Bóstwo Jezusa

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 wrz 2014, 00:45

nesto pisze:Konkrety poproszę. Nie wymysły i domysły (bezsensowne).
Wg ciebie ty sam jesteś Bogiem.


Ja nie.

Kiedy ostatnio zeszłeś z nieba. :D
Niczego się nie spodziewałem i nie mam zamiaru Ci niczego udowadniać. Bóg po przez swoje słowo może przekonać człowieka a Ty penie je znasz.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 13 wrz 2014, 22:56

Chcę wierzyć pisze:nesto napisał/a:
Konkrety poproszę. Nie wymysły i domysły (bezsensowne).
Wg ciebie ty sam jesteś Bogiem.


Ja nie.

Jak to nie.. przecież nazwałem ciebie Bogiem!
Więc Jesteś i już.
Podobnie inny człowiek, Jezus - został nazwany przez niejakiego Tomasza Bogiem i wg ciebie dlatego jest Stworzycielem Swiata.

Przyjmij więc i Ty o Boże o imieniu "Chcę Wierzyć" moje uwielbienie!

Głupie? Oczywiście - podobnie jak "dowód Tomasza".


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Philip
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2014, 15:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Philip » 19 paź 2014, 14:34

nesto pisze:
Chcę wierzyć pisze:nesto napisał/a:
Konkrety poproszę. Nie wymysły i domysły (bezsensowne).
Wg ciebie ty sam jesteś Bogiem.


Ja nie.

Jak to nie.. przecież nazwałem ciebie Bogiem!
Więc Jesteś i już.
Podobnie inny człowiek, Jezus - został nazwany przez niejakiego Tomasza Bogiem i wg ciebie dlatego jest Stworzycielem Swiata.

Przyjmij więc i Ty o Boże o imieniu "Chcę Wierzyć" moje uwielbienie!

Głupie? Oczywiście - podobnie jak "dowód Tomasza".


1. W takim razie wychodzisz z założenia, że PŚ nie jest tekstem w pełni natchnionym a co dopiero, że słowa Tomasza nie zostały wypowiedziane pod natchnieniem Ducha Świętego.

2. Jeżeli się mylę i jednak przyjmujesz oba warianty. Musisz w końcu brnąć dalej i zgodzić się postulatem argumentującym za, nieomylnością słów mówionych pod nadzorem Ducha Świętego.

3. Takowa zbieżność implikuje natomiast, iż mowa Tomasza, musiała być absolutnie zgodna z prawdą.

ad.2.
Pewnie zaraz zaczniesz się zastanawiać, o możliwości otrzymania łaski przez Tomasza, z racji, że Jego osoby nie było podczas wylania Ducha Świętego.

[J 20, 22-24] 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego!
23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".
24 Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus.

Dlatego też, pragnę napomnieć, iż Św Tomasz wcale nie musiał się tam znajdować, by moc otrzymać. Dowodem zaś na to są słowa Św Pawła w Liście do Koryntian

3 Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: "Niech Jezus będzie przeklęty!". Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: "Panem jest Jezus".

ad.3.

„Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie” (J 18, 37)

Pragnę zauważyć, że Jezus jest obrońcą prawdy, więc w każdym wypadku, kiedy apostoł powiedziałby nieprawdę, nasz nauczyciel, na pewno by go zganił.


P.S.

Dla dodania autorytetu nie tylko Tomasz mówił, iż Jezus jest Bogiem, ale np Św Paweł, czy Św. Jan.


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 28 paź 2014, 22:30

Philip, nie chcę znowu ubliżyć tobie lub innym. Gdybyś zgodził się na ubliżenie - daj znać na priv. Wybacz, że nie podejmę dyskusji.
Pa.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóstwo Jezusa

Postautor: Ix12 » 14 gru 2016, 14:43

Pokoja pisze:
inquisitio pisze:
Pokoja pisze:Tytuł Syn Boży rozumiem na podobnej zasadzie jak tytuł Syn Człowieczy. Syn Człowieczy jest Człowiekiem,

Czyli?
Logika nakazuje aby Syna Bozego uznac za Boga.Skoro natura czlowieka i jego syna jest taka sama to i natura boza Ojca i Syna tez jest taka.
Syn Czlowieczy-czlowiek
Syn Bozy-Bog
Jezeli ktos posiada w pelni nature ludzka a nie tylko ma podobienstwo takie czy inne ( np malpa) wiec jest w pelni czlowiekiem i Jezus takowa mial.
Jezus byl tez w pelni Bogiem ( w jednosci natury z Ojcem i Duchem ale roznym co do osoby) jezeli posiadal nature boza doslownie i prawdziwie a nie w podobienstwo lub w przenosni jak my ludzie lub aniolowie.Tylko On byl Synem -Bogiem w sensie scislym.

Ewangelie nie pozostawiaja zludzen co do tego ze Jezus byl kims wiecej niz czlowiekiem.Zaden czlowiek nie moze czynic tego co czynil Jezus,co najwyzej moze byc uczestnikiem wladzy ktora On posiada.Jednak bedzie to zawsze uczestnictwo w tym co nas przerasta natomiast PAN mial taka nature .

Pierwsze przyklady z brzegu :
Tylko Bog moze byc stworca a nie stworzenie
Hbr 1,10-Ty Panie na poczatku osadziles zieme i dzielem rak twoich sa niebiosa...
Zauwazmy iz Bog Ojciec zwraca sie do swojego Syna ,,Boze'' i ,,Panie'' ( hbr1,8-Tron Twoj Boze... Hbr 1,10,, Tys o Panie...'')
Sam Ojciec daje swiadectwo o Synu !
Daje swiadectwo Jan ,,Bogiem bylo Slowo...,daje swiadectwo Tomasz ,,Pan moj i Bog Moj,, daje swidectwo Pawel ,,Panem jest Jezus...''

Na podstawie swiadect NT pozostaje tylko jedna mozliwosc Chrystus jest prawdiwym Bogiem jak i prawdziwym czlowiekiem.
I albo to uznajemy albo bedziemy degradowac Go to roli stworzenia,odzierajac go przez to z wszelkiej czci i chwaly.A przeciez czesc i chwala mu sie naleza .Jezus opdbieral czesc :
-od ludzi np ,,...ci ktorzy byli w lodzi UPADLI PRZED NIM mowiac ...''Mt14,33
,,A gdy Go ujrzeli oddali Mu poklon...'' Mt28,17
-od aniolow np ,,Niech mu oddaja poklonwszyscy aniolowie...''Hbr1,6
-od wszelkiego stworzenia np ,,aby wszyscy czcili Syna jak czcza Ojca...'Kto nie czci Syna ten nie czci i Ojca...''J 5,22..
,,aby na imie Jezusa zgielo sie wszelkie kolano w niebie i na ziemi..''Flp 2,10

ps.sorki za troche chaotyczny styl pisania :mrgreen:


Widzę, że coś bardzo Ciebie pokrzepiło, ale jestem przekonany, że nie zostałem zrozumiany. Może treść załącznika Ci pomoże. Jest BÓG, który stworzył Człowieka. Ten jest JEGO Synem, tj. Bóg - Człowiek. W Nim i przez Niego BÓG wszystko stworzył. W Nim jest człowiek niebieski (duchowy) i człowiek ziemski (cielesny, zmysłowy). Jest syn człowieczy ziemski, który upadł i Syn Człowieczy niebieski, który jest duchem ożywiającym. To nie jest wszystko. Więcej w załączniku.


Adam też jest Bogiem? Co pisze w 1 Tym 2:5?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóstwo Jezusa

Postautor: Jeremiasz » 18 kwie 2018, 18:38

Ewangelia Mateusza 21,33-44:

"(33) Innego podobieństwa wysłuchajcie: Był pewien gospodarz, który zasadził winnicę, ogrodził ją płotem, wkopał w nią prasę i zbudował wieżę, i wydzierżawił ją wieśniakom, i odjechał.
(34) A gdy nastał czas winobrania, posłał sługi swoje do wieśniaków, aby odebrali jego owoce.
(35) Ale wieśniacy pojmali sługi jego; jednego zbili, drugiego zabili, a trzeciego ukamienowali.
(36) Znowu posłał inne sługi w większej liczbie niż za pierwszym razem, ale im uczynili to samo.
(37) A w końcu posłał do nich syna swego, mówiąc: Uszanują syna mego.
(38) Ale gdy wieśniacy ujrzeli syna, mówili między sobą: To jest dziedzic; nuże, zabijmy go, a posiądziemy dziedzictwo jego.
(39) I pochwycili go, wyrzucili poza winnicę i zabili.
(40) Gdy więc przyjdzie pan winnicy, co uczyni owym wieśniakom?
(41) Mówią mu: Wytraci sromotnie tych złoczyńców, a winnicę wydzierżawi innym wieśniakom, którzy mu we właściwym czasie będą oddawać owoce. (42) Rzecze im Jezus: Czy nie czytaliście nigdy w Pismach: Kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się kamieniem węgielnym; Pan to sprawił i to jest cudowne w oczach naszych?
(43) Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce.
(44) I kto by upadł na ten kamień, roztrzaska się, a na kogo by on upadł, zmiażdży go."


Wieśniacy nie wiedzieli, że pan winnicy ma syna Izajasz 51,16: I włożyłem moje słowa w twoje usta i ukryłem cię w cieniu mojej ręki, aby rozciągnąć niebiosa i założyć ziemię,.... Jak Pan winnicy, chcący zachować w tajemnicy istnienie Syna miał się tym wieśniakom przedstawić: Jestem jedynym Bogiem i nie ma innego, czy też; razem z Synem jestem jedynym Bogiem? Jeżeli chciał zachować w tajemnicy istnienie Syna, to musiał powiedzieć: Jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak Ja (Iz.46,9).
Jeżeli Pan winnicy chciał zachować w tajemnicy istnienie Syna to musiał powiedzieć: Izajasz 44,24: " Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną? " Inaczej istnienie Syna zostałoby zdradzone.

Syn Boży był stopniowo objawiany wieśniakom. Najpierw jako małe dobre dziecko, następnie dojrzewający młodzieniec czysty duchem, śmiały, odważny, a następnie jako dojrzały mężczyzna, pełen mocy wiary, łaski, prawdy, litościwy i miłosierny, dokonujący znaków i cudów, na końcu zmartwychwstały i wstępujący do Nieba w przemienionym nieskazitelnym ciele duchowym.

Tak więc Paweł mówi: 1 Kor.8,6: " Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy." Zawarta w tym wersecie wzmianka o Synu Bożym obok jednego Boga Ojca, nie wyklucza wiecznej egzystencji Syna Bożego.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóstwo Jezusa

Postautor: Jeremiasz » 19 kwie 2018, 12:06

"(1) Dlatego, mając tę służbę, która nam została poruczona z miłosierdzia, nie upadamy na duchu,

(2) lecz wyrzekliśmy się tego, co ludzie wstydliwie ukrywają, i nie postępujemy przebiegle ani nie fałszujemy Słowa Bożego, ale przez składanie dowodu prawdy polecamy siebie samych sumieniu wszystkich ludzi przed Bogiem.

(3) A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną,

(4) w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga."

2 Kor.4,1-4


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bóstwo Jezusa

Postautor: Noemi » 19 kwie 2018, 12:44

Czy rejestrując się na forum nie zapozbajecie się z regulaminem?



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości