Pan Bóg ma jedną czy dwie wole?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
viko
Posty: 504
Rejestracja: 29 maja 2011, 14:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: viko » 18 lip 2011, 19:17

Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.
Mt 16,13
"Pan mój i Bóg mój " J 20,28

Jak można Być bogiem nie będąc nim w pełni, lub Synem nie będąc nim całkowicie, gdyż musiałby się pozbawić natury boskiej albo nie nazywać się Synem Bożym.
Może Jezusowi się wydawało tylko kim jest?


"αγαπησεις τον πλησιον σου ως σεαυτον" Gal 5,14
creative
Posty: 509
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: creative » 18 lip 2011, 19:59

Alkhilion pisze:
creative pisze:Jezus był na ziemi człowiekiem i tylko człowiekiem.


A wszystkie fragmenty, gdzie objawia swoją prawdziwą naturę (przemienienie na Górze z Mateusza, 17:1-13), gdzie jest nazywany Bogiem, gdzie oddawana jest Mu cześć to tylko taki żarcik.


Przemienienie na górze to wizja,Jezus ukazał się w chwale królestwa swym uczniom kiedy jeszcze nie został królem w niebie.

Gdy faryzeusze zarzucali mu ,że czyni się równym Bogu powołuje się na Psalm w którym Bóg nazywa niedoskonałych ludzi "bogami".

Dlaczego więc w odpowiedzi nie powołuje się na samego Boga,tylko na stworzenia Boże?

Czyżby sam siebie też uważał za Boże stworzenie ,a nie za Stwórcę?

Kto mu oddawał cześć?


viko
Posty: 504
Rejestracja: 29 maja 2011, 14:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: viko » 18 lip 2011, 20:29

Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.
Mt 16,13
"Pan mój i Bóg mój " J 20,28

Wklejam te same cytaty które jasno wskazują za kogo się uważał i tu nie ma wątpliwości też za kogo jego uważano.


Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 18 lip 2011, 20:44

creative pisze: Jezus był na ziemi człowiekiem i tylko człowiekiem.




W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo...” (Kol 2:9).

„Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi” (Mt 28:18).

„może On także wszystko co jest sobie podporządkować” (Flp 3:21).

„podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi” (Hbr 1:3).
(1 J 5,20) mówi "On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."


Chrystus nie jest stworzeniem bo Kol 1:16 uczy, że „w Nim zostało wszystko stworzone i to co w niebiosach, i to co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne”. Apostoł więc stwierdza, że nie istniało żadne stworzenie, któremu Chrystus nie dałby początku. Pierwsze jakiekolwiek stworzenie, czy w niebie, czy na ziemi, to dzieło Jezusa


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 lip 2011, 21:56

creative pisze:Przemienienie na górze to wizja


A gdzie w Biblii stoi napisane, że to wizja?

creative pisze:Gdy faryzeusze zarzucali mu ,że czyni się równym Bogu powołuje się na Psalm w którym Bóg nazywa niedoskonałych ludzi "bogami".

Dlaczego więc w odpowiedzi nie powołuje się na samego Boga,tylko na stworzenia Boże?

Czyżby sam siebie też uważał za Boże stworzenie ,a nie za Stwórcę?


Nie, chce pokazać, że nawet ludzie są nazwani Synami Najwyższego, a co dopiero odwieczny Bóg Jezus Chrystus.

Kto mu oddawał cześć?


Apostołowie i świadkowie wniebowstąpienia:

[Mt 28:17] "I gdy go ujrzeli, oddali mu pokłon, lecz niektórzy powątpiewali."


Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 18 lip 2011, 22:52

viko

Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.
Mt 16,13
"Pan mój i Bóg mój " J 20,28

Jak można Być bogiem nie będąc nim w pełni, lub Synem nie będąc nim całkowicie, gdyż musiałby się pozbawić natury boskiej albo nie nazywać się Synem Bożym.
Może Jezusowi się wydawało tylko kim jest?

Mt 16,13 Odpowiedział Szymon Piotr: Ty (jako Jestem) jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.
J 20,28 Pan mój i Bóg mój (jako Jestem)

Jezus była to jednorazowa,śmiertelna dusza ludzka stworzona przez Syna Bożego,Jestem Chrystusa.W fizycznym ciele zamieszkiwały dwie osoby,Jaźnie:

-Jezus-dusza ludzka,
- i Jestem Chrystus-duch.

Od 12 roku życia dominowała Jaźń Syna Bożego, Jestem Chrystusa.

W NT są dwa poziomy rozumienia treści:1)ezoteryczny i 2)egzoteryczny,które się ze sobą nie zgadzają,a prawda jest na tym pierwszym.Na 1) Panem jest Jestem Chrystus,a na 2) Panem jest Jezus Chrystus,itd.Umarły i nie ożyły:ciało fizyczne i Jezus jako dusza ludzka.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
creative
Posty: 509
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: creative » 19 lip 2011, 06:53

creative napisał/a:
Przemienienie na górze to wizja


A gdzie w Biblii stoi napisane, że to wizja?




Mateusza 17


W sześć dni później Jezus zabrał Piotra i Jakuba, i Jana, jego brata, i zaprowadził ich samych na wyniosłą górę. 2 I został na ich oczach przemieniony, i oblicze jego zajaśniało jak słońce, a jego szaty wierzchnie stały się błyszczące jak światło. 3 I oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali. 4 Na to Piotr rzekł do Jezusa: „Panie, to wspaniale, że tu jesteśmy. Jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla ciebie i jeden dla Mojżesza, i jeden dla Eliasza”. 5 Gdy on jeszcze mówił, oto ocienił ich jasny obłok i oto głos z obłoku powiedział: „To jest mój Syn, umiłowany, którego darzę uznaniem; jego słuchajcie”. 6 Usłyszawszy to, uczniowie upadli na twarze i bardzo się zlękli. 7 Wtedy Jezus się zbliżył i dotknąwszy ich, rzekł: „Wstańcie i się nie bójcie”. 8 Kiedy podnieśli oczy, nie widzieli nikogo, tylko samego Jezusa. 9 A gdy zstępowali z góry, Jezus nakazał im, mówiąc: „Nikomu nie opowiadajcie tej wizji, dopóki Syn Człowieczy nie zostanie wskrzeszony z martwych”.


Interlinia Vocatio

17:9

I gdy schodzili oni z góry, przykazał im Jezus mówiąc: Nikomu nie opowiadajcie wizji aż (kiedy) Syn Człowieka z martwych podniesie się.


creative
Posty: 509
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: creative » 19 lip 2011, 06:55

creative napisał/a:
Gdy faryzeusze zarzucali mu ,że czyni się równym Bogu powołuje się na Psalm w którym Bóg nazywa niedoskonałych ludzi "bogami".

Dlaczego więc w odpowiedzi nie powołuje się na samego Boga,tylko na stworzenia Boże?

Czyżby sam siebie też uważał za Boże stworzenie ,a nie za Stwórcę?


Nie, chce pokazać, że nawet ludzie są nazwani Synami Najwyższego, a co dopiero odwieczny Bóg Jezus Chrystus.


Gdzie wyczytałeś ,że Jezus to odwieczny Bóg?


creative
Posty: 509
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: creative » 19 lip 2011, 07:06

Cytat:
Kto mu oddawał cześć?


Apostołowie i świadkowie wniebowstąpienia:

[Mt 28:17] "I gdy go ujrzeli, oddali mu pokłon, lecz niektórzy powątpiewali."


Oddali mu pokłon ,a nie cześć. :-)


Kiedy Jezus przebywał na ziemi, ludzie padali przed nim na twarz, gdy go o coś prosili lub chcieli mu złożyć hołd, a on ich za to nie ganił (Łk 5:12; Jn 9:38). Został przecież wyznaczony na przyszłego Króla; sam powiedział: „Przybliżyło się królestwo Boże” (Mk 1:15). Był dziedzicem tronu Dawida, więc należał mu się szacunek, jaki okazywano królowi (Mt 21:9; Jn 12:13-15).

W związku z szacunkiem okazywanym Jezusowi często używa się w Piśmie Świętym słowa proskynéo, które przede wszystkim znaczy „składać hołd”, ale bywa też tłumaczone na „czcić” (Mt 2:11; Łk 4:8). Jezus nie przyjmował czci, ta bowiem należy się tylko Bogu (Mt 4:10), uznawał jednak hołd składany mu w uznaniu władzy, jaką powierzył mu Bóg. Anioł, którego Jezus Chrystus posłał z objawieniem do Jana, odmówił przyjęcia czci od tego apostoła i podał zasadę, że ludzie powinni oddawać cześć wyłącznie Bogu (Obj 19:10).

Rodzaju 42


Przeto bracia Józefa przybyli i złożyli mu głęboki pokłon twarzami do ziemi.


creative
Posty: 509
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: creative » 19 lip 2011, 07:31

viko pisze:Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego.
Mt 16,13
"Pan mój i Bóg mój " J 20,28

Jak można Być bogiem nie będąc nim w pełni, lub Synem nie będąc nim całkowicie, gdyż musiałby się pozbawić natury boskiej albo nie nazywać się Synem Bożym.
Może Jezusowi się wydawało tylko kim jest?


Jezus nie jest Bogiem ,tylko Jego Synem.

Sędziów 6

12 Wtedy ukazał mu się anioł Jehowy i rzekł do niego: „Jehowa jest z tobą, dzielny mocarzu”. 13 Gedeon odrzekł: „Wybacz mi, mój panie, ale jeśli Jehowa jest z nami, to dlaczego przyszło na nas to wszystko i gdzie są wszystkie jego zdumiewające czyny, o których nam opowiadali nasi ojcowie, mówiąc: ‚Czyż Jehowa nie wyprowadził nas z Egiptu?’ A teraz Jehowa nas porzucił i wydaje nas w dłoń Midianu”. 14 Wówczas Jehowa zwrócił się ku niemu i rzekł: „Idź w tej mocy swojej, a na pewno wybawisz Izraela z dłoni Midianu. Czyż cię nie posyłam?” 15 On zaś powiedział do niego: „Wybacz mi, Jehowo. Czymże mam wybawić Izraela? Oto mój tysiąc jest najmniejszy w Manassesie, a ja jestem najmniejszy w domu mego ojca”. 16 Lecz Jehowa mu rzekł: „Wszak ja będę z tobą i na pewno pobijesz Midian, jak gdyby to był jeden człowiek”.

Gedeon widział Bożego anioła.Ale zwracał się do niego jak do Boga.Także anioł mówił do niego jako Bóg.
Jezus ,gdy zmartwychwstał także ukazywał się jak wcześniej aniołowie.
Jana

Potem Jezus znowu ukazał się uczniom — nad Morzem Tyberiadzkim; a ukazał się w taki sposób: 2 Byli razem Szymon Piotr i Tomasz, którego zwano Bliźniakiem, i Natanael z Kany Galilejskiej, i synowie Zebedeusza, i dwaj inni jego uczniowie. 3 Szymon Piotr powiedział im: „Idę łowić ryby”. Rzekli do niego: „My też idziemy z tobą”. Wyszli i wsiedli do łodzi, lecz tej nocy nic nie złowili.
4 A gdy już nastawał ranek, Jezus stanął na brzegu, ale uczniowie oczywiście nie rozpoznali, że to Jezus. 5 Wtedy Jezus powiedział do nich: „Dzieciątka, czy macie coś do jedzenia?” Odpowiedzieli mu: „Nie!” 6 Rzekł do nich: „Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”. Zarzucili więc, ale już nie zdołali jej wciągnąć z powodu mnóstwa ryb. 7 Dlatego ów uczeń, którego Jezus miłował, powiedział do Piotra: „To jest Pan!” Kiedy więc Szymon Piotr usłyszał, że to Pan, opasał się wierzchnią szatą, gdyż był nagi, i rzucił się w morze. 8 A inni uczniowie przybyli łódką — bo byli niedaleko od lądu, zaledwie około dziewięćdziesięciu metrów — wlokąc sieć z rybam

Uczniowie nie poznali Jezusa po wyglądzie ,bo nie ukazał się im w tym ciele ,w którym wcześniej żył na ziemi.Poznali go dopiero po łowieniu ryb.
Biblia donosi,że Jezus umarł w ciele ale zmartwychwstał w duchu.Czyli Bóg wskrzesił Jezusa do życia duchowego w niebie ,a nie do życia w ciele na ziemi.


Zatem Jezus ukazał się Tomaszowi.

Tomasz powiedział do niego Bóg mój ,bo Jezus tak jak wcześniej aniołowie ukazał się mu.Do takich aniołów zwracano się jak do samego Boga ,chociaż byli Jego posłańcami.

Zresztą Jezus też jest takim posłańcem Bożym,nazwano go posłańcem przymierza,gdyż ze swymi uczniami zawarł Nowe Przymierze w swej krwi.

Malachiasza 3:1

„Oto ja wysyłam mego posłańca, a on oczyści drogę przede mną. I nagle do swej świątyni przyjdzie prawdziwy Pan, którego szukacie, oraz posłaniec przymierza, w którym macie upodobanie. Oto przyjdzie na pewno” — rzekł Jehowa Zastępów.




Jezus jest Synem Boga żywego.

W niebie Bóg ma jeszcze innych swych synów zwanych aniołami.Tylko Jehowa Bóg nazwany jest Bogiem Ojcem i Najwyższym.

Hioba 1:6

6 I nadszedł dzień, gdy synowie prawdziwego Boga weszli, żeby stanąć przed Jehową, i również Szatan wszedł pośród nich.

2Samuela 22

Z nieba zagrzmiał Jehowa
i Najwyższy
wydał swój głos.

Dzieje 7

Jednakże Najwyższy nie mieszka w domach wykonanych rękami, jak to mówi prorok: 49 ‚Niebo jest moim tronem, a ziemia moim podnóżkiem. Jakiż dom mi zbudujecie — mówi Jehowa — albo co jest miejscem mego odpoczynku? 50 Czyż nie moja ręka uczyniła to wszystko?’



Natura Boska nie oznacza ,że ten ktoś jest Bogiem.

Pomazańcy idący do nieba także przybierają naturę Bożą.

2Piotra 1:4

Przez nie wspaniałomyślnie dał nam drogocenne i niezrównane obietnice, abyście dzięki nim stali się współuczestnikami Boskiej natury, uniknąwszy skażenia, które jest na świecie wskutek pożądliwości.


Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 19 lip 2011, 08:19

creative

Jezus nie jest Bogiem ,tylko Jego Synem.

Autorzy NT mocno przesadzili,pisząc na poziomie dla początkujących w wierze głównie o Jezusie i Jezusie Chrystusie,którzy w rzeczywistości nie istnieją.Przez przyjęcie takiego rozwiązania czytający NT nie widzą Pierworodnego Syna Bożego,Jestem Chrystusa,wiecznego i niezmiennego.
Jezus ,gdy zmartwychwstał także ukazywał się jak wcześniej aniołowie.
Jana

Jezus jako dusza ludzka umarł i nie ożył.Ukazywał się Jestem Chrystus.
Biblia donosi,że Jezus umarł w ciele ale zmartwychwstał w duchu.Czyli Bóg wskrzesił Jezusa do życia duchowego w niebie ,a nie do życia w ciele na ziemi.

Zmartwychwstanie nie oznacza,że ktoś umarł i ożył.Jestem Chrystus zmartwychwstał w nas wszystkich,to znaczy jest obecny w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.

Zresztą Jezus też jest takim posłańcem Bożym,nazwano go posłańcem przymierza,gdyż ze swymi uczniami zawarł Nowe Przymierze w swej krwi.

Nowe Przymierze jest Przymierzem Ducha,a nie krwi.Zawarł je nie Jezus,ale Jestem Chrystus.Nie otrzymaliśmy krwi,ale otrzymaliśmy Ducha Świętego,przez którego Jestem Chrystus jest w nas wszystkich obecny.
Jezus jest Synem Boga żywego.

Jezus nie żyje od ponad 2000 lat.Z NT wynika,że wszyscy jako duchy jesteśmy dziećmi Bożymi,ponieważ pochodzimy z jednego Źródła-Boga,który jest "ojcem duchów".

W niebie Bóg ma jeszcze innych swych synów zwanych aniołami.Tylko Jehowa Bóg nazwany jest Bogiem Ojcem i Najwyższym.

ŚJ nazywają Boga JHWH Jehową ,ale wg Biblii jest nim Jestem Chrystus.

2Piotra 1:4 Przez nie wspaniałomyślnie dał nam drogocenne i niezrównane obietnice, abyście dzięki nim stali się współuczestnikami Boskiej natury, uniknąwszy skażenia, które jest na świecie wskutek pożądliwości.

Błąd w tłumaczeniu.Nie przez obietnice stajemy się uczestnikami boskiej natury,ale przez zmartwychwstałego-obecnego w nas Jestem Chrystusa.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
creative
Posty: 509
Rejestracja: 26 kwie 2011, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: creative » 19 lip 2011, 09:22

Autorzy NT mocno przesadzili,pisząc na poziomie dla początkujących w wierze głównie o Jezusie i Jezusie Chrystusie,


A ty chcesz ich poprawiać?

Jezus jako dusza ludzka umarł i nie ożył.


Nareszcie coś mądrego powiedziałeś.

Ukazywał się Jestem Chrystus.


Skąd o tym wiesz?

Zmartwychwstanie nie oznacza,że ktoś umarł i ożył.Jestem Chrystus zmartwychwstał w nas wszystkich,to znaczy jest obecny w nas wszystkich przez swojego Ducha Świętego.


A czy Jezus umarł ?

I czy Jezus zmartwychwstał? Nie ożył?

Marka 16:11

Ale gdy ci usłyszeli, że ożył i że go widziała, nie uwierzyli.




ŚJ nazywają Boga JHWH Jehową ,ale wg Biblii jest nim Jestem Chrystus.


Sam Jezus cytując Pisma nazywał Boga Jehową.

Cytat:
2Piotra 1:4 Przez nie wspaniałomyślnie dał nam drogocenne i niezrównane obietnice, abyście dzięki nim stali się współuczestnikami Boskiej natury, uniknąwszy skażenia, które jest na świecie wskutek pożądliwości.

Błąd w tłumaczeniu.Nie przez obietnice stajemy się uczestnikami boskiej natury,ale przez zmartwychwstałego-obecnego w nas Jestem Chrystusa.
_________________


Inne tłumaczenia oddają tak samo.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 19 lip 2011, 18:11

creative pisze:Gdzie wyczytałeś ,że Jezus to odwieczny Bóg?


Podałem Ci werset, zignorowałaś go.

creative pisze:Oddali mu pokłon ,a nie cześć.


:hypno: To tylko wg Jezusa jest to jedno i to samo? To czemu nie oddal poklonu szatanowi, kiedy ten go o to prosił?

[Mt 4:9] "I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon."

Niech pada, przecież pokłon to nie cześć!

A jednak Jezus odpowiada:

[Mt 4:10] "Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz."

creative pisze:Kiedy Jezus przebywał na ziemi, ludzie padali przed nim na twarz, gdy go o coś prosili lub chcieli mu złożyć hołd, a on ich za to nie ganił


To chyba oczywiste, skoro był Bogiem, o którym Ojciec powiedział, by oddawano mu cześć.

creative pisze:Został przecież wyznaczony na przyszłego Króla; sam powiedział: „Przybliżyło się królestwo Boże” (Mk 1:15). Był dziedzicem tronu Dawida, więc należał mu się szacunek, jaki okazywano królowi (Mt 21:9; Jn 12:13-15).


Wymień wszystkich ludzi, którzy modlili się do Dawida, ja mogę wymienić tych, którzy modlili się do Jezusa.

creative pisze:Przeto bracia Józefa przybyli i złożyli mu głęboki pokłon twarzami do ziemi.


[Rdz 42:6-7] "(6) A Józef był wielkorządcą w kraju. On to sprzedawał zboże całemu ludowi w kraju. A gdy przyszli bracia Józefa, oddali mu głęboki pokłon aż do ziemi. (7) Gdy Józef ujrzał braci swoich, poznał ich, lecz udawał wobec nich obcego i rozmawiał z nimi szorstko. I rzekł do nich: Skąd przyszliście? A oni odpowiedzieli: Z ziemi kanaanejskiej, aby zakupić żywność."

Oddali cześć faraonowi, królowi Egiptu, który sam siebie uważał za bożka. Oddajesz cześć samozwańczemu bożkowi? Czy Jezus jest uzurpatorem, a Ojciec kłamcą, mówiąc o składaniu czci Jezusowi?

Po raz kolejny przypominam, że nie wolno rozmawiać Ci z ann, wyznaj grzechy na najbliższym zebraniu, bo narażasz się na wykluczenie ze społeczności.



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości