Duch Święty jako moc

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 08 paź 2012, 18:02

de Ptysz pisze:
Lash pisze:
agent terenowy pisze:A czy aniołowie Boży są bogami prawdziwymi czy fałszywymi?
Bo ich Pismo też nazywa bogami.
Są bogami fałszywymi.

Zależy, co rozumiemy pod biblijnym terminem ,,bóg". Jezeli osobę o wielkiej mocy/władzy, to aniołowie jak najbardziej są ,,bogami", nie należy ich jednak mylić z Bogiem Wszechmogącym.

No ty przydałoby się kryterium oceny, kogo można nazwać Bogiem prawdziwym, kogo Bogiem/bogiem a kogo 'bogiem', czyli bogiem fałszywym.

4 A jeśli chodzi o jedzenie + pokarmów
ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek
jest nicością + na świecie i że nie ma
innego Boga oprócz jednego. + 5 Bo
chociaż są tacy, których zwą „bogami”, +
czy to w niebie, + czy na ziemi, + jako że
jest wielu „bogów” i wielu „panów”, +
6 dla nas wszakże jest jeden Bóg, +
Ojciec,+ z którego jest wszystko, a my dla
niego;+ i jeden jest Pan,+ Jezus
Chrystus, + przez którego jest wszystko +
i my przez niego.(1 Kor 8 ).


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 paź 2012, 12:01

agent terenowy pisze:
Lash pisze:
agent terenowy pisze:A czy aniołowie Boży są bogami prawdziwymi czy fałszywymi?
Bo ich Pismo też nazywa bogami.
Są bogami fałszywymi.

Czyli Bóg posyłał fałszywych bogów i ci fałszywi bogowie podawali się za Jahwe?
To Jakub walczył z fałszywym bogiem?

Oze 12,
+ 3 W łonie
matki chwycił swego brata za piętę +
i wykorzystując swą dynamiczną energię,
walczył z Bogiem. + 4 I walczył z aniołem,
i w końcu przemógł. + Płakał, aby
wyprosić łaskę dla siebie”.

Nie piszę tu o 'bogach', którzy sobie tą boskość uzurpują, jak szatan, demony, królowie czy inni.
Nie sa BOGAMI PRAWDZIWYMI. zgadzasz się?
Aniołowie bozy nie są BOGAMI prawdziwymi zgadzasz się.

Anioł to wysłannik. Chrystus jest WYSŁANNIKIEM BOGA. Równie dobrze Izrael mógł walczyz z Chrystusem nie ma tu żadnego naciągania.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 paź 2012, 12:05

agent terenowy pisze:
de Ptysz pisze:
Lash pisze:
agent terenowy pisze:A czy aniołowie Boży są bogami prawdziwymi czy fałszywymi?
Bo ich Pismo też nazywa bogami.
Są bogami fałszywymi.

Zależy, co rozumiemy pod biblijnym terminem ,,bóg". Jezeli osobę o wielkiej mocy/władzy, to aniołowie jak najbardziej są ,,bogami", nie należy ich jednak mylić z Bogiem Wszechmogącym.

No ty przydałoby się kryterium oceny, kogo można nazwać Bogiem prawdziwym, kogo Bogiem/bogiem a kogo 'bogiem', czyli bogiem fałszywym.

4 A jeśli chodzi o jedzenie + pokarmów
ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek
jest nicością + na świecie i że nie ma
innego Boga oprócz jednego. + 5 Bo
chociaż są tacy, których zwą „bogami”, +
czy to w niebie, + czy na ziemi, + jako że
jest wielu „bogów” i wielu „panów”, +
6 dla nas wszakże jest jeden Bóg, +
Ojciec,+ z którego jest wszystko, a my dla
niego;+ i jeden jest Pan,+ Jezus
Chrystus, + przez którego jest wszystko +
i my przez niego.(1 Kor 8 ).

Spoko
I dla nietrynitarian Chrystus jest w grubie TAK ZWANI BOGOWIE :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 09 paź 2012, 22:08

Lash pisze:I dla nietrynitarian Chrystus jest w grubie TAK ZWANI BOGOWIE


Co za głupoty wypisujesz....
Jezus to człowiek, a nie tzw Bóg.
Bóg go posłał, Bóg przez niego mówił, Bóg go wybrał i Bóg dał mu władzę i moc.
Tyle.

A ty dalej o ptysiach i gąsce Balbince.... FEEE


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 paź 2012, 11:56

nesto pisze:
Lash pisze:I dla nietrynitarian Chrystus jest w grubie TAK ZWANI BOGOWIE


Co za głupoty wypisujesz....
Jezus to człowiek, a nie tzw Bóg.
Bóg go posłał, Bóg przez niego mówił, Bóg go wybrał i Bóg dał mu władzę i moc.
Tyle.

A ty dalej o ptysiach i gąsce Balbince.... FEEE


Te głupoty wypisywał JAN
(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.

Uczes się "głupot tych z Ewangelii" - jak widać Jan jest tak samo głupi jak Ja....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 paź 2012, 12:11

Ja pisał mądrze, a ty piszesz interpretację, która mądra nie jest.
Jestem jak wiesz antytrynitarianimem i nie jest prawą, że Jezusa uważam za "tak zwanego Boga".
Piszesz więc nieprawdę o moich przekonaniach.

Jezus to człowiek.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 paź 2012, 12:50

nesto pisze:Ja pisał mądrze, a ty piszesz interpretację, która mądra nie jest.
Jestem jak wiesz antytrynitarianimem i nie jest prawą, że Jezusa uważam za "tak zwanego Boga".
Piszesz więc nieprawdę o moich przekonaniach.

Jezus to człowiek.


Czyli skoro nie jest Bogiem ale jest tylko człowiekiem to jest TAK ZWANYM BOGIEM bowiem nie jest faktycznym a JAN GO TYLKO TAK ZWIE. :O
Zresztą któryż z was udowadniał że Izajasz nazywając Jezusa Bóg odwieczny tylko go tak nazywa ale nie ma tego na mysli ;) ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 paź 2012, 13:52

Lash pisze:
nesto pisze:Ja pisał mądrze, a ty piszesz interpretację, która mądra nie jest.
Jestem jak wiesz antytrynitarianimem i nie jest prawą, że Jezusa uważam za "tak zwanego Boga".
Piszesz więc nieprawdę o moich przekonaniach.

Jezus to człowiek.


Czyli skoro nie jest Bogiem ale jest tylko człowiekiem to jest TAK ZWANYM BOGIEM bowiem nie jest faktycznym a JAN GO TYLKO TAK ZWIE. :O
Zresztą któryż z was udowadniał że Izajasz nazywając Jezusa Bóg odwieczny tylko go tak nazywa ale nie ma tego na mysli ;) ....


Po pierwsze, nie "któryś z was" bo nie stanowimy zboru, a każdy może inaczej coś rozumieć..
Po drugie, Tomasz o Jezusie powiedział "Pan mój" dodając "i Bóg mój" miał na myśli ducha Bożego będącego w Jezusie, który jest obrazem Ojca. Duch ten był w Jezusie.

To nie jest arytmetyka, aby na podstawie zdania oceniać kto jest a kto nie jest Bogiem.
Bóg jest jeden - to Bóg Stworzyciel, który obdarzył Jezusa łaską i mocą wylewając nań swego Ducha.
Ten człowiek - Jezus, jest naszym Panem, a Bogiem naszym jest ten sam Bóg, który jest Bogiem Jezusa - Bóg Stworzyciel - Wszechmogący.
Ten, który zrodził Jezusa i posłał go z misją na ziemię.
Ten który jest Bogiem naszym i który dając nam Jezusa, dał nam zbawienie.

ps.
Jan nie nazywa Jezusa Bogiem. To twoje niezrozumienie Jana tak go nazywa.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 paź 2012, 13:56

5 Mojż.18:15 Biblia Jakuba Wujka
Proroka z narodu twego i z braci twych, jak mnie, wzbudzi tobie Pan (JHWH), Bóg twój; tego słuchać będziesz.



Ps. 2:6-7 Biblia Gdańska

Jamci postanowił króla mojego nad Syonem, górą świętą moją. Opowiem ten dekret: Pan (JHWH) rzekł do mnie: Syn mój jesteś ty, Jam ciebie dziś spłodził. Żądaj odemnie, a dam ci narody dziedzictwo twoje; a osiadłość twoję, granice ziemi.



Jana 1:45, 49

Znaleźliśmy tego, o którym pisał w Torze Mojżesz, a także Prorocy: Jeszuę, syna Józefa, z Nazaretu (…) Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 10 paź 2012, 13:59

A te cytaty to czego mają dowodzić?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 paź 2012, 14:17

nesto pisze:
Lash pisze:
nesto pisze:Ja pisał mądrze, a ty piszesz interpretację, która mądra nie jest.
Jestem jak wiesz antytrynitarianimem i nie jest prawą, że Jezusa uważam za "tak zwanego Boga".
Piszesz więc nieprawdę o moich przekonaniach.

Jezus to człowiek.


Czyli skoro nie jest Bogiem ale jest tylko człowiekiem to jest TAK ZWANYM BOGIEM bowiem nie jest faktycznym a JAN GO TYLKO TAK ZWIE. :O
Zresztą któryż z was udowadniał że Izajasz nazywając Jezusa Bóg odwieczny tylko go tak nazywa ale nie ma tego na mysli ;) ....


Po pierwsze, nie "któryś z was" bo nie stanowimy zboru, a każdy może inaczej coś rozumieć..


Ty albo rykiw....

nesto pisze:
Po drugie, Tomasz o Jezusie powiedział "Pan mój" dodając "i Bóg mój" miał na myśli ducha Bożego będącego w Jezusie, który jest obrazem Ojca. Duch ten był w Jezusie.


Baśnie. Jen nie podaje takiej wykładnie tej frazy.
Po drugie ja ciagle cytuję ci jana 1:18

nesto pisze: To nie jest arytmetyka, aby na podstawie zdania oceniać kto jest a kto nie jest Bogiem.


Ale dokładnie to czynisz :/
mówisz Jest Jeden Bóg i arytmetycznie próbjesz to ogarnąc: Jezus + Ojciec + Duch = 3 :/

Jezus nazywany Jest Bogiem w Jana 1:18 i masz dwie opcje Jan mówi prawdę i wtedy Jezus jest BOGIEM
albo
Jan kłamie.

nesto pisze: Bóg jest jeden - to Bóg Stworzyciel, który obdarzył Jezusa łaską i mocą wylewając nań swego Ducha.


Arytmetyka ;)
Jezus począł sie z DUCHA ŚW. i stał się ciałem...

nesto pisze:
Ten człowiek - Jezus, jest naszym Panem, a Bogiem naszym jest ten sam Bóg, który jest Bogiem Jezusa - Bóg Stworzyciel - Wszechmogący.


fantazje - takich wersetów nie ma w pismie!
Jezus JEST BOGIEM i człowiekiem

(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. Jan 1:18
(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus 1tym

Stosując arytmetyke tego nie zrozumiesz :)

nesto pisze: Ten, który zrodził Jezusa i posłał go z misją na ziemię.
Ten który jest Bogiem naszym i który dając nam Jezusa, dał nam zbawienie.


Czyli JHWH - Bóg Trójjedyny!

nesto pisze: ps.
Jan nie nazywa Jezusa Bogiem. To twoje niezrozumienie Jana tak go nazywa.


O tak ;)
(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
to jest napisane ze to kamień ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 11 paź 2012, 07:51

@ Lash - niech twój analityczny i arytmetyczny umysł odniesie ię do tych cytatów:


nesto pisze:5 Mojż.18:15 Biblia Jakuba Wujka
Proroka z narodu twego i z braci twych, jak mnie, wzbudzi tobie Pan (JHWH), Bóg twój; tego słuchać będziesz.



Ps. 2:6-7 Biblia Gdańska

Jamci postanowił króla mojego nad Syonem, górą świętą moją. Opowiem ten dekret: Pan (JHWH) rzekł do mnie: Syn mój jesteś ty, Jam ciebie dziś spłodził. Żądaj odemnie, a dam ci narody dziedzictwo twoje; a osiadłość twoję, granice ziemi.



Jana 1:45, 49

Znaleźliśmy tego, o którym pisał w Torze Mojżesz, a także Prorocy: Jeszuę, syna Józefa, z Nazaretu (…) Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 paź 2012, 13:26

Nie rozumiem twojego pytania :/
Mojesz napisa ze Bóg Da im proroka jak On sam - czyli kogo kto ustal nowe prawo / zbawi lud / bedzie go prowadzil.

Wiec nie wiem co w tym dziwnego ani strasznego :S


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 11 paź 2012, 13:38

Lash pisze:Nie rozumiem twojego pytania :/
Mojesz napisa ze Bóg Da im proroka jak On sam - czyli kogo kto ustal nowe prawo / zbawi lud / bedzie go prowadzil.

Wiec nie wiem co w tym dziwnego ani strasznego :S


Najgorliwiej zwalczani byli zawsze ci, co zadawali największe rany.
Takimi są antytrynitarze, bo pisząc prawdę są najbardziej niebezpieczni.
Dlatego zarówno tutaj jak i na katolickich forach nie daje im się prawa wpisywania swoich uwag na działach chrześcijańskich.
Protestanci wolą walczyć na argumenty z katolikami, bo katolicy ogólnie piszą bzdury, a na dodatek ich praktyki religijne są bardziej zblizone do pogaństwa niż do chrześcijaństwa.
Z antytrynitarnymi jest kłopot.
Nie są bałwochwalcami.
Nie są politeistmi.
Wierzą w Jezusa - Mesjasza.
Znają Biblię.
Piszą prawdę.

Same wady. Aby pokonać ich należy więc zbronić im się wypowiadać w dziale dla chrześcijan. Posty ich należy zbywać ironią, bo każde trynitarne tłumaczenie wypunktują, a nawet osmieszą..

Aby pozbyć się antytrynitarzy z kraju protestanci sprzymierzyli się nawet z katolikami, bo nietrynitarni byli zagrożeniem. Głosili równość, braterstwo, kochali prawdę i wolność w poznawaniu Boga. Nie dopasowywali Biblii do swojej religii tylko czytali i głosili to co tam było napisane.
Trzeba z takimi walczyć, ale ponieważ katolicy nie mogą mnie juz spalić na stosie, a protestanci wygonić z kraju, pozostaje unikać dyskusji.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 paź 2012, 14:51

nesto pisze:
Lash pisze:Nie rozumiem twojego pytania :/
Mojesz napisa ze Bóg Da im proroka jak On sam - czyli kogo kto ustal nowe prawo / zbawi lud / bedzie go prowadzil.

Wiec nie wiem co w tym dziwnego ani strasznego :S


Najgorliwiej zwalczani byli zawsze ci, co zadawali największe rany.


Szatan / Judasz / Piat / Herod / Jezebel - zgadza się Bóg ich zwalczał.


nesto pisze: Takimi są antytrynitarze, bo pisząc prawdę są najbardziej niebezpieczni.


Skoro tak twierdzisz... :eek: :roll: :roll:

nesto pisze:

Dlatego zarówno tutaj jak i na katolickich forach nie daje im się prawa wpisywania swoich uwag na działach chrześcijańskich.


Bo to nie są chrzuytsowi słudzy. to jakbyś się oburzał czemu wilka w owczarni sie nie trzyma!

nesto pisze:

Protestanci wolą walczyć na argumenty z katolikami, bo katolicy ogólnie piszą bzdury, a na dodatek ich praktyki religijne są bardziej zblizone do pogaństwa niż do chrześcijaństwa.
Z antytrynitarnymi jest kłopot.


No tak jest - bowiem wypieraja sie Boga

nesto pisze: Nie są bałwochwalcami.
Nie są politeistmi.
Wierzą w Jezusa - Mesjasza.
Znają Biblię.
Piszą prawdę.


:) tak jak radziecka prawda pisała " prawdę "

nesto pisze:
Same wady. Aby pokonać ich należy więc zbronić im się wypowiadać w dziale dla chrześcijan. Posty ich należy zbywać ironią, bo każde trynitarne tłumaczenie wypunktują, a nawet osmieszą..


NO tak szydarstwo to jedna z podstawowych taktyk wrogóa Słowa :/
psalm 1

nesto pisze: Aby pozbyć się antytrynitarzy z kraju protestanci sprzymierzyli się nawet z katolikami, bo nietrynitarni byli zagrożeniem. Głosili równość, braterstwo, kochali prawdę i wolność w poznawaniu Boga. Nie dopasowywali Biblii do swojej religii tylko czytali i głosili to co tam było napisane.


Tia a Stalin był wielkim miłujacym ludzi człowiekim jak i Mao tse tung :/
mity się ciebie trzymaja

nesto pisze:

Trzeba z takimi walczyć, ale ponieważ katolicy nie mogą mnie juz spalić na stosie, a protestanci wygonić z kraju, pozostaje unikać dyskusji.
:)

Jesli ktos FAŁSZUWJE pismo i uwaza ze ma do tego prawo - to cóż - pozawia się sam Słowa Boga ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości