Bóstwo Jezusa

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 26 lip 2014, 14:58

jon pisze:"inquisitio"
Dziekowac ze PAN uchronil cie od niewoli straznicy.


tak rzeczywiście, dobrze by było gdyby i ciebie wyzwolił z papieskiej niewoli, ale zresztą
to już się dokonało przecież nikt cię siłą nie trzyma w KK.

PAN i mnie wyrwal z niewoli Straznicy.
Nie czuje sie niewolnikiem papiestwa,moj powrot do KK byl dobrze przemyslany.Kierowalem sie rozumem a nie emocjami.
Jako katolik czuje sie wolny ,nie ograniczany przez cos lub kogos.

To w KK doswiadczylem i caly czas doswiadczam szczegolnie bliskiej obecnosci PANA.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 26 lip 2014, 16:43

inquisitio pisze:czyli moze doskonalosc osiagnac ,czy caly czas ma to polegac na ,,gonieniu kroliczka''?

Tak. nie można osiągnąć czegoś, co jest dla człowieka niedostępne.
Można w większy lub mniejszy sposób się zbliżyć jedynie.
Doskonałość nie jest cechą człowieka, ale tylko Boga, jeśli już.

Bog nie moze sprawic abym uwierzyl w cos czego nie ma.

Czyli uważasz, że Bóg czegoś nie może? :roll:

agnieszkaa pisze: wiec postanowilam jeszcze raz sama z Biblia sprawdzic,

Gratuluję wniosków :lol:
Żył sobie mężczyzna, który modlił się do Boga i twierdził, że tenże Bóg jest Ojcem jego i nas wszystkich.
Mówił, że on i my jesteśmy braćmi, bo mamy jednego Ojca.
Twierdził, że nie naucza od siebie, ale przekazuje słowa Boga, który go posłał i że nie realizuje swojej woli, tylko tegoż Boga.
Wniosek Agnieszki = ów mężczyzna jest Bogiem, który go posłał.. :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 26 lip 2014, 16:59

:D

(J 12,44-50)

Jezus tak wołał: Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić. A wiem, że przykazanie Jego jest życiem wiecznym. To, co mówię, mówię tak, jak Mi Ojciec powiedział.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 26 lip 2014, 17:47

Pisałem wielokrotnie, że "walka na cytaty" jest głupia.
Szczególnie osoby, które mają poważne problemy z prostą interpretacją rzeczywistości jak ty, powinni jej unikać.
Wg ciebie cytat:
Ew. Jana
(1) Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia.
(Ew. Jana 15:1, Biblia Tysiąclecia)
oznacza, że Jezus jest prawdziwym krzakiem winogron tj. rośliną, a nie człowiekiem czy Bogiem.

Nigdy nie powiedział, że jest Bogiem, za to wielokrotnie twierdził, że jest a to rośliną, a to chlebem czy drogą.
Ciekawe czy klękasz przed każdym odcinkiem asfaltu, albo czy żegnasz się przechodząc obok winorośli.. Nie walcz na cytaty, bo od cytatów zginiesz i zjedzą cię bociany :roll:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 26 lip 2014, 23:38

"inquisitio

To w KK doswiadczylem i caly czas doswiadczam szczegolnie bliskiej obecnosci PANA.

Moze i doswiadczasz tylko jakiego Pana, Pan to imię greckiego bożka.
Ja tez nawrociłem sie w Kk, lecz Bog mnie szybko stamtąd wyprowadzil, szybko to znaczy w ciągu kilku lat które potrzebne mi były do zrozumienia błędõw kk.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 27 lip 2014, 10:01

Nawrociłam się w KK choć od czasu do czasu bywałam w zborach, jednak Jezus przyprowadził mnie do KK.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 27 lip 2014, 11:01

Nie róbcie offtopu.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 lip 2014, 11:17

nesto pisze:inquisitio napisał/a:
czyli moze doskonalosc osiagnac ,czy caly czas ma to polegac na ,,gonieniu kroliczka''?

Tak. nie można osiągnąć czegoś, co jest dla człowieka niedostępne.
Można w większy lub mniejszy sposób się zbliżyć jedynie.
Doskonałość nie jest cechą człowieka, ale tylko Boga, jeśli już.

Pelnia doskonalosci jest tylko w Bogu i czlowiek moze osiagnac ,czy moze lepiej ,byc uczestnikiem tej doskonalosci.Jest to dar/laska a nie zasluga czlowieka.

Wracajac do czlowieczenstwa.Bog stwarza cos co jest zawsze doskonale w granicach swojej natury jak np Adam.Grzech te ,,doskonalosc'' naruszyl w skutek czego jestesmy jacy jestesmy i mamy na swiecie ti co mamy-zlo/grzech.
Czlowiek nie jest sam -ani zadne inne stworzenie -przywrocic czlowieka do jego pierwotnej natury ,to moze tylko Ten ktory jest jej stworca.
Dlatego ,Jezus musial byc nie tylko doskonalym czlowiekiem ale i Bogiem.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 lip 2014, 11:20

nesto pisze:Cytat:
Bog nie moze sprawic abym uwierzyl w cos czego nie ma.

Czyli uważasz, że Bóg czegoś nie może?

Bog nie moze wprowadzac w blad-nie dlaczego ze nie moze tylko ze nie chce.Inaczej nie bylby doskonaly bo doskonalosc wiaze sie z moralnoscia i prawda,a wprowadzanie w blad jest tego zaprzeczeniem.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 lip 2014, 11:25

jon pisze:"inquisitio

To w KK doswiadczylem i caly czas doswiadczam szczegolnie bliskiej obecnosci PANA.

Moze i doswiadczasz tylko jakiego Pana, Pan to imię greckiego bożka.


PAN jest tlumaczeniem zwrotu KYRIOS -wyraza boska wladze i majestat Chrystusa.
Masz lepsz propozycje tlumaczenia tego zwrotu?A w twojej bibili jak jest?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 lip 2014, 11:26

jon pisze:Ja tez nawrociłem sie w Kk, lecz Bog mnie szybko stamtąd wyprowadzil, szybko to znaczy w ciągu kilku lat które potrzebne mi były do zrozumienia błędw kk.

A skad wiesz ze to Bogu zawdzieczasz a nie sobie?


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 28 lip 2014, 14:02

inquisitio pisze:
nesto pisze:Cytat:
Bog nie moze sprawic abym uwierzyl w cos czego nie ma.

Czyli uważasz, że Bóg czegoś nie może?

Bog nie moze wprowadzac w blad-nie dlaczego ze nie moze tylko ze nie chce.Inaczej nie bylby doskonaly bo doskonalosc wiaze sie z moralnoscia i prawda,a wprowadzanie w blad jest tego zaprzeczeniem.


Coś tam sobie ubzduraliście i nie wiadomo czemu powielacie. Tymczasem:
(20) Wówczas Pan rzekł: Kto zwiedzie Achaba, aby poszedł i poległ w Ramot w Gileadzie? Gdy zaś jeden rzekł tak, a drugi mówił inaczej, (21) wystąpił pewien duch i stanąwszy przed Panem, powiedział: Ja go zwiodę. Wtedy Pan rzekł do niego: Jak? (22) On zaś odrzekł: Wyjdę i stanę się duchem kłamstwa w ustach wszystkich jego proroków. Wówczas rzekł: Możesz zwieść, to ci się uda. Idź i tak uczyń!

Bóg wprowadza poprzez swoich wysłańców w błąd (wg waszych ksiąg) - to co piszesz jest więc kłamstwem.
Bóg pozwala też na kuszenie - takie sprawstwo kierownicze..
Znasz chyba tekst Biblii...
A na dodatek dowód z paciorka:
Dowód z paciorka "i nie wódź nas na pokuszenie".. itp. itd.
Wasza nauka opiera się na błędach dot. postrzegania Boga jak widać.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Bóstwo Jezusa

Postautor: Pokoja » 28 lip 2014, 14:50

nesto pisze:
inquisitio pisze:
nesto pisze:
Jeśli ktoś pisze, że jakikolwiek człowiek jest doskonały, to z całą pewnością się myli i nie trzeba tego udowadniać.

Określ konkretnie w/g ciebie czym ma się charakteryzować doskonałość natury ludzkiej

Nie ma czegoś takiego.


DOSKONAŁOŚĆ

Doskonałość (hebr. TaMiJM – 8549) to pojęcie odnoszące się do istot mających moc, lub otrzymujących ją do naprawiania zła i usuwania grzechu.

BÓG jest DOSKONAŁY i dzieła Jego – P.Pr.32:4; 2Sam.22:31.33; Hio. 37:15; Ps. 18:31; 19:8; Mt. 5:48; Rzm. 12:2.
Doskonałość Izraela – P.Pr. 18:13; Joz. 24:14; 1Sam.14:41; 2Sam.22:24,26
Doskonałość wśród ludzi – Rdz. 6:9; 17:1; Hio. 12:4; 36:4; Ps. 37:18; Mt. 19:21; 1Kor. 2:6; Flp. 3:15; Kol. 1:28; 4:12; Żyd. 5:14; Jak. 1:4; 3:2
Utracjusz doskonałości – Eze. 28:15

Dobrze jest znać, co się kryje w treści wskazanych tekstów. Każdy, kto chce z szacunkiem przedstawiać innym Słowo Boże, ten nie może pomijać, ani lekceważyć tych treści. Tym bardziej wtedy, gdy chce się wypowiadać na temat pojęcia doskonałość Bożego stworzenia. Nie powinien mieszać go z bospolitością, albo o nim mówić, jeśli przykłada się do niego bez zachowania umiaru.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 28 lip 2014, 14:56

inquisitio pisze:
Pokoja pisze: Jeśli chcesz to możesz wskazać, co według Ciebie nie jest z nim zgodne.

Miedzy innymi to :[quote] paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r.
[/quote]
Odpowiedź zamieszczę wkrótce w wątku:
WIEK PO PRZYWRÓCENIU ROZUMU SPOŁECZEŃSTWU WYBORU


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 lip 2014, 17:36

Pokoja pisze:Tytuł Syn Boży rozumiem na podobnej zasadzie jak tytuł Syn Człowieczy. Syn Człowieczy jest Człowiekiem,

Czyli?
Logika nakazuje aby Syna Bozego uznac za Boga.Skoro natura czlowieka i jego syna jest taka sama to i natura boza Ojca i Syna tez jest taka.
Syn Czlowieczy-czlowiek
Syn Bozy-Bog
Jezeli ktos posiada w pelni nature ludzka a nie tylko ma podobienstwo takie czy inne ( np malpa) wiec jest w pelni czlowiekiem i Jezus takowa mial.
Jezus byl tez w pelni Bogiem ( w jednosci natury z Ojcem i Duchem ale roznym co do osoby) jezeli posiadal nature boza doslownie i prawdziwie a nie w podobienstwo lub w przenosni jak my ludzie lub aniolowie.Tylko On byl Synem -Bogiem w sensie scislym.

Ewangelie nie pozostawiaja zludzen co do tego ze Jezus byl kims wiecej niz czlowiekiem.Zaden czlowiek nie moze czynic tego co czynil Jezus,co najwyzej moze byc uczestnikiem wladzy ktora On posiada.Jednak bedzie to zawsze uczestnictwo w tym co nas przerasta natomiast PAN mial taka nature .

Pierwsze przyklady z brzegu :
Tylko Bog moze byc stworca a nie stworzenie
Hbr 1,10-Ty Panie na poczatku osadziles zieme i dzielem rak twoich sa niebiosa...
Zauwazmy iz Bog Ojciec zwraca sie do swojego Syna ,,Boze'' i ,,Panie'' ( hbr1,8-Tron Twoj Boze... Hbr 1,10,, Tys o Panie...'')
Sam Ojciec daje swiadectwo o Synu !
Daje swiadectwo Jan ,,Bogiem bylo Slowo...,daje swiadectwo Tomasz ,,Pan moj i Bog Moj,, daje swidectwo Pawel ,,Panem jest Jezus...''

Na podstawie swiadect NT pozostaje tylko jedna mozliwosc Chrystus jest prawdiwym Bogiem jak i prawdziwym czlowiekiem.
I albo to uznajemy albo bedziemy degradowac Go to roli stworzenia,odzierajac go przez to z wszelkiej czci i chwaly.A przeciez czesc i chwala mu sie naleza .Jezus opdbieral czesc :
-od ludzi np ,,...ci ktorzy byli w lodzi UPADLI PRZED NIM mowiac ...''Mt14,33
,,A gdy Go ujrzeli oddali Mu poklon...'' Mt28,17
-od aniolow np ,,Niech mu oddaja poklonwszyscy aniolowie...''Hbr1,6
-od wszelkiego stworzenia np ,,aby wszyscy czcili Syna jak czcza Ojca...'Kto nie czci Syna ten nie czci i Ojca...''J 5,22..
,,aby na imie Jezusa zgielo sie wszelkie kolano w niebie i na ziemi..''Flp 2,10

ps.sorki za troche chaotyczny styl pisania :mrgreen:


Contemplari et contemplata aliis tradere

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości