Bóstwo Jezusa

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Bóstwo Jezusa

Postautor: Pokoja » 04 lip 2014, 01:10

Płomień otchłani błędu

hmhmm pisze:nie chcę tego sporu kontynuować. Ani ja Tobie racji nie przyznam, ani Ty mnie.

Możemy w ten sposób rozmawiać w nieskończoność i nic dobrego z tego nie wyniknie.


Takie poznanie bezsensu ma wielki sens, gdyż nie jest możliwe wzajemne poznanie prawdy Słowa Bożego, jeżeli gorliwość dla Boga jest oparta na własnej sprawiedliwości, a nie na tej Bożej, ukazanej nam w Piśmie Świętym, Rzm. 10:1-3. Między tymi rodzajami gorliwości, rozciąga się wielka przepaść.

między nami a wami rozciąga się wielka przepaść, aby ci, którzy chcą stąd do was przejść, nie mogli, ani też stamtąd do nas nie mogli się przeprawić. Łk. 16:26 (19-31)
[…]
choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóstwo Jezusa

Postautor: hmhmm » 04 lip 2014, 01:12

Pokoja pisze:Płomień otchłani błędu

hmhmm pisze:nie chcę tego sporu kontynuować. Ani ja Tobie racji nie przyznam, ani Ty mnie.

Możemy w ten sposób rozmawiać w nieskończoność i nic dobrego z tego nie wyniknie.


Takie poznanie bezsensu ma wielki sens, gdyż nie jest możliwe wzajemne poznanie prawdy Słowa Bożego, jeżeli gorliwość dla Boga jest oparta na własnej sprawiedliwości, a nie na tej Bożej, ukazanej nam w Piśmie Świętym, Rzm. 10:1-3. Między tymi rodzajami gorliwości, rozciąga się wielka przepaść.

między nami a wami rozciąga się wielka przepaść, aby ci, którzy chcą stąd do was przejść, nie mogli, ani też stamtąd do nas nie mogli się przeprawić. Łk. 16:26 (19-31)
[…]
choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą.
Amen


Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóstwo Jezusa

Postautor: Pokoja » 05 lip 2014, 10:18

hmhmm pisze:
Pokoja pisze:Płomień otchłani błędu

hmhmm pisze:nie chcę tego sporu kontynuować. Ani ja Tobie racji nie przyznam, ani Ty mnie.

Możemy w ten sposób rozmawiać w nieskończoność i nic dobrego z tego nie wyniknie.


Takie poznanie bezsensu ma wielki sens, gdyż nie jest możliwe wzajemne poznanie prawdy Słowa Bożego, jeżeli gorliwość dla Boga jest oparta na własnej sprawiedliwości, a nie na tej Bożej, ukazanej nam w Piśmie Świętym, Rzm. 10:1-3. Między tymi rodzajami gorliwości, rozciąga się wielka przepaść.

między nami a wami rozciąga się wielka przepaść, aby ci, którzy chcą stąd do was przejść, nie mogli, ani też stamtąd do nas nie mogli się przeprawić. Łk. 16:26 (19-31)
[…]
choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą.
Amen


Też mogę powiedzieć Amen, ale tylko w stosunku do tych, którzy nadal są w stanie zatwardziałości, ale nie w stosunku do tych, dla których już nastał dzień nawiedzenia Duchem Świętego Ojca. Ale wierzę, że zatwardziali tak jak ci z pośród Żydów też będą mieli swój czas nawiedzenia, Rz. 11:1-10,25


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóstwo Jezusa

Postautor: hmhmm » 05 lip 2014, 19:51

Pokoja pisze:
hmhmm pisze:
Pokoja pisze:Płomień otchłani błędu

hmhmm pisze:nie chcę tego sporu kontynuować. Ani ja Tobie racji nie przyznam, ani Ty mnie.

Możemy w ten sposób rozmawiać w nieskończoność i nic dobrego z tego nie wyniknie.


Takie poznanie bezsensu ma wielki sens, gdyż nie jest możliwe wzajemne poznanie prawdy Słowa Bożego, jeżeli gorliwość dla Boga jest oparta na własnej sprawiedliwości, a nie na tej Bożej, ukazanej nam w Piśmie Świętym, Rzm. 10:1-3. Między tymi rodzajami gorliwości, rozciąga się wielka przepaść.

między nami a wami rozciąga się wielka przepaść, aby ci, którzy chcą stąd do was przejść, nie mogli, ani też stamtąd do nas nie mogli się przeprawić. Łk. 16:26 (19-31)
[…]
choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą.
Amen


Też mogę powiedzieć Amen, ale tylko w stosunku do tych, którzy nadal są w stanie zatwardziałości, ale nie w stosunku do tych, dla których już nastał dzień nawiedzenia Duchem Świętego Ojca. Ale wierzę, że zatwardziali tak jak ci z pośród Żydów też będą mieli swój czas nawiedzenia, Rz. 11:1-10,25
Ja swój miałem jakieś 12 lat temu.


Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 05 lip 2014, 23:42

InChrist pisze:
nesto pisze:
InChrist pisze:
nesto pisze:(31) Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ten, który jest błogosławiony na wieki, wie, że nie kłamię.
(2 list do Koryntian 11:31, Biblia Tysiąclecia)

JEZUS nigdzie nie zaprzeczył temu co mu zarzucali że nazywa się BOGIEM, BO JEZUS był NIM był!


Co do kamienowania Jezusa - owszem, zaprzeczył i wyjaśnił, że jest Synem Bożym i dlaczego tak się sam nazywa. [Bogami jesteście i wszyscy Synami Najwyższego...]

zacytował PISMO że nie może być naruszone, "bogami jestescie" adekwatne jedynie do JEZUSA!

nesto pisze:A co do Ducha Świętego. Nie jest on osobą,

A ciekawe w jaki sposób można okłamać nieosobę lub zasmucic nieosobe :/


WSZECHMOGĄCY BÓG OJCIEC jest jeden, ale JEGO Syn też jest Bogiem (jest to Bóg u BOGA, lub Bóg w BOGU, NA JEGO łonie, J. 1:18). Tak samo jak Syn Człowieczy też jest człowiekiem, podobnie jak syn Kowalskiego też jest Kowalskim. Określeniem syn w takich sytuacjach, posługujemy się wtedy, gdy wiemy, że ktoś ma syna, ale nie znamy go jeszcze osobiście, aby powiedzieć to jest Marek. Pan Jezus nie zaprzeczył, że jest Bogiem, ale nie zrównał siebie z BOGIEM WSZECHMOGĄCYM. "Bogami jesteście" nie jest adekwatne jedynie do JEZUSA, gdyż wypowiedź jest w liczbie mnogiej, a Pan Jezus jest jednym z Synów Bożych.
Bóg Ojciec ma Ducha i jest Duchem. Duch Świętego Ojca nie jest osobą, ale jest Święty, gdyż Ojciec jest święty, (Ojcze święć się imię Twoje; świętymi bądźcie jakom i Ja jest Święty). Okłamywanie, zasmucanie i gaszenie w sobie Ducha Świętego Ojca, otrzymanego od Niego, odnosi się do Jego Ducha, a nie do jakiejś odrębnej osoby poza Nim.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóstwo Jezusa

Postautor: Pokoja » 05 lip 2014, 23:48

hmhmm pisze:
Pokoja pisze:
hmhmm pisze:
Pokoja pisze:Płomień otchłani błędu

hmhmm pisze:nie chcę tego sporu kontynuować. Ani ja Tobie racji nie przyznam, ani Ty mnie.

Możemy w ten sposób rozmawiać w nieskończoność i nic dobrego z tego nie wyniknie.


Takie poznanie bezsensu ma wielki sens, gdyż nie jest możliwe wzajemne poznanie prawdy Słowa Bożego, jeżeli gorliwość dla Boga jest oparta na własnej sprawiedliwości, a nie na tej Bożej, ukazanej nam w Piśmie Świętym, Rzm. 10:1-3. Między tymi rodzajami gorliwości, rozciąga się wielka przepaść.

między nami a wami rozciąga się wielka przepaść, aby ci, którzy chcą stąd do was przejść, nie mogli, ani też stamtąd do nas nie mogli się przeprawić. Łk. 16:26 (19-31)
[…]
choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą.
Amen


Też mogę powiedzieć Amen, ale tylko w stosunku do tych, którzy nadal są w stanie zatwardziałości, ale nie w stosunku do tych, dla których już nastał dzień nawiedzenia Duchem Świętego Ojca. Ale wierzę, że zatwardziali tak jak ci z pośród Żydów też będą mieli swój czas nawiedzenia, Rz. 11:1-10,25
Ja swój miałem jakieś 12 lat temu.

Jest napisane, że w pełni czasu zatwardziałość ustąpi (Rz. 11:12,25), więc nie mamy prawa, aby zamknąć drzwi komukolwiek.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 06 lip 2014, 00:03

@Pokoja
Nie rozumiem o czym do mnie mówisz. :-(


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 06 lip 2014, 10:33

Kiedyś czczono drzewa, góry, bałwany, słońce, Nerona, Cezara, Zeusa czy Światowida itp.
Teraz chrześcijanie czczą Jezusa.
Niczym nie różnią się te kulty jeśli chodzi o ich bezsens.
Człowiek nie jest Bogiem (nieskończonym, wiecznym Duchem - siłą sprawczą).
Podobnie Bogiem nie jest trolejbus czy Franek Maziarz.

ps.
Cytaty cytaty cytaty - pomyślcie raczej zamiast cytować.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 06 lip 2014, 21:47

hmhmm pisze:@Pokoja
Nie rozumiem o czym do mnie mówisz. :-(

Nikt nie rozumie o czym on mowi wiec sie nie przejmuj.Nie widzialem jeszcze tak zapatrzonego w nauki Rusella czlowieka jak on. :mrgreen:


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 06 lip 2014, 21:52

nesto pisze:Kiedyś czczono drzewa, góry, bałwany, słońce, Nerona, Cezara, Zeusa czy Światowida itp.
Teraz chrześcijanie czczą Jezusa.

Bo Jezus jest tego wart-jest PANEM calego stworzenia.
nesto pisze:Niczym nie różnią się te kulty jeśli chodzi o ich bezsens.

Jezus to zbawca .Taki szczegol,ktorego chyba nie zauwazyles. ;-) Neron,dzrewo ,czy Zeus nim nie sa.
nesto pisze:Człowiek nie jest Bogiem (nieskończonym, wiecznym Duchem - siłą sprawczą).
Podobnie Bogiem nie jest trolejbus czy Franek Maziarz.

Czllowiek nie moze sie stac Bogiem.
Ale Bog moze sie stac czlowiekiem. :)


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 06 lip 2014, 22:46

hmhmm pisze:@Pokoja
Nie rozumiem o czym do mnie mówisz. :-(


A czego konkretnie nie rozumiesz? Napisałem, że w pełni czasu, w której żyjemy nikomu nie można zamknąć drzwi do nawiedzenia. Chodzi o pełnię czasu różnojęzycznych (pogan) i Żydów.

(12) Bo jeśli ich (Żydów) upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan (różnojęzycznych), to o ileż bardziej ich pełnia?
(25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, Rz. 11:12,25


Według wiary mojej za jeden ze znaków świadczących o nastaniu pełni czasu, należy uznać uwierzenie w 1914r., chemika Żyda, Chaima Weizmanna (pierwszego prezydenta Izraela od 1948r.), że w 1914 roku może być przywrócone Żydom prawo do własnej Ojczyzny ze stolicą w Jerozolimie. Wyrażając taką prośbę przed władzą Wielkiej Brytanii nie został zawstydzony, gdyż otrzymał obietnicę, że tak się stanie, co oficjalnie zostało potwierdzone w 1918r., w Deklaracji Balfoura. Już w 1917r., doszło wprost w cudowny sposób do wyzwolenia Jerozolimy przez wojska Brytyjskie sprawujące od 1878r., protektorat nad Palestyna. Wojsko tureckie wycofało się z niej, gdyż Koran zabrania walki z prorokiem Allacha. Nazwisko generała Brytyjskiego Alenby, przekręcone opacznie przez Turków na Allach bej, doprowadziło do paniki żołnierzy. W jej wyniku opuszczono Jerozolimę bez walki. Dowódcy nic nie mogli uczynić, aby ją powstrzymać.

W 1914r., skończyło się deptanie prawa Żydów do własnej Ojczyzny ze stolicą w Jerozolimie. W ten sposób zakończyło się jej deptanie, o którym powiedział Pan Jezus, Łk. 21:24. Szerzej na ten temat napisałem w wątku:

WIEK PO PRZYWRÓCENIU ROZUMU SPOŁECZEŃSTWU WYBORU.
Wiek po ..Siedmiu czasach pogan&.., trwających 2520 lat od 606 r. p. n. e., do 1914

Podałem też link do wykresu, potwierdzający dokładność biblijnych obliczeń tego okresu. Nikt nie jest w stanie udowodnić, że "kwas" ustalający na 586r. p. n. e., datę zburzenia Jeruzalemu jest równoznaczny z wiarą w precyzyjny przekaz Słowa Bożego w tej sprawie.

http://wstaw.org/m/2014/01/22/Wykres-page-001.jpg ,
link zawierający wykres do ustalenia początku "siedmiu czasów pogan", jednoznacznie dowodzi na podstawie Słowa Bożego, że początek ten przypada na 606 r. p. n. e.

Dołączyłem tam też załącznik:

Siedem czasów pogan 606pne-1914ne.zip

http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=10971#375087

Tam teraz możemy dyskutować na ten temat, albo później jesienią z mojej inicjatywy.
Rok 1914 w wyniku I wojny światowej, rozpoczął swego rodzaju, czas wspólnego nawiedzenia różnojęzycznych (pogan) i Żydów, przez których Bóg tak wiele dał światu, Jer. 29:7.

Ty najlepiej wiesz, czy Twoje nawiedzenie jest w harmonii z tym? Ja tylko stwierdziłem, że w pełni czasu nikomu nie można odmówić prawa do tego nawiedzenia, gdyż nie jest ono faktem jednorazowym. Odkupiony człowiek ma na to 1000 lat.

Może teraz lepiej zrozumiesz, w jakim znaczeniu użyłem określenia pełnia czasu różnojęzycznych i Żydów. Jednak dalej nie będę tutaj poruszał tego tematu.


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 06 lip 2014, 23:41

inquisitio pisze:
hmhmm pisze:@Pokoja
Nie rozumiem o czym do mnie mówisz. :-(

Nikt nie rozumie o czym on mowi wiec sie nie przejmuj.Nie widzialem jeszcze tak zapatrzonego w nauki Rusella czlowieka jak on. :mrgreen:


Czy potrafisz to udowodnić jakoś? Bo je myślę, że nie potrafisz. Jestem zapatrzony, ale w naukę Słowa Bożego, danego przez proroków, Pana Jezusa i członków Jego Kościoła. Dlatego jest mi po drodze z każdym kto postępuje tak samo. Chyba nie patrzę w taki sposób jak Ty na to, co Pan nam dał za pośrednictwem sług swoich przez cały Wiek Ewangelii. Co jest zgodne ze Słowem Bożym to uznaję, nie kieruję się uprzedzeniem.

Zamiast tłumaczyć się niezrozumiałą treścią moich postów, wejdź jeśli chcesz do wątku - WIEK PO PRZYWRÓCENIU ROZUMU SPOŁECZEŃSTWU WYBORU i wykaż, co tam jest niedorzeczne, niebiblijne.

http://wstaw.org/m/2014/01/22/Wykres-page-001.jpg

załącznik - Siedem czasów pogan 606pne-1914ne.zip

http://forum.protestanci....?t=10971#375087

Może nie dopuszczasz w stosunku do siebie takiej myśli jak w Mt. 13:14,15; Dz. 28:26,27; Łk. 18:8. Czy nie jest dobrze, aby to rozważyć? A jak się poczujesz, gdy dostrzeżesz, że sam siebie kompromitujesz?


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Pokoja
Posty: 357
Rejestracja: 17 lut 2013, 21:36
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pokoja » 06 lip 2014, 23:54

nesto pisze:chrześcijanie czczą Jezusa.


Jak to rozumieć w kontekście J. 5:23; Łk. 10:16; Fil. 2:10,11; 1J. 2:23?

Jeśli nie uznajesz władzy pośredniczącej, to jak z pominięciem jej, zostaniesz wysłuchany przez władzę nadrzędną, 1Tym. 2:5,6?


Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim,...daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko...w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy...Z jego bowiem rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); paruzję Chrystusa/1874r., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. Publiczne w chrzcie wodnym wyznanie wiary jest też potwierdzane publicznie darami Ducha Świętego Ojca, gdy zostaje wyznane przez Chrystusa przed aniołami Bożymi, Łuk.12:8,9; Dz.1:4,5; Jan14:26,27; 15:26,27; Łuk.21:24
Awatar użytkownika
Dati be Jeszua
Posty: 33
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:33
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Haarec hamuwtachat.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dati be Jeszua » 07 lip 2014, 07:45

nesto pisze:Kiedyś czczono drzewa, góry, bałwany, słońce, Nerona, Cezara, Zeusa czy Światowida itp.
Teraz chrześcijanie czczą Jezusa.


Tylko,że samo czczenie na nic się zda.Z drugiej zaś strony,jeśli ta wiara w Jezusa powoduje,że ludzie są lepsi,że potrafią kochać,przebaczać,być tolerancyjnymi,to nic w tym złego nie ma.Zatem walka Twoja z wiarą w Jezusa jest bezcelowa.Gdyby wiara w Jezusa powodowała,że ludzie byliby gorsi,że by czynili zło w imię tej wiary to należałoby z tym walczyć.A tak walka jest bezsensowna. :-P


Szema Israel,Jehowa Elohim,Jehowa Echad.

Rak Tora we Tanach
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 08 lip 2014, 08:48

Dati be Jeszua pisze:Z drugiej zaś strony,jeśli ta wiara w Jezusa powoduje,że ludzie są lepsi,że potrafią kochać,przebaczać,być tolerancyjnymi,to nic w tym złego nie ma.

Całkowita zgoda, gdyby rzeczywiście byli lepsi.
Czasami są jednak gorsi. Wielokrotnie spotkałem się z atakami na "głupich niewierzących".
Ataki przybierają postać systematycznego niewolenia poprzez naukę bajek w szkołach, wieszanie bajkowych symboli w miejscach świeckich takich jak parlament czy komendy policji, bicie dzwonów o 6.30 które jest głośne i zakłóca ciszę, płacenie z publicznej kasy biskupom haraczy za święcenie mostów co jest kuriozum..

Ile bierze biskup za święcenie mostu? Co łaska nie mniej niż 5 tysięcy :-D
W każdym razie pewien urzędnik płacił z publicznych pieniędzy taką "ofiarę".
Tak więc:
Wiara nie jest szkodliwa sama w sobie, ale przejawem wiary w mity jest ogłupienie społeczeństwa i jego terroryzowanie przez mitomanów. To do mitomanów mam uwagi, a nie do wierzących.

Dati be Jeszua pisze:Zatem walka Twoja z wiarą w Jezusa jest bezcelowa.

Nie walczę z Jezusem. Zestawienie słów "wiara w Jezusa" jest głupie - taka uwaga.
Skoro Jezus żył - to należy o nim pisać jako o postaci historycznej, a nie wierzyć w niego.
Nadto - wiara w Jezusa historycznego nie ma nic wspólnego z wiarą, że ów Jezus jest Bogiem.
Wiara, że Jezus jest Bogiem - to już jazda bez trzymanki... :roll:

Dati be Jeszua pisze:Gdyby wiara w Jezusa powodowała,że ludzie byliby gorsi,że by czynili zło w imię tej wiary to należałoby z tym walczyć.A tak walka jest bezsensowna. :-P

Często niestety owa wiara powoduje ZŁO.
Molestowanie przez "guru" kleryków, ministrantów czy dzieci (sam to widziałem).
Oddawanie czci bossom mafii (ostatnio zabroniono tego - ale tradycja robi swoje).
Okradanie państwa poprzez pobieranie pieniędzy za naukę bajek.
Okradanie wiernych poprzez szalone opłaty za pogrzeby, śluby itp ładowane w nowe samochody, albo w hazard i narkotyki (sam to oczywiście widziałem).

Kuriozum jest namawianie ministrantów przez proboszcza do wyjazdu na dziwki do obcego miasta. Namowa była zakrapiana wódką. (sam to oczywiście słyszałem - tę namowę i byłem lekko zdziwiony, ale nie za bardzo :lol: )

Tak więc wiara w Jezusa (?) a pisząc bardziej normalnie - wiara w to, że Jezus jest Bogiem przynosi nie zawsze same pozytywy.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości