Kult Maryi usuwa kult Jezusa w cień

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: esde » 09 lis 2011, 13:23

W przypadku Anneliese Michel to z tego co pamiętam w książce Szymona Hołowni, on sam poddawał w wątpliwość autentyczność tego opętania. Szczególnie, że podobno mówiła Ona, że opętali ją Lucyfer, Judasz, Kain, Neron, Hitler i Fleischmann. Nie licząc Lucyfera to byli ludzie, którzy z tego co mi się wydaje nie stają się demonami po śmierci. Inna sprawa, że Lucyfer nie miało zawsze pejoratywnego znaczenia o czym też trzeba pamiętać.


Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 09 lis 2011, 13:27

Yarpen Zirgin_ pisze:Napisałaś nieprawdę.


Yarpen Zirgin_ pisze:przegapiłaś, iż język łaciński nie funkcjonuje w liturgii KK już od kilkudziesięciu lat i egzorcyzmy odprawia się w językach narodowych


na stronce podanej przez ciebie są też modlitwy po łacinie,więc coś tam jeszcze funkcjonuje

Yarpen Zirgin_ pisze:Wobec tego wykaż, że szatan kłamał w swoich reakcjach na wodę święconą.


mogę dać świadectwo jak reaguje diabeł na imię Jezusa....
i nie potrzeba żadnej święconej wody i różańca i szkaplerza.... ,wystarczy autorytet Jezusa .
Yarpen Zirgin_ pisze:Woda święcona to nie magia, że działa sama z siebie, Doroto.
Przez nią działa Bóg i dlatego demony się jej boją


Gdy Jezus posłał swoich uczniów ,aby szli i głosili o Królestwie Bozym,dał im też moc nad duchami nieczystymi. Do uczniów zas powiedział:

"Idżcie,oto posyłam was jako jagnieta między wilki.Nie noście z sobą sakiewki ani torby,ani sandałów;(...)
Powróciło tedy owych siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc:Panie i demony są nam podległe w imieniu twoim...)(Łuk.10;3,4-17)

Sam widzisz,że Jezus nie pozwolił uczniom nic brać ze sobą, mieli puste ręce i towarzyszyła im tylko Boża moc.
Bóg nie jest wewnętrznie rozdarty.Słowo wyrażnie wskazuje,że Pan chce aby używać tylko to co on daje,a on daje "tylko" Bożą moc...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 09 lis 2011, 13:35

Dorota Ćwiertni pisze:na stronce podanej przez ciebie są też modlitwy po łacinie,więc coś tam jeszcze funkcjonuje

Jako dodatek, a nie podstawowa forma sprawowania egzorcyzmów, którą sugerowałaś w swoim postcie.

Dorota Ćwiertni pisze:mogę dać świadectwo jak reaguje diabeł na imię Jezusa....

Doroto, ale ja Cię proszę o wykazanie, że diabeł kłamie w swoich reakcjach na wodę święconą, a nie o świadectwa jak reaguje na imię Jezusa. Stwierdziłaś bowiem, że te reakcje "nie są miarodajne", więc proszę, abyś wykazała, że kłamie reagując "alergicznie" na sakramentalia.

Dorota Ćwiertni pisze:Gdy Jezus posłał swoich uczniów ,aby szli i głosili o Królestwie Bozym,dał im też moc nad duchami nieczystymi. Do uczniów zas powiedział:

"Idżcie,oto posyłam was jako jagnieta między wilki.Nie noście z sobą sakiewki ani torby,ani sandałów;(...)
Powróciło tedy owych siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc:Panie i demony są nam podległe w imieniu twoim...)(Łuk.10;3,4-17)

Sam widzisz,że Jezus nie pozwolił uczniom nic brać ze sobą, mieli puste ręce i towarzyszyła im tylko Boża moc.

Załamałem się... Doroto, dlaczego cytujesz fragment, który dotyczy ZUPEŁNIE INNEJ SPRAWY (Łk 10,3-4) jako "dowód" w kwestii wypędzania złych duchów? Przecież słowa o "sakiewce, trzosie i sandałach" dotyczą tego, aby nie martwili się o sprawy utrzymania, a nie o posługiwaniu się przedmiotami do egzorcyzmów!
Proszę, nie manipuluj w ten sposób słowami Chrystusa, bo to bardzo nieładnie.

Powiedz mi, dlaczego tak uparcie starasz się zaprzeczyć temu, co mówi nam Pismo Święte na temat działania Boga przez przedmioty, oraz świadectwu cudów, które za ich pomocą czyni Jahwe w obecnych czasach?


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."
Jezus Chrystus

Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 09 lis 2011, 13:37

Yarpen Zirgin_ pisze:
Bea pisze:Diabeł boi się tak samo święconej wody jak chleb św Agaty gasi pożar

Zapraszam do lektury np. tych dwóch tekstów:
Jak diabeł święconej wody
Zabierz to! Parzy!

Tak, tak samo jak imam uwalnia od demona przez wstawiennictwo Mahometa, a czarownik przez ofiarę z krwi.
Bóg działa ale nie przez gusła.

KK czerpie jednak z Tobiasz wiec serce i wątroba rybia czy woda ich zdaniem działają na duchy

Obawiam, się że świadectwa działania Boga przez np. wodę święconą w dniu dzisiejszym działają o wiele wymowniej niż księga Tobiasza. Trzeba to jednak chcieć dostrzec, a nie z góry negować, notabene wbrew Biblii, bo "Bóg nie działa przez przedmioty".

Działają czary i maja pewna moc, nie przeczę.

Bea pisze:Moc egzorcyzmu katolickiego i jego skutki widać po losie np. Anneliese Michel

Zapoznałaś się z tą sprawą dokładnie, czy opierasz się jedynie na obiegowych opiniach?

Znam sprawę dokładnie.

Esde, to było opętanie i niestety klęska katolickich egzorcystów.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 09 lis 2011, 13:40

Yarpen Zirgin_ pisze:Powiedz mi, dlaczego tak uparcie starasz się zaprzeczyć temu, co mówi nam Pismo Święte na temat działania Boga przez przedmioty, oraz świadectwu cudów, które za ich pomocą czyni Jahwe w obecnych czasach?

Pokaż w Biblii gdzie demony wychodzą z człowieka przez przedmioty (poza rybnymi truchłami Tobiasza).
Martwa Anneliese Michel jest dowodem na niedziałanie wody, krzyżyków, różańca i tp. na demony.


Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 09 lis 2011, 13:48

Bea pisze:Tak, tak samo jak imam uwalnia od demona przez wstawiennictwo Mahometa, a czarownik przez ofiarę z krwi.
Bóg działa ale nie przez gusła.

1. Czy zapoznałaś się z tymi świadectwami?
2. Dlaczego odrzucasz biblijne nauczanie o posługiwaniu się przez Boga przedmiotami do obdarzania ludzi swymi łaskami?

Bea pisze:
Obawiam, się że świadectwa działania Boga przez np. wodę święconą w dniu dzisiejszym działają o wiele wymowniej niż księga Tobiasza. Trzeba to jednak chcieć dostrzec, a nie z góry negować, notabene wbrew Biblii, bo "Bóg nie działa przez przedmioty".

Działają czary i maja pewna moc, nie przeczę.

Bea, wiesz, że właśnie nazwałaś czarami działanie Boga np. przez chusty i przepaski św. Pawła, węża miedzianego czy kości Elizeusza?
Bea pisze:
Zapoznałaś się z tą sprawą dokładnie, czy opierasz się jedynie na obiegowych opiniach?
Znam sprawę dokładnie.

Czyli znasz orzeczenie sądu w kwestii przyczyny śmierci?

Bea pisze:Pokaż w Biblii gdzie demony wychodzą z człowieka przez przedmioty (poza rybnymi truchłami Tobiasza).

Sama wymieniłaś miejsce, gdzie jest to w Biblii opisane ("rybne truchła Tobiasza"), więc nie mam więc potrzeby niczego dodawać.

Martwa Anneliese Michel jest dowodem na niedziałanie wody, krzyżyków, różańca i tp. na demony.

Z tego co pamiętam, to orzeczenie sądu w tej sprawie zawiera informację, że zmarła na skutek niedożywienia.


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."

Jezus Chrystus



Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: esde » 09 lis 2011, 14:12

Tekst z www.egzorcyzmy.katolik.pl

"Anneliese Michel, młoda, niemiecka dziewczyna została poddana prawdziwie ognistej próbie: przyjęła na prośbę Matki Najświętszej opętanie, aby uratować swoją ofiarą wielu rówieśników przed potępieniem, a światu przypomnieć o istnieniu działającego w nim szatana."
Z całą tą sprawą to szatan chyba faktycznie miał coś wspólnego... Tekst, który pogrubiłem to bluźnierstwo dla każdego Chrześcijanina.


Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 09 lis 2011, 14:24

Yarpen Zirgin_ pisze:
Bea pisze:Tak, tak samo jak imam uwalnia od demona przez wstawiennictwo Mahometa, a czarownik przez ofiarę z krwi.
Bóg działa ale nie przez gusła.

1. Czy zapoznałaś się z tymi świadectwami?
2. Dlaczego odrzucasz biblijne nauczanie o posługiwaniu się przez Boga przedmiotami do obdarzania ludzi swymi łaskami?


To, ze mleko wylane na linge jako ofiara gwarantuje wysłuchanie modlitwy, ofiara krwi czy inne rzeczy nie znaczy, że są to Boże metody.
Nie ma świętych mających moc przedmiotów, miejsc.
Samo miejsce czy rzecz nic nie znaczą.
Nawet Arka Przymierza nie jest przedmiotem magicznym

Zadałam ci pytanie czekam na odpowiedz:
Pokaż w Biblii gdzie demony wychodzą z człowieka przez przedmioty (poza rybnymi truchłami Tobiasza).

Bea pisze:
Obawiam, się że świadectwa działania Boga przez np. wodę święconą w dniu dzisiejszym działają o wiele wymowniej niż księga Tobiasza. Trzeba to jednak chcieć dostrzec, a nie z góry negować, notabene wbrew Biblii, bo "Bóg nie działa przez przedmioty".

Działają czary i maja pewna moc, nie przeczę.

Bea, wiesz, że właśnie nazwałaś czarami działanie Boga np. przez chusty i przepaski św. Pawła, węża miedzianego czy kości Elizeusza?


I tu masz problem bo wierzysz w magie.
chusty nie miały mocy same w sobie, wąż miedziany nie ratował życia pokąsanym a kości Elizeusza nie dawały życia nikomu.

Wąż był tylko symbolem

Lb21 8-9
"I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu."

Niestety ludzie widzieli przedmiot mający moc

2 Król18,3-4
"Czynił on to, co prawe w oczach Pana, wszystko tak, jak czynił Dawid, jego praojciec. (4) On to zniósł świątynki na wyżynach, potrzaskał słupy i rozkruszył węża miedzianego, którego sporządził Mojżesz; do tego bowiem czasu synowie izraelscy spalali mu kadzidło, nazywając go Nechusztan."[/]

Wąż był symbolem tego o czym mowa w J3.13-15

[i]"A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy, (14) i jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, (15) aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. "


Znak, symbol takimi były chustki.

Ba! nawet samo imię Pana użyte jako magiczne może zadziałać ciekawie jak tu

"Niezwykłe też cuda czynił Bóg przez ręce Pawła, (12) tak iż nawet chustki lub przepaski, które dotknęły skóry jego, zanoszono do chorych i ustępowały od nich choroby, a złe duchy wychodziły. (13) A niektórzy z wędrownych zaklinaczy żydowskich próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad tymi, którzy mieli złe duchy, mówiąc: Zaklinam was przez Jezusa, którego głosi Paweł. (14) A było siedmiu synów niejakiego Scewy, arcykapłana żydowskiego, którzy to czynili. (15) A odpowiadając zły duch, rzekł im: Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł, lecz wy coście za jedni? (16) I rzucił się na nich ów człowiek, w którym był zły duch, przemógł ich i pognębił, tak iż nadzy i poranieni uciekli z owego domu. (17) I stało się to wiadome wszystkim Żydom jak i Grekom, którzy mieszkali w Efezie, i padł strach na nich wszystkich, a imię Pana Jezusa było wielbione."


Nie rozumiesz znaku, symbolu.
Katolicy niestety przypisują moc przedmiotom a to magia.
Dlatego czczą i adorują różne rzeczy, fragmenty tkanek itp.


Bea pisze:
Zapoznałaś się z tą sprawą dokładnie, czy opierasz się jedynie na obiegowych opiniach?
Znam sprawę dokładnie.

Czyli znasz orzeczenie sądu w kwestii przyczyny śmierci?


A co teraz będziesz dla wygody uważał, że nie była opętana?

Zmarła opętana, pomimo modlitw, kropienia woda i innych czynności wykonywanych przez katolickich egzorcystów.

Bea pisze:Pokaż w Biblii gdzie demony wychodzą z człowieka przez przedmioty (poza rybnymi truchłami Tobiasza).

Sama wymieniłaś miejsce, gdzie jest to w Biblii opisane ("rybne truchła Tobiasza"), więc nie mam więc potrzeby niczego dodawać.


Wybacz ale dla mnie to nie jest część Biblii tak jak księga Henocha nią nie jest.

Dziwi mnie za to dlaczego KK który uznaje te praktyki Tobiasza za argument sam nie używa do egzorcyzmu rybich podrobów - o tym mowa w ks. Tobiasza przecież , zamiast takiej wody i kropidła bo jego brak w Biblii :eek:

Martwa Anneliese Michel jest dowodem na niedziałanie wody, krzyżyków, różańca i tp. na demony.

Z tego co pamiętam, to orzeczenie sądu w tej sprawie zawiera informację, że zmarła na skutek niedożywienia.

No i tu masz problem bo albo:
szanowani katoliccy egzorcysci ja nie umieli uwolnić od demonów i zmarła bo te ja zamęczyły
albo
księża katoliccy swoimi gusłami uniemożliwili udzielenie pomocy chorej fizycznie i psychicznie dziewczynie.
Jakby tej sprawy nie brać to winni są egzorcyści a ich metody funta kłaków nie warte.


Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 09 lis 2011, 15:01

Bea pisze:To, ze mleko wylane na linge jako ofiara gwarantuje wysłuchanie modlitwy, ofiara krwi czy inne rzeczy nie znaczy, że są to Boże metody.

Ja przepraszam, ale proszę mi nie mieszać praktyk magicznych do naszej dyskusji. Nie rozmawiamy o tym, co ludzie sobie wymyślili, ale opisanej w Biblii praktyce posługiwania się przez Boga przedmiotami do udzielania ludziom swoich łask.

Bea pisze:Nie ma świętych mających moc przedmiotów, miejsc.
Samo miejsce czy rzecz nic nie znaczą.
Nawet Arka Przymierza nie jest przedmiotem magicznym

I słusznie napisałaś. Tylko wiesz, my nie mówimy, że przedmiot uzdrawia czy wypędza szatana. Wierzymy, idąc między innymi za nauczaniem Biblii, że Bóg działa poprzez dany przedmiot lub miejsce. :-)

Bea pisze:Zadałam ci pytanie czekam na odpowiedz:
Pokaż w Biblii gdzie demony wychodzą z człowieka przez przedmioty (poza rybnymi truchłami Tobiasza).

Nie widzę potrzeby wskazywania innych miejsc. Księga Tobiasza jest częścią Pisma Świętego i to wystarczy. :-)

I tu masz problem bo wierzysz w magie.

I właśnie powinnaś wlepić sobie ostrzeżenie za obraźliwą i pomawiającą mnie o rzeczy, których NIE CZYNIĘ, wypowiedź .

chusty nie miały mocy same w sobie, wąż miedziany nie ratował życia pokąsanym a kości Elizeusza nie dawały życia nikomu.

Ja przepraszam, ale czy masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Ja nie napisałem, że "chusta miała moc" czy "wąż miał moc" albo "kości Elizeusza dały życie". Proszę, aby NIE PRZYPISYWAŁA mi swoich pomysłów na to, w co według Ciebie muszę wierzyć.
Cytuję sam siebie i proszę, abyś odniosła się do tego, co ja napisałem, a nie do swoich pomysłów:

Bea, wiesz, że właśnie nazwałaś czarami działanie Boga np. przez chusty i przepaski św. Pawła, węża miedzianego czy kości Elizeusza?

Bea pisze:Katolicy niestety przypisują moc przedmiotom a to magia.

Właśnie napisałaś kolejną nieprawdziwą rzecz pod adresem katolików. Ja proszę, abyś teraz wskazała jakikolwiek tekst katolicki, który stwierdza, że przedmioty mają własną moc i dlatego "działają" w sposób cudowny.

Bea pisze:Wybacz ale dla mnie to nie jest część Biblii tak jak księga Henocha nią nie jest.

To, że poszłaś za Lutrem, który odrzucił ustalenia Kościła w kwestii listy ksiąg spisanych z natchnienia Bożego, to jest TWÓJ problem, a nie mój. Ja takie miejsce w Biblii (księga Tobiasza) już Ci wskazałem, a co z nim zrobisz to już nie moja sprawa.

Bea pisze:Dziwi mnie za to dlaczego KK który uznaje te praktyki Tobiasza za argument sam nie używa do egzorcyzmu rybich podrobów - o tym mowa w ks. Tobiasza przecież , zamiast takiej wody i kropidła bo jego brak w Biblii

Zadaj to pytanie egzorcystom.

Bea pisze:No i tu masz problem bo albo:
szanowani katoliccy egzorcysci ja nie umieli uwolnić od demonów i zmarła bo te ja zamęczyły
albo
księża katoliccy swoimi gusłami uniemożliwili udzielenie pomocy chorej fizycznie i psychicznie dziewczynie.
Jakby tej sprawy nie brać to winni są egzorcyści a ich metody funta kłaków nie warte.

Albo wiesz, że dzwonią, ale w którym kościele to nie masz pojęcia.


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."

Jezus Chrystus



Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
Dorota.
Posty: 705
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota. » 09 lis 2011, 15:56

Yarpen Zirgin_ pisze:Załamałem się... Doroto, dlaczego cytujesz fragment, który dotyczy ZUPEŁNIE INNEJ SPRAWY (Łk 10,3-4) jako "dowód" w kwestii wypędzania złych duchów? Przecież słowa o "sakiewce, trzosie i sandałach" dotyczą tego, aby nie martwili się o sprawy utrzymania, a nie o posługiwaniu się przedmiotami do egzorcyzmów!
Proszę, nie manipuluj w ten sposób słowami Chrystusa, bo to bardzo nieładnie.


Nie załamuj się,nie ma powodu zapewniam cię..
posłużę się teraz wersetami zapisanymi nieco wcześniej,może teraz będzie łatwiej zrozumieć...
"I zwoławszy dwunastu,dał im moc i władzę nad wszystkimi demonami i moc uzdrawiania chorób.I posłał ich,aby głosili Królestwo Boże i uzdrawiali.I rzekł do nich:
Niczego nie zabierajcie na drogę,ani kija,ani torby,ani chleba,ani pieniędzy,ani dwóch szat.(...) .Wyszedłszy więc,obchodzili wioski,zwiastując dobrą nowinę i wszędzie uzdrawiając."(łuk.9;1-6)

Jezus wysłał dwunastu,aby głosili Królestwo Boże. To ogłaszanie ,że nadeszło już Królestwo Boże,odbywało się też poprzez wyganianie demonów i uzdrawianie chorych.
Jezus zupełnie świadomie powiedział uczniom,żeby niczego nie zabierali ,gdy ich wysyła.Mają być (uczniowie) zupełnie zależni od tego,kto ich posłał.
Nie mieli ze sobą niczego...a jednak skutecznie potrafili uzdrawiać i wyrzucać złe duchy.
Nie mieli ze sobą truchła ryby w torbie...,ba...nie mieli nawet toreb ! Wyposażeni zostali w to co było niezbędne,aby byli skuteczni... .

Yarpen Zirgin_ pisze:Powiedz mi, dlaczego tak uparcie starasz się zaprzeczyć temu, co mówi nam Pismo Święte na temat działania Boga przez przedmioty


Pismo Święte nie mówi o wypędzaniu demonów z użyciem przedmiotów.Pismo wyrażnie wskazuje,że do wypędzania złych duchów nie są potrzebne żadne przedmioty.Dałam ci nawet przykład uczniów Pana Jezusa,których On wysłał zupełnie bez niczego... . Pismo wskazuje samego Jezusa jako w zupełności wystarczającego do rozprawiania się z duchami złymi.

Yarpen Zirgin_ pisze: oraz świadectwu cudów, które za ich pomocą czyni Jahwe w
obecnych czasach?


Jahwe trzyma się Słowa,które sam dał...inaczej byłby kłamcą.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki,do wykrywania błędów,do poprawy,do wychowywania w sprawiedliwości,aby człowiek Boży był doskonały,do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. 2Tym.3;16-17
Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 09 lis 2011, 16:03

Nie mieli ze sobą truchła ryby w torbie...,ba...nie mieli nawet toreb ! Wyposażeni zostali w to co było niezbędne,aby byli skuteczni... .

Ja przepraszam, ale według Ciebie to przekreśla nauczanie tych wszystkich fragmentów Pisma Świętego, w których Bóg posługuje się przedmiotami do udzielania swoich łask ludziom???

Dorota Ćwiertni pisze:Pismo Święte nie mówi o wypędzaniu demonów z użyciem przedmiotów.

No przykro mi, ale Księga Tobiasza, będąca częścią Pisma Świętego, o tym mówi i nie zdołasz tego zmienić.

Dorota Ćwiertni pisze:Pismo wyrażnie wskazuje,że do wypędzania złych duchów nie są potrzebne żadne przedmioty.Dałam ci nawet przykład uczniów Pana Jezusa,których On wysłał zupełnie bez niczego... . Pismo wskazuje samego Jezusa jako w zupełności wystarczającego do rozprawiania się z duchami złymi.

Eh... Kiedy zrozumiesz, że np. woda święcona jest pomocna do tego, aby wypędzić demona, ale nie zastępuje egzorcyzmu?

Jahwe trzyma się Słowa,które sam dał...inaczej byłby kłamcą.

Bóg w swoim Słowie, wbrew Twoim zaprzeczeniom, jednoznacznie pokazał, że posługuje się także przedmiotami do obdzielania ludzi swoimi łaskami. NIE ZDOŁASZ tego zmienić, niezależnie od tego, ile razy będziesz tej prawdzie zaprzeczać.


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."

Jezus Chrystus



Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 09 lis 2011, 16:04

Yarpen Zirgin_ pisze:
Bea pisze:To, ze mleko wylane na linge jako ofiara gwarantuje wysłuchanie modlitwy, ofiara krwi czy inne rzeczy nie znaczy, że są to Boże metody.

Ja przepraszam, ale proszę mi nie mieszać praktyk magicznych do naszej dyskusji. Nie rozmawiamy o tym, co ludzie sobie wymyślili, ale opisanej w Biblii praktyce posługiwania się przez Boga przedmiotami do udzielania ludziom swoich łask.

Yarpen będę argumentować magia stosowana w innych religiach które tez działa, przedmiotami cudownymi przez które ludzie są uzdrawiani czy uwalniani od demonów.
Takie sa fakty.
W Biblii nie ma przedmiotów mających moc!



Bea pisze:Nie ma świętych mających moc przedmiotów, miejsc.
Samo miejsce czy rzecz nic nie znaczą.
Nawet Arka Przymierza nie jest przedmiotem magicznym

I słusznie napisałaś. Tylko wiesz, my nie mówimy, że przedmiot uzdrawia czy wypędza szatana. Wierzymy, idąc między innymi za nauczaniem Biblii, że Bóg działa poprzez dany przedmiot lub miejsce. :-)

A wiara w cudowność fragmentów tkanek martwych ludzi.
Biblia nie uczy że przedmioty maja moc.
Wykazałam ci to na przykładzie węża miedzianego, chust i kości .
Nawet samo imię jako imię Jezus nie ma mocy.
Czasem Bóg wykorzystuje jako znak przedmiot ale jest on tylko znakiem i nie ma mocy.
nie ma stałych przedmiotów mających zawsze moc - np. woda święcona.
Nie ma takich miejsc.
Tak uczy Biblia.

Bea pisze:Zadałam ci pytanie czekam na odpowiedz:
Pokaż w Biblii gdzie demony wychodzą z człowieka przez przedmioty (poza rybnymi truchłami Tobiasza).

Nie widzę potrzeby wskazywania innych miejsc. Księga Tobiasza jest częścią Pisma Świętego i to wystarczy. :-)

Skoro KRK powołuję się na te rybie podroby jako moc mające dlaczego nie stosuje ich - skoro według KRK tak uczy Biblia?!
Dlaczego stosuje niebiblijne kropidło i wodę?!
Tobisza jest tylko pretekstem by usankcjonować w obrzędach i kulcie przedmioty mające moc czyli magiczne.

Nie obrażam nikogo bo nie są to słowa obraźliwe.
Wszystkie te zjawiska są obecne w KRK

magia-niezwykła siła oddziaływania
magiczny - mający niezwykła siłę oddziaływania.

sjp pwn
magia
1. «ogół wierzeń i praktyk opartych na przekonaniu o istnieniu mocy nadprzyrodzonych, które można opanować i wywoływać za pomocą zaklęć, obrzędów i czarów»
2. «niezwykła siła oddziaływania» (jak magiczne przednioty majace moc o których mówisz)
3. «zniewalający urok jakichś miejsc lub osób»

rodzaj magi stosowanej w KRK to biała magia
sjp pwn
biała magia
1. «działania mające na celu uzyskanie dobroczynnego skutku, oparte na wierze w siły nadprzyrodzone» ( o tym mówisz właśnie)

sjp pwn
czary
1. «nadzwyczajne zjawisko, zdarzenie przypisywane według dawnych wierzeń ludowych działaniu sił nadprzyrodzonych; też: przejaw działania tych sił»

cud
1. «niewytłumaczalne zjawisko, o którym sądzi się, że jest wynikiem działalności Boga»
2. «niezwykły, szczęśliwy zbieg okoliczności»

Tu gdzie ty widzisz cud ( woda święcona stosowana do uwalniania od demona i przy innych okazjachnp) ja widzę czary bo Bóg nie stosuje magii («działania mające na celu uzyskanie dobroczynnego skutku, oparte na wierze w siły nadprzyrodzone») stosuje czasem znaki ale one same w sobie nie mają mocy. (tak, że np woda święcona zawsze działa w egzorcyzmie; znak jest jednorazowy i jego stosowanie w podobnej sytuacji nie przyniesie żadniego rezultatu bo to tylko znak jak wąż miedziany, chusty Pawła itp)

sjp pwn
zaklęcie
2. «magiczna formułka mająca wywołać nadprzyrodzone skutki» (konieczność powiedzenia pewnych słów w określonej kolejności jak litanie, łańcuszki, itp)

To co ty robisz to krążysz opisowo by nie nazwać rzeczy po imieniu.
Ja ja nazywam.

Wykaz mi, jeżeli tak nie jest i w KRK nie uważa się, że przedmioty mogą uzdrawiać, wyganiać demony itp.


I tu masz problem bo wierzysz w magie.

I właśnie powinnaś wlepić sobie ostrzeżenie za obraźliwą i pomawiającą mnie o rzeczy, których NIE CZYNIĘ, wypowiedź .

Patrz wyżej.
Czynisz , robisz i jeszcze tu propagujesz magie! - przedmioty uzdrawiające, uwalniające od demonów.
Ty jako Yarpen możesz sobie wierzyć w co chcesz ale nie propaguj magii na forum chrześcijańskim wmawiając innym , że tego uczy Biblia.


Bea pisze:Katolicy niestety przypisują moc przedmiotom a to magia.

Właśnie napisałaś kolejną nieprawdziwą rzecz pod adresem katolików. Ja proszę, abyś teraz wskazała jakikolwiek tekst katolicki, który stwierdza, że przedmioty mają własną moc i dlatego "działają" w sposób cudowny.

To ty Yarpen twierdzisz, że tak jest więc nie manipuluj teraz!
Do egzorcyzmu nigdzie nie użyto przedmiotu nawet jako symbolu!
Sam powiedziałes
To, że Jezus nie posługiwał się przedmiotami do wypędzania duchów, ani nie powiedział o ich używaniu, to jeszcze nie oznacza, że Bóg się nimi nie posłuży. Świadectwa egzorcystów, którzy w normalnej pracy wielokrotnie widzieli reakcje szatana na np. wodę święconą, jednoznacznie pokazują, że Bóg jednak tak działa.

Przedmiot nie uzdrowi, nie uwolni.
To ty powołałeś się na na kości, chusty i węza jakoby przez nie działy się cuda.
Najpierw jedno a teraz jak grunt pali sie pod nogami to inaczej będziesz twierdził.
Tu mamy demony które boja sie wody
Yarpen Zirgin pisze:Woda święcona to nie magia, że działa sama z siebie, Doroto.
Przez nią działa Bóg i dlatego demony się jej boją

Pokaż mi to w Biblii, że demon wystraszył się wody?
Mówisz , ze biblijna broń na demona to rybie podroby a jednak nie widzę by egzorcysta katolicki postępował na ten biblijny sposób.

Różnica w stosowaniu przedmiotu jako znak a jako coś mające moc właśnie na wężu miedzianym najlepiej jest ukazana.
Zastanów się nad tym Yarpen.

Bea pisze:Dziwi mnie za to dlaczego KK który uznaje te praktyki Tobiasza za argument sam nie używa do egzorcyzmu rybich podrobów - o tym mowa w ks. Tobiasza przecież , zamiast takiej wody i kropidła bo jego brak w Biblii

Zadaj to pytanie egzorcystom.

Zadaje je tobie bo to ty powołujesz się na Tobiasza jako niby biblijny argument więc odpowiedz.

Bea pisze:No i tu masz problem bo albo:
szanowani katoliccy egzorcysci ja nie umieli uwolnić od demonów i zmarła bo te ja zamęczyły
albo
księża katoliccy swoimi gusłami uniemożliwili udzielenie pomocy chorej fizycznie i psychicznie dziewczynie.
Jakby tej sprawy nie brać to winni są egzorcyści a ich metody funta kłaków nie warte.

Albo wiesz, że dzwonią, ale w którym kościele to nie masz pojęcia.


Albo egzorcyzm KRK to jedna wielka lipa albo księża nie udzielili dziewczynie pomocy medycznej robiąc swoje egzorcyzmy efekt śmierć dziewczyny z powodu nie mających żadnych mocy i wartości katolickich egzorcyzmów.


Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 09 lis 2011, 16:15

Bea pisze:Yarpen będę argumentować magia stosowana w innych religiach które tez działa, przedmiotami cudownymi przez które ludzie są uzdrawiani czy uwalniani od demonów.

A niech sobie działa. Sęk w tym, że to niczego nie zmienia w biblijnej nauce o posługiwaniu się przez Boga przedmiotami do udzielania ludziom swoich łask. :-)

Bea pisze:W Biblii nie ma przedmiotów mających moc!

Wiem o tym. Są tam opisane przedmioty, którymi Bóg się posłużył do udzielenia konkretnych łask konkretnym ludziom. :-)

Bea pisze:Wierzycie i czcicie fragmenty tkanek martwych ludzi którym przypisujecie cudowne moce.

Znowu piszesz nieprawdę. :-(

Bea pisze:Skoro KRK powołuję się na te rybie podroby jako moc mające dlaczego nie stosuje ich - skoro według KRK tak uczy Biblia?!

Już Ci napisałem: Zadaj to pytanie egzorcystom.
Ja nie znam na nie odpowiedzi.

Bea pisze:Nie obrażam nikogo bo nie są to słowa obraźliwe.

Nie ty decydujesz to tym, co mnie obraża. Twoje teksty, że wierzę w magię są dla mnie BARDZO obraźliwe i proszę, abyś się z nich wycofała i za nie przeprosiła.

Czynisz , robisz i jeszcze tu propagujesz magie! - przedmioty uzdrawiające, uwalniające od demonów.

Zgłaszam sprawę do Admina, bo już kolejny raz obrażasz tymi pomówieniami.


Aha, zacznij wreszcie czytać to, co ja napisałem, a nie swoje przekonania na temat tego, co powinienem napisać. Nie mamy o czym rozmawiać, skoro ja piszę o działaniu Boga przez przedmioty, a ty w moich wypowiedziach widzisz teksty o działaniu przez przedmioty same w sobie.

Bea pisze:Wykaz mi, jeżeli tak nie jest i w KRK nie uważa się, że przedmioty mogą uzdrawiać, wyganiać demony itp.

W Polsce udowadnia się winę. Jak nie muszę udowodnić niewinności KK, bo to na Tobie spoczywa obowiązek wykazania, że wierzymy w działanie przedmiotów, a nie Boga przez przedmioty.


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."

Jezus Chrystus



Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości