Czy Jezus pił alkohol

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy Jezus pił alkohol

Postautor: Lash » 16 lip 2010, 12:57

W starym testamencie znajdujemy taki tekst

Deu 14:1-45 bp (1) Wy jesteście dziećmi Jahwe, waszego Boga. Nie będziecie się kaleczyć ani też wystrzygać sobie łysiny nad czołem po umarłym, (2) bo jesteście ludem poświęconym swemu Bogu, Jahwe. Jahwe wybrał sobie was, byście byli ludem należącym wyłącznie do Niego ze wszystkich narodów, jakie tylko są na świecie. (3) Nie wolno wam spożywać niczego wstrętnego. (4) Oto [wykaz] zwierząt, które wolno wam jeść: byk, młoda owca, młoda koza, (5) jeleń, gazela, daniel, koziorożec, antylopa, dziki wół, dzika koza. (6) Wolno wam jeść każde zwierzę czworonożne z rozdzielonymi kopytami, to znaczy posiadające po dwie racice, i należące do zwierząt przeżuwających. (7) Jednak spośród [tylko] przeżuwających albo też mających [tylko] rozdzielone kopyta, [czyli] racice nie będziecie jadali wielbłąda, zająca i świstaka. One przeżuwają wprawdzie, ale nie mają rozdzielonych kopyt, więc będziecie je uważali za nieczyste. (8) Także i świni [nie będziecie jedli] - bo ma rozdzielone kopyta, ale nie przeżuwa; będziecie ją uważali za nieczystą. Mięsa tych zwierząt nie będziecie jedli ani nie dotkniecie ich padliny. (9) Spośród wszystkiego, co żyje w wodzie, możecie spożywać to wszystko, co ma płetwy i łuski. (10) Wszystko zaś, co nie ma płetw i łusek, będziecie uważali za nieczyste: nie wolno wam tego jeść! (11) Możecie jeść wszystkie ptaki czyste. (12) Nie będziecie jedli jednak następujących ptaków: orła, kondora, sępa, (13) sokoła, jastrzębia i żadnej odmiany krogulców, (14) żadnej odmiany kruków, (15) strusia, sowy, mewy i żadnego z gatunku myszołowów, (16) puszczyka, kormorana, puchacza, (17) pelikana, wrony, rybołowa, (18) bociana, żadnej odmiany czapli, dudka i nietoperza. (19) Wszystkie owady będziecie uważali za nieczyste; nie wolno ich jeść. (20) Będziecie mogli spożywać wszystkie ptaki czyste. (21) Nie wolno wam spożywać żadnej padliny. Możesz ją dać do zjedzenia cudzoziemcowi, mieszkającemu w twych osadach, albo możesz ją sprzedać obcemu. Ty bowiem jesteś narodem poświęconym Jahwe, twemu Bogu. Nie będziesz gotował koźlęcia w mleku jego matki.


Dalej mojżesz mówi


(22) Będziesz dawał dziesięcinę z każdego plonu twojego nasienia, które rokrocznie wydaje pole. (23) Na miejscu, które Pan wybierze na mieszkanie dla swego imienia, będziesz jadł przed Panem, Bogiem twoim, dziesięcinę z twego zboża, wina i oliwyoraz z pierworodnych twojego bydła i trzody, abyś się uczył bojaźni Pana, Boga twego, po wszystkie dni. (24) Jeśli jednak droga będzie dla ciebie za daleka i nie będziesz mógł jej tam zanieść, gdyż miejsce, które obierze Pan, Bóg twój, aby tam złożyć swoje imię, będzie zbyt oddalone od ciebie, kiedy Pan, Bóg twój, cię pobłogosławi, (25) to możesz ją spieniężyć i zawiniesz pieniądze w swej ręce i pójdziesz na miejsce, które sobie wybierze Pan, Bóg twój, (26) i wydasz te pieniądze na to wszystko, czego zapragnie twoja dusza: z bydła, owiec, wina, napoju upajającego i wszystkiego, czego zapragnie twoja dusza, i będziesz tam jadł przed Panem, i będziesz się weselił, ty i twój dom (27) oraz Lewita, który jest w twoich bramach. Nie opuścisz go, gdyż on nie ma działu i dziedzictwa z tobą. (28) Pod koniec trzech lat oddzielisz całą dziesięcinę z twoich plonów tego roku i złożysz ją w swych bramach. (29) Wtedy przyjdzie Lewita, ponieważ nie ma on działu i dziedzictwa z tobą, oraz obcy przybysz, sierota i wdowa, którzy są w twoich bramach, i będą jedli, i nasycą się, aby ci błogosławił Pan, Bóg twój, w każdym dziele twojej ręki, które będziesz wykonywał.


Pytanie Jak Pan Jezus wykonywał ten nakaz.
widać ze miano spozywac to co podano w wersecie 23


będziesz jadł przed Panem, Bogiem twoim, dziesięcinę z twego zboża, wina i oliwyoraz z pierworodnych twojego bydła i trzody,

gdy jednak było zadaleko to ktos mógł sprzedać rzeczy i za pieniądze kupic EKWIWALNEY

(26) i wydasz te pieniądze na to wszystko, czego zapragnie twoja dusza: z bydła, owiec, wina, napoju upajającego i wszystkiego, czego zapragnie twoja dusza, i będziesz tam jadł przed Panem, i będziesz się weselił, ty i twój dom [/b]

czy Pan Jezus pił więc wino i sycerę bo tak nakzywało mu PRAWO


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 16 lip 2010, 16:27

czy Pan Jezus pił więc wino i sycerę bo tak nakzywało mu PRAWO


A ja myślę że dlatego że chciał i lubił :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2010, 08:34

Albertus pisze:
czy Pan Jezus pił więc wino i sycerę bo tak nakzywało mu PRAWO


A ja myślę że dlatego że chciał i lubił :)

Dlaczego tak myslisz?- masz na to jakies dowody, argumenty?
Są ludzie, ktorych wręcz "odrzuca na kilometr" na widok i zapach alkoholu (i są tacy wsrod i chrzescijan i ateistow)- oni nie chca i nie lubia alkoholu...

DLACZEGO ZAKLADASZ I MYSLISZ, ZE JEZUSA CIĄGNĘŁO DO ALKOHOLU :?: Że Jezus chcial i nawet lubial pic alkohol? :O


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2010, 08:43

Lash pisze:Pytanie Jak Pan Jezus wykonywał ten nakaz.
widać ze miano spozywac to co podano w wersecie 23

Tak podaje wers 23:
Pwt 14:23 Bw „Na miejscu, które Pan wybierze na mieszkanie dla swego imienia, będziesz jadł przed Panem, Bogiem twoim, dziesięcinę z twego zboża, wina i oliwy oraz z pierworodnych twojego bydła i trzody, abyś się uczył bojaźni Pana, Boga twego, po wszystkie dni.”

A tak brzmi wers 22:
Pwt 14:22 Bw „Będziesz dawał dziesięcinę z każdego plonu twojego nasienia, które rokrocznie wydaje pole.”

I teraz pytanie: czy Pan Jezus mial pole, ktore obsiewał nasieniem, i z tego plonu jaki otrzymywal oddawal dziesiecine?!?


A skoro Lash oczekujesz od Jezusa wypelnienia tych przepisow Prawa,ktore zacytowales, to powiedz jak On wypelnil wszystkie prawa i przepisy zwiazane z prowadzeniem wojny, ktore znajdujemy w Prawie Mojzeszowym?

Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 18 lip 2010, 09:54

Albertus napisał/a:
Cytat:
czy Pan Jezus pił więc wino i sycerę bo tak nakzywało mu PRAWO


A ja myślę że dlatego że chciał i lubił :)

Dlaczego tak myslisz?- masz na to jakies dowody, argumenty?



Myślę tak gdyż czytam i szanuję Pismo Święte.

A po za tym dlatego że wino jest smaczne.To smaczny i zdrowy produkt spożywczy. :)


ŁK&
31 «Z kim więc mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? 32 Podobni są do dzieci, które przebywają na rynku i głośno przymawiają jedne drugim: "Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wyście nie płakali". 33 Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: "Zły duch go opętał". 34 Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: "Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników". 35 A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność».

Czyż nie przyłączył byś się do tych którzy nazywali Jezusa pijakiem dlatego że pił wino?


DLACZEGO ZAKLADASZ I MYSLISZ, ZE JEZUSA CIĄGNĘŁO DO ALKOHOLU :?: Że Jezus chcial i nawet lubial pic alkohol? :O


Wypaczasz moją myśl.


Czy to że masz ochotę na zjedzenie chleba oznacza że jesteś żarłokiem?


Są ludzie, ktorych wręcz "odrzuca na kilometr" na widok i zapach alkoholu (i są tacy wsrod i chrzescijan i ateistow)- oni nie chca i nie lubia alkoholu...


Biedacy! Czy to się da wyleczyć?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 18 lip 2010, 09:59

Wyrzeczenie się picia wina ma swoją wartość podobnie jak i inne formy postu - jako wyrzeczenie się rzeczy dobrej ze względu na Boga dla zdobycia rzeczy jeszcze lepszych

Jedzenie jest dobre a jednak pościmy

małżeństwo jest dobre a jednak niektórzy się go wyrzekają ze względu na królestwo Boże

dobra materialne są dobra jednak niektórzy się ich wyrzekają ze względu na Królestwo Boże


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2010, 10:11

Albertus pisze:To smaczny i zdrowy produkt spożywczy.

Cala ta proalkoholowa reklama alkoholu (nierozcienczanego woda jak to bylo u starozytnych) jest rownowazona wynikami badan jednoznacznie pokazujacymi szkodliwosc alkoholu! Ponadto sam mozesz przez obserwacje zobaczyc jakie sa owoce spozywania alkoholu, np. obejrzyj zdjecia z drogowych wypadkow, zdjecia wątroby chorej na marskosc, siniaki na dzieciach pobitych przez podpitych rodzicow... Przykladow jest wieeeeele, niestety!...

Albertus pisze:Czyż nie przyłączył byś się do tych którzy nazywali Jezusa pijakiem dlatego że pił wino?

Juz o tym pisalem w tym temacie:

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... light=kawa

Wiec nie ma co powtorki robic... Tylko nadmienie, ze nie bede sie przylaczal do oskarżeń jakie padaly pod adresem Jezusa z ust Jego smiertelnych wrogow!!

Albertus pisze:Czy to że masz ochotę na zjedzenie chleba oznacza że jesteś żarłokiem?

Chleb jest pokarmem dla zycia potrzebnym; picie alkoholu do zycia nie jest potrzebne, wiec nie ma sensu tego typu porownywanie!

Albertus pisze:Biedacy! Czy to się da wyleczyć?

CHWAŁA BOGU- abstynencji nie trzeba leczyc :!:

Pozdrawiam na trzezwo :mrgreen:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 18 lip 2010, 10:51

Zbyszekg4 pisze:Chleb jest pokarmem dla zycia potrzebnym; picie alkoholu do zycia nie jest potrzebne, wiec nie ma sensu tego typu porownywanie!


No co Ty nie powiesz...
To Twoje porównanie jest bez sensu bowiem przeciwstawia sobie dwie DOBRE rzeczy!
Od kiedy to jedzenie pieczywa jest niezbędne do przeżycia? :roll:


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 18 lip 2010, 10:58

Zbyszekg4 pisze:Cala ta proalkoholowa reklama alkoholu (nierozcienczanego woda jak to bylo u starozytnych) jest rownowazona wynikami badan jednoznacznie pokazujacymi szkodliwosc alkoholu!

Chyba "badań" ;) Tak jak zapodałeś opracowanie tego adwentystycznego naukowca ;)

Zbyszek, wiesz o tym, że naukowo udowodniono, że można zachorować na marskość wątroby, a w konsekwencji umrzeć z powodu jedzenia zbyt dużych ilości marchewki oraz innych warzyw???

UMIAR Zbyszek, umiar... potrzebny we wszystkim... a nie abstynencja


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2010, 12:06

Norbi pisze:Od kiedy to jedzenie pieczywa jest niezbędne do przeżycia?

Pod pojeciem "chleba" rozumiem cos wiecej niz pieczywo!- to po prostu pokarm niezbedny do zycia...
Alkohol nie jest plynem niezbecnym dla zycia!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2010, 12:08

Norbi pisze:UMIAR Zbyszek, umiar... potrzebny we wszystkim... a nie abstynencja

Tak jest!: umiar w tym co dobre! Alkoholu nie uznaje za cos dobrego!

Pozdrowienia sa dobre- wiec Cie pozdrawiam :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 18 lip 2010, 12:44

Zbyszekg4 pisze:
Norbi pisze:Od kiedy to jedzenie pieczywa jest niezbędne do przeżycia?

Pod pojeciem "chleba" rozumiem cos wiecej niz pieczywo!- to po prostu pokarm niezbedny do zycia...


A zatem:

Mt 4:4 Bw "A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych."

Zbyszeg4 pisze:Alkohol nie jest plynem niezbecnym dla zycia!


W przypadku wina, w jakichś 90% składa się ono z wody, która to jest niezbędna do podtrzymania procesów życiowych ;)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 12:46 przez Norbi, łącznie zmieniany 1 raz.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 18 lip 2010, 12:45

Zbyszekg4 pisze:
Norbi pisze:UMIAR Zbyszek, umiar... potrzebny we wszystkim... a nie abstynencja

Tak jest!: umiar w tym co dobre! Alkoholu nie uznaje za cos dobrego!


Dobrze napisałeś- TY nie uznajesz.
Bóg uznaje :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 lip 2010, 12:50

Norbi pisze:W przypadku wina, w jakichś 90% składa się ono z wody, która to jest niezbędna do podtrzymania procesów życiowych ;)

A po co mi to co sie nazywa procentami w tej wodzie? Wole wode bez takiego dodatku- przynajmniej ZAWSZE moge jechac autem po wypiciu takiego plynu bezalkoholowego; a Ty popijajac sobie uwazaj, bys kiedy nie jechal na podwojnym gazie!

Nie ma co dalej dyskutowac- co bylo do napisania, juz napisalismy...
Bez odbioru, paaaa :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości