Wiara Pana Jezusa Chrystusa

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 14 mar 2012, 11:03

Uprzejmie informuję, że przeczytałem część nauki KK o Trójcy.
Zgodnie z twoją sugestią.
Nie znalazłem żadnych rewelacji. Myślałem, że mój sposób zrozumienia nauki KK jest niewłaściwy lub coś od czasów bierzmowania się zmieniło.. tymczasem jest "po staremu" :-)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 mar 2012, 20:08

nesto pisze:@Rembov
Do czego zmierzasz?

@Lash
Więc Bóg jest ateistą.. I tyle :)
I dlatego Jezusowy ateizm potwierdza jego Bóstwo :) :S


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 04 cze 2012, 15:51

Lash pisze:I dlatego Jezusowy ateizm potwierdza jego Bóstwo


Nie :-) raczej dlatego Jezus nie jest Bogiem, bo gdyby nim był to nie zachęcałby Żydów do wiary w niego bo oni w Boga wierzyli...

(24) Rzekła Marta do Niego: Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym. (25) Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. (26) Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to? (27) Odpowiedziała Mu: Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat. (28) Gdy to powiedziała, odeszła i przywołała po kryjomu swoją siostrę, mówiąc: Nauczyciel jest i woła cię. (29) Skoro zaś tamta to usłyszała, wstała szybko i udała się do Niego. (30) Jezus zaś nie przybył jeszcze do wsi, lecz był wciąż w tym miejscu, gdzie Marta wyszła Mu na spotkanie.

(Ew. Jana 11:24-30, Biblia Tysiąclecia)

Jezus zachęca do wiary w to, że to on jest Mesjaszem! Człowiekiem wysłanym przez Boga. Bożym Synem.
Dla tych, którzy uwierzą, że jest Mesjaszem będzie drogą prowadzęcą do nieba.
Nikt nie twierdzi, ani Żydzi ani konkretnie ten najważniejszy Żyd - Jezus, że Mesjasz jest Bogiem.
To wy zrobiliście w umysłach swoich szatkowaną kapustę :-D

Czas na opamiętanie :-)

To, że Jezus jest w Chwale Boga wynika z Pisma.
To, że Jezus jest JHWH to szalony lot ćmy w stronę świecy :-)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
provider
Posty: 224
Rejestracja: 25 sty 2012, 09:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: provider » 06 cze 2012, 10:01

Człowiek musi zrozumieć na czym polega człowieczeństwo Pana Jezusa Chrystusa.

"Słuchaj, Israelu! Pan, Bóg nasz, Pan jest Jeden"

Bóg Jedyny (Ojciec, Syn, Duch Święty) = Bóg (Ojciec, Syn=Jezus Chrystus=Słowo, Duch Święty) = byli od zawsze jako Jedno.

Pan Jezus Chrystus jako Syn, zawsze był nierozerwalną częścią Boga.

Pan Jezus Chrystus istniał od zawsze, a dwa tysiące lat temu stał się dodatkowo zwykłym człowiekiem.


Musiało się tak stać, aby wypełniło się w nas uczniach Pana Jezusa Chrystusa, słuszne żądanie prawa, z powodu sprawiedliwości Boga, która poświadczona została wśród Prawa i Proroków.

Sprawiedliwość Boga z powodu wiary Jezusa Chrystusa, względem wszystkich i dla wszystkich wierzących; gdyż nie istnieje rozróżnienie. Bo wszyscy zawinili, więc czują brak chwały Boga.

Za grzechy nas ludzi niesprawiedliwych mógł umrzeć tylko człowiek sprawiedliwy.

A że nie ma ani jednego sprawiedliwego z uczynków prawa Mojżesza, Bóg sam siebie uniżył i stał sie dodatkowo zwykłym człowiekiem, aby wykupić nas od grzechu.

Ani jeden nie jest sprawiedliwy, nie jest rozumiejącym, nie jest szukającym Boga. Wszyscy się odwrócili, razem zostali zmarnowani; nikt nie jest czyniącym dobroć, nie jest aż do jednego. (List do Rzymian 3:10-12)

Przykrył nas szatą sprawiedliwości we krwi ofiary doskonałej jaka dokonała się na krzyżu Golgoty. Dzięki tej ofierze zostaliśmy uznani za sprawiedliwych i wykupieni z pod prawa Mojżeszowego.

Syn w Piśmie Świętym jest słowem Boga, a słowo dodatkowo ciałem się stało.

Słowo stało sie dodatkowo człowiekiem.

Pan Jezus Chrystus jest słowem Boga, słowo było zawsze u Boga i jednocześnie narodził się Pan Jezus Chrystus człowiek.


Jest też napisane:

Na początku było Słowo, a Słowo było ku Bogu i Bogiem było Słowo.
Na początku było Słowo, a Słowo było z Boga i Bogiem było Słowo.
Na początku było Słowo, a Słowo było w obecności Boga i Bogiem było Słowo.
Na początku było Słowo, a Słowo było do Boga i Bogiem było Słowo.

Dwa tysiące lat temu Pan Jezus Chrystus, Syn, który istniał od zawsze, stał się dodatkowo człowiekiem i pojawił się w obrazie ludzi.


Bowiem powiadam, że Jezus Chrystus stał się dla prawdy Boga sługą obrzezanych, ku umocnieniu obietnic danych przodkom. A poganie, aby za miłosierdzie oddali chwałę Bogu, tak jak jest napisane: Przez to będą Cię wysławiać między poganami i będą śpiewać Twojemu Imieniu. 10 I znowu mówi: Weselcie się poganie z Jego ludem.

(List doRzymian, rozdz. 15, 8 Nowa Biblia Gdańska)

Który będąc w postaci Boga, nie torował sobie rabunku, aby być równym Bogu, ale opuścił samego siebie, przyjął postać sługi i pojawił się w obrazie ludzi.

Także w tej postaci gdy został napotkany jako człowiek uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do kary śmierci na krzyżu. Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i dał mu Imię, ponad każde imię. Aby na Imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebiańskich, ziemskich i podziemnych. (List do Filippian, rozdz. 2, 8 (Nowa Biblia Gdańska)

Można też przetłumaczyć ten werset inaczej:

Ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy kształt niewolnika, stawszy się podobny ludziom; (List do Filipian 2:1-30, Biblia Gdańska)

Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, (List do Filipian 2:1-30, Biblia Warszawska)

Powyższe wersety mówią wyraźnie, że Pan Jezus Chrystus stając się człowiekiem nie torował sobie rabunku aby być równym Bogu, stał się sługą obrzezanych.

Sługą to znaczy, że stał sie poddanym, nawet w ewangelii jest napisane, że uniżył się i umył nogi swoim uczniom.

W niebie Pan Jezus Chrystus jest cały czas jednością z Ojcem i Duchem Świętym, a na ziemi w tym samym czasie dodatkowo człowiekiem.

Pan Jezus Chrystus jest jednocześnie Bogiem w niebie i człowiekiem na ziemi.

Słowo nigdy nie opuściło Boga ale stało się dodatkowo człowiekiem.

Jest to ten sam Pan Jezus Chrystus z tą róźnicą, że podczas przebywania na ziemi opuścił sam siebie i stał się zwykłym człowiekem a w niebie był cały czas jednością z Ojcem i Duchem Świętym.

Pan Jezus Chrystus stająć się dodatkowo człowiekiem WYRZEKŁ się wszystkiego.
1) Najmilsi! nie każdemu duchowi wierzcie; ale doświadczajcie duchów, jeźli z Boga są. Bo wiele fałszywych proroków wyszło na świat. (2) Przez to poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, iż Jezus Chrystus w ciele przyszedł, z Boga jest. (3) Ale wszelki duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus w ciele przyszedł, nie jest z Boga; ale ten jest on duch antychrystowy, o którymeście słyszeli, iż idzie i teraz już jest na świecie.(1 List Jana 4:1-21, Biblia Gdańska)

Musimy także pamiętać, że pomimo tego, że Pan Jezus Chrystus stał się dodatkowo zwykłym uniżonym człowiekiem cielesnym to zamieszkała w nim cała pełnia natury Boga.

7 według tego jak zostaliście nauczeni. W nim ugruntowani, budowani i umacniani w wierze; w niej obfitując wśród dziękczynienia.8 Uważajcie, aby się wam ktoś nie zdarzył, kto rabuje przez spekulacje i pusty fałsz według religijnej tradycji ludzi, według podstawowych zasad rozumowania świata a nie według Chrystusa.9 Bowiem w nim zamieszkuje cieleśnie cała pełnia natury Boga.10 Także w nim jesteście napełnieni; a on jest głową każdego stanowiska i mocy.11 W nim zostaliście obrzezani, obrzezką nie uczynioną rękami lecz w obrzezce Chrystusa, przez wyzucie się ciała z ciała wewnętrznego grzechów. (List do Kolosan, rozdz. 2, 9 Nowa Biblia Gdańska)

W tym miejscu chcę podkreślić, że "określenie boże ciało" jest absurdem ponieważ Pan Jezus Chrystus stał się dodatkowo zwykłym człowiekiem z krwi i kości jak my.

Dopiero po zmartwychwstaniu Pan Jezus Chrystus człowiek otrzymał nowe ciało, które i my po śmierci dostaniemy.


Boga nikt nigdy nie widział

Boga nikt nigdy nie widział; to jedyny Syn, który jest na łonie Ojca, Ten wytłumaczył.19 A takie jest świadectwo Jana, gdy Żydzi z Jerozolimy wysłali kapłanów oraz Lewitów, aby go zapytali: Kto ty jesteś?20 Więc się zgodził i nie zaprzeczył, a wyznał: Ja nie jestem Chrystusem. (Ewangelia Jana, rozdz. 1, 18 Nowa Biblia Gdańska)

Boga nikt nigdy nie widział; ale jeśli miłujemy jedni drugich Bóg w nas mieszka i Jego miłość jest w nas doskonała.13 Przez to poznajemy, że w Nim mieszkamy, a On w nas, że dał nam ze swego Ducha.14 A myśmy widzieli i świadczymy, że Ojciec posłał Syna Zbawcę świata. (Pierwszy List Jana, rozdz. 4, 12 Nowa Biblia Gdańska)

Musimy pamiętać, że na tronie siedzi Bóg i Baranek Boży Jezus Chrystus człowiek.

Są oni przyodziani w białe szaty, a palmy w ich rękach.10 Wołają też wielkim głosem, mówiąc: Zbawienie w naszym Bogu, który siedzi na tronie i Baranku. (Objawienie spisane przez Jana, rozdz. 7, 10 Nowa Biblia Gdańska)


Awatar użytkownika
provider
Posty: 224
Rejestracja: 25 sty 2012, 09:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: provider » 06 cze 2012, 10:28

Potem zobaczyłem a oto przed tronem i przed Barankiem stał liczny tłum, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu, pokoleń, ludów i języków.

Są oni przyodziani w białe szaty, a palmy w ich rękach.10 Wołają też wielkim głosem, mówiąc:

Zbawienie w naszym Bogu, który siedzi na tronie i Baranku.11 A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu, starszych i czterech istot żywych, upadli przed tronem na swe twarze, i pokłonili się Bogu,12 mówiąc:

Amen. Sława i chwała, mądrość i dziękczynienie, cześć, moc i potęga naszemu Bogu na wieki wieków. Amen. (Objawienie spisane przez Jana, rozdz. 7, 10 Nowa Biblia Gdańska)

Godzien jest ten zabity na ofiarę Baranek wziąć moc i bogactwo, mądrość i potęgę, szacunek, chwałę i sławę. A wszelkie stworzenie, które jest w Niebie, na ziemi, pod ziemią oraz w morzu; wszystko co w nich, mówiło: Siedzącemu na tronie i Barankowi sława, szacunek, chwała i potęga na wieki wieków. Objawienie spisane przez Jana, rozdz. 5, 12 (Nowa Biblia Gdańska)”

Bóg jest Wszystkim my jesteśmy w nim a on w nas. Człowiek nie jest w stanie ogarnąć kim jest Bóg. Nie jesteśmy w stanie pojąć wielkości Boga.

Za to Bóg objawił się nam się dodatkowo w postaci człowieka.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 cze 2012, 13:59

nesto pisze:
Lash pisze:I dlatego Jezusowy ateizm potwierdza jego Bóstwo


Nie :-) raczej dlatego Jezus nie jest Bogiem, bo gdyby nim był to nie zachęcałby Żydów do wiary w niego bo oni w Boga wierzyli...

(24) Rzekła Marta do Niego: Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym. (25) Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. (26) Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to? (27) Odpowiedziała Mu: Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat. (28) Gdy to powiedziała, odeszła i przywołała po kryjomu swoją siostrę, mówiąc: Nauczyciel jest i woła cię. (29) Skoro zaś tamta to usłyszała, wstała szybko i udała się do Niego. (30) Jezus zaś nie przybył jeszcze do wsi, lecz był wciąż w tym miejscu, gdzie Marta wyszła Mu na spotkanie.

(Ew. Jana 11:24-30, Biblia Tysiąclecia)

Jezus zachęca do wiary w to, że to on jest Mesjaszem! Człowiekiem wysłanym przez Boga. Bożym Synem.
Dla tych, którzy uwierzą, że jest Mesjaszem będzie drogą prowadzęcą do nieba.



a Jednak Jan który to napisał miał inne zdanie.
(20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. (21) Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów. (1 List Jana 5:1-21, Biblia Tysiąclecia)

Jezus jest tym prawdziwym Bogiem.
ja się wystrzegam fałszywych bóstw.
Jezus przekonywał do wiary w siebie Boga JESTEM

(20) Słowa te wypowiedział przy skarbcu, kiedy uczył w świątyni. Mimo to nikt Go nie pojmał, gdyż godzina Jego jeszcze nie nadeszła. (21) A oto znowu innym razem rzekł do nich: Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie. (22) Rzekli więc do Niego Żydzi: Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie? (23) A On rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. (24) Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich. (25) Powiedzieli do Niego: Kimże Ty jesteś? Odpowiedział im Jezus: Przede wszystkim po cóż jeszcze do was mówię? (26) Wiele mam o was do powiedzenia i do sądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał jest prawdziwy, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego. (Ew. Jana 8:20-26, Biblia Tysiąclecia)

Jezus ukauzje skoro nie ropoznaa go jako JESTEM umra w grzechach :/


nesto pisze:
Nikt nie twierdzi, ani Żydzi ani konkretnie ten najważniejszy Żyd - Jezus, że Mesjasz jest Bogiem.


Oprócz Jana ;)
(18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
Jana 1

nesto pisze:

To wy zrobiliście w umysłach swoich szatkowaną kapustę :-D

Czas na opamiętanie :-)

To, że Jezus jest w Chwale Boga wynika z Pisma.
To, że Jezus jest JHWH to szalony lot ćmy w stronę świecy :-)


tak długo jak nie unzasz Jezusa za JESTEM tkwisz w swoich grzechach
Paweł tez to wiedział Gdy wzywał imienia JHWH. Rzym 10:9-12


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 06 cze 2012, 14:06

OK
Jezus był w Bogu. Był zawsze w Bogu.
Potem narodził się człowiek - Jezus.
Jezus jako człowiek nie był częścią jakiejś Trójcy czy pięciórcy.
Teraz Jezus jest w Bogu, a my w Jezusie (czyli również w Bogu).

Pytanie teoretyczne.
Czy Jezus-człowiek mógł mieć inną wolę niż Bóg?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 cze 2012, 14:28

nesto pisze: OK
Jezus był w Bogu. Był zawsze w Bogu.

Co o znaczy?
nesto pisze: Potem narodził się człowiek - Jezus.
Jezus jako człowiek nie był częścią jakiejś Trójcy czy pięciórcy.

Bowiem nie jest się cześćią Trójcy.
Jezus jest osoba Tójcy

nesto pisze: Teraz Jezus jest w Bogu, a my w Jezusie (czyli również w Bogu).


:lol: słowem Chrystusa nie potrzebujesz ...

nesto pisze: Pytanie teoretyczne.
Czy Jezus-człowiek mógł mieć inną wolę niż Bóg?
Nie mógł w sensie BUNTU - dlatego modlił sie nie moja ale twoje wola niech sie stanie :) - Mógł w sensie odrębności.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 09 lip 2012, 15:42

Bajeczki dla dzieci Lash..
Jezus był człowiekiem. Nic nie wolno dodawać. Jezus nie mówił o sobie inaczej, jak "syn człowieczy" itp.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 09 lip 2012, 20:16

nesto pisze:Jezus nie mówił o sobie inaczej, jak "syn człowieczy" itp.


Jezus, rzekł: Ta choroba nie jest na śmierć, lecz na chwałę Bożą, aby Syn Boży był przez nią uwielbiony.

ALLELUJA ZA SYNA !!! Jezus jest JAHWE !!!


Jezus żyje w nas.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 lip 2012, 20:45

nesto pisze:Nic nie wolno dodawać


Spoko, Biblia wielokrotnie nazywa Jezusa Bogiem.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 lip 2012, 15:40

Alkhilion pisze:
nesto pisze:Nic nie wolno dodawać


Spoko, Biblia wielokrotnie nazywa Jezusa Bogiem.


Nazywa także sędziów Izraela Bogami..

(6) Ja rzekłem: Jesteście BOGAMI i wszyscy - synami Najwyższego.
(Ks. Psalmów 82:6, Biblia Tysiąclecia)


Jezus nie mówił, że jest Bogiem Wszechmogącym. Gdyby nim był to by o tym mówił.
Nie modliłby się do siebie, bo to głupie!

ps.
Słowo BÓG było jak widać używane zamiennie w stosunku do słów władca, sędzia, król itp. przykład:

(1) Pan odpowiedział Mojżeszowi: Oto Ja uczynię cię jakby BOGIEM faraona, a Aaron, brat twój, będzie twoim prorokiem.
(Ks. Wyjścia 7:1-29, Biblia Tysiąclecia)

(1) I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię BOGIEM dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.
(Ks. Wyjścia 7:1-25, Biblia Warszawska)

(1) I rzekł Pan do Mojżesza: Oto, postanowiłem cię za BOGA Faraonowi, a Aaron, brat twój, będzie prorokiem twoim.
(Ks. Wyjścia 7:1-25, Biblia Gdańska)

Nikt nie mówi jednak, że Mojżesz był Bogiem Wszechmogącym...
Tylko pewnej grupie chrześcijan coś pozmieniało kierunki przepływu impulsów w szarych komórkach niestety...


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
cezary
Posty: 343
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cezary » 10 lip 2012, 17:59

nesto pisze:Jezus nie mówił, że jest Bogiem Wszechmogącym. Gdyby nim był to by o tym mówił.
Nie modliłby się do siebie, bo to głupie!


czy BÓG WSZECHMOGĄCY nie może modlić się do Siebie? czy mniemanie o Bogu w powyższym cytacie nie jest czasem mniemaniem skorupy glinianej o garncarzu?


Jezus żyje w nas.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 10 lip 2012, 21:39

nesto pisze:
Alkhilion pisze:
nesto pisze:Nic nie wolno dodawać


Spoko, Biblia wielokrotnie nazywa Jezusa Bogiem.


Nazywa także sędziów Izraela Bogami..

(6) Ja rzekłem: Jesteście BOGAMI i wszyscy - synami Najwyższego.
(Ks. Psalmów 82:6, Biblia Tysiąclecia)

Czytałeś może pozostałe wersety tego krótkiego psalmu?


Jezus nie mówił, że jest Bogiem Wszechmogącym. Gdyby nim był to by o tym mówił.

Jezus nie mówił, że wodę może zmieniać nie tylko w wino, ale i w oranżadę, więc pewnie nie potrafiłby tego zrobić :-P.

Nie modliłby się do siebie, bo to głupie!

Jeśli Bóg Ojciec to dla Ciebie ta sama osoba co Bój Jezus, to to rzeczywiście głupie!

ps.
Słowo BÓG było jak widać używane zamiennie w stosunku do słów władca, sędzia, król itp. przykład:

Chyba że doda się tego typu słówka, które zakreślam na czerwono:

(1) Pan odpowiedział Mojżeszowi: Oto Ja uczynię cię jakby BOGIEM faraona, a Aaron, brat twój, będzie twoim prorokiem.
(Ks. Wyjścia 7:1-29, Biblia Tysiąclecia)

(1) I rzekł Pan do Mojżesza: Oto ustanawiam cię BOGIEM dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.
(Ks. Wyjścia 7:1-25, Biblia Warszawska)

(1) I rzekł Pan do Mojżesza: Oto, postanowiłem cię za BOGA Faraonowi, a Aaron, brat twój, będzie prorokiem twoim.
(Ks. Wyjścia 7:1-25, Biblia Gdańska)

Nikt nie mówi jednak, że Mojżesz był Bogiem Wszechmogącym...
Tylko pewnej grupie chrześcijan coś pozmieniało kierunki przepływu impulsów w szarych komórkach niestety...

Chrześcijanie to - wnioskuję z nazwy - naśladowcy Chrystusa (Jezusa), więc jeśli nie uznajesz Go za Boga, a masz się za wyznawcę Jezusa, to nie wiem, czy to nie podchodzi pod bałwochwalstwo... ;-).


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 18 lip 2012, 20:46

Chrześcijaństwo to uznanie Jezusa za Mesjasza, Syna Bożego, ochrzczenie się w Jego imię i postępowanie
ZGODNIE Z JEGO NAUKĄ.

Masz nieźle pomazaną Biblię, jeśli uważasz że chrześcijaństwo to uznanie Jezusa za JHWH.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości