Duch Święty jako moc

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 02 lis 2012, 13:30

Lash pisze:nesto napisał/a:

Bóg nie ma ciała, ale przecież jest DUCHEM więc na pewno ma DUCHA.


Ciekawe.
Duch jest osobwowym bytem
Skoro tak to Osobowy byt Bóg ma osobowy byt zwany DUCHEM Św.


Żartujesz? Przecież to właśnie ty twierdzisz, że duch Boży [Duch Święty]jest osobowym byetm.
Ja twierdzę, że Bóg, który jest BYTEM OSOBOWYM jest Duchem. I daje z tego swojego Ducha komu i ile chce. Ten DUCH BOŻY nie jest "osobą" Bożą czy Bogiem, ale jest z Boga.

Lash pisze:Co to za pogaństwo?

Jakie pogaństwo? To tylko obrazowe przedstawienie problemu.
Pisałeś, że byt duchowy [DUCH] nie może mieć ucha ;)
Ja udowodniłem ci, ze nie dość, ze ma ducha to sam jest przecież DUCHEM.

Lash pisze:Biblia nie mówi ze Bóg WYDZIALIŁ sobie Ducha Św - ale że JEST duchem i ma DUCHA Św.


Dokładnie! Bo ten Bóg ma swojego Ducha, tak samo jak ten czy tamten człowiek ma swoje ciało. Co tutaj trudnego do zrozumienia?
Duch ma ducha bo sam jest duchem, co w tym niezrozumiałego?
Bóg duchem swoim obdarza, wylewa, przekazuje, ożywia itp.
Nie jest to jakaś "osoba" [wybacz, ale to jest śmieszne nawet] ale ten DUCH BOGA, którego Bóg MA.
Możemy go zauważyć poprzez życie, miłość, prawdę, mądrość [nap "dam wam ducha prawdy.."] Duch Boga niesie ze sobą dary Boże. Każdemu takie, jakie Bóg chce.
Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lis 2012, 11:33

nesto pisze:
Lash pisze:nesto napisał/a:

Bóg nie ma ciała, ale przecież jest DUCHEM więc na pewno ma DUCHA.


Ciekawe.
Duch jest osobwowym bytem
Skoro tak to Osobowy byt Bóg ma osobowy byt zwany DUCHEM Św.


Żartujesz? Przecież to właśnie ty twierdzisz, że duch Boży [Duch Święty]jest osobowym byetm.
Ja twierdzę, że Bóg, który jest BYTEM OSOBOWYM jest Duchem. I daje z tego swojego Ducha komu i ile chce. Ten DUCH BOŻY nie jest "osobą" Bożą czy Bogiem, ale jest z Boga.


???
Pismo mówi:
(10) Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch bowiem wszystko przenika, nawet głębię samego Boga. (11) Kto spośród ludzi wie, co jest w człowieku, jeśli nie duch człowieka, który w nim jest: Podobnie i tego, co w Bogu jest, nikt nie zna, oprócz Ducha Bożego. 1 kor 2

Twierdzenie ze Duch w jest bezosobowym bytem jest BEZ senswu i niemozwlie aby ten werset zaistniał!

Twoje zdanie jest kompletnie sprzeczne z ideą Pawła.

Paweł ukazuje że Tak Jak duch ludzki zna człowieka tak DUCH Św zna Boga :O
z twoje konecpcji wynika ze duch to NIE-WIADOMO-CO :) ;)





nesto pisze:
Lash pisze:Co to za pogaństwo?

Jakie pogaństwo? To tylko obrazowe przedstawienie problemu.
Pisałeś, że byt duchowy [DUCH] nie może mieć ucha ;)Ja udowodniłem ci, ze nie dość, ze ma ducha to sam jest przecież DUCHEM.


1. Nie ucha ;) :lol:
2. Pisałem że Byt Duchowy moze mieć osobowego DUCHA i to jest dziwne Bowiem Osoba BOga który jest duchem ma DUCHA ŚW który jest osobą!
3. Zobacz co mi udowodniłes ...
- udowadniasz mi ze duch jest duchem .... zagubiłe się w dyskusji ;)


nesto pisze:
Lash pisze:Biblia nie mówi ze Bóg WYDZIALIŁ sobie Ducha Św - ale że JEST duchem i ma DUCHA Św.


Dokładnie! Bo ten Bóg ma swojego Ducha, tak samo jak ten czy tamten człowiek ma swoje ciało. Co tutaj trudnego do zrozumienia?


Bardzo dużo. To że w twoje koncepcji NAGLE Bóg jest odrębny od Ducha.
Człowiek ma SWOJE ciało ale nie jest ciałem!
Bóg jest DUCHEM i ma swojego DUCHA Św.!

nesto pisze: Duch ma ducha bo sam jest duchem, co w tym niezrozumiałego?


jw. :D

nesto pisze: Bóg duchem swoim obdarza, wylewa, przekazuje, ożywia itp.
Nie jest to jakaś "osoba" [wybacz, ale to jest śmieszne nawet] ale ten DUCH BOGA, którego Bóg MA.


Słowem Bóg który JEST duchem nie jest osobą bowiem - duch nie jest osobą!
To co robisz to MIESZANIE obrazu i faktu!

widze że masz metodę wprowadzania sie w bład.
Masz coś do zbadania
Budujesz obraz trochę odmienny i ci wychodzi błędna nauka!

Przykład człowiek ciało - Bóg duch jest nieadekwatnym przykładem który zastosowałeś!

nesto pisze: Możemy go zauważyć poprzez życie, miłość, prawdę, mądrość [nap "dam wam ducha prawdy.."] Duch Boga niesie ze sobą dary Boże. Każdemu takie, jakie Bóg chce.
Pozdrawiam.


Duch daje każemu jak chce! :) ciało daje tak człowiek kaze :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 lis 2012, 17:52

Sam sobie odpisujesz... rozwijasz jakieś swoje teorie o "kaloryferach" a na koniec stwierdzasz, że masz rację...
Baw się dobrze.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2012, 13:02

nesto pisze:Sam sobie odpisujesz... rozwijasz jakieś swoje teorie o "kaloryferach" a na koniec stwierdzasz, że masz rację...
Baw się dobrze.
Cóż Bo mam rację to dlaczego miałbym kłamac :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 26 lis 2012, 13:13

Lash pisze:Cóż Bo mam rację to dlaczego miałbym kłamac

No tak jak zawsze przecież ;)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2012, 14:08

nesto pisze:
Lash pisze:Cóż Bo mam rację to dlaczego miałbym kłamac

No tak jak zawsze przecież ;)
Nie kłam nie zawsze mam rację ale w tym wypadku mam :P


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 26 lis 2012, 14:16

Jak nie będę ci przytakiwał, to dostanę pewnie kolejne ostrzeżenie.
Ostatnio dostałem za słowo "pieniacz"...
Baw się dobrze. Masz zawsze rację. Pa


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 lis 2012, 14:29

nesto pisze:Jak nie będę ci przytakiwał, to dostanę pewnie kolejne ostrzeżenie.
Ostatnio dostałem za słowo "pieniacz"...
Baw się dobrze. Masz zawsze rację. Pa

Dostałeś za złamanie regulaminu po raz kolejny w ten sam sposób.
czy to że nie fałszywie odczytujesz FAKTY to już twój nawyk?
FAKTEM jest twoje złamanie regulaminu, a nie brak przytakiwania :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Ararat
Posty: 208
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:51
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: https://goo.gl/FtHC4r
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ararat » 05 gru 2012, 23:09

Duch Święty jest osobą boską posiadającą moc - "O Jezusie z Nazaretu, jak Bóg namaścił go Duchem Świętym i mocą, jak chodził, czyniąc dobrze i uzdrawiając wszystkich opętanych przez diabła, bo Bóg był z nim. "(Dzieje Ap.10:38).
Gdyby Duch Święty był tylko mocą, to Pan Jezus Chrystus nie powiedziałby takich słów by chrzcić także w imię Ducha Świętego, bo imię posiada tylko osoba, a nie jakaś bezosobowa siła czy moc - Ew.Mat.28:19a więc Duch Święty jest osobą i to osobą boską, sam będąc Bogiem.


"Nie ma zaś nic wspólnego z Bogiem ten, kto nie uznaje JEZUSA. " ( 1 list Jana 4:3 ) BWP
"Każdy zaś duch, który nie uznaje JEZUSA, nie jest z Boga;..." ( 1 list Jana 4:3 ) BT
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." (Dzieje Ap.4:12) - TYLKO JEZUS CHRYSTUS.

https://jedynadroga.blogspot.com/
https://www.facebook.com/ZbawieniewChrystusie/
andrzej2
Posty: 294
Rejestracja: 02 maja 2012, 08:20
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: andrzej2 » 08 gru 2012, 17:10

Mnie zastanawia takie coś:

(Jn 16:12-16 BW)
12) Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie; 13) lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi. 14) On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi. 15) Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi. 16) Jeszcze tylko krótki czas, a nie ujrzycie mnie, i znowu krótki czas, a ujrzycie mnie, bo idę do Ojca.


λαμβάνω lambano, możliwe tłumaczenia:
- weźmie (BW, NPD, Pop, BP, itp)
- otrzyma (KJV, NET)

(nawet Textus Receptus jest zgodny w tym przypadku ze współczesnymi wersjami)

a) Co DŚ weźmie? Wiedzę (ale to czemu "z mego")? Chwałę?
b) Jeżeli DŚ nie jest osobowy, to jak może coś "wziąć" albo "otrzymać"? Jeżeli to by miała być personifikacja, to co by oznaczała?
c) Jak rozumieć ten werset


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 09 gru 2012, 20:22

Weźmie to co objawi.
Czyli inaczej mówiąc Jezus coś objawi przez Ducha.
Przekaz informacji
Syn
Duch
Uczniowie.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości