Wydzielone z działu witania - Bóg: Eunica

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 03 gru 2012, 14:41

Lash pisze:JEZUS nie jest OJCEM co do osoby - ale jest BOGIEM.


Twój pogląd zaczyna się zmieniać, bo wierzący w "trójcę" wierzą, że Jezus, skoro jest w jednej "substancji" (dziwne słowo) to jest w jednej całości z Bogiem Ojcem... hmm nawet nie wiem jak to napisać , a ty piszesz, że będzie poddany Ojcu... jesteś bliżej antytrynitaryzmu :)


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 03 gru 2012, 15:23

Ale się porobiło.
Z przywitania zrobiła się haja o naturę Boga.
A ponoć sługa Pana nie ma się spierać...
Do mnie się też to tyczy.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 03 gru 2012, 15:25

Mało to jest tematów o naturę Boga, żeby przywitania syfić?
Eunica, możesz coś więcej powiedzieć o sobie? Jak zaczęłaś życie z Jezusem itd.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2012, 16:37

Eunica pisze:
Lash pisze:JEZUS nie jest OJCEM co do osoby - ale jest BOGIEM.

Tak jak ty nie jesteś swoim męzem ale jesteś CZŁOWIEKIEM i TWORZYSZ JEDNOI CIAŁO Z NIM. Czy ty i twój maż jesteście odrębnym ciałem?
Nie jesteście jednym ciałem.
NO Chyba że to, że mąż jest twoją głowa i jestes mu poddana i mozesz brać od niego rzeczy implikuje, że nie jesteś człowiekiem i nie jesteś z nim jednym ciałem! Albo On jest nawyższym ciałem w waszym małżeństwie :D ...


Ale zamieszanie :)

Biblijne :D

Eunica pisze:
Mój mąż jest moją "głową", a mojego męża "Głową" jest Chrystus, a Chrystusa "Głową" jest Bóg.
Staram się być poddana... :D


Czy ty nie jesteś człowiekiem BOWIEM JESTES PODDANA?
Czy Chrystus nie jest BOGIEM bo jest poddany?

Czy ty poddana mężowi nie jesteś z nim jednym ciałem i nie jesteś mu RÓWNA w człowieczeństwie?

A czy twój mąz nie słuzy ci?

Bóg Ojciec jest nawiększy bowiem Bóg służy wszystkim :D


Eunica pisze: Ale do rzeczy
Jak twierdzi teoria "trójcowców":
(WIKI) doktryna Trójcy zaczęła być formułowana następująco: jest "jeden Bóg istniejący w trzech Osobach i jednej substancji, Ojciec, Syn, i Duch Święty"
a dalej:
Według niektórych krytyków dogmatu o Trójcy, doktryna trynitarna chrześcijaństwa powstawała w wyniku przedostania się do nauk Kościoła koncepcji greckich filozofów takich jak Platon, który żył kilka wieków przed Chrystusem. Autorzy ci wskazują też, że przed Platonem triady, czyli trójce, były dobrze znane w Babilonie i Egipcie. Wskutek zabiegów duchownych, starających się przyciągnąć niewierzących ze świata rzymskiego, niektóre takie wyobrażenia stopniowo wcielano do chrześcijaństwa. W końcu doprowadziło to do uznania poglądu, iż Syn i Duch Święty są równi Ojcu...

W całym Piśmie Świętym nie znajdziesz słowa "trójca"



bla bla bla.
Więc teraz juz nie Biblia ale wikipedia.
:O

To że niektórzy krytycy dogmatu gadają od rzeczy nie ma tu nic do rzeczy ... niektórzy gadają od rzeczy np stwierdzając że Knstwntyn wielki ustanowił Trójcę :D
Ubaw byłby po pachy gdybye nie to że inni im wierzą i są odwodzeniei od Prawdy.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 gru 2012, 16:38

Eunica pisze:
Lash pisze:JEZUS nie jest OJCEM co do osoby - ale jest BOGIEM.


Twój pogląd zaczyna się zmieniać, bo wierzący w "trójcę" wierzą, że Jezus, skoro jest w jednej "substancji" (dziwne słowo) to jest w jednej całości z Bogiem Ojcem... hmm nawet nie wiem jak to napisać , a ty piszesz, że będzie poddany Ojcu... jesteś bliżej antytrynitaryzmu :)
:O
no tak ty wiesz lepiej niż ja ;)
To tak pewnie i z Pismem - wiesz lepiej niz ono ;)

Mój pogląd jest taki sam w RAMACH ale oczywiście jak każdy człowiek dostrzegam wiecej rozmaitości w ŚRODKU.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 03 gru 2012, 16:43

Lash pisze:Wskutek zabiegów duchownych, starających się przyciągnąć niewierzących ze świata rzymskiego, niektóre takie wyobrażenia stopniowo wcielano do chrześcijaństwa. W końcu doprowadziło to do uznania poglądu, iż Syn i Duch Święty są równi Ojcu...

A pierwszym duchownym, który zrównał Syna i Ducha z Ojcem, był rabbi Jeszua nakazując chrzcić wszystkie narody w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Ech, ten pogański spisek kleru...


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 03 gru 2012, 23:34

I znów mnie wydzielili... ech ;)
Lash pisze:bla bla bla.
Więc teraz juz nie Biblia ale wikipedia.
:O

A tam, czepiasz się ;)
bo o trójcy tylko w wiki znalazłam, bo nic w Biblii :)

Lash pisze:no tak ty wiesz lepiej niż ja ;)
To tak pewnie i z Pismem - wiesz lepiej niz ono ;)

Mój pogląd jest taki sam w RAMACH ale oczywiście jak każdy człowiek dostrzegam wiecej rozmaitości w ŚRODKU.


może nie wiem lepiej niż Ty, a już na pewno nie lepiej od Pisma. :)

Co do męża i żony, wiesz coś z praktyki, czy tylko z teorii? ;)

dobrze, że dostrzegasz rozmaitości, bo tylko mądry człowiek jest otwarty na wiedzę i zmiany :D

Kamil M. pisze:A pierwszym duchownym, który zrównał Syna i Ducha z Ojcem, był rabbi Jeszua nakazując chrzcić wszystkie narody w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Ech, ten pogański spisek kleru...

Apropo spisku, a wiesz, że większość tzw. świętych według KRK ma odpowiedniki w bóstwach pogańskich?


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 03 gru 2012, 23:37

Eunica pisze:Apropo spisku, a wiesz, że większość tzw. świętych według KRK ma odpowiedniki w bóstwach pogańskich?

Co jest zatem odpowiednikiem św. Faustyny albo św. Tomasza z Akwinu albo św. Franciszka albo św. Ignacego Loyoli?
:lol:


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 04 gru 2012, 00:05

Kamil M. pisze:Co jest zatem odpowiednikiem św. Faustyny albo św. Tomasza z Akwinu albo św. Franciszka albo św. Ignacego Loyoli?
:lol:

Nie mówię tutaj o tych, którzy żyli...
np:
Andrzejki. W Wigilię "św." Andrzeja chrześcijanie w Polsce oddają się wróżbom i magii. Praktyki te zaczerpnięte zostały z tradycji pogańskiej i uprawiane są do dziś.
Pogańskie Zielone Świątki.
Zielone Świątki to nazwa święta majowego, pierwotnie związanego z przedchrześcijańskimi obchodami święta wiosny, z siłą drzew, zielonych gałęzi i wszelkiej płodności. Obecnie potoczna nazwa święta kościelnego Zesłania Ducha Świętego. Termin pierwotnie bliższy temu pogańskiemu świętu, na specjalnie w tym celu ustanowioną wigilię św. Jana.

A co ma z tym Jan wspólnego?

Polecam artykuł:
http://www.gotquestions.org/Polski/poch ... kiego.html

Polecam również:
http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/herezje.htm


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 04 gru 2012, 09:19

"Eunica"
Zielone Świątki to nazwa święta majowego, pierwotnie związanego z przedchrześcijańskimi obchodami święta wiosny, z siłą drzew, zielonych gałęzi i wszelkiej płodności. Obecnie potoczna nazwa święta kościelnego Zesłania Ducha Świętego.

Czyli nazwa "Kościół Zielonoświątkowy "też ma pogańskie zabarwienie? już od dłuższego czasu niepokoi mnie ta nazwa, myślę że jeśli już to powinno być "Kościół Pięśdziesiątnicy"
tak jak to jest na zachodzie a jeszcze lepiej "Chrystusowy Kościół Pięćdziesiątnicy" bo nie nazwa święta jest najważniejsza lecz imię założyciela Kościoła.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 gru 2012, 09:45

Eunica pisze: I znów mnie wydzielili... ech ;)
Lash pisze:bla bla bla.
Więc teraz juz nie Biblia ale wikipedia.
:O

A tam, czepiasz się ;)
bo o trójcy tylko w wiki znalazłam, bo nic w Biblii :)


No taka wiedza to powala - 2000 lat historii (bez mała) a ty aż do wikipedi zajrzałas i zauwazylaś tylko to co mówią KRYTYCY :O

Eunica pisze:
Lash pisze:no tak ty wiesz lepiej niż ja ;)
To tak pewnie i z Pismem - wiesz lepiej niz ono ;)

Mój pogląd jest taki sam w RAMACH ale oczywiście jak każdy człowiek dostrzegam wiecej rozmaitości w ŚRODKU.


może nie wiem lepiej niż Ty, a już na pewno nie lepiej od Pisma. :)


To uznaj FAKT że Chrystus Bóg bedzie poddany Ojcu :D ... jaki jest jego stan na dzień dzisiejszy ... :O

Eunica pisze:Co do męża i żony, wiesz coś z praktyki, czy tylko z teorii? ;)


A co spodoabłem ci się ;)

mam zonę wspaniałą :D i czwórkę maluchów :) no jedna to juz nastka ....

Eunica pisze: dobrze, że dostrzegasz rozmaitości, bo tylko mądry człowiek jest otwarty na wiedzę i zmiany :D


Dziękuje za komplement.

Eunica pisze:
Kamil M. pisze:A pierwszym duchownym, który zrównał Syna i Ducha z Ojcem, był rabbi Jeszua nakazując chrzcić wszystkie narody w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Ech, ten pogański spisek kleru...
Apropo spisku, a wiesz, że większość tzw. świętych według KRK ma odpowiedniki w bóstwach pogańskich?


Pewnie masz rację.
Jest to jednak nie na temat. Poczytaj o tym kto ochrzcił konstantyna i jak to nietrynitarianie kooperowali z cezarami ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 04 gru 2012, 11:41

Eunica pisze:Andrzejki. W Wigilię "św." Andrzeja chrześcijanie w Polsce oddają się wróżbom i magii. Praktyki te zaczerpnięte zostały z tradycji pogańskiej i uprawiane są do dziś.

Kto powiedział, że wróżby 30 listopada mają cokolwiek wspólnego z chrześcijaństwem?
Eunica pisze:Zielone Świątki to nazwa święta majowego, pierwotnie związanego z przedchrześcijańskimi obchodami święta wiosny, z siłą drzew, zielonych gałęzi i wszelkiej płodności. Obecnie potoczna nazwa święta kościelnego Zesłania Ducha Świętego. Termin pierwotnie bliższy temu pogańskiemu świętu, na specjalnie w tym celu ustanowioną wigilię św. Jana.

A to też nic nowego. Myślisz, że Bóg wymyślił święta Izraela od zera? Święto Paschy, Tygodni i Namiotów to były święta rolnicze, święta płodności na Bliskim Wschodzie związane z cyklem zbiorów, wcześniej poświęcone pogańskim bożkom, zanim Mojżesz z polecenia Boga je "przechrzcił" :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 04 gru 2012, 13:04

Eunica pisze:Zielone Świątki to nazwa święta majowego, pierwotnie związanego z przedchrześcijańskimi obchodami święta wiosny, z siłą drzew, zielonych gałęzi i wszelkiej płodności. Obecnie potoczna nazwa święta kościelnego Zesłania Ducha Świętego. Termin pierwotnie bliższy temu pogańskiemu świętu, na specjalnie w tym celu ustanowioną wigilię św. Jana.

Zielone Święta to nie nazwa pogańska, i nie jest ustanowione przypadkowo. Zielone Święta to inaczej żydowskie Święto Żniw, Święto Tygodni czyli Szawuot. Następuje 7 tygodni po święcie Paschy. Wiąże się ściśle z tradycją Mojżeszową i świętami ustanowionymi przez samego Boga. Tradycja Mojżeszowa przekazuje, że Mojżesz otrzymał przykazania właśnie 7 tygodni po święcie Paschy, w Święto Żniw. Ten dzień ma też swoje powiązania z życiem rolniczym Izraela - jest to święto letnich żniw, kolejne po święcie żniw wiosennych, które wypadają w okresie Paschy.

Dzieło zbawienia odbywa się podczas świąt Paschy, a potwierdzenie tego w dniu Zielonych Świąt. W Zielone Święta Duch Święty zapisuje naukę Nowego przymierza na tablicach serc chrześcijan, tak jak kiedyś wypisał Prawo na kamiennych tablicach. To jest tak ściśle powiązane z Biblią, że aż trudno tego nie zauważyć.


Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 04 gru 2012, 15:46

Lash pisze:No taka wiedza to powala - 2000 lat historii (bez mała) a ty aż do wikipedi zajrzałas i zauwazylaś tylko to co mówią KRYTYCY :O

No widzisz, skoro w Biblii nic nie ma na temat trójcy... ;)
Lash pisze:To uznaj FAKT że Chrystus Bóg bedzie poddany Ojcu :D ... jaki jest jego stan na dzień dzisiejszy ... :O

Ależ przecie uznaję :D

Lash pisze:A co spodoabłem ci się ;)

Ależ gdzież tam :P
Lash pisze:mam zonę wspaniałą :D i czwórkę maluchów :) no jedna to juz nastka ....

Chwała Panu!
Lash pisze:Dziękuje za komplement.

nie ma za co. :)
Pewnie masz rację.
Jest to jednak nie na temat. Poczytaj o tym kto ochrzcił konstantyna i jak to nietrynitarianie kooperowali z cezarami ....

słowo "kooperowali" źle mi się kojarzy.

Tak poza tym

Myślę, że antytrynitarzami byli apostołowie, ale skoro w to nie wierzysz...


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 04 gru 2012, 15:51

A to też nic nowego. Myślisz, że Bóg wymyślił święta Izraela od zera? Święto Paschy, Tygodni i Namiotów to były święta rolnicze, święta płodności na Bliskim Wschodzie związane z cyklem zbiorów, wcześniej poświęcone pogańskim bożkom, zanim Mojżesz z polecenia Boga je "przechrzcił" :)
_____________


To wobec powyższego stwierdzam, że słabo znasz Stary Testament.
Pascha - wskazuje proroczo na Chrystusa, a zaczęła się od ostatniej nocy w Egipcie, gdzie mieli zjeść Baranka wraz z przaśnikami.
A Katolicy z tego wielkanoc zrobili... z jakimiś jajami i koszykami "święconymi" - wiem o czym piszę, bo wiele lat byłam w KRK, ale Jezus mnie stamtąd wyrwał.


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości