Dlaczego Jezus jest Bogiem JHWH - argumenty za

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 22 sie 2013, 16:21

Rembov pisze:InChrist, gdybym nie zamieścił fragmentów Pisma Świętego, którym zaprzeczyłeś swoimi odpowiedziami, to można by było uznać moją ocenę za insynuacje. Jednakże każdy z przytoczonych fragmentów Biblii, które umieściłem pod cytatami twoich odpowiedzi, zawierał naukę dokładnie przeciwną w stosunku do tego, co napisałeś. A to, niestety, jasno pokazuje, że twoim autorytetem jesteś ty sam, a nie Pismo Święte.

Jakbyś sam się przyjrzał uważnie nie wspomnę już, że temu co ja napisałem, ale przede wszystkim biblii cytowanej zarówno przeze mnie jak i przez ciebie to byłby cień szansy na to, że właściwie możesz pojmować Słowo Boże, a tak nadal nie tylko trwasz przy dalszych i tych samych insynuacjach, jak i przy przekorze i awersji do nauki Biblii, tak się składa, że głoszonej akurat przez większość protestantów. Więc z mojej strony tutaj EOT!


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 22 sie 2013, 19:59

Zeszliście na manowce dyskusji. Totalny offtop :(


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 sie 2013, 21:46

Realista pisze:
KAAN pisze:Aaaa, czyli według ciebie "na początku był chaos" i prócz Boga wieczna jest też pierwotna materia?...
A napisano w Słowie (nie w apokryfach)

Otóż to odwieczna bezładna niewidzialna materia nie została stworzona. W Słowie? Słowo Boże tym zagadnieniem się nie zajmuje.
A skąd masz takie informacje, że istniała odwieczna niewidzialna i bezładna materia?

List do Hebrajczyków 11:3 Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.

Po pierwsz ten fragment nie mówi o stworzeniu świata występuje tam liczba mnoga rzeczownika aion-stulecie,wiek. Który nigdzie w NT nie oznacza wszechświata. Po drugie nawet, gdyby ktoś to naciągal do stworzenia wszechświata by to raczej potwierdzało mój pogląd. Ponieważ tekst mówi dosłownie, że to co powstało nie powstało z rzeczy widzialnych. Jest to wnioskowanie przez antytezę mówiące, iż owe wieki powstały z [rzeczy] niewidzialnych.


Mylisz się masz, niewłaściwe informacje bo:

165 αιων aion ahee-ohn’

from the same as 104; TDNT-1:197,31; n m

AV-ever 71, world 38, never + 3364 + 1519 + 3588 6, evermore 4, ˙˙ ˙ age 2, eternal 2, misc 5; 128

1) for ever, an unbroken age, perpetuity of time, eternity
2) the worlds, universe
3) period of time, age

For Synonyms see entry 5921

Jak widzisz w 38 przypadkach słowo αιων zostało przetłumaczone na świat, jest to termin wieloznaczny i może oznaczać wszechświat (światy). Po drugie, jest wyraźnie napisane że rzeczy istniejące nie zostały stworzone z rzeczy, które da się zobaczyć. Wiemy dzisiaj na podstawie badań fizyki, że praktycznie wszystko da się "zobaczyć" przy pomocy odpowiednio skonstruowanego urządzenia, można zobrazować fale radiowe, cząstki elementarne, a nawet pola. Ten tekst wskazuje na to, że Pan Bóg nie potrzebował tworzywa do ukształtowania rzeczywistości, tworzywo sam stworzył.
Objawienie św. Jana 4:11 Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało.
Bez względu na to czy powiem "wszystko powstało z niczego" albo "wszystko powstało z niewidzialnej materii" prawdą będzie, że Bóg stworzył wszystko. Zasmucę Cię nie ma ani jednego fragmentu mówiącego, że Bóg stworzył świat z niczego. Mało tego nawet filozoficznie jest to praktycznie nie do udowodnienia co uczciwie przyznał zwolennik tego poglądu Tomasz z Akwinu.
Nie tak ten tekst głosi, ale głosi prawdę że Bóg stworzył wszystko, także tworzywo służące do konstrukcji wszechświata. Zasmucę cię, ale nie ma ani jednego fragmentu, że ty istniejesz. I na dodatek filozofia nie jest właściwym narzędziem do odczytywania przesłania Biblii:

List do Kolosan 2:8 Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;

Filozofia to trucizna dla ducha, nie zajmuję się filozofią.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 22 sie 2013, 21:55

Filozofia to trucizna dla ducha, nie zajmuję się filozofią.

Trójjedyny Bóg - to jest właśnie owa filozofia.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 22 sie 2013, 21:59

nesto pisze:
Filozofia to trucizna dla ducha, nie zajmuję się filozofią.

Trójjedyny Bóg - to jest właśnie owa filozofia.

jak byś próbował przestudiować to w biblii nie była by dla Ciebie ta nauka filozofią.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 22 sie 2013, 22:21

InChrist pisze:
nesto pisze:
Filozofia to trucizna dla ducha, nie zajmuję się filozofią.

Trójjedyny Bóg - to jest właśnie owa filozofia.

jak byś próbował przestudiować to w biblii nie była by dla Ciebie ta nauka filozofią.

Jakbyś spróbował zacząć myśleć zamiast filozofować, nie pisałbyś takich tekstów.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 22 sie 2013, 22:49

KAAN pisze:A skąd masz takie informacje, że istniała odwieczna niewidzialna i bezładna materia?

Jest to logiczna konsekwencją i koniecznością. Bóg stwarzający ex nihilo jest raczej nieudolnym demiurgiem niż pełnym chwały Stworzycielem, ponieważ Jego dzieło jest niedoskonałe, gdyż zawiera poważny brak, który trudno lokalizować poza Nim. Takim Bóg w oczywisty sposób staje się przyczyną zła.


Mylisz się masz, niewłaściwe informacje bo:Jak widzisz w 38 przypadkach słowo αιων zostało przetłumaczone na świat, jest to termin wieloznaczny i może oznaczać wszechświat (światy).

Mnie nie interesuje to w jaki sposób ktoś przetłumaczył rzeczownik aion tylko dlaczego tak zrobił. W NT nie ma żadnego jednoznacznego użycia aion w kontekście stworzenia wszechświata.


Po drugie, jest wyraźnie napisane że rzeczy istniejące nie zostały stworzone z rzeczy, które da się zobaczyć.

A kto twierdzi, ze odwieczna bezładna niewidzialna materia była widzialna?


Wiemy dzisiaj na podstawie badań fizyki, że praktycznie wszystko da się "zobaczyć" przy pomocy odpowiednio skonstruowanego urządzenia, można zobrazować fale radiowe, cząstki elementarne, a nawet pola. Ten tekst wskazuje na to, że Pan Bóg nie potrzebował tworzywa do ukształtowania rzeczywistości, tworzywo sam stworzył.

Ten tekst na nic takiego nie wskazuje. Jasne to tylko czekać na skonstruowanie teleskopu, który pozwoli nam oglądać zastępy w niebie.


Nie tak ten tekst głosi, ale głosi prawdę że Bóg stworzył wszystko, także tworzywo służące do konstrukcji wszechświata. Zasmucę cię, ale nie ma ani jednego fragmentu, że ty istniejesz. I na dodatek filozofia nie jest właściwym narzędziem do odczytywania przesłania Biblii:

Ten tekst mówi, ze Bóg stworzył wszystko, ale nie mówi z czego owo wszystko stworzył. Tak się składa, że "filozofia" towarzyszy tej dyskusji. Bo zagadnienie jest stricte filozoficzne i nawet sposób jej prowadzenia jest oparty o racje filozoficzne. Tylko nie masz świadomości czym się posługujesz.

List do Kolosan 2:8 Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
Filozofia to trucizna dla ducha, nie zajmuję się filozofią.

Jedną z zabawnych rzeczy jest ta, która polega na odwoływaniu się do rozumowania logicznego przy jednoczesnym negowaniu potrzeby uprawiania filozofii. Paweł mówiąc filozofią i czczym urojeniem wskazuje na pseudofilozoficzną sofistykę, nie zaś na filozofię bo tą sam uprawiał. Chociażby posługując się argumentacją logiczną a logika jest działem filozofii.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 23 sie 2013, 01:48

nesto pisze:
InChrist pisze:
nesto pisze:
Filozofia to trucizna dla ducha, nie zajmuję się filozofią.

Trójjedyny Bóg - to jest właśnie owa filozofia.

jak byś próbował przestudiować to w biblii nie była by dla Ciebie ta nauka filozofią.

Jakbyś spróbował zacząć myśleć zamiast filozofować, nie pisałbyś takich tekstów.

Udowodnij mi merytorycznie nieprawdę zamiast trolować! Gdzie w którym miejscu filozofuję? Więc daruj sobie proszę te insynuacje! Ok?


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 23 sie 2013, 09:04

InChrist pisze:Jakbyś sam się przyjrzał uważnie nie wspomnę już, że temu co ja napisałem, ale przede wszystkim biblii cytowanej zarówno przeze mnie jak i przez ciebie to byłby cień szansy na to, że właściwie możesz pojmować Słowo Boże

Właściwie czyli tak, jak ty rozumiesz Pismo Święte? Tylko dlaczego akurat to twoje rozumienie ma byś prawidłowe?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 sie 2013, 16:42

Realista pisze:
KAAN pisze:A skąd masz takie informacje, że istniała odwieczna niewidzialna i bezładna materia?
Jest to logiczna konsekwencją i koniecznością.
Ani logiczną, ani koniecznością, to zapożyczenie z mitologii, Biblia głosi że Bóg jest autorem wszystkiego co istnieje.
Bóg stwarzający ex nihilo jest raczej nieudolnym demiurgiem niż pełnym chwały Stworzycielem, ponieważ Jego dzieło jest niedoskonałe, gdyż zawiera poważny brak, który trudno lokalizować poza Nim. Takim Bóg w oczywisty sposób staje się przyczyną zła.
Jego dzieło jest doskonałe.

V Księga Mojżeszowa 32:4 On jest skałą! Doskonałe jest dzieło jego, Gdyż wszystkie drogi jego są prawe, Jest Bogiem wiernym, bez fałszu, Sprawiedliwy On i prawy.

Mylisz się masz, niewłaściwe informacje bo:Jak widzisz w 38 przypadkach słowo αιων zostało przetłumaczone na świat, jest to termin wieloznaczny i może oznaczać wszechświat (światy).
Mnie nie interesuje to w jaki sposób ktoś przetłumaczył rzeczownik aion tylko dlaczego tak zrobił. W NT nie ma żadnego jednoznacznego użycia aion w kontekście stworzenia wszechświata.
Nie ma to znaczenia, że nie ma w wymaganym przez ciebie kontekście, wystarczy że jest w kontekście wskazującym na stworzenie bez użycia materialnego tworzywa.
Po drugie, jest wyraźnie napisane że rzeczy istniejące nie zostały stworzone z rzeczy, które da się zobaczyć.
A kto twierdzi, ze odwieczna bezładna niewidzialna materia była widzialna?
A skąd możesz wiedzieć że nie była (o ile istniała)? Czy przypadkiem nie udowadniasz przy pomocy nie udowodnionych twierdzeń? A może twierdzisz tak jak ci od datowania skamielin; skała ma wiek taki bo jest tam skamieniałośc taka, a ta skamieniałość ma tyle lat, bo jest w takiej skale? Circular reference.
Wiemy dzisiaj na podstawie badań fizyki, że praktycznie wszystko da się "zobaczyć" przy pomocy odpowiednio skonstruowanego urządzenia, można zobrazować fale radiowe, cząstki elementarne, a nawet pola. Ten tekst wskazuje na to, że Pan Bóg nie potrzebował tworzywa do ukształtowania rzeczywistości, tworzywo sam stworzył.
Ten tekst na nic takiego nie wskazuje. Jasne to tylko czekać na skonstruowanie teleskopu, który pozwoli nam oglądać zastępy w niebie.
To ty zakładasz że nie można obejrzeć jakieś wyimaginowanej materii pierwotnej, żeby pasowało do niektórych wersetów, czysta fantazja.
Nie tak ten tekst głosi, ale głosi prawdę że Bóg stworzył wszystko, także tworzywo służące do konstrukcji wszechświata. Zasmucę cię, ale nie ma ani jednego fragmentu, że ty istniejesz. I na dodatek filozofia nie jest właściwym narzędziem do odczytywania przesłania Biblii:
Ten tekst mówi, ze Bóg stworzył wszystko, ale nie mówi z czego owo wszystko stworzył.
Skoro wszystko, to i tworzywo z którego stworzył konkretne rzeczy. Tworzywo też jest czymś, zawiera się we wszystkim.

Tak się składa, że "filozofia" towarzyszy tej dyskusji.
Mnie nie interesuje filozofowanie, ja się zajmuję rzeczywistością, a nie bajkami.
Bo zagadnienie jest stricte filozoficzne
Zagadnienie jest stricte związane z rzeczywistością i objawieniem Bożym w Słowie, a nie z filozofią. Biblia i Pan Bóg to nie filozofia, ale rzeczywistość.

Tylko nie masz świadomości czym się posługujesz.
Mam świadomośc, natomiast ty nie masz świadomości tego, że wpojono ci kłamstwo jakoby każde wnioskowanie i myślenie było filozofią, to akademiccy filozofowie zawłaszczyli myślenie i wnioskowanie aby wykazać ze są do czegoś potrzebni i ważni. Bez filozofii świat by się nie zawalił i byłoby mniej bałaganu w umysłach ludzi, to filozofia jest winna olbrzymiemu chaosowi jaki panuje w umysłach ludzi całego świata.
List do Kolosan 2:8 Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
Filozofia to trucizna dla ducha, nie zajmuję się filozofią.

Jedną z zabawnych rzeczy jest ta, która polega na odwoływaniu się do rozumowania logicznego przy jednoczesnym negowaniu potrzeby uprawiania filozofii. Paweł mówiąc filozofią i czczym urojeniem wskazuje na pseudofilozoficzną sofistykę, nie zaś na filozofię bo tą sam uprawiał. Chociażby posługując się argumentacją logiczną a logika jest działem filozofii.
Właśnie potwierdziłeś moją tezę o zawłaszczaniu wszelkiego logicznego myślenia przez filozofów, nie masz racji, myślenie to nie filozofia, logika to nie filozofia. Logiczne myślenie jest jedną z cech człowieka, która jest właściwa Panu Bogu, to nie zasługa filozofów, ale dar Boży dla człowieka. Filozofia to strata czasu, lepiej zająć się czymś pożytecznym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 23 sie 2013, 17:31

InChrist pisze:Udowodnij mi merytorycznie nieprawdę zamiast trolować! Gdzie w którym miejscu filozofuję? Więc daruj sobie proszę te insynuacje! Ok?

Trójca Święta - to wg ciebie (jak mniemam) Jedyny Prawdziwy Bóg.
Jak więc wytłumaczysz, że Jedynym Prawdziwym Bogiem, Jezus nazwał Boga Ojca?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 23 sie 2013, 17:47

KAAN pisze:Ani logiczną, ani koniecznością, to zapożyczenie z mitologii, Biblia głosi że Bóg jest autorem wszystkiego co istnieje.

Ergo zła również niezły "Bóg" :lol:

Jego dzieło jest doskonałe.
V Księga Mojżeszowa 32:4 On jest skałą! Doskonałe jest dzieło jego, Gdyż wszystkie drogi jego są prawe, Jest Bogiem wiernym, bez fałszu, Sprawiedliwy On i prawy.

Wystarczyło wyjaśnić nam jaka jest zatem geneza zła i skąd brak w doskonałym stworzeniu ex nihilo.

Nie ma to znaczenia, że nie ma w wymaganym przez ciebie kontekście, wystarczy że jest w kontekście wskazującym na stworzenie bez użycia materialnego tworzywa.

Podstawowe znaczenie rzeczownika aion to wiek, stulecie względnie doczesność stąd przymiotnik aionios wieczny. Tekst, który wskazałeś jest strzałem w stopę ponieważ owe stulecia powstały z niewidzialnych a nie z niczego.


A skąd możesz wiedzieć że nie była (o ile istniała)? Czy przypadkiem nie udowadniasz przy pomocy nie udowodnionych twierdzeń? A może twierdzisz tak jak ci od datowania skamielin; skała ma wiek taki bo jest tam skamieniałośc taka, a ta skamieniałość ma tyle lat, bo jest w takiej skale? Circular reference.

Poucza mnie o tym doświadczenie, że wszystko co staje się powstaje z czegoś a nie z niczego.

To ty zakładasz że nie można obejrzeć jakieś wyimaginowanej materii pierwotnej, żeby pasowało do niektórych wersetów, czysta fantazja.

Powiedziałbym, że konieczność Twoja koncepcja kosmologiczna czyni z Boga marnego rzemieślnika a nie pełnego chwały Stwórcę.


Skoro wszystko, to i tworzywo z którego stworzył konkretne rzeczy. Tworzywo też jest czymś, zawiera się we wszystkim.

Rozumie, że również wszelkie brak i niedoskonałość a zatem i samo zło. Skoro wszystko bierzemy absolutnie to i samego siebie stworzył oraz światłość niedostępną, którą zamieszkuje...itd.

Mnie nie interesuje filozofowanie, ja się zajmuję rzeczywistością, a nie bajkami.

:lol: jasne

Zagadnienie jest stricte związane z rzeczywistością i objawieniem Bożym w Słowie, a nie z filozofią. Biblia i Pan Bóg to nie filozofia, ale rzeczywistość.

Tego z czego stworzył wszechświat Biblia nie objawia, zatem wyprowadza się to drogą konsekwencji w sposób filozoficzny.

Mam świadomośc, natomiast ty nie masz świadomości tego, że wpojono ci kłamstwo jakoby każde wnioskowanie i myślenie było filozofią, to akademiccy filozofowie zawłaszczyli myślenie i wnioskowanie aby wykazać ze są do czegoś potrzebni i ważni. Bez filozofii świat by się nie zawalił i byłoby mniej bałaganu w umysłach ludzi, to filozofia jest winna olbrzymiemu chaosowi jaki panuje w umysłach ludzi całego świata.

Właśnie widzę na jakim poziomie jest "Twoja świadomość" :lol:

Właśnie potwierdziłeś moją tezę o zawłaszczaniu wszelkiego logicznego myślenia przez filozofów, nie masz racji, myślenie to nie filozofia, logika to nie filozofia. Logiczne myślenie jest jedną z cech człowieka, która jest właściwa Panu Bogu, to nie zasługa filozofów, ale dar Boży dla człowieka. Filozofia to strata czasu, lepiej zająć się czymś pożytecznym.

Jasne Pan Bóg zdefiniował zasady poprawnego rozumowania i zesłał nam podręczniki logiki razem z manną z nieba.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 sie 2013, 09:17

Realista pisze:
KAAN pisze:Ani logiczną, ani koniecznością, to zapożyczenie z mitologii, Biblia głosi że Bóg jest autorem wszystkiego co istnieje.
Ergo zła również niezły "Bóg" :lol:
A po ludzku ? O co ci chodzi?
Jego dzieło jest doskonałe.
V Księga Mojżeszowa 32:4 On jest skałą! Doskonałe jest dzieło jego, Gdyż wszystkie drogi jego są prawe, Jest Bogiem wiernym, bez fałszu, Sprawiedliwy On i prawy.
Wystarczyło wyjaśnić nam jaka jest zatem geneza zła i skąd brak w doskonałym stworzeniu ex nihilo.
Napisane jest w Biblii, że szatan zgrzeszył i swój grzech wniósł na świat.
Nie ma to znaczenia, że nie ma w wymaganym przez ciebie kontekście, wystarczy że jest w kontekście wskazującym na stworzenie bez użycia materialnego tworzywa.
Podstawowe znaczenie rzeczownika aion to wiek, stulecie względnie doczesność stąd przymiotnik aionios wieczny. Tekst, który wskazałeś jest strzałem w stopę ponieważ owe stulecia powstały z niewidzialnych a nie z niczego.
Nie, to świat, a własciwie wszechświat, ponieważ został użyty w liczbie mnogiej.
A skąd możesz wiedzieć że nie była (o ile istniała)? Czy przypadkiem nie udowadniasz przy pomocy nie udowodnionych twierdzeń? A może twierdzisz tak jak ci od datowania skamielin; skała ma wiek taki bo jest tam skamieniałośc taka, a ta skamieniałość ma tyle lat, bo jest w takiej skale? Circular reference.

Poucza mnie o tym doświadczenie, że wszystko co staje się powstaje z czegoś a nie z niczego.
Tyle że doświadczenie nie jest możliwe w przypadku stworzenia, a świadectwo Słowa świadczy, że Bóg stworzył wszystko, czyli tworzywo też. Skoro tworzywo powstało a nie było tworzywa dla tworzywa, to Bóg powołał do istnienia tworzywo z niebytu.
To ty zakładasz że nie można obejrzeć jakieś wyimaginowanej materii pierwotnej, żeby pasowało do niektórych wersetów, czysta fantazja.
Powiedziałbym, że konieczność Twoja koncepcja kosmologiczna czyni z Boga marnego rzemieślnika a nie pełnego chwały Stwórcę.
Dokładnie odwrotnie, twoja filozoficzna koncepcja zakłada że Bóg nie jest w stanie powołać do istnienia tego co chce, musi mieć materiał bo sam sobie nie może go stworzyć. Mój Bóg jest pełnym chwały i abslutnej mocy Swtórcą wszystkiego, nawet tworzywa z któregu ukształtował wszystko.
Skoro wszystko, to i tworzywo z którego stworzył konkretne rzeczy. Tworzywo też jest czymś, zawiera się we wszystkim.
Rozumie, że również wszelkie brak i niedoskonałość a zatem i samo zło. Skoro wszystko bierzemy absolutnie to i samego siebie stworzył oraz światłość niedostępną, którą zamieszkuje...itd.
Braki i niedoskonałości sa wynikiem grzechu, a nie są stworzeniem.
Mnie nie interesuje filozofowanie, ja się zajmuję rzeczywistością, a nie bajkami.
:lol: jasne
:)
Zagadnienie jest stricte związane z rzeczywistością i objawieniem Bożym w Słowie, a nie z filozofią. Biblia i Pan Bóg to nie filozofia, ale rzeczywistość.
Tego z czego stworzył wszechświat Biblia nie objawia, zatem wyprowadza się to drogą konsekwencji w sposób filozoficzny.
Nie potrzeba do myślenia filozofii, a jełśi coś nie jest znane w szczegółach to znaczy że jest tajemnica Bożą i nigdy nie będziesz wiedział jak było, chyba że zapytasz Pana Boga i ci odpowie, był przy tym i wie. Poszlaki jednak wskazują, że tworzywo dla świata zostało stworzone.
Mam świadomośc, natomiast ty nie masz świadomości tego, że wpojono ci kłamstwo jakoby każde wnioskowanie i myślenie było filozofią, to akademiccy filozofowie zawłaszczyli myślenie i wnioskowanie aby wykazać ze są do czegoś potrzebni i ważni. Bez filozofii świat by się nie zawalił i byłoby mniej bałaganu w umysłach ludzi, to filozofia jest winna olbrzymiemu chaosowi jaki panuje w umysłach ludzi całego świata.

Właśnie widzę na jakim poziomie jest "Twoja świadomość" :lol:
Na wystarczającym poziomie aby być zbawionym i ogłaszać wielkie dzieła Boże w tym i stworzenie, filozofia do tego nie jest potrzebna, a jest szkodliwa.
Właśnie potwierdziłeś moją tezę o zawłaszczaniu wszelkiego logicznego myślenia przez filozofów, nie masz racji, myślenie to nie filozofia, logika to nie filozofia. Logiczne myślenie jest jedną z cech człowieka, która jest właściwa Panu Bogu, to nie zasługa filozofów, ale dar Boży dla człowieka. Filozofia to strata czasu, lepiej zająć się czymś pożytecznym.
Jasne Pan Bóg zdefiniował zasady poprawnego rozumowania i zesłał nam podręczniki logiki razem z manną z nieba.
Logikę mamy zaszytą w głowie, podręczniki pisali ludzie, logicznie myśląc. To myślenie jest skażone grzechem, dlatego logika jest często łamana i z takiego myślenia zrodziła się filozofia. Człowiek przyjął własne aksjomaty, które wydawały się mu właściwe, na swój rozum. Potem zaczął budować konstrukcje myślowe na podstawie owych aksjomatów, dlatego powstało tysiące różnych filozofii wzajemnie sprzecznych a w szczególności sprzecznych z objawieniem Bożym, filozofii należy unikać jak ognia, a logika nie jest filozofią, ale odnalezieniem prawidłowości myślenia jakie Bóg ustanowił. Tak samo jest ze wszystkimi naukami; fizyka jest odnajdywaniem zależności pomiędzy obiektami materialnymi, chemia szuka sposobów odzdziaływania se sobą powiązanych grup atomów, biologia zajmuje się życiem i filozofii do tego kompletnie nie potrzeba.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 25 sie 2013, 11:59

KAAN pisze:A po ludzku ? O co ci chodzi?

O to, że wszelka doskonałość jest pozbawiona jakiegokolwiek braku. Mówiąc najoględniej skoro Bóg stworzył materię a wszelka niedoskonałość pochodzi głownie z materii to Bóg mówiąc kolokwialnie się nie popisał.

Napisane jest w Biblii, że szatan zgrzeszył i swój grzech wniósł na świat.

Skąd zatem pojawił się brak w szatanie? Czyżby był niedoskonałym stworzeniem?


Nie, to świat, a własciwie wszechświat, ponieważ został użyty w liczbie mnogiej.

:roll: to powinno być raczej wszechświaty. Kolosan 1.26 (BT) Tajemnica ta, ukryta od wieków [ton aionon] i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym. W wersji Kaana ukryta od wszechświatów bo przecież figuruje tam liczba mnoga.


Tyle że doświadczenie nie jest możliwe w przypadku stworzenia, a świadectwo Słowa świadczy, że Bóg stworzył wszystko, czyli tworzywo też. Skoro tworzywo powstało a nie było tworzywa dla tworzywa, to Bóg powołał do istnienia tworzywo z niebytu.

No to udowodnij to założenie. Nie rozumiesz rzeczy podstawowej, że powiedzenie, iż Bóg stworzył wszystko nie implikuje, że stworzył wszystko z niczego to dopiero musisz udowodnić.


Dokładnie odwrotnie, twoja filozoficzna koncepcja zakłada że Bóg nie jest w stanie powołać do istnienia tego co chce, musi mieć materiał bo sam sobie nie może go stworzyć. Mój Bóg jest pełnym chwały i abslutnej mocy Swtórcą wszystkiego, nawet tworzywa z któregu ukształtował wszystko.

W takim razie Bóg jest "Stwórcą" niedoskonałego stworzenia w, którym jest wszechobecny brak. Bóg nie jest w stanie wykonać wielu rzeczy np. kłamać, popełnić samobójstwa, zamienić ropuchy w księżniczkę etc...

Braki i niedoskonałości sa wynikiem grzechu, a nie są stworzeniem.

Skąd, zatem brak w stworzeniu i jakaś skłonność do grzechu skoro jest absolutnie doskonałe?

Logikę mamy zaszytą w głowie, podręczniki pisali ludzie, logicznie myśląc. To myślenie jest skażone grzechem, dlatego logika jest często łamana i z takiego myślenia zrodziła się filozofia.

Zadziwiające nasze umysły są skażone grzechem. Wszystko powstało ex nihilo innymi słowy nie było niczego poza Bogiem. I nagle Bóg stwarza wszechświat i pojawia się niedoskonałość. Gdzie zatem należy zlokalizować brak; w stworzeniu? Czy materiale z którego zostało wykonane?


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

FILOZOFIA CHRYSTUSOWA A TA OPARTA NA ŻYWIOŁACH TEGO ŚWIATA

Postautor: Pokoja » 26 sie 2013, 00:15

KAAN pisze:
List do Kolosan 2:8 Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;

Filozofia to trucizna dla ducha, nie zajmuję się filozofią.



Czy Ty KAAN nie dostrzegasz filozofii, czyli umiłowania mądrości, opartej na objawieniu i logicznym nauczaniu Pana Jezusa Chrystusa, według prawidłowości myślenia jakie Bóg ustanowił. Dlaczego dostrzegasz tylko tą opartą na żywiołach tego świata, która faktycznie prowadzi na manowce i nie jest dla Chrześcijanina? To filozofia Słowa, oparta na Chrystusie, jako duch żywota, jest podstawą wiary Chrześcijanina, Jan. 6:63; Rzym. 10:17. Oceń, którą z tych filozofii wyrażają poniższe cytaty z Słowa Bożego. Dostrzegam, że wypowiedź Ap. Pawła z Kol. 2:8, zawiera w sobie też myśl, że jest także prawdziwa filozofia oparta na Chrystusie. Jej zadaniem jest:

14) abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu, (15) lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa, (16) z którego całe ciało spojone i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające stawy, według zgodnego z przeznaczeniem działania każdego poszczególnego członka, rośnie i buduje siebie samo w miłości.

(13) […] przed obliczem Boga, […] przed obliczem Chrystusa Jezusa, […] aż do przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, (15) które we właściwym czasie objawi błogosławiony i jedyny władca, Król królów, Pan panów, (16) jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen. 1 Tym. 6:16 (BW)


Jedyny, który ma nieśmiertelność w światłości niedostępnej - BÓG (Ojciec i matka/ przymierze duchowe jako Rodzice, zespoleni jak jedno ciało męża i żony, 1Kor. 11:3; Efez. 5:23, wraz z dzieckiem (Synem) swym, to początek pojednania stworzenia ze swoim Stwórcą po ich rozłączeniu przez grzech i upadek, Jan 17:21; Gal. 3:28; 1Kor. 5:16-19; Hab. 2:14; Hebr. 8:11-13. Pojednanie to następuje tylko wśród nieśmiertelnych w światłości niedostępnej, 1Jan 3:1-3. Ta światłość niedostępna dla cielesnych jest ciemnością. Inaczej się wyrażając, jest ona zasłoną z Rodz. 1:2. Jednak ta ciemność:

[…] nic nie ukryje przed (… Bogiem Najwyższym), A noc jest jasna jak dzień, Ciemność jest dla (Niego) jak światło. Ps. 139:12 (BW)


CIEMNE CHMURY PIELUSZKAMI WSZECHOCEANU A ZARAZEM I ZIEMI, Job. 38:9

Rdz. 1:2 ZIEMIA (Pospolitość) TRWAŁA NIERZECZYWISTĄ NICOŚCIĄ, TAJEMNYM MIEJSCEM (CIEMNOŚCIĄ/ZASŁONĄ /Żyd 6:19; Mat. 27:51 / Łuk. 23:45; Żyd. 10:20) W OTCHŁANI; DUCH BOŻY UNASZAŁ SIĘ NAD WODAMI (PAN/Wszech – OCEAN pierwotny) lub ODPRĘŻAŁ SIĘ DO ODŚWIERZENIA /ochrzczenia ziemi (Ps. 104:30; 1Pi. 3:21; Dz. 1:5; Dz. 2:2; Ap. 21:5)

Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. Rodz. 1:1 (BW)


BOŻY POCZĄTEK STWORZENIA NIEBA I ZIEMI

– to tytuł sprawozdania, obejmującego cały tydzień stwarzania. To POCZĄTEK który wraz z Wielkim Jubileuszem Ziemi trwa 50 000 lat, Kapł. 25:8-13. Jawny według ducha, Początek Nowego Stworzenia w czasie nauczania przez Pana Jezusa Chrystusa, zawiera się w tym WIELKIM POCZĄTKU. Początek ten także poprzedza ciemność (w łonie) jaka trwała od zaczątku czynienia człowieka na podobieństwo Boże, Rodz. 5:1,2.

(1) Na POCZĄTKU (stworzenia, a więc i na Początku Nowego Stworzenia) było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. (4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi (człowieka). (5) A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.

BOGA nikt nigdy nie widział, lecz Jednorodzony Bóg, który jest na łonie OJCA, objawił GO.


(najpierw we Wszechświecie w dziele stworzenia według ciała, a później w dziele Nowego Stworzenia, też poczynając od Syna. Apostoł i Ewangelista Jan napisał jednocześnie o dwóch początkach, o dwóch stworzeniach i o dwóch rodzajach światłości, o dwóch rodzajach ciała i o dwóch rodzajach objawienia Boga Ojca. Z tego wynikają właśnie nasze trudności w zgodnym odczytaniu i zrozumieniu jego przesłania.

Bo u ciebie jest źródło życia, W światłości twojej oglądamy (naszą) światłość. Ps. 36:10 (BW)

Życie jest w Logosie jako Światłość. Ta światłość jest jednością w ciele objawienia. W czasie jej trwania nastąpiły jednak odróżniające się dni stwarzania, ale dzieło każdego z nich rozwijało się w następnych dniach stwarzania.

Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk. Hebr. 11:3 (BW)


Nie powstało ze świata zjawisk – czyli nie powstało z rzeczy wydobytych na jaw, lecz z stanu, który dla nas jest ciemnością, lub za zasłoną. Rzeczy wydobyte na jaw, powstały z rzeczy ukrytych w BOGU Najwyższym i Wszechmogącym. Ten BÓG jest DUCHEM, Jan 4:24. Jest BOGIEM Boga (Ps. 45:7,8) i BOGIEM Bogów (Rodz. 14:18-22; Pow. Pr. 10:17; 1Król. 8:23; 19:10,14; Ps. 82:1,6; 136:2). Jest też BOGIEM duchów wszelkiego ciała, Lb. 16:22; 27:16; Hiob. 12:9,10. Jest więc DUCHEM Ducha (Izaj. 11:2,4; 59:21 i DUCHEM duchów. Powstanie duszy z Rodz. 2:7, wiąże się z rozpoczęciem dzieła stworzenia. Jest to przejście ze stanu ducha ukrytego w Bogu do stanu cielesnego, objawiającego Boga.

DUCH BÓG stwarza a tchnienie Wszechmocnego ożywia, Hiob. 33:4; Ps. 33:6; 104:30;
BÓG czyni duchów aniołami (posłami) Swymi, Ps. 104:4
Wszelkie stworzenie posiada tego samego ducha, (Kazn. 3:19,21). Jest to duch nozdrzy jego, (Tre. 4:20)
Duch stworzenia jest częścią DUCHA BOŻEGO, Eze. 36:26, 27

(3) I rzekł Bóg: Niech stanie się światłość. I STAŁA SIĘ ŚWIATŁOŚĆ. (4) I widział Bóg, że światłość była dobra. Oddzielił tedy Bóg światłość od ciemności. (5) I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą.
ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy STAŁ SIĘ CZŁOWIEK istotą żywą. Rodz. 1:3-5; 2:7


Dni stwarzania do szóstego i sabat Boży/Bogów wraz z Wielkim Jubileuszem Ziemi.

Objawienie św. Jana 4:11 Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało (i z woli twojej także jest stworzone – Pokoja wg. kodów Stronga).

(11) Twoją, Panie (Jahwe/Jehowo), jest wielkość i moc, i majestat, i sława, i chwała, gdyż wszystko, co jest na niebie i na ziemi, do ciebie należy, twoim Panie, jest królestwo i Ty jesteś wyniesiony jako głowa nad wszystko. (12) Od ciebie pochodzi bogactwo i chwała, Ty władasz nad wszystkim, w twojej ręce jest siła i moc, w twojej ręce jest to, aby uczynić kogoś wielkim i mocnym. (13) Więc teraz, Boże nasz, składamy ci dzięki i wielbimy chwalebne imię twoje. 1Kro. 29:11-13 (BW)

Jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkim/i, przez wszystkich/ko i we wszystkich/im, Efez. 4:6. (BW)


- Bóg jest ponad wszystkim/i, (Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg, 1Kor. 5:13), ale gdy nastąpi pojednanie stworzenia ze swoim Stwórcą, gdy osiągniemy pełnię Jego poznania, Żyd. 8:11-13; Hab. 2:14, wtedy Bóg będzie wszystkim we wszystkim, 1Kor. 15:26-28.

Jeżeli wszystko stworzył Bóg, który jest wszystkim we wszystko i ponad wszystkim, a my w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, gdyż z Jego rodu jesteśmy, to czy Wszechświat stworzył z niczego, albo z równolegle istniejącej obok z Nim, martwej materii? Czy stworzenie czegoś w Sobie, w Bogu musiało oznaczać ożywienie czegoś martwego, istniejącego poza Bogiem? Czy wieczna materia była jakimś niezależnym bogiem? Jeżeli Bóg/Duch wszystko w Sobie i z Siebie stworzył, to czy śmierć duszy która grzeszy (Eze. 18:4), oznacza powrót do nicości, tego z czego w Nim powstała? Czy Bóg jest winien, że dał stworzeniu wolną wolę, która może przezwyciężyć nakazy sumienia i kształtować nową rzeczywistość ducha? Czy Bóg jest niesprawiedliwy, gdy gniew wywiera?

Czy doskonałość polega na tym, że się nie popełnia błędów i grzechów, prowadzących do upadku? Czy Bóg jest sprawcą zła, skoro jego myśli są wyższe od myśli człowieka, podejmującego samodzielną decyzję, która przywiodła go do upadku, a nie jak mniemał, że świadome skazanie się na natychmiastowa śmierć, zakończy wszystko? Czy doskonałość nie polega raczej na tym, że stworzenie Boże jakim jest CZŁOWIEK i jego ziemski i niebieski s/Syn (Mat. 21:28-32) może podjąć nawet zgubną myśl, ale w zamiarze wypełnienia woli Bożej, polegającej na samodzielnym podjęciu przez niego decyzji.

Człowiek z Rodz. 1:27,28, podjął samodzielnie decyzję, ale prowadzącą do zguby. Powiedział Bogu, że pójdzie wykonać wolę Ojca, ale nie poszedł, więc jej nie wykonał, jednak podjął samodzielną decyzję. To Ewa została zwiedziona, a nie Adam, 1Tym. 2:14. Pierwszy syn człowieczy – Adam, podjął samodzielną decyzję, ale czy przyjął na siebie odpowiedzialność za nią, jeżeli odpowiedzialnością za otrzymanie żony obarczył Boga (sądził Go, Rzym. 3:4-7)? Człowiek na obraz Boży poszedł wykonać wolę Bożą, ale jej nie wykonał.

Stworzenie może w sobie zasmucać DUCHA BOŻEGO, Izaj. 63:10
Gdy BÓG odbiera DUCHA Swego, stworzenie ginie, Ps. 104:29; 146:4; Kazn. 12:7
BÓG odnawia Swoje stworzenie, Eze. 11:19; 36:26, 27; 37:9,10,14
Jeżeli Bóg daje stworzeniu cząstkę Swego Ducha, to w tej części mówimy o duchu tegoż stworzenia. Jednocześnie Duch Boży działa poza tym stworzeniem, gdyż Bóg jest wszystkim we wszystkim i ponad wszystkim. Tą stworzoną, czyli daną podstawową część, Słowo Boże nazywa ciałem a nawet prochem, pyłem. Dalsze udzielanie ducha, prowadzi do uczynienia stworzenia doskonałym, podobnym do Boga

BÓG nie stworzył pierwotnie zła. Zło nie jest brakiem dobra, lecz niewłaściwym używaniem dobra.

A czy drugi Syn Człowieczy – Adam (Baranek Boży, dzięki któremu, tego który upadł, Bóg usprawiedliwił, przyodziewając trwałym odzieniem z skóry, a nie figuralnym), przyjął odpowiedzialność, skoro uznał swoją pomoc, podatną na zwodzenie (1Tym. 2:14) i nadał jej imię Ewa, Rodz. 3:20? Czyż Jahwe Bogów nie podobało się to, skoro Rzekł do nich:

I rzekł (do Bogów) Pan Bóg (Jahwe tych Bogów): Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko nie wyciągnął teraz ręki swej i nie zerwał owocu także z drzewa życia, i nie zjadł, a potem żył na wieki! Rodz. 3:22 (BW)

Boga nikt nigdy nie widział, lecz Jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca (Rodziców), objawił go. Jan. 1:18 (BW)
On (SYN/dziecko) jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. Kol. 1:15,16 (BW)


Skoro Syn będący na łonie Ojca, objawia GO, to znaczy, że wszystko jest immanentnym dziełem Ojca w Synu. Tylko Syna Ojciec bezpośrednio stworzył w Sobie przez zrodzenie go. Wszystko inne stworzenie, zostało stworzone bezpośrednio w Synu, a pośrednio i w Bogu Ojcu.

Oto niebiosa i niebiosa niebios nie mogą cię ogarnąć (pomieścić), 1Król. 8:27


Nie mogą pomieścić, ponieważ Bóg jest wszystkim, we wszystkim i ponad wszystkim.

(23) Czy jestem Bogiem tylko z bliska - mówi Pan - a nie także Bogiem z daleka? (24) Czy zdoła się kto ukryć w kryjówkach, abym Ja go nie widział? - mówi Pan. Czy to nie Ja wypełniam (Sobą) niebo i ziemię? - mówi Pan (Słowo Jahwe)?Jer. 23:23,24 (BW)

18) Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. (19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, Rzym. 1:18-19 (BW)

Bóg, który stworzył świat I WSZYSTKO, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, […] sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko. Z jednego (z tego samego) pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, (27) żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas. (28) Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz. 17:26-28 (BW)

(14) Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, (15) od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, (16) by sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku,

10) Przystało bowiem, aby Ten (BÓG OJCIEC), dla którego i przez którego istnieje wszystko, który przywiódł do chwały wielu synów, sprawcę ich zbawienia (Syna - Jezusa Chrystusa) uczynił doskonałym przez cierpienia. (11) Bo zarówno ten, który uświęca, jak i ci, którzy bywają uświęceni, Z JEDNEGO (z tego samego) SĄ WSZYSCY; z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi, Hebr. 2:11 (BW)

Syn (tak, jak cały czas jest, tak) będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim. 1Kor. 15:25 (BW)


Czy powyższe cytaty z Słowa Bożego, wyrażają filozofię ludzką, czy Chrystusową?
Wynika z niej, że Bóg ni stwarzał z niczego, ani z ubocznej mu materii, a tylko dzięki duchowi Swemu.

Ponadto proponuję zapoznanie się z treścią załącznika Czas Piramidy Stworzenia Człowieka i Syna
Załączniki
Czas Piramidy stworzenia czlowieka i syna.zip
(365.84 KiB) Pobrany 229 razy


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości