży :-/ Powiedziała prawdę, ale nie na miejscu i nie w odpowiednim czasie. Od tego czasu przestała rozmawiać i gorliwiej modli się do Maryi.

I pewnie na to uwagę chce zwrócić KingMe, brak taktu i kultury w rozmowach z katolikami, mimo, że jest to prawda.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości