Strona 1 z 1

Re: SZTURM NA SYNAGOGĘ SZATANA

: 14 paź 2013, 14:57
autor: Lash
Turretin pisze:Podczas swojej 1ostatniej wizyty w Polsce pastor Dawid Wilkesrson przepowiadał na podstawie Księgi:


„Oto ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana,
spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami – a nimi nie są, lecz kłamią.
Oto sprawię, że przyjdą i padną na twarz do twych stóp,
a poznają, że Ja cię umiłowałem” (Ap 3,9).

Cytuję za Siemieniewskim:

Oto Pan daje proroctwo – mówił – które odnosi się nie tylko do zboru w Filadelfii, ale szczególnie odnosi się teraz do tego kraju: do Polski. Przywołał przykład krajów Ameryki Środkowej: „50-60 proc. mieszkańców w niektórych krajach jest tam teraz chrześcijanami, a 50 lat temu byli związani przez system religijny”. Co to za system? Dalszy wywód nie pozostawił wątpliwości: w tych krajach „były świątynie i katedry, i wydawało się, że nigdy się tam nic nie zmieni; ale Bóg zaczął otwierać drzwi i serca”. Każdy, kto zna realia wyznaniowe Ameryki Łacińskiej wie, że ów „system zamykający serca ludzi na ewangelię” to katolicyzm. Powołując się w ten właśnie sposób na przykład krajów Ameryki Łacińskiej (niektóre z nich w ciągu ostatnich 20 lat z katolickich stały się w znacznej mierze protestanckie), David Wilkerson snuł dalej swoje proroctwo dla Polski: „Pan chce, byście wiedzieli: drzwi, które były zamknięte, są otwierane; Pan mówi: byliście wierni, pogardzani, ale wierni słowu; Ja mam klucz i otworzę serca ludzi; będą miliony ludzi, których serce otworzy się na prostą Ewangelię Jezusa Chrystusa”.

„Teraz Bóg chce uporać się z tą synagogą! – brzmiało dalej prorocze orędzie – a jest nią Kościół! Każdy system legalizmu, religia trzymająca ludzi w twierdzy warownej! Bóg mówi: zniszczę tę twierdzę! Bóg mówi: ci, co byli zniewoleni przez tradycję, zostaną wyzwoleni!”.


Przyznam, że kiedy ostatnio czytałem wynurzenia polskich hierarchów oraz ich krytykę przez zwykłych ludzi prasy i mediów (Lis nazwał Michalika "kompletnym prymitywem"), nie sposób przyznać, ze to sam Bóg obnaża Wielką Nierządnicę w Polsce.

I chwała Bogu.


Proście Pana aby wysłał żniwiarzy na żniwo ....

Re: SZTURM NA SYNAGOGĘ SZATANA

: 14 paź 2013, 18:35
autor: King Me
Turretin pisze:Przyznam, że kiedy ostatnio czytałem wynurzenia polskich hierarchów oraz ich krytykę przez zwykłych ludzi prasy i mediów (Lis nazwał Michalika "kompletnym prymitywem"), nie sposób przyznać, ze to sam Bóg obnaża Wielką Nierządnicę w Polsce.

I chwała Bogu.
Żeby zostać przez niektórych ogłoszony ustami Boga potrzeba nie wiele. Wystarczy że jak Tomasz Lis będzie się opluwało katolików i ich kościół, a już jakiś protestant ewangeliczny ogłosi że to sam Bóg przez niego przemawia.

Według tego co napisałeś Jerzy Urban już dawno powinien zyskać miano Proroka znacznie przewyższającego Dawida Wilkesrsona.

pytania pomoc Chrześcijańska Randka Ewangelia w Centrum