Kultura dyskusji na forum

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 paź 2013, 21:01

inside pisze:Cieszę się i mogę dziękować tylko Bogu, że w czasie mych wątpliwości i wielu pytań, trafiłam na spokojnych ludzi,

A czy ty uważasz, ze Rembov ma wątpliwości, czy pytania? Jest nieumocniony w swojej wierze? To forum dyskusyjne, gdzie spotykają się ludzie, których niemowlakami w wierze nie nazwiemy. Co innego rozmowa w realu z błądzącymi, poszukującymi, a co innego forum i do tego protestanckie.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 30 paź 2013, 21:31

King Me pisze:Każdy człowiek który ma minimum kultury osobistej potrafi wyrażać swoje zdanie jasno i klarownie bez rzucania obelg, itp.

Po tym można poznać że człowiek jest dojrzały i ma zdrową osobowość.

No i z tą gościną na tym forum to też trafiliście.

Jeżeli ja przyjmuję gości to nie wyzywam ich od bałwochwalców, antychrystów czy przyrównuję ich do pogan.


Wystarczy, że jak powiesz, że nie należą do Kościoła Chrystusa i są zwiedzeni :/

To byłoby tak, jakbyśmy mieli mówić, że islam jest wporządku, koran jest super, a najlepiej będzie jeśli wszscy będziemy go praktykować na codzień :/ bo tego chcą islamiści.


.
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 30 paź 2013, 22:07

Małgorzata pisze:
inside pisze:Cieszę się i mogę dziękować tylko Bogu, że w czasie mych wątpliwości i wielu pytań, trafiłam na spokojnych ludzi,

A czy ty uważasz, ze Rembov ma wątpliwości, czy pytania? Jest nieumocniony w swojej wierze? To forum dyskusyjne, gdzie spotykają się ludzie, których niemowlakami w wierze nie nazwiemy. Co innego rozmowa w realu z błądzącymi, poszukującymi, a co innego forum i do tego protestanckie.

Moje pierwsze rozmowy z protestantami nie były w realu, i nie byłam nawet na etapie "poszukującej".
Uważam, że to, co napisałam odnośnie mądrości, cierpliwości i traktowania innych, tak jak sami byśmy chcieli być traktowani, dotyczy wszelkich dyskusji, by nawet tacy jak Rembov, mogli się zastanowić, bo nie wiesz też czy takich dyskusji nie czyta ktoś z wątpliwościami. Forum służy dyskusji i jeśli jedna strona stosuje ostre wypowiedzi (te "prosto z mostu"), logiczne jest dopuszczenie tego drugiej stronie, na tych samych zasadach.
"Gospodarze" także sobie świadectwo wystawiają.


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 30 paź 2013, 23:35

takie mi się powiedzenie nasunęło - "swój do swego ciągnie"..
:]


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
King Me
Posty: 784
Rejestracja: 13 kwie 2013, 18:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King Me » 31 paź 2013, 04:47

doktorsky, człowiek który ma zdrową osobowość i minimum kultury osobistej jest w stanie powiedzieć co mu się nie podoba w islamie bez używania wyzwisk, obelg, itp.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 31 paź 2013, 08:33

King Me pisze:doktorsky, człowiek który ma zdrową osobowość i minimum kultury osobistej jest w stanie powiedzieć co mu się nie podoba w islamie bez używania wyzwisk, obelg, itp.


Dobrze, ale gdzie są te obelgi? Na razie to widzę, że to katolicy robią sobie upust. Rozumiem, że gdyby ktoś kogoś wyzwał, ale w tym wątku o co wam chodzi? Zaczęło się od wafelka i pacynki, a wy podciągacie pod to wszystkie możliwe zbrodnie protestantów i wszelkie możliwe obelgi jakie ktoś gdzieś powiedział. Śmieszne jest to.
Ani wafelek, ani pacynka, to nie są słowa obraźliwe, a na pewno nie jest to powód do robienia afery.
W końcu to tylko zwyczajne przedmioty a nie bustwa... tak przecież twierdzą katolicy.

Temat zamykam.


.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 31 paź 2013, 10:46

Temat zamnknięty więc poruszam tylko jednen wątek w którym Rembov jak zwykle przeinacza moje słowa.
Temat jest tu:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 327#353327


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości