Czy tak prowadzi Duch Święty ?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 03 wrz 2010, 13:09

KAAN pisze:nalezałoby zastosować strategię Pawła z Areopagu. Nie wykrzyczał do Greków "ej wy grzesznicy, szatańskie nasienie...", ale zbliżył się do nich dostrzegając pozytywną ich cechę :

Pominąłeś tam kilka istotnych faktów choćby werset 16 gdy obruszył się na widok miasta oddanego bałwochwalstwu. Oraz w 18 wersie jak to niektórzy zaś z filozofów epikurejskich i stoickich ścierali się z Pawłem. A w tym samym 17 rozdziale Dziejów Apostolskich 32 wersie i 33 widzimy już następną kolej rzeczy, bo gdy zaczął mówić o zmartwychwstaniu nie chcieli go już słuchać i Paweł przyjął tam Chrystusową postawę aby nie dawać psom tego co święte i nie rzucać pereł przed wieprze (Ewangelia św. Mateusza 7:6; Ewangelia św. Mateusza 10:11-17) i wyszedł spośród nich.


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 wrz 2010, 13:11

hungry pisze:
KAAN pisze:nalezałoby zastosować strategię Pawła z Areopagu. Nie wykrzyczał do Greków "ej wy grzesznicy, szatańskie nasienie...", ale zbliżył się do nich dostrzegając pozytywną ich cechę :

Pominąłeś tam kilka istotnych faktów choćby werset 16 gdy obruszył się na widok miasta oddanego bałwochwalstwu.
Oraz w 18 wersie jak to niektórzy zaś z filozofów epikurejskich i stoickich ścierali się z Pawłem. A w tym samym 17 rozdziale Dziejów Apostolskich 32 wersie i 33 widzimy już następną kolej rzeczy, bo gdy zaczął mówić o zmartwychwstaniu nie chcieli go już słuchać i Paweł przyjął tam Chrystusową postawę aby nie dawać psom tego co święte i nie rzucać pereł przed wieprze (Mt7:6) i wyszedł spośród nich.
Twoje życie upłynie na szukaniu sposobu gromienia innych... twój wybór.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hungry
Posty: 688
Rejestracja: 05 maja 2010, 07:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hungry » 03 wrz 2010, 17:24

KAAN pisze:
hungry pisze:
KAAN pisze:nalezałoby zastosować strategię Pawła z Areopagu. Nie wykrzyczał do Greków "ej wy grzesznicy, szatańskie nasienie...", ale zbliżył się do nich dostrzegając pozytywną ich cechę :

Pominąłeś tam kilka istotnych faktów choćby werset 16 gdy obruszył się na widok miasta oddanego bałwochwalstwu.
Oraz w 18 wersie jak to niektórzy zaś z filozofów epikurejskich i stoickich ścierali się z Pawłem. A w tym samym 17 rozdziale Dziejów Apostolskich 32 wersie i 33 widzimy już następną kolej rzeczy, bo gdy zaczął mówić o zmartwychwstaniu nie chcieli go już słuchać i Paweł przyjął tam Chrystusową postawę aby nie dawać psom tego co święte i nie rzucać pereł przed wieprze (Mt7:6) i wyszedł spośród nich.
Twoje życie upłynie na szukaniu sposobu gromienia innych... twój wybór.

Nie szukam sposobów gromienia, ale szukam Woli Bożej we wszystkim i odnajduję ją w Biblii a Twoja sprawa czy Ty zechcesz podążać tą ewangeliczną wąską drogą i przez ciasną bramę (Ewangelia św. Mateusza 7:13-14). Nie wiem również, czy zauważyłeś, że ja nigdzie nie używam jakichkolwiek takich epitetów przeciwko którym tak się zaciekle wypowiadasz. A ja jedynie stanąłem w obronie Robertamigo co ciekawe jest on Twoim Bratem w Chrystusie i tak się składa, że z Twojego kościoła (KWCH). Bo IMHO wierzę, że mógł go tak prowadzić Duch Święty, że użył on takich a nie innych epitetów pod adresem katolika. Ale ok. kończę dyskusję w tym wątku i topicu. EOT.
Pozdrawiam.


"Oto idą dni - mówi Wszechmogący Pan - że ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz słuchania słów Pana." Amos. 8:11 (BW)

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości