Trojca w oczach trynitarzy.

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 24 paź 2012, 14:19

Szacunek dla KAAN-a ale hańba dla jego logiki poznania ;)
Ogólnie równy gość, tyle że błądzący we mgle..


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 paź 2012, 15:03

nesto pisze:Szacunek dla KAAN-a ale hańba dla jego logiki poznania ;)
Ogólnie równy gość, tyle że błądzący we mgle..
Nesto :)
błądzisz :/ i to bardzo


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 25 paź 2012, 10:46

@Lash
Katolicy protestujący bardzo szczycą się tym, że jedynym ich autorytetem w sprawach wiary jest Słowo Boże.
Wskaż mi w Biblii takie słowa jak:
Trójca
Trójjedyny Bóg

Wskaż mi, że Syn jest współistotny Ojcu [Bóg sam z siebie]
Wskaż mi, że Syn jest równy Ojcu.
Wskaż mi, że duch Boży jest osobą suwerenną i równą Synowi.

Tylko po kolei.
Zacznijmy od Trójcy. Podaj cytat. Gdzie ten wyraz jest w Biblii?
Nie ma? Och jaka szkoda....
Więc twoja Trójca jest niebiblijna.

A Bóg Trójjedyny? Też nie ma?
A dobrze sprawdziłeś? Jednak dobrze.. Jaka szkoda!

Dlaczego więc robisz co robisz?
Piszesz farmazony i odpychasz chrześcijan od wiary w Jedynego Prawdziwego Boga oraz jego jednorodzonego Syna.

ps.
Wczoraj miałem okazję znowu porozmawiać z katolikiem, który nie jest "skażony" tym forum.
Gdy mu powiedziałem, że wg doktryn katolickich i protestanckich to Jezus jest Bogiem Stworzycielem - zrobił "karpia" i myślał, że żartuję sobie z jego wiary. Wg tego katolika Jezus to syn Boży i Bóg. Powiedziełem wtedy, że skoro Jezus to Bóg, to właśnie stworzył świat, bo przecież to Bóg stworzył świat. Katolik jeszcze bardziej się zdziwił i oświadczył, że nigdy czegoś takiego nie słyszał, aby ktoś takie rzeczy wygadywał... Zmieniłem temat, bo widziałem jego totalne zmieszanie...

Stawiam tezę, że na 100% spytanych w sposób prosty [bez sugerowania czegokolwiek]
katolików i protestantów - 99% odpowie, że świat stworzył Bóg.
Na pytanie "który Bóg - Bóg Ojciec czy Jezus] - 95% odpowie, że Bóg Ojciec. [Choć przecież jest Jeden, a nie dwóch lub trzech]
Lash odpowie, że Jezus.

Nie chce mi się z tobą gadać - Lash. Jesteś jak z biblijnych przepowiedni.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 paź 2012, 11:20

nesto pisze: @Lash
Katolicy protestujący bardzo szczycą się tym, że jedynym ich autorytetem w sprawach wiary jest Słowo Boże.
Wskaż mi w Biblii takie słowa jak:
Trójca
Trójjedyny Bóg


A po co. Te terminy to WYGODNE opisy kompleksowego twierdzenia z Pisma.
Wskaż mi w pismie wolną wolę albo słowo osoba - nie ma ich tam
to poprostu wygodne opisy aby nie pisac wileu zdań z Bibli!

nesto pisze: Wskaż mi, że Syn jest współistotny Ojcu [Bóg sam z siebie]


A wskaz że nie jest :)

nesto pisze: Wskaż mi, że Syn jest równy Ojcu.


Flp 2:5

nesto pisze: Wskaż mi, że duch Boży jest osobą suwerenną i równą Synowi.


Dzieje 11

nesto pisze:
Tylko po kolei.
Zacznijmy od Trójcy. Podaj cytat. Gdzie ten wyraz jest w Biblii?


nie ma nie ma takiej potrzeby aby był

nesto pisze: Nie ma? Och jaka szkoda....
Więc twoja Trójca jest niebiblijna.



Tak samo jak twoje wolan wola i komputer i unitarianizm i antyteynitarianiam i wolna wola i wiele innych SŁÓW które sa na "indexie"

Tak nie jest ŻADNĄ tajemnicą że nie ma SŁOWA TRÓJCA w piśmie.
Natomaist Jest ukazany BÓG JHWH który jest OJCEM i SYNEM I DUCHEM ŚW.

nesto pisze: A Bóg Trójjedyny? Też nie ma?
A dobrze sprawdziłeś? Jednak dobrze.. Jaka szkoda!


Żadna szkoda :)

nesto pisze: Dlaczego więc robisz co robisz?


Bo wierze PISMU SW.

nesto pisze: Piszesz farmazony i odpychasz chrześcijan od wiary w Jedynego Prawdziwego Boga oraz jego jednorodzonego Syna.


NIe tego nie robię - to właśnie ty robisz oddciągając ludzi od Boga Żywego.
Dlaczego to robisz?

powiedz wszystkim KIEDY PRZESTANIESZ ZWODZIĆ LUDZI ... ? ( ;) ;) ;) )

nesto pisze: Ps.
Wczoraj miałem okazję znowu porozmawiać z katolikiem, który nie jest "skażony" tym forum.
Gdy mu powiedziałem, że wg doktryn katolickich i protestanckich to Jezus jest Bogiem Stworzycielem - zrobił "karpia" i myślał, że żartuję sobie z jego wiary. Wg tego katolika Jezus to syn Boży i Bóg.


Cóż nie zna wiary katolickiej - mało to takich!

nesto pisze:
Powiedziełem wtedy, że skoro Jezus to Bóg, to właśnie stworzył świat, bo przecież to Bóg stworzył świat. Katolik jeszcze bardziej się zdziwił i oświadczył, że nigdy czegoś takiego nie słyszał, aby ktoś takie rzeczy wygadywał... Zmieniłem temat, bo widziałem jego totalne zmieszanie...

Stawiam tezę, że na 100% spytanych w sposób prosty [bez sugerowania czegokolwiek]
katolików i protestantów - 99% odpowie, że świat stworzył Bóg.


I dobrze odpowiedzą!

nesto pisze: Na pytanie "który Bóg - Bóg Ojciec czy Jezus] - 95% odpowie, że Bóg Ojciec. [Choć przecież jest Jeden, a nie dwóch lub trzech]
Lash odpowie, że Jezus.


Cóż to że LUDZIE NIE ZNAJA PISMA w polsce to FAKT który właśnie dobitnie udowdniłeś!

nesto pisze: Nie chce mi się z tobą gadać - Lash. Jesteś jak z biblijnych przepowiedni.


Tak tych o dwóch świadkach wiwernych i prawdziwych - natomisat ty odwodzisz ludzi od prawdy ku zgubnej nauce o fałszywmy Bogu :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 25 paź 2012, 12:02

Lash pisze:nesto napisał/a:
@Lash
Katolicy protestujący bardzo szczycą się tym, że jedynym ich autorytetem w sprawach wiary jest Słowo Boże.
Wskaż mi w Biblii takie słowa jak:
Trójca
Trójjedyny Bóg


A po co. Te terminy to WYGODNE opisy kompleksowego twierdzenia z Pisma.
Wskaż mi w pismie wolną wolę albo słowo osoba - nie ma ich tam
to poprostu wygodne opisy aby nie pisac wileu zdań z Bibli!



(6) Powiedz Izraelitom: jeżeli mężczyzna lub kobieta dopuszcza się jakiego grzechu wobec ludzi, popełniając przestępstwo przeciw Panu, to osoba ta zaciągnie winę.


(6) Dał im wolną wolę, język i oczy, uszy i serce zdolne do myślenia.

Kłamiesz celowo?

Lash pisze:nesto napisał/a:
Wskaż mi, że Syn jest równy Ojcu.


Flp 2:5



(5) To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. (6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię,

Czy ty znowu lecisz po bandzie? Dziesiatki razy to pisałem już!
Jezus będąc w "postaci Bożej" tj. mając mozliwości i władzę Boga, unizył się przyjmując postać zwykłego człowieka i sługi. Dał się związać, pobić, wyszydzić i ukżyżować, a mógł przecież na to nie pozwolić. Wypełnił jednak wolę Bożą, dał siebie poniżać jak sługa i w końcu dał się zabić.

Lash pisze:nesto napisał/a:
Wskaż mi, że duch Boży jest osobą suwerenną i równą Synowi.


Dzieje 11


Tam nic takiego nie ma!

Lash pisze:Tak nie jest ŻADNĄ tajemnicą że nie ma SŁOWA TRÓJCA w piśmie.
Natomaist Jest ukazany BÓG JHWH który jest OJCEM i SYNEM I DUCHEM ŚW.

Bóg JHWH jest Jednym Bogiem Ojcem - jako byt jest z natury DUCHEM.
Nie ma iluś tam osób i nie jest swoimi synami ani córkami, ani Jezusem, ani Lashem.
Człowieka - Jezusa obdarzył swoją mocą i swoją chwałą jako ukochanego jednorodzonego Syna.

Lash pisze:nesto napisał/a:
Na pytanie "który Bóg - Bóg Ojciec czy Jezus] - 95% odpowie, że Bóg Ojciec. [Choć przecież jest Jeden, a nie dwóch lub trzech]
Lash odpowie, że Jezus.


Cóż to że LUDZIE NIE ZNAJA PISMA w polsce to FAKT który właśnie dobitnie udowdniłeś!


Ludzie mają ducha Bożego i bramy piekielne Kościoła Chrystusa nie przemogły.
Są jednak pewni zwodziciele, którzy nazywają sami siebie nauczycielami.
Pomimo farmazonów i trynitarnej indoktrynacji - ludzie nadal mają Ducha i nawet ortodoksyjni katolicy nie wierzą w wymysły, aby człowiek Jezus stwarzał świat.
Jak bardzo się z tego cieszę.. :)

Lash pisze:nesto napisał/a:
Nie chce mi się z tobą gadać - Lash. Jesteś jak z biblijnych przepowiedni.


Tak tych o dwóch świadkach wiwernych i prawdziwych - natomisat ty odwodzisz ludzi od prawdy ku zgubnej nauce o fałszywmy Bogu


Kto odmawia prawdziwego człowieczeństwa Jezusowi - ten jest... poszukaj sobie w Biblii kim.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 paź 2012, 15:51

nesto pisze:
Lash pisze:nesto napisał/a:
@Lash
Katolicy protestujący bardzo szczycą się tym, że jedynym ich autorytetem w sprawach wiary jest Słowo Boże.
Wskaż mi w Biblii takie słowa jak:
Trójca
Trójjedyny Bóg


A po co. Te terminy to WYGODNE opisy kompleksowego twierdzenia z Pisma.
Wskaż mi w pismie wolną wolę albo słowo osoba - nie ma ich tam
to poprostu wygodne opisy aby nie pisac wileu zdań z Bibli!



(6) Powiedz Izraelitom: jeżeli mężczyzna lub kobieta dopuszcza się jakiego grzechu wobec ludzi, popełniając przestępstwo przeciw Panu, to osoba ta zaciągnie winę.


(6) Dał im wolną wolę, język i oczy, uszy i serce zdolne do myślenia.

Kłamiesz celowo?


Te tumaczenia NIE ODDAJĄ FAKTYCZNYCH SŁÓW UZYTYCH

NUMB 5:6 nie ma słowa OSOBA
דַּבֵּר אֶל־בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אִישׁ אֹֽו־אִשָּׁה כִּי יַעֲשׂוּ מִכָּל־חַטֹּאת הָֽאָדָם לִמְעֹל מַעַל בַּיהוָה וְאָֽשְׁמָה הַנֶּפֶשׁ הַהִֽוא׃

5:6 λάλησον τοῖς υἱοῖς Ισραηλ λέγων ἀνὴρ ἢ γυνή ὅστις ἐὰν ποιήσῃ ἀπὸ τῶν ἁμαρτιῶν τῶν ἀνθρωπίνων καὶ παριδὼν παρίδῃ καὶ πλημμελήσῃ ἡ ψυχὴ ἐκείνη


http://www.blueletterbible.org/Bible.cf ... KJV#conc/6

TO POLSKIE tłumaczenie oddaje słowo Osoba podczas gdy jest tam słowo NEPHESH - dusza greckie psyche :)


W drugim wypadku
Cytujesz NIEKANONICZNA księge Syracha
http://www.nonpossumus.pl/ps/Syr/17.php

Cóż nie ma co o tym dyskutolwać :)
SZUKAJ DALEJ i się zastanów zanim komuś zarzucisz kłamstwo :)

nesto pisze:
Lash pisze: nesto napisał/a:
Wskaż mi, że Syn jest równy Ojcu.

Flp 2:5



(5) To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie. (6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię,

Czy ty znowu lecisz po bandzie? Dziesiatki razy to pisałem już!
Jezus będąc w "postaci Bożej" tj. mając mozliwości i władzę Boga, unizył się przyjmując postać zwykłego człowieka i sługi.


Skąd to masz?
1. Gdzie Paweł napisał że postać boza TO MOZLIWOŚCI I WŁADZA BOGA.
2. jeśli Jezus miał możliwości i władzę BOGA to znaczy że był mu równy.
3. Jeśli Jezus był w morfe BOGA i stał się sługa przyjmują morfe człowieka co to znaczy?

nesto pisze:
Dał się związać, pobić, wyszydzić i ukżyżować, a mógł przecież na to nie pozwolić. Wypełnił jednak wolę Bożą, dał siebie poniżać jak sługa i w końcu dał się zabić.


O tym nie dyskutuję bo to oczywiste.

nesto pisze:
Lash pisze:nesto napisał/a:
Wskaż mi, że duch Boży jest osobą suwerenną i równą Synowi.

Dzieje 11


Tam nic takiego nie ma!


Masz rację chodzi o rodział 13
(2) Gdy odprawili publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem. (3) Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich. (4) A oni wysłani przez Ducha Świętego zeszli do Seleucji, a stamtąd odpłynęli na Cypr. (5) Gdy przybyli do Salaminy, głosili słowo Boże w synagogach żydowskich; mieli też Jana do pomocy.

Podobnie 1 kor 12 :)

nesto pisze:
Lash pisze:Tak nie jest ŻADNĄ tajemnicą że nie ma SŁOWA TRÓJCA w piśmie.
Natomaist Jest ukazany BÓG JHWH który jest OJCEM i SYNEM I DUCHEM ŚW.

Bóg JHWH jest Jednym Bogiem Ojcem - jako byt jest z natury DUCHEM.


Wszkż mi że JHWH to Ojciec :)
czekam
podasz werset :)

nesto pisze:Nie ma iluś tam osób i nie jest swoimi synami ani córkami, ani Jezusem, ani Lashem.
Człowieka - Jezusa obdarzył swoją mocą i swoją chwałą jako ukochanego jednorodzonego Syna.


Tia bajek słucham miedzy 19 a 19:10 :)

nesto pisze:
Lash pisze:nesto napisał/a:
Na pytanie "który Bóg - Bóg Ojciec czy Jezus] - 95% odpowie, że Bóg Ojciec. [Choć przecież jest Jeden, a nie dwóch lub trzech]
Lash odpowie, że Jezus.


Cóż to że LUDZIE NIE ZNAJA PISMA w polsce to FAKT który właśnie dobitnie udowdniłeś!


Ludzie mają ducha Bożego i bramy piekielne Kościoła Chrystusa nie przemogły.


Tak szczególnie katolicy nieczytajacy pisma go mają :/

nesto pisze: Są jednak pewni zwodziciele, którzy nazywają sami siebie nauczycielami.


Realista / Rykwiw :/ etc

nesto pisze: Pomimo farmazonów i trynitarnej indoktrynacji - ludzie nadal mają Ducha i nawet ortodoksyjni katolicy nie wierzą w wymysły, aby człowiek Jezus stwarzał świat.
Jak bardzo się z tego cieszę.. :)


Cóż popisz sobie jedyne co pozostaje ci to ponarzekac ze rzeczywistosc jest inna niż twe marzenia :/

nesto pisze:
Lash pisze:nesto napisał/a:
Nie chce mi się z tobą gadać - Lash. Jesteś jak z biblijnych przepowiedni.
Tak tych o dwóch świadkach wiwernych i prawdziwych - natomisat ty odwodzisz ludzi od prawdy ku zgubnej nauce o fałszywmy Bogu

Kto odmawia prawdziwego człowieczeństwa Jezusowi - ten jest... poszukaj sobie w Biblii kim.


NIKT GO NIE ODMAWIA. w sumie jedyne co si pozostało to kłamac że my odmawiamy przwdziwego człowieczństwa Chrystusowi :roll:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 25 paź 2012, 16:19

Prawdziwy człowiek nie jest z natury swojej Bogiem.
Twój Jezus nie jest prawdziwym człowiekiem.
Ani prawdziwie nie umarł ani prawdziwie nie został wybudzony z martwych.
Pa


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Kinia
Posty: 898
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Kinia » 25 paź 2012, 21:37

Nesto nie denerwuj sie :-) chce to niech wierzy w katolicki dogmat


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 paź 2012, 11:27

nesto pisze:Prawdziwy człowiek nie jest z natury swojej Bogiem.
Twój Jezus nie jest prawdziwym człowiekiem.
Ani prawdziwie nie umarł ani prawdziwie nie został wybudzony z martwych.
Pa
Bo ty wiesz lepiej niż ja w co wierzę i czy mozna byc prawdziwym Bogiem i człowiekiem.

Widac ustaliłes sobie sam religię w które wierzysz i kropka


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 paź 2012, 11:28

Kinia pisze:Nesto nie denerwuj sie :-) chce to niech wierzy w katolicki dogmat
W innym temcie wyjaśniłem ci że mylisz sie i ukazłem ci że ty sama "wierzysz w katolickie dogmaty" .


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 02 lis 2012, 17:28

Lash pisze:
Kinia pisze:Nesto nie denerwuj sie :-) chce to niech wierzy w katolicki dogmat
W innym temcie wyjaśniłem ci że mylisz sie i ukazłem ci że ty sama "wierzysz w katolickie dogmaty" .

W innym temacie wykazałem, że mylisz się iż w Jezusie wszystko istnieje.
Mylisz się uznając rzymską Trójcę za swojego Boga.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 02 lis 2012, 18:43

Dziwna to trójca sami ze tak powiem faceci
Jesli jest Ojciec to gdzie Matka ,co sie z Nią stało ?
Jesli stworzył/a na swoje podobienstwo mężczyzna-kobieta , to gdzie TA Stwórca Matka ?
czy nie powinno Jej byc ?

przeciez całe to trój , to jak nic wzór rodziny homoseksualnej , i moga miec atut w reku ze
Bóg On a Ona nie ma ...i nie ma co mówic o maryji .


Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 02 lis 2012, 20:34

???????


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 02 lis 2012, 20:36

Oliwka pisze:Dziwna to trójca sami ze tak powiem faceci
Jesli jest Ojciec to gdzie Matka ,co sie z Nią stało ?
Jesli stworzył/a na swoje podobienstwo mężczyzna-kobieta , to gdzie TA Stwórca Matka ?
czy nie powinno Jej byc ?

przeciez całe to trój , to jak nic wzór rodziny homoseksualnej , i moga miec atut w reku ze
Bóg On a Ona nie ma ...i nie ma co mówic o maryji .


TY naprawde tak myslisz czy tylko udajesz?


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ewa upadł kobieta jest ....niepotrzebna

Postautor: Oliwka » 02 lis 2012, 20:53

Zobacz co robi świat Węża , daje zielone światło homoseksualistom Sodomia w natarciu
A rodziny gdzie jest tata męski ,mama żenska zostają doprowadzane urzędowo Sądowo do zagłady.
nie ma tata mama tylko rodzic 1 - rodzic 2 ...nie ma płci - dlaczego ?

Co mi serwował katechizm , trójce On-Bóg-Ojciec - On-BógSyn- On- Bóg Duch święty
czyli mówiąc wprost sami faceci zadnej płci odmiennej .
Czyzby tzw ojcowie kościoła dopieli swego i wykluczyli kobiete bo to samo zło
I uznali ze facet jest samowystarczalny ?
Dlaczego tak kaza wierzyc komu na tym zalezy a ludzie sa tak bierni ze bez szemrania
przyjeli meska trójce !?



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości