Wydzielone z działu witania - Bóg: Eunica

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 04 gru 2012, 20:18

Kitka pisze:Właśnie, a co robisz z niedzielą? Święcisz? Niedziela to pogańskie święto słońca!

nie, dzień jak każdy inny :)
sobota - też dzień jak każdy :)
Czy w Wielkanoc lub w Boże Narodzenie chrześcijanie nie mogą wspólnie wyrazić tej radości wszystkim wokół?
__

A w inne dni już nie, bo trzeba "specjalnego" dnia? :ermm:

Kitka pisze:Czy na każdy temat Biblia się wypowiada?
Choćby powielany często przykład internetu. Wykorzystywany jest w celach obrzydliwych, jak i w celach słusznych. Czy mamy zaniechać korzystania, bo poganie go używają? Szatańskie narzędzie... ;)


Jana 17: " Ja dałem im słowo twoje, a świat ich znienawidził, ponieważ nie są ze świata, jak Ja nie jestem ze świata. Nie proszę, abyś ich wziął ze świata, lecz abyś ich zachował od złego. Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata."


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 04 gru 2012, 20:28

Eunica napisał/a:
To wobec powyższego stwierdzam, że słabo znasz Stary Testament.
Pascha - wskazuje proroczo na Chrystusa, a zaczęła się od ostatniej nocy w Egipcie, gdzie mieli zjeść Baranka wraz z przaśnikami.

I myślisz, że nikt nigdy wcześniej święta w tym terminie nie obchodził? :) Myślisz, że Biblia wszystko mówi o tamtych czasach i tamtej kulturze?
_______________


Dla mnie Biblia jest jedynym autorytetem.

A teraz już święta Paschy nie powinno się obchodzić, ponieważ proroctwo wypełniło się w Chrystusie, to było tylko "cieniem" przyszłych spraw. Tak samo nie ma już potrzeby składać ofiar, gdyż Jedna Doskonała Ofiara już została złożona.

Hebr. 7: " A przeto poprzednie przykazanie zostaje usunięte z powodu jego słabości i nieużyteczności, gdyż zakon nie przywiódł niczego do doskonałości, z drugiej zaś strony wzbudzona zostaje lepsza nadzieja, przez którą zbliżamy się do Boga. A stało się to nie bez złożenia przysięgi. Tamci bowiem zostali kapłanami bez przysięgi, natomiast Ten został nim na podstawie przysięgi tego, który do niego mówi: Przysiągł Pan i nie pożałuje, Tyś kapłanem na wieki. O ileż lepszego przymierza stał się Jezus poręczycielem! Tamtych kapłanów było więcej, gdyż śmierć nie pozwalała im pozostawać w urzędzie; ale Ten sprawuje kapłaństwo nieprzechodnie, ponieważ trwa na wieki. Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi. Takiego to przystało nam mieć arcykapłana, świętego, niewinnego, nieskalanego, odłączonego od grzeszników i wywyższonego nad niebiosa; który nie musi codziennie, jak inni arcykapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, następnie za grzechy ludu; uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował samego siebie. Albowiem zakon ustanawia arcykapłanami ludzi, którzy podlegają słabościom, lecz słowo przysięgi, która przyszła później niż zakon, ustanowiło Syna doskonałego na wieki. "


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 04 gru 2012, 20:49

Eunica pisze:Dla mnie Biblia jest jedynym autorytetem.

Dzięki Bogu, że uznajesz oprócz niej jeszcze przynajmniej autorytet Słownika Języka Polskiego...

Są różne autorytety w różnych dziedzinach. Z historii wiemy, że święta Izraela nie wyskoczyły spod ziemi, podobnie jak cały kult.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 04 gru 2012, 21:00

Kamil M. pisze:Dzięki Bogu, że uznajesz oprócz niej jeszcze przynajmniej autorytet Słownika Języka Polskiego...

;)

Są różne autorytety w różnych dziedzinach. Z historii wiemy, że święta Izraela nie wyskoczyły spod ziemi, podobnie jak cały kult.
___


Ale ku czemu zmierzasz?
Święta były, minęły, historię znamy, a teraz mamy żyć tak, jak chce Chrystus, według Słów, które mamy w Biblii, chyba że chcesz żyć według nauk świata?


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 gru 2012, 09:35

Eunica pisze:... <>
Myślę, że antytrynitarzami byli apostołowie, ale skoro w to nie wierzysz...


Nie wierzę w twoje myśli :D
i jestem szczęścliwy :D
Wierzę Bogu i to mi wystarczy ...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 05 gru 2012, 10:38

Nie byli antytrynitarzami, bo nie było tego, przeciw czemu mieliby być anty.
To byli Żydzi, którzy jak na Żydów przystało wierzyli w jednego Boga i w jego Mesjasza, Jezusa.
Nie mogli być antytrynitarzami, bo zanim nauka trynitarna osiągnęła taki stan jaki znamy dzisiaj kilkaset lat minęło.
I trochę sporów po drodze. :)
Nie można być anty-przeciw nauce, której się nie zna.
Pierwszym kto moim zdaniem zasługuje na miano antytrynitarza był Ariusz.
Za czasów apostołów mieli ważniejsze problemy na głowie niż jedno czy trójosobowość Boga.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 05 gru 2012, 11:09

agent terenowy pisze:Nie byli antytrynitarzami, bo nie było tego, przeciw czemu mieliby być anty.
To byli Żydzi, którzy jak na Żydów przystało wierzyli w jednego Boga i w jego Mesjasza, Jezusa.
Nie mogli być antytrynitarzami, bo zanim nauka trynitarna osiągnęła taki stan jaki znamy dzisiaj kilkaset lat minęło.
I trochę sporów po drodze. :)
Nie można być anty-przeciw nauce, której się nie zna.
Pierwszym kto moim zdaniem zasługuje na miano antytrynitarza był Ariusz.
Za czasów apostołów mieli ważniejsze problemy na głowie niż jedno czy trójosobowość Boga.


Apostoowie Uznawali Chrystusa BOGA i pisali o tym wprost.
Być może nie operowaliby pojeciami substancji i osoby ale zdecydowanie uznawali boskość Ojca i Ducha i Syna.

Żydzi wierzyli w Jednego Boga tak samo jak i my wierzymy. Tu nie ma nic z politeizmu ( zresztą nawet w tym watku Eunica zaprezentowała klasyczną wiarę w politeizm :O ) Żydzi nie widzieli w JEZUSIE ani Mesjasza ani Pana ani Boga
Natomiast Apostołowie widzieli w nim Mesjasza i Pana i Boga.


To co robią niepoprawnie niektórzy nietrynitarianie to próbują być "żydami" przed-mesjańskimi albo żydami nawróconymi..... choć obecnie nie ma róznicy ... ale kazdy to wyznaje ze ogladając Syna ogląda Ojca ma udział w tym, że Jednorodzony Bóg objawił Ojca, i Logos Boży włącza go do boskiej rodziny ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 05 gru 2012, 15:16

Eunica pisze:Ale ku czemu zmierzasz?
Święta były, minęły, historię znamy, a teraz mamy żyć tak, jak chce Chrystus, według Słów, które mamy w Biblii, chyba że chcesz żyć według nauk świata?

Ku temu, że masz błędny pogląd m.in. na święta. Przyjście Chrystusa to wreszcie prawdziwy powód do świętowania - jak pisze Paweł: Baranek został złożony w ofierze - świętujmy!


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 05 gru 2012, 15:52

Kamil M. pisze:Ku temu, że masz błędny pogląd m.in. na święta. Przyjście Chrystusa to wreszcie prawdziwy powód do świętowania - jak pisze Paweł: Baranek został złożony w ofierze - świętujmy!

Jedyne co Chrystus powiedział to o Wieczerzy - to czyńcie na pamiątkę Moją, nic innego nie nakazał. Zwłaszcza, że czas i rodzaj świętowania tych dni nie ma nic wspólnego z Chrystusem.


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 05 gru 2012, 16:05

Lash pisze:Żydzi wierzyli w Jednego Boga tak samo jak i my wierzymy. Tu nie ma nic z politeizmu ( zresztą nawet w tym watku Eunica zaprezentowała klasyczną wiarę w politeizm :O ) Żydzi nie widzieli w JEZUSIE ani Mesjasza ani Pana ani Boga
Natomiast Apostołowie widzieli w nim Mesjasza i Pana i Boga.

To co robią niepoprawnie niektórzy nietrynitarianie to próbują być "żydami" przed-mesjańskimi albo żydami nawróconymi..... choć obecnie nie ma róznicy ... ale kazdy to wyznaje ze ogladając Syna ogląda Ojca ma udział w tym, że Jednorodzony Bóg objawił Ojca, i Logos Boży włącza go do boskiej rodziny ....


Apostołowie również byli Żydami, że tak wspomnę :)

Ja w żaden sposób nie próbuję być Żydówką, bo i po co? :dntknw:

A ty znowu o tym politeizmie, przesłuchałeś to kazanie, co polecałam?


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 05 gru 2012, 17:37

Eunica pisze:Jedyne co Chrystus powiedział to o Wieczerzy - to czyńcie na pamiątkę Moją, nic innego nie nakazał. Zwłaszcza, że czas i rodzaj świętowania tych dni nie ma nic wspólnego z Chrystusem.

No i centrum każdego święta jest właśnie ta Pamiątka - centralnym momentem jest zawsze Komunia, w której z różnych perspektyw, w zależności od święta, rozważa się osobę i dzieło Zbawiciela: a to Jego narodziny, a to Jego Przemienienie, a to Jego Mistyczną Wieczerzę, a to Jego Zdradę, Mękę, Śmierć, Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie, Wylanie Ducha. To ma z Nim wszystko wspólne.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 gru 2012, 09:32

Eunica pisze:
Lash pisze:Żydzi wierzyli w Jednego Boga tak samo jak i my wierzymy. Tu nie ma nic z politeizmu ( zresztą nawet w tym watku Eunica zaprezentowała klasyczną wiarę w politeizm :O ) Żydzi nie widzieli w JEZUSIE ani Mesjasza ani Pana ani Boga
Natomiast Apostołowie widzieli w nim Mesjasza i Pana i Boga.

To co robią niepoprawnie niektórzy nietrynitarianie to próbują być "żydami" przed-mesjańskimi albo żydami nawróconymi..... choć obecnie nie ma róznicy ... ale kazdy to wyznaje ze ogladając Syna ogląda Ojca ma udział w tym, że Jednorodzony Bóg objawił Ojca, i Logos Boży włącza go do boskiej rodziny ....


Apostołowie również byli Żydami, że tak wspomnę :)

Ja w żaden sposób nie próbuję być Żydówką, bo i po co? :dntknw:

A ty znowu o tym politeizmie, przesłuchałeś to kazanie, co polecałam?
Apostołowie wg ciała i OWSZEM byli zydami ale potem głosili ze nie ma żyda ani greka.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 08 gru 2012, 20:49

Apostołowie wg ciała i OWSZEM byli zydami ale potem głosili ze nie ma żyda ani greka.
_


Dokładnie.
Skoro Grecy nie powinni obchodzić już swoich świąt, które obchodzili przed nawróceniem, to tak samo i my, poganie, nie powinniśmy obchodzić tzw. tradycyjnych świąt (w tym wypadku polskich) czyż nie? Zwłaszcza, że są bałwochwalcze i dla brzucha.

Pan Jezus powiedział: "Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich."
Bóg chce ludzi gorliwych dla Niego, a nie takich, którzy idą na kompromis z grzechem.

Gdyż: "Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą. Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość."


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)
Eunica
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunica » 08 gru 2012, 21:13

Jeremiasza 10, 2-4: Tak mówi Pan: Nie wdrażajcie się w zwyczaje narodów, nie lękajcie się znaków niebieskich, chociaż narody się ich lękają! Gdyż bóstwa ludów są marnością. Są dziełem rąk rzemieślnika pracującego dłutem w drzewie, ściętym w lesie, które przyozdabiają srebrem i złotem, umacniają gwoździami i młotami, aby się nie chwiało."

Boże Narodzenie nie było obchodzone przez pierwszych chrześcijan. Więc, jak wprowadzono ten pogański zwyczaj? Skąd naprawdę pochodzi?

Nimrod, wnuk Chama zbudował wieżę Babel, starożytną Niniwę i inne miasta. Imię 'Nimrod' pochodzi od hebrajskiego słowa 'Marad', oznaczającego 'rebelionista'. Nimrod był do tego stopnia zły i bezobożny, że poślubił swoją własną matkę - Semiramis. Po wczesnej śmierci Nimroda, jego matka-żona szerzyła diabelską naukę, że żyje on nadal jako duch. Twierdziła, że w nocy z uschniętego pnia drzewa wyrosło wiecznie zielone drzewko, które symbolizuje nowe życie zmarłego Nimroda. W każdą rocznicę jego urodzin lud miał odwiedzać to zawsze zielone drzewo i zostawiać pod nim prezenty.
25 grudnia był dniem urodzin Nimroda: tutaj mamy prawdziwą genezę 'bożonarodzeniowego drzewka'.

Jezus nie urodził się 25 grudnia, ani też w czasie zimy. Dlaczego? Ponieważ pasterze pilnowali na polu swych owiec w nocy.
W Izraelu zima jest porą deszczową i pasterze w tym czasie pozostają w domu. Wśród Żydów zwyczajem było w owych dniach wyprowadzać owce na pola i opuszczać pastwiska podczas wczesnej wiosny i przyprowadzać je do domu w momencie pojawienia się pierwszego deszczu, czyli jesienią.

Powinniśmy zdać sobie sprawę, że prawdziwe pochodzenie świąt Bożego Narodzenia wywodzi się z Babilonu. W Egipcie zawsze wierzono, że syn 'Izis' (egipskie imię 'Królowej Nieba') urodził się 25 grudnia. Dlatego też poganie obchodzili te sławne urodziny na wiele wieków przed urodzeniem Chrystusa. Biblia nie zawiera ani jednego słowa mówiącego nam, że powinniśmy czcić 'matkę i dziecko'; apostołowie i wczesny kościół nie oddawali im czci.

Natomiast dzisiejsi chrześcijanie coraz bardziej zagłębiają się w bałwochwalstwie, niestety...

Galacjan 4: " Lecz dawniej, gdy nie znaliście Boga, służyliście tym, którzy z natury bogami nie są; teraz jednak, kiedy poznaliście Boga, a raczej, kiedy zostaliście przez Boga poznani, czemuż znowu zawracacie do słabych i nędznych żywiołów, którym ponownie, jak dawniej służyć chcecie? Zachowujecie dni i miesiące, i pory roku, i lata! "


„A umarł za wszystkich, aby ci, którzy żyją, już nie dla siebie samych żyli, lecz dla tego, który za nich umarł i został wzbudzony.” (2 List do Koryntian 5,15)

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości