Wydzielone z działu witania - Bóg: Eunica

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 lis 2012, 08:32

Jeśli nie uznajesz Trójcy to jesteś unitarianką? Jak może Jezus siedzieć po prawicy Ojca skoro dla unitarian Syn i Ojciec to ta sama osoba? ;)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 lis 2012, 09:59

Eunica pisze:Służyć Mu - żyć dla Niego, czynić Jego wolę, oddawać się dla Niego, poświęcić Mu całe życie...
Hardi pisze:ale o jakim Jezusie mówisz :?: bo niestety chyba nie o tym, który jest Bogiem :-/

to tak odnośnie twojej deklaracji jaką masz w profilu


Oczywiście, że jest Bogiem, Który przyszedł w ciele na ten świat, a teraz siedzi po prawicy Ojca Swego.
To, że nie uznaję trójcy nie znaczy, że Jezus nie jest Bogiem :)
A dlaczego nie uznajesz Trójcy?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 27 lis 2012, 17:15

Świetnie, że usunęliście moje posty w innym temacie.
Dobrze by było, gdyby ktoś mnie o tym powiadomił.

Czemu nie uznaję trójcy?
Bo najzwyczajniej nie ma tego w Biblii.
Znajdź mi słowo "trójca" w jakimkolwiek przekładzie.

Dogmat o trójcy powstał w kościele katolickim, na jednym z soborów - na soborze konstantynopolitańskim w roku 381, gdzie kilka lat wcześniej, bo w roku 375 ustalili, że powinno czcić się anioły i zmarłych, a także zaczęto używać obrazów i przedmiotów kultowych...

Przytoczę Ci fragment Słowa: "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. Tak więc po owocach poznacie ich. Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie." Ew.Mateusza 7,15-21;


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 27 lis 2012, 17:19

Eunica pisze:Świetnie, że usunęliście moje posty w innym temacie.
Dobrze by było, gdyby ktoś mnie o tym powiadomił.

Czemu nie uznaję trójcy?
Bo najzwyczajniej nie ma tego w Biblii.
Znajdź mi słowo "trójca" w jakimkolwiek przekładzie.

Dogmat o trójcy powstał w kościele katolickim, na jednym z soborów - na soborze konstantynopolitańskim w roku 381, gdzie kilka lat wcześniej, bo w roku 375 ustalili, że powinno czcić się anioły i zmarłych, a także zaczęto używać obrazów i przedmiotów kultowych...

Przytoczę Ci fragment Słowa: "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. Tak więc po owocach poznacie ich. Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie." Ew.Mateusza 7,15-21;

I to jest właśnie skutek wstrętu do terminów teologicznych :-D. Eunica wierzy, że Jezus jest Bogiem, ale "Trójca" to "brudne, katolickie słowo", więc go nie używa i nawet nie spostrzegła, że zadeklarowała się na forum jako antytrynitarna ;-).

A tak w ogóle, to hej :-D.


Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 27 lis 2012, 17:41

fauxpas pisze:A tak w ogóle, to hej :-D .

A hej :)

Antytrynitarna, czy unitarna - pewnie i tak to można nazwać.


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 27 lis 2012, 17:57

Eunica pisze:Antytrynitarna, czy unitarna - pewnie i tak to można nazwać.

Teraz to i ja zgłupiałem. Antytrynitarze nie wierzą, że Jezus jest Bogiem. Ty wcześniej napisałaś, że jest. Więc jak to jest?


Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 27 lis 2012, 18:10

fauxpas pisze:
Eunica pisze:Antytrynitarna, czy unitarna - pewnie i tak to można nazwać.

Teraz to i ja zgłupiałem. Antytrynitarze nie wierzą, że Jezus jest Bogiem. Ty wcześniej napisałaś, że jest. Więc jak to jest?


Antytrynitarze nie wierzą w Trójcę - lecz uznają Jezusa jako Boga, z racji tego, że jest Synem Bożym, Słowem Bożym itd.
Gdyż: "Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem, a ludźmi - człowiek, Chrystus Jezus"
Gdyż tylko człowiek może umrzeć, Bóg nie podlega śmierci, tylko człowiek może cierpieć - Bóg nie podlega cielesnemu cierpieniu, Bóg jest Wszechwieczny Wszechpotężny i Wszechmocny. Jest tylko Jednen Najwyższy Bóg - Bóg Ojciec.

W Dziejach jest napisane: "On zaś, będąc pełen Ducha Świętego, utkwiwszy wzrok w niebo, ujrzał chwałę Bożą i Jezusa stojącego po prawicy Bożej i rzekł: Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Bożej."

Jeśli byłaby trójca, to widziałby jedną osobę siedzącą na tronie... nieprawdaż?


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 27 lis 2012, 18:25

Czyli wierzysz w swego rodzaju "adopcjonizm". Przykre :/ Ah, na tronie zasiadają dwie osoby (zobacz Objawienie Św. Jana), ale to taki mały szczegół.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 27 lis 2012, 18:27

Eunica pisze:
fauxpas pisze:
Eunica pisze:Antytrynitarna, czy unitarna - pewnie i tak to można nazwać.

Teraz to i ja zgłupiałem. Antytrynitarze nie wierzą, że Jezus jest Bogiem. Ty wcześniej napisałaś, że jest. Więc jak to jest?


Antytrynitarze nie wierzą w Trójcę - lecz uznają Jezusa jako Boga, z racji tego, że jest Synem Bożym, Słowem Bożym itd.

:hypno:
Nic już nie wiem...


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 lis 2012, 19:02

Eunica pisze:oddawać się dla Niego


A co to znaczy?
Stosujesz jakąś nowomowę i nie wiem, co masz na myśli.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 27 lis 2012, 19:18

Małgorzata pisze:
Eunica pisze:oddawać się dla Niego


A co to znaczy?
Stosujesz jakąś nowomowę i nie wiem, co masz na myśli.


To znaczy - być do Jego dyspozycji, oddać się służbie dla Niego.
Czy ja piszę aż tak niezrozumiale?
;)


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 27 lis 2012, 19:51

Eunica pisze:
Małgorzata pisze:
Eunica pisze:oddawać się dla Niego


A co to znaczy?
Stosujesz jakąś nowomowę i nie wiem, co masz na myśli.


To znaczy - być do Jego dyspozycji, oddać się służbie dla Niego.
Czy ja piszę aż tak niezrozumiale?
;)


Teraz rozumiem. Tkwisz jeszcze w starym przymierzu.
Według Ciebie Jezus nic nie uczynił?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
SzalonyJogurt
Posty: 252
Rejestracja: 07 kwie 2012, 22:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Płock
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: SzalonyJogurt » 27 lis 2012, 20:03

Teraz rozumiem. Tkwisz jeszcze w starym przymierzu.
Według Ciebie Jezus nic nie uczynił?


Wydaje mi się, że wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. To, że Eunica chce być użyteczna dla Boga i działać jakoś dla Niego, to wcale nie oznacza, że żyje w starym przymierzu i nie uznaje ofiary Jezusa. Z autopsji wiem, że to jest raczej owoc przyjęcia zbawienia itp. Jak ktoś szczerze pokochał Boga, to ma pragnienie czynić jego wolę, choć wie, że Bóg nie wymaga spełniania jakiś uczynków w zamian za zbawienie.
Wydaje mi się, że to dotyczy Eunici (dobrze odmieniłem?), jeśli nie to niech mnie poprawi ;-)

Ogólnie niezbyt fajnie wygląda takie naskakiwanie na nią na dzień dobry. Eunica, nie przejmuj się i przyzwyczajaj :evil:


Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś tych, co nas nienawidzą. (Ps 44, 7-8)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 lis 2012, 20:04

Eunica pisze:Świetnie, że usunęliście moje posty w innym temacie.
Dobrze by było, gdyby ktoś mnie o tym powiadomił.

nikt nic nie usunął tylko wydzielił do osobnego nowego tematu bo zaczęłaś offtopicować, teraz są tam http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=8314


Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 27 lis 2012, 20:20

SzalonyJogurt pisze:
Teraz rozumiem. Tkwisz jeszcze w starym przymierzu.
Według Ciebie Jezus nic nie uczynił?


Wydaje mi się, że wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. To, że Eunica chce być użyteczna dla Boga i działać jakoś dla Niego, to wcale nie oznacza, że żyje w starym przymierzu i nie uznaje ofiary Jezusa. Z autopsji wiem, że to jest raczej owoc przyjęcia zbawienia itp. Jak ktoś szczerze pokochał Boga, to ma pragnienie czynić jego wolę, choć wie, że Bóg nie wymaga spełniania jakiś uczynków w zamian za zbawienie.
Wydaje mi się, że to dotyczy Eunici (dobrze odmieniłem?), jeśli nie to niech mnie poprawi ;-)

Ogólnie niezbyt fajnie wygląda takie naskakiwanie na nią na dzień dobry. Eunica, nie przejmuj się i przyzwyczajaj :evil:


Nie żyję pod zakonem, ani pod starym przymierzem, lecz pod nowym.
Ofiara Jezusa jest wystarczająca, ale nie znaczy to, że teraz mam siedzieć i nic nie robić, albo założyć ręce.
Zbawienie jest z wiary, nie z uczynków.
Lecz wiara bez uczynków martwa jest. :)

Apropo odmiany - może być Euniki :)

Chętnie odpisuję, jak tylko mogę ;)


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości