Trojca w oczach trynitarzy.

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 paź 2012, 10:55

nesto pisze:Napisałeś, że ten Bóg Jedyny w którego wierzę, tj. Ojcec Pana naszego Jezusa - nie jest tym samym Bogiem, który:

Rembov pisze:No właśnie. A Twój Bóg nie ma nic wspólnego z tym, który objawił się najpierw Izraelowi, a potem prze Chrystusa i Apostołów wszystkim innym ludziom.


Jest to ten sam Bóg.
Kłamiąc, że nie jest to ten sam Bóg ubliżasz temu właśnie Bogu.

Nikomu nie ubliżam. Herezja, którą wyznajesz, nie jest opisem Boga, który objawił się Izraelowi, a potem, przez Chrystusa i apostołów, innym ludziom.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 18 paź 2012, 11:14

Rembov pisze:Nikomu nie ubliżam. Herezja, którą wyznajesz, nie jest opisem Boga, który objawił się Izraelowi, a potem, przez Chrystusa i apostołów, innym ludziom.


Herezją nazywasz moją wiarę w jedynego Boga - Ojca Pana naszego Jezusa, Mesjasza.
Czy nie jest to ubliżanie temu Bogu?
JEST.
Na dodatek sugeruje, że jest inny Bóg, niż ten, który zrodził Jezusa, posłał go na świat i którego objawił nam Jego Syn.

(34) Powiedział im Jezus: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło.
(Ew. Jana 4:31-37, Biblia Tysiąclecia)
(38) ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał.
(Ew. Jana 6:35-41, Biblia Tysiąclecia)

Skoro Jesus został posłany i wypełniał wolę Ojca, a ty do mnie, który wierzy Ojcu Jezusa, temu jedynemu prawdziwemu Bogu zarzucasz herezje i twierdzisz, że ten jeden prawdziwy Bóg, którego wolę wykonał Jezus nie jest tym, który wyprowadził Izraela z Egiptu i który poprzez proroków i Jezusa objawił się ludziom - blużnisz właśnie temu Ojcu Pana naszego.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 paź 2012, 11:19

nesto pisze:
Rembov pisze:Nikomu nie ubliżam. Herezja, którą wyznajesz, nie jest opisem Boga, który objawił się Izraelowi, a potem, przez Chrystusa i apostołów, innym ludziom.


Herezją nazywasz moją wiarę w jedynego Boga - Ojca Pana naszego Jezusa, Mesjasza.

Nie. Herezją nazywam odmawianie Duchowi Świętemu bycia osobą i Bogiem, a Chrystusowi Bóstwa, oraz zaprzeczanie istnieniu Trójcy Świętej.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 18 paź 2012, 11:29

Rembov pisze:Nie. Herezją nazywam odmawianie Duchowi Świętemu bycia osobą i Bogiem, a Chrystusowi Bóstwa, oraz zaprzeczanie istnieniu Trójcy Świętej.


Tyle, że napisałeś co innego.
Napisałeś:

Rembov pisze:Rembov napisał/a:
No właśnie. A Twój Bóg nie ma nic wspólnego z tym, który objawił się najpierw Izraelowi, a potem prze Chrystusa i Apostołów wszystkim innym ludziom.


A mój Bóg, to Ojcec Jezusa, który posłał swego jednorodzonego Syna dla naszego zbawienia.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 paź 2012, 11:31

nesto pisze:
Rembov pisze:Nie. Herezją nazywam odmawianie Duchowi Świętemu bycia osobą i Bogiem, a Chrystusowi Bóstwa, oraz zaprzeczanie istnieniu Trójcy Świętej.


Tyle, że napisałeś co innego.
Napisałeś:

Rembov pisze:Rembov napisał/a:
No właśnie. A Twój Bóg nie ma nic wspólnego z tym, który objawił się najpierw Izraelowi, a potem prze Chrystusa i Apostołów wszystkim innym ludziom.


A mój Bóg, to Ojcec Jezusa, który posłał swego jednorodzonego Syna dla naszego zbawienia.

Zadam pytanie:
Czy wierzysz w Jednego Boga w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 18 paź 2012, 12:30

Rembov pisze:Zadam pytanie:
Czy wierzysz w Jednego Boga w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego?

Wierzę w Boga Jedynego - Ojca Jezusa, którego tenże Bóg namaścił Swoim duchem.
Wierzę, że Ojcec ten posłał swojego jednorodzonego Syna - Jezusa, aby ten wykonał jego wolę.
Wierzę, że Jezus jest tym obiecanym Żydom Mesjaszem, o którym mówił duch Boży poprzez proroków.
Wierzę w ducha Bożego, który jest z Ojca w Synu i który został wylany na Apostołów i matkę Pana naszego.

Nie ma czegoś takiego jak Bóg w Trójcy ani nie ma czegoś takiego, aby Bóg był suwerennym Bogiem z trzech suwerennych tzw. "osób boskich" złożonym, a każda z tych "osób" oddzielnie byłaby tym właśnie Bogiem.
Jest to tak samo urągające nauce Jezusa jak i słowom ducha Boga, który mówił przez pomazańców swoich w Starym Testamencie.
Nie ma Trójosobowego Boga - prawdziwym i jedynym Bogiem jest Ojcec Pana naszego Jezusa, Mesjasza.
Bóg Jedyny - Wszechmogący.


W tego Boga wierzę i w jego Syna, którego posłał i wypełnił duchem Swoim.

(26) Powstali królowie ziemi i książęta zeszli się razem przeciw Panu i przeciw Jego Pomazańcowi. (27) Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, (28) aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły. (29) A teraz spójrz, Panie, na ich groźby i daj sługom Twoim głosić słowo Twoje z całą odwagą, (30) gdy Ty wyciągać będziesz swą rękę, aby uzdrawiać i dokonywać znaków i cudów przez imię świętego Sługi Twego, Jezusa.
(Dzieje Apost. 4:24-30, Biblia Tysiąclecia)

Moim Bogiem jest ten Bóg Jedyny, Ojciec Pana naszaego Jezusa, Mesjasza.
Syn nie jest Ojcem, ale sługą Ojca i zrodzonym z niego posłańcem, a naszym Panem.
Duch Boży jest tym samym Duchem, który wylany został na Syna, a przez Syna na tych, którzy Mu zawierzyli, a którym Ojciec ofiarował.

(29) Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - odpowiedział Piotr i Apostołowie. (30) Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa, którego straciliście, zawiesiwszy na drzewie. (31) Bóg wywyższył Go na prawicę swoją jako Władcę i Zbawiciela, aby dać Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów.
(Dzieje Apost. 5:29-31, Biblia Tysiąclecia)

"Bóg ojców naszych wskrzesił Jezusa" - ten Bóg jest Jednynym Bogiem, któremu chcę służyć w Jezusie, Panu naszym, którego nam ten Jedyny Bóg zesłał.

ps.
Dlaczego Rembov słuchasz ludzi bardziej niż Boga?
Ostatnio zmieniony 18 paź 2012, 12:32 przez nesto, łącznie zmieniany 2 razy.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 paź 2012, 12:31

Nie prosiłem Cię o wykład, ale odpowiedź "tak" lub "nie" na pytanie zamknięte:

Czy wierzysz w Jednego Boga w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 18 paź 2012, 12:35

Rembov pisze:Nie prosiłem Cię o wykład, ale odpowiedź "tak" lub "nie" na pytanie zamknięte:

Czy wierzysz w Jednego Boga w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego?


Jak bardzo trzeba być ślepym, aby nie widzieć odpowiedzi w moim wcześniejszym poście.
EOT


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 paź 2012, 12:38

Czyli nie stać Cię na prostą deklarację "tak" lub "nie".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 18 paź 2012, 12:46

Nie. Nie ma czegoś takiego jak Trójca.
Podaj definicję z katechizmu jak chcesz i podyskutujemy dalej.

Jak widzisz miał być EOT, ale jeśli zmierzasz, do dyskusji odnośnie definicji katolickiej Trójcy - możemy podyskutować.
Proszę o konkretną definicję. Sam ją zamieść, tak aby uniknąć wszelkich nieporozumień.
Oczekuję na merytoryczną dyskusję.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 paź 2012, 13:17

nesto pisze:Nie.

Czyli wierzysz w antytrynitarne herezje.

Nie ma czegoś takiego jak Trójca.

Zdanie zawierające nieprawdę nie stanie się prawdą nawet powtórzone sto razy.


Podaj definicję z katechizmu jak chcesz i podyskutujemy dalej.

Trochę to dziwne, że dopiero teraz prosisz o definicję (czyżbyś jej nie znał albo nie umiał skorzystać z katechizmu?). No, ale skoro chcesz, to proszę bardzo:

Dogmat Trójcy Świętej

253 Trójca jest jednością. Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną" 65 . Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem: "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury" 66 . "Każda z trzech Osób jest tą rzeczywistością, to znaczy substancją, istotą lub naturą Bożą" 67 .

254 Osoby Boskie rzeczywiście różnią się między sobą. "Bóg jest jedyny, ale nie jakby samotny" (quasi solitarius) 68 . "Ojciec", "Syn", "Duch Święty" nie są tylko imionami oznaczającymi sposoby istnienia Boskiego Bytu, ponieważ te Osoby rzeczywiście różnią się między sobą: "Ojciec nie jest tym samym, kim jest Syn, Syn tym samym, kim Ojciec, ani Duch Święty tym samym, kim Ojciec czy Syn" 69 . Różnią się między sobą relacjami pochodzenia: "Ojciec jest Tym, który rodzi; Syn Tym, który jest rodzony; Duch Święty Tym, który pochodzi" 70 . Jedność Boska jest trynitarna.

255 Osoby Boskie pozostają we wzajemnych relacjach. Rzeczywiste rozróżnienie Osób Boskich - ponieważ nie dzieli jedności Bożej - polega jedynie na relacjach, w jakich pozostaje jedna z nich w stosunku do innych: "W relacyjnych imionach Osób Boskich Ojciec jest odniesiony do Syna, Syn do Ojca, Duch Święty do Ojca i Syna; gdy mówimy o tych trzech Osobach, rozważając relacje, wierzymy jednak w jedną naturę, czyli substancję" 71 . Rzeczywiście, "wszystko jest (w Nich) jednym, gdzie nie zachodzi przeciwstawność relacji" 72 . Z powodu tej jedności Ojciec jest cały w Synu, cały w Duchu Świętym; Syn jest cały w Ojcu, cały w Duchu Świętym; Duch Święty jest cały w Ojcu, cały w Synu" 73 .

http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-1.htm

Przypisy: http://www.katechizm.opoka.org.pl/przypisy-2-1.htm#287


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 18 paź 2012, 14:27

Rembov pisze:nesto napisał/a:
Nie.
Czyli wierzysz w antytrynitarne herezje.


Nie - ja wierzę w jedynego prawdziwego i wszechmogącego Boga.

Rembov pisze:Cytat:
Nie ma czegoś takiego jak Trójca.

Zdanie zawierające nieprawdę nie stanie się prawdą nawet powtórzone sto razy.


Masz całkowitą rację. Powtarzanie dogmatu o tzw. Trójcy nie spowoduje, że zmienąi się nauka Jezusa, a w Biblii powstaną nowe rozdziały.

Rembov pisze:Cytat:
Podaj definicję z katechizmu jak chcesz i podyskutujemy dalej.

Trochę to dziwne, że dopiero teraz prosisz o definicję (czyżbyś jej nie znał albo nie umiał skorzystać z katechizmu?). No, ale skoro chcesz, to proszę bardzo:


Dziwne to nie jest, bo to ty uznajesz jakieś dziwne nauki, których pochodzenia ja nie znam. Dobrze jest, aby ten, który w coś wierzy napisał sam w co wierzy. Ja nie mogę sugerować przekładów lub interpretacji, publikacji bo to ty wierzysz w Trójcę a nie ja.
Teraz podałeś definicję Trójcy i możemy zabrać się za dyskusję.
Proponuję po kolei omówić tę własnie definicję.

Rembov pisze:253 Trójca jest jednością. Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną" 65 . Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem: "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury" 66 . "Każda z trzech Osób jest tą rzeczywistością, to znaczy substancją, istotą lub naturą Bożą" 67 .


Pierwsze i drugie zdanie są nielogicznym bełkotem. Nie da się logicznie o nich dyskutować.

Drugie zdanie jest podobne pierwszemu, ale jeszcze bardziej nielogiczne.
Każda z "osób" jest całym Bogiem i jednoczesnie każda z osób jest inną osobą, na dodatek jest tą samą osobą (!) "Syn tym samym, co Ojciec" itp. Na dodatek są "jednym Bogiem co do natury" tzn. co do czego?
Natura Boska jest opisana poprzez atrybuty.
Duch.
Wszechmogący.
Wszechwiedzący.
Niesmiertelny.
Suwerenny.
Istniejący bez początku i bez końca.
Wymieniłem niektóre atrybuty Boga należące do jego natury.
Idąc dalej widzimy, że Syn nie spełnia warunków stawianych naturze Boskiej, a mianowicie.
Miał poczatek "Jam Ciebie dziś zrodził"..
Nie wie wszyskiego "Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec."
Nie jest nieśmiertelny "(33) Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni"
Nie jest suwerenny: "(34) Powiedział im Jezus: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło."
Nie jest Wszechmogący: "(1) Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia." oraz "..idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. "
Jezus nie jest Duchem (bytem duchowym) - Jezus jest człowiekiem: "(7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem." oraz "(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus"

Wszelka dalsza analiza jest bezsensowna, gdyż to co napisałem w pełni wystarczy.
Trójca to wymysł człowieka, a jak wyżej pisałem:


"(29) Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 paź 2012, 12:59

nesto pisze:Idąc dalej widzimy, że Syn nie spełnia warunków stawianych naturze Boskiej, a mianowicie.
Miał poczatek "Jam Ciebie dziś zrodził"..
To nie jest początek istnienia, ale narodzenie w ciele, Pan Jezus jest zawsze, a Izajasz pisze o Panu Jezusie:

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Nie wie wszyskiego "Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec."
Nie wiedział i miał inne ograniczenia kiedy był w ciele, ale jest tym samym Bogiem co JHVH i wie teraz wszystko.


J 5:46 Bg "Bo gdybyście wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie; gdyż on o mnie pisał."

Pwt 4:12 Bw "I przemówił Pan do was z tego ognia; głos słów słyszeliście, lecz postaci żadnej nie widzieliście, był tylko sam głos."

Nie jest nieśmiertelny "(33) Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni"
Jest nieśmiertelny, śmiertelne było tylko ciało które przyjął na ok 33 lata.

Ewangelia św. Mateusza 28:7 A idąc śpiesznie powiedzcie uczniom jego, że zmartwychwstał, i oto poprzedza was do Galilei, tam go ujrzycie; oto powiedziałem wam.

Nie jest suwerenny: "(34) Powiedział im Jezus: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło."
Jest suwerenny i wykonuje sąd nad wszelkim stworzeniem. A Pan Jezus wypełnia wolę Bożą, która jest Jego wolą, decyduje o wszystkim, ponieważ jest tym samym Bogiem co Ojciec i Duch święty. Ciągle odnosisz się do okresu przebywania Pana Jezusa w ciele, ale nie widzisz całej wieczności kiedy Pan Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec.


Nie jest Wszechmogący: "(1) Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia." oraz "..idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. "
Kolejny przykład odnoszenia się do czasu kiedy Pan Jezus :

List do Hebrajczyków 2:9 ....na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów....


Jezus nie jest Duchem (bytem duchowym) - Jezus jest człowiekiem: "(7) Wielu bowiem pojawiło się na świecie zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele ludzkim. Taki jest zwodzicielem i Antychrystem." oraz "(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus"
Fałszywe stwierdzenie, Pan Jezus zanim przebywał w ciele był duchem :

Ewangelia św. Jana 8:58 Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.

II List do Koryntian 3:17 A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność.


"(29) Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi"
Amen, zacznij słuchać Boga niż ludzkie wymysły na temat Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 24 paź 2012, 13:11

KAAN pisze:nesto napisał/a:

Idąc dalej widzimy, że Syn nie spełnia warunków stawianych naturze Boskiej, a mianowicie.
Miał poczatek "Jam Ciebie dziś zrodził"..
To nie jest początek istnienia, ale narodzenie w ciele, Pan Jezus jest zawsze, a Izajasz pisze o Panu Jezusie:

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Chcesz powiedzieć, że Święty Piotr był heretykiem?

(20) On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was. (21) Wyście przez Niego uwierzyli w Boga, który wzbudził Go z martwych i udzielił Mu chwały, tak że wiara wasza i nadzieja są skierowane ku Bogu.
1List Św. Piotra

A tutaj przekład z Biblii Gdańskiej:

(6) Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwią imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju; BG
Ojciec wieczności - taki przekłąd jest właściwy. Jezus jako pierworodny stworzenia i jako Duch ożywiający, wskrzesi wszystkich do wiecznego życia.
Taki jest sens.

A cała reszta... KAAN - zszedłeś zupełnie z drogi prawdy.
Całkowite dyrdymały.
Szkoda słów.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 24 paź 2012, 13:33

nesto pisze:
KAAN pisze:nesto napisał/a:

Idąc dalej widzimy, że Syn nie spełnia warunków stawianych naturze Boskiej, a mianowicie.
Miał poczatek "Jam Ciebie dziś zrodził"..
To nie jest początek istnienia, ale narodzenie w ciele, Pan Jezus jest zawsze, a Izajasz pisze o Panu Jezusie:

Księga Izajasza 9:5 Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.


Chcesz powiedzieć, że Święty Piotr był heretykiem?
Nie, chcę powiedzieć że ty jestes heretykiem :)

Ojciec wieczności - taki przekłąd jest właściwy. Jezus jako pierworodny stworzenia i jako Duch ożywiający, wskrzesi wszystkich do wiecznego życia.
Taki jest sens.
Nie taki jest sens, w kontekście całej Biblii sens wskazuje na Boskość Pana Jezusa, który jest wiecznym Bogiem.
A cała reszta... KAAN - zszedłeś zupełnie z drogi prawdy.
Całkowite dyrdymały.
Szkoda słów.
Przeciwnie, poznałem prawdę i ona dała mi wolność, jestem zbawiony w Panu Jezusie na zawsze. Padzę ci nawrócić się do prawdy która raz na zawsze została objawiona świętym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości