Łaskami słynący obraz Boga Ojca

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Tomek12
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Łaskami słynący obraz Boga Ojca

Postautor: Tomek12 » 22 lut 2010, 08:58

Zobaczcie sami http://www.slugi.kielce.opoka.org.pl/ojciec.htm

"Imprimatur

Kuria Diecezjalna w Kielcach

dn. 27 VI 1998 r.

Nr OJ-162/98

Ks. Jan Szarek

Wikariusz Generalny

SŁOWO WSTĘPNE

W kaplicy Zgromadzenia Sióstr Sług Jezusa (niehabitowe) w Kielcach, ul. Wesoła 45 znajduje się obraz Boga Ojca od dawna słynący łaskami, podarowany przez p. Anastazego Rogowskiego. Zainteresowanie obrazem jest coraz powszechniejsze, o czym świadczą przysyłane listy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o odprawienie przed obrazem Mszy św. w ważnych intencjach, przesyłanie obrazków z historią obrazu i tekstem modlitwy nowennowej.

Kaplica, w której znajduje się obraz Boga Ojca, jest nawiedzana przez wiernych z całego kraju. Przychodzący ludzie z głęboką wiarą proszą Boga Ojca o potrzebne łaski dla siebie i swoich bliskich.

Nowenna do Boga Ojca odprawiana jest po Mszy św. w każdy poniedziałek (dzień rozpoczęcia Dzieła Stworzenia) o godz. 6.55 w kaplicy Zgromadzenia w Kielcach. Wszystkim modlącym się, przed łaskami słynącym obrazem Boga Ojca, życzymy obfitych łask i owocnej modlitwy"

Awatar użytkownika
Rembov
wyznanie: Kościół Katolicki
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 22 lut 2010, 09:09

I co Ci się nie podoba w tym, że Bóg przez ten obraz obdarza ludzi swoimi łaskami?

Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
koleżanka
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
O mnie: Jezus mym Panem!
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 22 lut 2010, 09:41

Szkoda tylko, że autor obrazu nie potrafił naprawdę odzwierciedlić Boga Ojca. A nie jakiegoś staruszka narysować.:P :mrgreen:

Wiadomo, przecież, że Bóg nie jest ani młody ani stary, bo to Bóg.

Obrazek
Ten już jest leprzy 8-) :mrgreen:

5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
św.tomek
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 22 lut 2010, 10:00

Bóg bez problemu udziela swej łaski bez pomocy jakichkolwiek przedmiotów, więc po co ryzykować, gorszyć, stwarzac dwuznaczne sytuacje?

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym.
(Wj 20:4-5)

Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.
(1 Tes 5:22)

Cokolwiek katolicy nie wymyślą, by uzasadniić klękanie przed obrazami - faktem pozostanie to, że będzie to miało wszelkie pozory bałwochwalstwa. A po co to komu, skoro całe bogactwo łask można otrzymać bez obrazu?

Awatar użytkownika
koleżanka
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 22 lut 2010, 14:33

św.tomek pisze:Bóg bez problemu udziela swej łaski bez pomocy jakichkolwiek przedmiotów, więc po co ryzykować, gorszyć, stwarzac dwuznaczne sytuacje?

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym.
(Wj 20:4-5)

Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.
(1 Tes 5:22)

Cokolwiek katolicy nie wymyślą, by uzasadniić klękanie przed obrazami - faktem pozostanie to, że będzie to miało wszelkie pozory bałwochwalstwa. A po co to komu, skoro całe bogactwo łask można otrzymać bez obrazu?

Problem w tym, że nikt nie modli się do obrazu tylko przed obrazem. Dalej to przecież wiara czyni cuda, kto trwa na modlitwie z pewnością zostanie wysłuchany.:)
Bałwochwalstwo to masz np. w Hare Kryszna....

5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lut 2010, 18:25

koleżanka pisze:Problem w tym, że nikt nie modli się do obrazu tylko przed obrazem. Dalej to przecież wiara czyni cuda, kto trwa na modlitwie z pewnością zostanie wysłuchany.:)
Bałwochwalstwo to masz np. w Hare Kryszna....

A gdybym chcial byc balwochwalca, to co jeszcze powinienem zrobic poza:
-posiadaniem obrazu lub figury;
-klekaniem przed takimi podobiznami w celu modlenia sie;
-calowaniem ich;
-przyozdabianiem zlotem, szatami, kwiatami, itp.;
-noszeniem w uroczystych procesjach;
-nazywaniem tych podobizn czczgodnymi tytulami;
-pielgrzymowaniem do miejsc, gdzie sa cudowne obrazy i figury;
-wzywaniem by inni tez to wszystko robili;
Czy czyniac tak, jest sie czy nie jest sie balwochwalca?!

(mowisz,ze nikt nie modli sie do obrazu... TO CZEMU OFICJALNA NAUKA KATOLICKA MOWI O KULCIE OBRAZOW I FIGUR??)

Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Bogoljub
Kontaktowanie:

Postautor: Bogoljub » 22 lut 2010, 19:00

jestem sceptyczny co do obrazów Boga Ojca.

przygoda z forum zakończona
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lut 2010, 19:05

Bogoljub pisze:jestem sceptyczny co do obrazów Boga Ojca.

A jaki jestes co do WSZELKICH innych obrazow i figur?...

Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
koleżanka
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 22 lut 2010, 19:05

Bogoljub pisze:jestem sceptyczny co do obrazów Boga Ojca.

Oczywiście, ale Bóg nie jest bezosobowy. Ta ikona wyżej jest z objawień pewnej zakonnicy.

Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lut 2010, 19:08

koleżanka pisze:Oczywiście, ale Bóg nie jest bezosobowy. Ta ikona wyżej jest z objawień pewnej zakonnicy.

Kolezanko, poprosze o wypowiedz odnosnie tego co wyzej napisalem o checi bycia balwochwalca. Dzieki, pozdrawiam!

Facebook
Obrazek
Awatar użytkownika
koleżanka
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 22 lut 2010, 19:19

Zbyszekg4 pisze:
koleżanka pisze:Oczywiście, ale Bóg nie jest bezosobowy. Ta ikona wyżej jest z objawień pewnej zakonnicy.

Kolezanko, poprosze o wypowiedz odnosnie tego co wyzej napisalem o checi bycia balwochwalca. Dzieki, pozdrawiam!

Nie lubię tego tematu wciąż wałkować.
Proponuję przejść się do świątyni Hare Kryszna, wtedy zobaczysz czym jest bałwochwalstwo.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bogoljub
Kontaktowanie:

Postautor: Bogoljub » 22 lut 2010, 20:41

osobowość Boga to nie znaczy że jest człowiekiem i ma ciało! To mormoni uczą że Bóg Ojciec ma ciało człowieka. Ikony można pisać stworzeniu oraz Synowi Bożemu, oraz Duchowi Świętemu ale w postaci gołębicy. Co do objawień zakonnicy to nie ma to dla mnie żadnej wagi, objawienia prywatne nie są w żadnej mierze obowiązujące.

Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lut 2010, 21:00

koleżanka pisze:Nie lubię tego tematu wciąż wałkować.
Proponuję przejść się do świątyni Hare Kryszna, wtedy zobaczysz czym jest bałwochwalstwo.

A gdybym poszedl blizej-np. na Jasna Gore... i zobaczyl ludzi na kolanach chodzacych przed "cudownym obrazem", to bedzie to balwochwalstwo, czy nie bedzie?... Jak myslisz?...

(nie chce ranic Twoich religijnych uczuc, ale chce bys zaczela samodzielnie myslec bo tu o Twoje zbawienie rzecz idzie... Wszak dla balwochwalcow niebo zamkniete jest!!!)

Facebook
Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 22 lut 2010, 21:02

koleżanka pisze:Proponuję przejść się do świątyni Hare Kryszna, wtedy zobaczysz czym jest bałwochwalstwo.

Czemu widzisz zdzblo w oku innych, a -czegos tam- we wlasnym nie dostrzegasz?...
Pozdrawiam i modle sie za Ciebie bys w biblijnej prawdzie zyc zaczela!!..

Facebook
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogoljub
Kontaktowanie:

Postautor: Bogoljub » 22 lut 2010, 21:11

A gdybym poszedl blizej-np. na Jasna Gore... i zobaczyl ludzi na kolanach chodzacych przed "cudownym obrazem", to bedzie to balwochwalstwo, czy nie bedzie?... Jak myslisz?...

(nie chce ranic Twoich religijnych uczuc, ale chce bys zaczela samodzielnie myslec bo tu o Twoje zbawienie rzecz idzie... Wszak dla balwochwalcow niebo zamkniete jest!!!)

widzisz prawde mówiąc jako odstępca i heretyk nie masz żadnego prawa oceniać tych praktyk. O zbawienie chrześcijan nie musisz się bać, pomyśl o swoim.

Wróć do „Bóg”